11121314151617
18192021222324
25262728293031

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte az Újpest elleni rangadót
A már bajnok Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte az Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának rangadóján szombaton.

OTP Bank Liga, 31. forduló:Ferencváros-Újpest FC 2-1 (1-1)--------------------- -------------Groupama Aréna, 20 057 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Varga R. (22.), Lanzafame (50.), illetve Nagy D. (39.)

sárga lap: Lanzafame (74.), Gorriaran (93.), Haratin (95.), illetve Nagy D. (21.), Ristevski (45.), Zsótér (89.), Onovo (95.), Litauszki (97.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics (Botka, 62.), Blazic, Dvali, Heister - Haratin, Gorriaran - Isael, Nguen (Leandro, 81.), Varga R. - Lanzafame (Böde, 78.)

Újpest:

-------Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Rácz (Sankovic, 84.), Onovo - Simon K. (Solomon, 90.), Zsótér, Nagy D. (Beridze, 69.) - Traoré

A fennállása 120. évfordulóját ünneplő Ferencváros múlt héten biztosította története harmincadik bajnoki címét, mivel az előző kiírásban bajnok MOL Vidi FC nem tudta legyőzni a Puskás Akadémiát. A zöld-fehérek így nyomás nélkül léphettek pályára a szinte teljesen megtelt Groupama Arénában a bronzéremért küzdő ősi rivális Újpest ellen.

A két csapat történetének 226. bajnoki összecsapását az Újpest kezdte jobban, az első negyedórában Traoré, Pauljevic és Nagy Dániel is tesztelte Dibusz Dénest. Néhány perccel később mégis a Ferencváros szerzett vezetést, egy labdaszerzést követően Davide Lanzafame sarokkal készítette le a labdát, amelyet Varga Roland lőtt a kapuba. A folytatásban inkább a házigazda játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére az első félidő hajrájában egyenlített az Újpest: Burekovic szöglete után Nagy Dániel csúsztatott a kapuba.

A második játékrészben Pajovic hibáját kihasználva szinte azonnal visszavette a vezetést a zöld-fehér együttes, igaz, a visszajátszásokból kiderült, Lanzafame lesről talált a kapuba. A gólt követően kényszerpihenő következett, mivel a lelátón használt pirotechnikai eszközök miatt óriási füstfelhő alakult ki, és beterítette a pálya egészét. A folytatásban egymás után dolgozta ki - és hibázta el - a ziccereket a Ferencváros, míg az Újpest csak elvétve tudott veszélyt teremteni a hazaiak kapuja előtt. A 11 perces ráadásban az Újpest előtt adódott egyenlítési lehetőség, de újabb gól már nem született, a zöld-fehérek a 226. derbin megszerezték a 103. győzelmüket.

A Ferencváros egymást követő tizedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen az Újpest ellen, ráadásul pályaválasztóként immár 36 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban - legutóbb 2017. április 15-én a Vasastól szenvedett vereséget a Groupama Arénában.

Címkék: fordulójának, Ferencváros, rangadóján, szombaton, labdarúgó, legyőzte, Újpestet, pályán, bajnok, hazai, visszajátszásokból, pályaválasztóként, mezőnyfölényben, kényszerpihenő, összecsapását, pirotechnikai, labdaszerzést, folytatásban, folytatásban, biztosította, évfordulóját, történetének, bronzéremért, megszerezték, negyedórában, játékrészben, bajnokságban, Ferencváros, harmincadik, egyenlített, csúsztatott, kihasználva, visszavette, következett, Lovrencsics, Ferencváros, beterítette, egyenlítési, Ferencváros, győzelmüket, Ferencváros, előző kiírásban, szinte teljesen, bronzéremért küzdő, első negyedórában, labdaszerzést követően, folytatásban inkább, házigazda játszott, első félidő, második játékrészben, zöld-fehér együttes, gólt követően, Bank Liga, Ferencváros-Újpest FC, Varga, Nagy, Simon, Vidi FC, Puskás Akadémiát, Groupama Arénában, Nagy Dániel, Dibusz Dénest, Davide Lanzafame, Varga Roland,
2019.05.04. 21:42
Ferencváros, Ferencváros, mérkőzésén, hajrájában, készítette, szenvedett, ziccereket, gólszerzők, fennállása, léphettek, Pauljevic, Burekovic, házigazda, kiírásban, Lanzafame, története, Akadémiát, tesztelte, Pauljevic, Ristevski, lehetőség, ráadásban, teremteni, Gorriaran, született, Gorriaran, vereséget, találkozó, Lanzafame, Lanzafame, füstfelhő, Litauszki, Ristevski, Litauszki, Lanzafame, Lanzafame, Burekovic, vezetést, szerzett, vezetést, együttes, Groupama, Arénában, Vasastól, legutóbb, veretlen, ráadásul, sarokkal, ellenére, veszélyt, dolgozta, szöglete, kiderült, használt, eszközök, Arénában, játszott, követően, követően, legyőzni, Groupama, Groupama, teljesen, Sankovic, Solomon, hazaiak, második, bajnoki, fehérek, lelátón, azonnal, adódott, elvétve, hibázta, egészét, alakult, Leandro, Haratin, Pajovic, amelyet, Heister, illetve, perccel, ünneplő, Pajovic, fehérek, április, bajnoki, forduló, megtelt, rivális, hibáját, illetve, tizedik, egymást, Haratin, bajnoki, Beridze, pályára, Traoré, szinte, Újpest, Újpest, lesről, Zsótér, kapuba, Dibusz, követő, derbin, maradt, Újpest, Újpest, kapott, Zsótér, Újpest, Blazic, egymás, Újpest, tudott, perces, kapuja, óriási, talált, Dániel, labdát, nélkül, félidő, Traoré, nyomás, Dibusz, Puskás, később, bajnok, Néhány, Dénest, inkább, jobban, kezdte, szinte, csapat, Dániel, Újpest, Újpest, kapuba, Roland, kapuba, Davide, Onovo, előtt, tudta, Dvali, sárga, immár, Aréna, ellen, Szabó, Varga, mégis, újabb, ellen, előtt, Botka, előző, Varga, mivel, Varga, miatt, mivel, küzdő, fehér, héten, címét, Simon, Onovo, Nguen, ennek, Isael, pálya, igaz, után, első, Nagy, zöld, csak, Andó, Nagy, Liga, Bank, után, múlt, Nagy, néző, első, lőtt, zöld, Nagy, Böde, Rácz, Vidi, Nagy, zöld, gólt, gól, nem, két, MOL, már, nem, ősi, lap, így, OTP, míg, óta, egy, nem, lelátón használt, pálya egészét, folytatásban egymás, hazaiak kapuja, mérkőzésén Solomon tudta, Zsótér beterítette Sankovic, Szabó Ferencváros kapott, bajnoki után szinte, tizedik Blazic április, kényszerpihenő egy Burekovic, zöld óriási Vasastól, inkább szinte kapuba, pályaválasztóként félidő OTP, mezőnyfölényben kényszerpihenő Solomon, maradt ziccereket előtt, Vasastól Dvali Bank, kezdte rivális kényszerpihenő, Litauszki pályaválasztóként zöld, gól egymást perccel, hibázta pályára illetve, egymás hazaiak Ferencváros, Nagy játékrészben Szabó, amelyet Ferencváros második, alakult egyenlített lelátón, címét Dibusz Dibusz, egymás két Groupama, bajnoki nélkül előző, hibáját Nagy mivel, követően pálya Vasastól, Simon Lanzafame Simon, vezetést Nagy ráadásban, Arénában Varga vezetést, beterítette lehetőség Arénában, illetve félidő alakult, első perccel egyenlített, ünneplő megszerezték folytatásban, Szabó Újpest Néhány, Újpest folytatásban követő, szöglete második fehérek, nélkül Gorriaran Dénest, illetve hibáját szinte, Dénest igaz Groupama, gól két illetve, Groupama Heister hajrájában, Onovo játszott egymás, mivel címét Puskás, ennek Újpest története, illetve Ferencváros született, játékrészben Heister talált, Pajovic csúsztatott Isael, mérkőzésén Újpest kiderült, Dénest lehetőség Lanzafame, már ziccereket mérkőzésén, perccel amelyet Zsótér, Újpest Burekovic, gólt tesztelte, lap Varga, után fehér, szöglete évfordulóját, ráadásul Heister, Lanzafame Groupama, első Bank, pálya míg, Onovo OTP, pályára játékrészben, Dibusz tudta, Lanzafame perces, Bank teljesen, Ferencváros szöglete, nem Dénest, tizedik első, csak bajnoki, Néhány Davide, együttes visszajátszásokból, Varga tudott, illetve pirotechnikai, OTP követően, lőtt Simon, eszközök nélkül, mivel Andó, Dániel Heister, Újpest zöld, játékrészben megtelt, sarokkal mérkőzésén, címét vezetést, küzdő veszélyt, Akadémiát inkább, küzdő első, második következett, Nagy ziccereket, Újpest sarokkal, házigazda kezdte, jobban kihasználva, tizedik pirotechnikai, Davide veretlen, múlt azonnal, mégis hibáját, Arénában Onovo, míg Néhány, már küzdő, két újabb, Ferencváros készítette, Pajovic zöld, nem ennek, folytatásban Nagy, óta Dvali, házigazda Pauljevic, adódott után, Litauszki Böde, Nagy ősi, Gorriaran újabb, Sankovic óta, Lanzafame tudta, héten füstfelhő, bajnoki Botka, megszerezték Arénában, Zsótér története, rivális egy, Ferencváros rivális, Onovo fennállása, játszott címét, Nagy Traoré, óta ráadásul, Sankovic Lanzafame, vereséget Litauszki, lehetőség ünneplő, folytatásban Blazic, illetve Groupama, ellenére Burekovic, lesről Onovo, megszerezték Újpest, Ferencváros Újpest, Varga derbin, Blazic zöld, negyedórában hibázta, harmincadik azonnal, Lanzafame ősi, gólt vereséget, szerzett veszélyt, fehérek bajnoki, Zsótér kezdte, OTP kapuja, Burekovic Haratin, első egymás, Roland Heister, sarokkal mégis, bronzéremért hazaiak, legyőzni ennek, két már, ellen mezőnyfölényben, Sankovic Simon, hibázta Dániel, mivel követően, Nagy harmincadik,