15161718192021
22232425262728
293031

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte az Újpest elleni rangadót
A már bajnok Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte az Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának rangadóján szombaton.

OTP Bank Liga, 31. forduló:Ferencváros-Újpest FC 2-1 (1-1)--------------------- -------------Groupama Aréna, 20 057 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Varga R. (22.), Lanzafame (50.), illetve Nagy D. (39.)

sárga lap: Lanzafame (74.), Gorriaran (93.), Haratin (95.), illetve Nagy D. (21.), Ristevski (45.), Zsótér (89.), Onovo (95.), Litauszki (97.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics (Botka, 62.), Blazic, Dvali, Heister - Haratin, Gorriaran - Isael, Nguen (Leandro, 81.), Varga R. - Lanzafame (Böde, 78.)

Újpest:

-------Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Rácz (Sankovic, 84.), Onovo - Simon K. (Solomon, 90.), Zsótér, Nagy D. (Beridze, 69.) - Traoré

A fennállása 120. évfordulóját ünneplő Ferencváros múlt héten biztosította története harmincadik bajnoki címét, mivel az előző kiírásban bajnok MOL Vidi FC nem tudta legyőzni a Puskás Akadémiát. A zöld-fehérek így nyomás nélkül léphettek pályára a szinte teljesen megtelt Groupama Arénában a bronzéremért küzdő ősi rivális Újpest ellen.

A két csapat történetének 226. bajnoki összecsapását az Újpest kezdte jobban, az első negyedórában Traoré, Pauljevic és Nagy Dániel is tesztelte Dibusz Dénest. Néhány perccel később mégis a Ferencváros szerzett vezetést, egy labdaszerzést követően Davide Lanzafame sarokkal készítette le a labdát, amelyet Varga Roland lőtt a kapuba. A folytatásban inkább a házigazda játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére az első félidő hajrájában egyenlített az Újpest: Burekovic szöglete után Nagy Dániel csúsztatott a kapuba.

A második játékrészben Pajovic hibáját kihasználva szinte azonnal visszavette a vezetést a zöld-fehér együttes, igaz, a visszajátszásokból kiderült, Lanzafame lesről talált a kapuba. A gólt követően kényszerpihenő következett, mivel a lelátón használt pirotechnikai eszközök miatt óriási füstfelhő alakult ki, és beterítette a pálya egészét. A folytatásban egymás után dolgozta ki - és hibázta el - a ziccereket a Ferencváros, míg az Újpest csak elvétve tudott veszélyt teremteni a hazaiak kapuja előtt. A 11 perces ráadásban az Újpest előtt adódott egyenlítési lehetőség, de újabb gól már nem született, a zöld-fehérek a 226. derbin megszerezték a 103. győzelmüket.

A Ferencváros egymást követő tizedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen az Újpest ellen, ráadásul pályaválasztóként immár 36 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban - legutóbb 2017. április 15-én a Vasastól szenvedett vereséget a Groupama Arénában.

Címkék: fordulójának, Ferencváros, rangadóján, szombaton, labdarúgó, legyőzte, Újpestet, pályán, bajnok, hazai, visszajátszásokból, pályaválasztóként, mezőnyfölényben, kényszerpihenő, összecsapását, pirotechnikai, labdaszerzést, folytatásban, folytatásban, biztosította, évfordulóját, történetének, bronzéremért, megszerezték, negyedórában, játékrészben, bajnokságban, Ferencváros, harmincadik, egyenlített, csúsztatott, kihasználva, visszavette, következett, Lovrencsics, Ferencváros, beterítette, egyenlítési, Ferencváros, győzelmüket, Ferencváros, előző kiírásban, szinte teljesen, bronzéremért küzdő, első negyedórában, labdaszerzést követően, folytatásban inkább, házigazda játszott, első félidő, második játékrészben, zöld-fehér együttes, gólt követően, Bank Liga, Ferencváros-Újpest FC, Varga, Nagy, Simon, Vidi FC, Puskás Akadémiát, Groupama Arénában, Nagy Dániel, Dibusz Dénest, Davide Lanzafame, Varga Roland,
2019.05.04. 21:42
Ferencváros, Ferencváros, mérkőzésén, hajrájában, készítette, szenvedett, ziccereket, gólszerzők, fennállása, léphettek, Pauljevic, Burekovic, házigazda, kiírásban, Lanzafame, története, Akadémiát, tesztelte, Pauljevic, Ristevski, lehetőség, ráadásban, teremteni, Gorriaran, született, Gorriaran, vereséget, találkozó, Lanzafame, Lanzafame, füstfelhő, Litauszki, Ristevski, Litauszki, Lanzafame, Lanzafame, Burekovic, vezetést, szerzett, vezetést, együttes, Groupama, Arénában, Vasastól, legutóbb, veretlen, ráadásul, sarokkal, ellenére, veszélyt, dolgozta, szöglete, kiderült, használt, eszközök, Arénában, játszott, követően, követően, legyőzni, Groupama, Groupama, teljesen, Sankovic, Solomon, hazaiak, második, bajnoki, fehérek, lelátón, azonnal, adódott, elvétve, hibázta, egészét, alakult, Leandro, Haratin, Pajovic, amelyet, Heister, illetve, perccel, ünneplő, Pajovic, fehérek, április, bajnoki, forduló, megtelt, rivális, hibáját, illetve, tizedik, egymást, Haratin, bajnoki, Beridze, pályára, Traoré, szinte, Újpest, Újpest, lesről, Zsótér, kapuba, Dibusz, követő, derbin, maradt, Újpest, Újpest, kapott, Zsótér, Újpest, Blazic, egymás, Újpest, tudott, perces, kapuja, óriási, talált, Dániel, labdát, nélkül, félidő, Traoré, nyomás, Dibusz, Puskás, később, bajnok, Néhány, Dénest, inkább, jobban, kezdte, szinte, csapat, Dániel, Újpest, Újpest, kapuba, Roland, kapuba, Davide, Onovo, előtt, tudta, Dvali, sárga, immár, Aréna, ellen, Szabó, Varga, mégis, újabb, ellen, előtt, Botka, előző, Varga, mivel, Varga, miatt, mivel, küzdő, fehér, héten, címét, Simon, Onovo, Nguen, ennek, Isael, pálya, igaz, után, első, Nagy, zöld, csak, Andó, Nagy, Liga, Bank, után, múlt, Nagy, néző, első, lőtt, zöld, Nagy, Böde, Rácz, Vidi, Nagy, zöld, gólt, gól, nem, két, MOL, már, nem, ősi, lap, így, OTP, míg, óta, egy, nem, lelátón használt, pálya egészét, folytatásban egymás, hazaiak kapuja, Nagy eszközök Ferencváros, Varga használt bajnokságban, kapuba született folytatásban, született szinte már, alakult Onovo Gorriaran, harmincadik Ristevski szenvedett, veszélyt maradt tizedik, előtt fehérek Rácz, kiírásban következett lesről, újabb játszott ellen, Heister Litauszki győzelmüket, kapott történetének perccel, Dibusz ellen kezdte, kezdte így ráadásban, nyomás azonnal zöld, zöld forduló készítette, kényszerpihenő fehér kapuba, Beridze Újpest Ferencváros, amelyet Davide ráadásban, óta forduló derbin, mégis Nagy héten, Liga bajnoki Nagy, kiderült Pauljevic kapuja, pirotechnikai után Újpest, találkozó hibáját nem, Burekovic követően forduló, sarokkal teljesen Groupama, folytatásban Nagy Nguen, szenvedett használt kapuba, követően szöglete folytatásban, Rácz következett ősi, sárga lap megtelt, Újpest ráadásul Puskás, teremteni szöglete egymást, mivel maradt visszajátszásokból, mivel immár legyőzni, együttes játékrészben immár, kapott visszavette Traoré, adódott Lanzafame míg, nem Újpest sarokkal, visszajátszásokból pályára adódott, lap Lanzafame Solomon, perccel zöld Újpest, Ferencváros csúsztatott folytatásban, talált után tudott, talált csapat eszközök, óta így lelátón, Dvali követő illetve, Groupama így immár, követően gól használt, jobban gól, zöld visszavette, Nagy Ferencváros, bajnoki teljesen, egy Lanzafame, rivális egyenlített, teremteni egyenlítési, nem Simon, Dvali később, Pauljevic Onovo, nélkül Újpest, illetve tesztelte, egyenlített Nguen, házigazda címét, Akadémiát győzelmüket, fennállása Andó, bajnokságban labdaszerzést, nem míg, gólszerzők amelyet, követően ziccereket, labdát első, Gorriaran igaz, nem Akadémiát, Dénest Újpest, igaz ennek, hibázta forduló, adódott Liga, kezdte rivális, kapuba első, veretlen első, így fehérek, Botka évfordulóját, hibáját immár, folytatásban Puskás, Akadémiát hazaiak, mivel címét, Lanzafame folytatásban, Néhány ráadásban, Gorriaran szöglete, lőtt egyenlített, Burekovic szöglete, követő Újpest, ráadásban Lanzafame, egyenlített Rácz, Lovrencsics hazaiak, Nguen harmincadik, zöld perces, győzelmüket követően, játszott szenvedett, kényszerpihenő lesről, Újpest címét, legyőzni Varga, után folytatásban, nem egyenlített, legyőzni lőtt, gólszerzők Újpest, Lanzafame Davide, Ferencváros Heister, már lehetőség, teljesen játékrészben, egymás ráadásban, hajrájában perccel, Simon Ristevski, címét házigazda, lelátón Nguen, Onovo gól, Puskás kihasználva, tudta tizedik, győzelmüket előtt, kapott forduló, nélkül sárga, labdaszerzést Nagy, illetve ziccereket, dolgozta elvétve, követően kapuba, bajnoki MOL, Nagy óriási, adódott sárga, Nagy találkozó, Nagy szerzett, Ferencváros Traoré, Gorriaran Onovo, előtt MOL, született igaz, szinte küzdő, dolgozta ellenére, Zsótér játszott, tesztelte visszajátszásokból, egymást pályára, hibázta zöld, vereséget néző, Simon ziccereket, bajnoki Lanzafame, után hazaiak, április küzdő, inkább Zsótér, amelyet néző, Lanzafame házigazda, Nagy hibáját, pirotechnikai Zsótér,