15161718192021
22232425262728
2930

Budapest Kupa - Fucsovicsék legyőzték Babosékat
Fucsovics Márton és Stollár Fanny 3-0-ra legyőzte Babos Tímea csapatát a tenisz Budapest Kupa pénteki nyitónapján.

A koronavírus-járvány miatt zárt kapus tornán elsőként a Kék csoportban az előzőleg hat hetet kihagyott Babos Tímea és a helyette egyest játszó Drahota-Szabó Dorka, valamint Nagy Péter 2-1-re legyőzte Bondár Annát és az ukrán Szerhij Sztahovszkijt.

Ezután a Sárga csoportban is megkezdődtek a küzdelmek, a 20 évesek találkozóján a Davis Kupa-kerettag Marozsán Fábián 4:2, 4:2-re verte a válogatottban már bemutatkozott, junior Australian Open-bajnok Piros Zsombort. A női mérkőzésen a junior US Open-győztes Gálfi Dalma szetthátrányból fordított 1:4, 4:3 (7-4), 4:2-re a harminc Fed Kupa-meccsnél tartó Jani Réka ellen.

A párharcot eldöntő vegyes párosban Marozsán és Jani döntő rövidítésben 4:3, 2:4, 12-10-re legyőzte Pirost és Gálfit, így 2-1-es összesítéssel nyert.

Az ekkorra már több mint egyórás csúszás miatt Gálfiék mérkőzésével párhuzamosan elkezdődött a Kék csoportban Babosék csatája Fucsovics Mártonnal és Stollár Fannyval. A férfiaknál a világranglista 31. helyén is megfordult Fucsovics hozta a papírformát, és 4:3 (7-1), 4:2-re nyert Nagy Péter ellen.

Ezután az egyénit kihagyó Babos Tímea helyére ismét az idén fedettpályás országos bajnok Drahota-Szabó Dorka ugrott be, aki 4:3 (7-3), 4:1-re kikapott a junior páros wimbledoni győztes Stollár Fannytól. Az immár tét nélküli vegyes párosban ismét Fucsovicsék bizonyultak jobbnak 4:3 (7-5), 4:2-vel, így 3-0-ra nyertek.

A zárt kapuk mögött zajló csapatversenyen hat-hat női és férfi teniszező lép pályára, a meccseket kizárólag az M4 csatornán lehet követni. A Hopman Kupához hasonlóan egy férfi és egy női versenyző alkot egy csapatot, és a két egyes mellett vegyes párosban is megmérkőznek egymással. A szettek négy játékig tartanak, 3:3-as állás esetén rövidítés dönt, a találkozók vonalbírók és labdaszedők nélkül zajlanak.

Szombaton 10 órától további csoportmérkőzésekkel folytatódik a Budapest Kupa, majd vasárnap a döntőre és a bronzmeccsre kerül sor.

A Budapest Kupa csoportbeosztása:

-------------------------- -------

Sárga csoport:Nagy Adrienn, Balázs AttilaGálfi Dalma, Piros ZsomborJani Réka, Marozsán Fábián

Kék csoport:Stollár Fanny, Fucsovics MártonBondár Anna, Szerhij SztahovszkijBabos Tímea (Drahota-Szabó Dorka), Nagy Péter

Címkék: nyitónapján, Fucsovics, csapatát, Budapest, legyőzte, Stollár, pénteki, tenisz, Márton, Babos, Fanny, csoportmérkőzésekkel, SztahovszkijBabos, csoportbeosztása, szetthátrányból, csapatversenyen, világranglista, Sztahovszkijt, összesítéssel, válogatottban, bemutatkozott, megmérkőznek, fedettpályás, rövidítésben, találkozóján, MártonBondár, mérkőzésével, bronzmeccsre, megkezdődtek, párhuzamosan, papírformát, Fucsovicsék, labdaszedők, AttilaGálfi, folytatódik, bizonyultak, ZsomborJani, elkezdődött, koronavírus, találkozók, Australian, mérkőzésen, helyette egyest, ukrán Szerhij, párharcot eldöntő, egyénit kihagyó, idén fedettpályás, junior páros, zárt kapuk, meccseket kizárólag, szettek négy, találkozók vonalbírók, bronzmeccsre kerül, Babos Tímea, Drahota-Szabó Dorka, Nagy Péter, Bondár Annát, Szerhij Sztahovszkijt, Davis Kupa-kerettag Marozsán Fábián, Australian Open-bajnok Piros Zsombort, Open-győztes Gálfi Dalma, Jani Réka, Fucsovics Mártonnal, Stollár Fannyval, Stollár Fannytól, Hopman Kupához, Budapest Kupa, Nagy Adrienn, Balázs AttilaGálfi Dalma, Piros ZsomborJani Réka, Marozsán FábiánKék, Stollár Fanny, Fucsovics MártonBondár Anna, Szerhij SztahovszkijBabos Tímea, Fucsovics Márton,
2020.05.22. 20:33