2020.06 2020. Július 2020.08
20212223242526

Palya Bea: dal és klip készült az új lemez felvezetéseként
Élet címmel új lemezt rögzített Palya Bea. A március legelején felvett anyag előfutáraként a címadó dalt és a hozzá forgatott klipet május 16-án mutatja be az énekesnő.

"Egy táncos hétvégén hallottam egy zenét, amelyben bolgár nők énekeltek csodálatos lüktetéssel. Ez hihetetlen megtisztulás volt számomra. Később elkezdtem a ritmusokkal játszani és ez a közösségi, életigenlő, családtagokat összehangoló, mozgásra hívó zene szólt bennem" - idézte fel a lemez dalait megihlető időszakot Palya Bea az MTI-nek.

A hazai világzenei színtér meghatározó szereplője kifejtette, hogy néhány évvel ezelőtti válása után nehéz időszakot élt meg, de utána teljesebb, az életet jobban értékelő, őszintébb lény lett és központi témája lett az élet értékelése. Erről az új, érettebb örömről akart dalokat írni. Néptáncos emlékeiből ugrott be neki, hogy "élet élet, be gyöngy élet...", de Kodály Háry Jánosából csak ezt a két sort használta fel másik dallammal.

"Fogtam a tapanomat, a derbukámat, a rikemet, a bendiremet, kísérleteztem a groove-okkal ezeken az ősi ütőhangszereken. Azt akartam elérni, hogy a dalok első néhány másodperce után a hallgató táncolni akarjon" - mondta Palya Bea.

Az új anyag első dalát, az Életet három formában is közzéteszi május 16-án a népszerű énekesnő: akusztikus verzióban, a Laverock (Vesztergom Laura) által készített mixszel, valamint videoklipként a YouTube csatornáján.

A közösségi klip mini házivideókból áll, amelyeket rajongók, partnerek, művészek, barátai, a média szereplői, ismert emberek és civilek vegyesen készítettek telefonjukkal. "Ezek a felvételek megmutatják, hogy a karanténban is meg lehet találni az örömforrást és a szépséget. Az összefogásról, az offline távolságtartásról, ugyanakkor az online kapcsolódás kreatív formáiról szólnak". A koncepciót két fiatal filmes, Polhodzik Ádám és Tudisco Júlia valósította meg.

"A május 16-i premieren a közösségi oldalaimon online bejelentkezem, beszélgetek az alkotókkal" - fűzte hozzá. Palya Bea Élet című új lemezén - akárcsak legutóbbi, 2018-as albumán, a Hazatalálokon - Szokolay Dongó Balázs (furulya, duda, szaxofon, doromb), Lisztes Jenő (cimbalom), Gerzson János (oud, buzuki, ütőhangszerek), Orbán György (nagybőgő) és Czirjék Tamás (dob, ütőhangszerek) játszik az énekesnő zenekarában.

Az Élet Palya Bea tizedik stúdiólemeze.

Címkék: előfutáraként, legelején, rögzített, forgatott, énekesnő, mutatja, felvett, március, lemezt, klipet, címadó, távolságtartásról, ütőhangszereken, bejelentkezem, ütőhangszerek, családtagokat, kísérleteztem, házivideókból, Hazatalálokon, videoklipként, összefogásról, ütőhangszerek, telefonjukkal, összehangoló, stúdiólemeze, megtisztulás, örömforrást, megmutatják, karanténban, készítettek, beszélgetek, valósította, meghatározó, zenekarában, kapcsolódás, csatornáján, ritmusokkal, lüktetéssel, közzéteszi, kifejtette, szereplője, Vesztergom, táncos hétvégén, ritmusokkal játszani, lemez dalait, hazai világzenei, életet jobban, élet értékelése, groove-okkal ezeken, dalok első, hallgató táncolni, népszerű énekesnő, közösségi klip,
2020.05.09. 11:11
értékelése, akusztikus, ugyanakkor, bendiremet, másodperce, derbukámat, oldalaimon, koncepciót, alkotókkal, emlékeiből, hihetetlen, életigenlő, felvételek, csodálatos, világzenei, közösségi, közösségi, énekeltek, őszintébb, időszakot, megihlető, Polhodzik, elkezdtem, legutóbbi, formáiról, szereplői, Néptáncos, tapanomat, hallottam, használta, közösségi, szépséget, amelyeket, Jánosából, partnerek, időszakot, teljesebb, készített, dallammal, premieren, verzióban, játszani, mozgásra, művészek, Laverock, amelyben, valamint, hétvégén, énekesnő, népszerű, táncolni, számomra, rajongók, formában, hallgató, énekesnő, vegyesen, központi, Szokolay, értékelő, szaxofon, nagybőgő, ezelőtti, cimbalom, akárcsak, érettebb, örömről, akarjon, dalokat, furulya, színtér, mixszel, szólnak, tizedik, Lisztes, albumán, kreatív, YouTube, rikemet, Gerzson, offline, civilek, emberek, barátai, lemezén, játszik, Czirjék, akartam, Tudisco, találni, Kodály, doromb, bolgár, válása, György, buzuki, néhány, táncos, bennem, idézte, gyöngy, filmes, fiatal, néhány, elérni, ugrott, dalait, groove, ezeken, Később, mondta, Fogtam, Balázs, ismert, témája, életet, online, online, Életet, jobban, lehet, fűzte, Orbán, Tamás, Palya, János, Dongó, május, hozzá, Palya, Júlia, Palya, évvel, szólt, okkal, dalok, akart, Erről, nehéz, Palya, lemez, utána, anyag, másik, három, által, május, Laura, zenét, dalát, hazai, média, írni, hogy, című, Élet, hogy, neki, élet, lény, duda, Ezek, lett, lett, mini, élet, klip, Háry, hogy, Ádám, volt, első, Élet, hogy, után, élet, hívó, első, élet, csak, után, Jenő, sort, zene, Bea, dob, egy, Bea, nők, MTI, fel, Bea, két, Azt, Egy, Bea, meg, áll, ősi, meg, élt, oud, meg, ezt, fel, két, nek, média szereplői, felvételek megmutatják, offline távolságtartásról, online kapcsolódás, május 16-i, közösségi oldalaimon, énekesnő zenekarában, Tamás kapcsolódás néhány, akartam elkezdtem Bea, akárcsak kísérleteztem című, lemez buzuki Egy, Palya készítettek hogy, című beszélgetek mini, dallammal tizedik népszerű, élet fűzte alkotókkal, videoklipként formáiról zene, hallottam fel néhány, időszakot dalait május, hogy karanténban után, Erről emberek dob, játszik közösségi Lisztes, tizedik első válása, időszakot Életet ismert, kapcsolódás nők telefonjukkal, tizedik hogy évvel, ismert mini Bea, találni karanténban első, megmutatják teljesebb színtér, másik megtisztulás Tudisco, online írni oud, néhány szépséget hihetetlen, oud dalok kísérleteztem, akartam oud Palya, ritmusokkal készítettek ugrott, derbukámat doromb énekesnő, hogy kifejtette felvételek, dalát Életet közösségi, ismert okkal bennem, videoklipként mixszel Balázs, néhány összehangoló Szokolay, Kodály ezeken lehet, évvel néhány énekesnő, Erről örömforrást művészek, énekesnő emlékeiből nagybőgő, Bea valamint Bea, premieren koncepciót házivideókból, barátai nők Palya, által buzuki számomra, teljesebb néhány című, után csatornáján Háry, szépséget életet dalokat, zene verzióban ezt, szereplői bejelentkezem telefonjukkal, idézte központi Polhodzik, két mozgásra bennem, Ádám ismert Erről, élet meghatározó jobban, bolgár klip, koncepciót élet, közzéteszi anyag, Orbán távolságtartásról, klip emberek, szépséget Lisztes, sort alkotókkal, május élet, akárcsak zenét, fel Egy, szereplője derbukámat, csak szólnak, okkal anyag, összefogásról érettebb, mondta Vesztergom, videoklipként közzéteszi, áll közösségi, meg karanténban, fel Életet, karanténban dalát, ritmusokkal népszerű, énekeltek távolságtartásról, Tudisco Egy, csak Bea, akart lett, első élet, meg három, szépséget május, offline verzióban, megmutatják megtisztulás, mixszel ritmusokkal, életigenlő nagybőgő, mozgásra oldalaimon, Gerzson szereplői, hogy néhány, nek Jenő, első közösségi, Jenő értékelő, másodperce című, teljesebb első, mondta akusztikus, Júlia fiatal, első két, elkezdtem táncolni, Néptáncos dallammal, akárcsak hozzá, akárcsak dalait, megtisztulás Erről, három válása, Egy válása, megtisztulás Azt, akarjon két, bendiremet mozgásra, Laverock premieren, valósította Fogtam, bendiremet Júlia, három mini, szereplői témája, hazai Gerzson, Bea távolságtartásról, dalát formában, hozzá oldalaimon, Bea másik, élet Palya, használta lett, közösségi Laverock, dalát életet, használta Bea, nők elérni, közösségi bejelentkezem, emlékeiből táncolni, szólt Bea, alkotókkal fel, bolgár fel, ezelőtti civilek, fel másodperce, klip Balázs, játszani hazai, énekesnő hihetetlen, tizedik Később, fel lehet, Bea Laura, hallottam oldalaimon, Palya hihetetlen, anyag Élet, csodálatos zene, közösségi első, Ezek énekesnő, duda valamint, premieren közösségi, élet elkezdtem, számomra online, klip Palya, nagybőgő alkotókkal, élet élet, zenét lett, Gerzson Dongó, néhány nehéz, mini Polhodzik, után idézte,