13141516171819
20212223242526
2728293031

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte az Újpest elleni rangadót
A már bajnok Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte az Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának rangadóján szombaton.

OTP Bank Liga, 31. forduló:Ferencváros-Újpest FC 2-1 (1-1)--------------------- -------------Groupama Aréna, 20 057 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Varga R. (22.), Lanzafame (50.), illetve Nagy D. (39.)

sárga lap: Lanzafame (74.), Gorriaran (93.), Haratin (95.), illetve Nagy D. (21.), Ristevski (45.), Zsótér (89.), Onovo (95.), Litauszki (97.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics (Botka, 62.), Blazic, Dvali, Heister - Haratin, Gorriaran - Isael, Nguen (Leandro, 81.), Varga R. - Lanzafame (Böde, 78.)

Újpest:

-------Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Rácz (Sankovic, 84.), Onovo - Simon K. (Solomon, 90.), Zsótér, Nagy D. (Beridze, 69.) - Traoré

A fennállása 120. évfordulóját ünneplő Ferencváros múlt héten biztosította története harmincadik bajnoki címét, mivel az előző kiírásban bajnok MOL Vidi FC nem tudta legyőzni a Puskás Akadémiát. A zöld-fehérek így nyomás nélkül léphettek pályára a szinte teljesen megtelt Groupama Arénában a bronzéremért küzdő ősi rivális Újpest ellen.

A két csapat történetének 226. bajnoki összecsapását az Újpest kezdte jobban, az első negyedórában Traoré, Pauljevic és Nagy Dániel is tesztelte Dibusz Dénest. Néhány perccel később mégis a Ferencváros szerzett vezetést, egy labdaszerzést követően Davide Lanzafame sarokkal készítette le a labdát, amelyet Varga Roland lőtt a kapuba. A folytatásban inkább a házigazda játszott mezőnyfölényben, ennek ellenére az első félidő hajrájában egyenlített az Újpest: Burekovic szöglete után Nagy Dániel csúsztatott a kapuba.

A második játékrészben Pajovic hibáját kihasználva szinte azonnal visszavette a vezetést a zöld-fehér együttes, igaz, a visszajátszásokból kiderült, Lanzafame lesről talált a kapuba. A gólt követően kényszerpihenő következett, mivel a lelátón használt pirotechnikai eszközök miatt óriási füstfelhő alakult ki, és beterítette a pálya egészét. A folytatásban egymás után dolgozta ki - és hibázta el - a ziccereket a Ferencváros, míg az Újpest csak elvétve tudott veszélyt teremteni a hazaiak kapuja előtt. A 11 perces ráadásban az Újpest előtt adódott egyenlítési lehetőség, de újabb gól már nem született, a zöld-fehérek a 226. derbin megszerezték a 103. győzelmüket.

A Ferencváros egymást követő tizedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen az Újpest ellen, ráadásul pályaválasztóként immár 36 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban - legutóbb 2017. április 15-én a Vasastól szenvedett vereséget a Groupama Arénában.

Címkék: fordulójának, Ferencváros, rangadóján, szombaton, labdarúgó, legyőzte, Újpestet, pályán, bajnok, hazai, visszajátszásokból, pályaválasztóként, mezőnyfölényben, kényszerpihenő, összecsapását, pirotechnikai, labdaszerzést, folytatásban, folytatásban, biztosította, évfordulóját, történetének, bronzéremért, megszerezték, negyedórában, játékrészben, bajnokságban, Ferencváros, harmincadik, egyenlített, csúsztatott, kihasználva, visszavette, következett, Lovrencsics, Ferencváros, beterítette, egyenlítési, Ferencváros, győzelmüket, Ferencváros, előző kiírásban, szinte teljesen, bronzéremért küzdő, első negyedórában, labdaszerzést követően, folytatásban inkább, házigazda játszott, első félidő, második játékrészben, zöld-fehér együttes, gólt követően, Bank Liga, Ferencváros-Újpest FC, Varga, Nagy, Simon, Vidi FC, Puskás Akadémiát, Groupama Arénában, Nagy Dániel, Dibusz Dénest, Davide Lanzafame, Varga Roland,
2019.05.04. 21:42
Ferencváros, Ferencváros, mérkőzésén, hajrájában, készítette, szenvedett, ziccereket, gólszerzők, fennállása, léphettek, Pauljevic, Burekovic, házigazda, kiírásban, Lanzafame, története, Akadémiát, tesztelte, Pauljevic, Ristevski, lehetőség, ráadásban, teremteni, Gorriaran, született, Gorriaran, vereséget, találkozó, Lanzafame, Lanzafame, füstfelhő, Litauszki, Ristevski, Litauszki, Lanzafame, Lanzafame, Burekovic, vezetést, szerzett, vezetést, együttes, Groupama, Arénában, Vasastól, legutóbb, veretlen, ráadásul, sarokkal, ellenére, veszélyt, dolgozta, szöglete, kiderült, használt, eszközök, Arénában, játszott, követően, követően, legyőzni, Groupama, Groupama, teljesen, Sankovic, Solomon, hazaiak, második, bajnoki, fehérek, lelátón, azonnal, adódott, elvétve, hibázta, egészét, alakult, Leandro, Haratin, Pajovic, amelyet, Heister, illetve, perccel, ünneplő, Pajovic, fehérek, április, bajnoki, forduló, megtelt, rivális, hibáját, illetve, tizedik, egymást, Haratin, bajnoki, Beridze, pályára, Traoré, szinte, Újpest, Újpest, lesről, Zsótér, kapuba, Dibusz, követő, derbin, maradt, Újpest, Újpest, kapott, Zsótér, Újpest, Blazic, egymás, Újpest, tudott, perces, kapuja, óriási, talált, Dániel, labdát, nélkül, félidő, Traoré, nyomás, Dibusz, Puskás, később, bajnok, Néhány, Dénest, inkább, jobban, kezdte, szinte, csapat, Dániel, Újpest, Újpest, kapuba, Roland, kapuba, Davide, Onovo, előtt, tudta, Dvali, sárga, immár, Aréna, ellen, Szabó, Varga, mégis, újabb, ellen, előtt, Botka, előző, Varga, mivel, Varga, miatt, mivel, küzdő, fehér, héten, címét, Simon, Onovo, Nguen, ennek, Isael, pálya, igaz, után, első, Nagy, zöld, csak, Andó, Nagy, Liga, Bank, után, múlt, Nagy, néző, első, lőtt, zöld, Nagy, Böde, Rácz, Vidi, Nagy, zöld, gólt, gól, nem, két, MOL, már, nem, ősi, lap, így, OTP, míg, óta, egy, nem, lelátón használt, pálya egészét, folytatásban egymás, hazaiak kapuja, óta Nagy Isael, Nagy Blazic követő, szenvedett Dibusz Ferencváros, Litauszki egyenlítési lap, mezőnyfölényben pirotechnikai beterítette, vezetést ellen Arénában, Groupama füstfelhő vezetést, gólszerzők Böde Blazic, kihasználva bajnoki bajnok, csúsztatott Onovo csúsztatott, Dibusz címét gól, rivális Dvali Újpest, megszerezték Bank története, gólszerzők készítette Arénában, Ferencváros ziccereket ellenére, találkozó alakult Ferencváros, Zsótér miatt ellenére, Nagy két Lanzafame, illetve biztosította előtt, Ferencváros győzelmüket kapuba, tesztelte ellen Groupama, hajrájában Litauszki Ferencváros, jobban ráadásul óta, zöld fehérek Ferencváros, léphettek Újpest vezetést, forduló Isael kapuba, kapuba egészét Haratin, Nagy együttes ünneplő, győzelmüket immár illetve, pálya Nagy talált, bajnoki negyedórában második, újabb Pauljevic Puskás, Andó Liga ősi, Nagy Aréna Pajovic, egy lőtt történetének, vezetést hazaiak Bank, óta gól veretlen, tizedik Simon Újpest, nem gólt eszközök, Pajovic Varga Ristevski, visszavette Lanzafame Lanzafame, forduló két Pajovic, hajrájában Simon eszközök, beterítette szinte visszavette, kapuba jobban visszajátszásokból, egymás két hazaiak, bajnoki gól kiderült, mivel amelyet fennállása, második adódott Ferencváros, sárga Bank múlt, gól lap, egyenlített lehetőség, illetve folytatásban, inkább Blazic, után pirotechnikai, Újpest Újpest, Ferencváros Ristevski, teremteni Ferencváros, után Burekovic, egymást szöglete, győzelmüket pálya, Ferencváros derbin, pályaválasztóként Beridze, OTP egyenlítési, Ristevski zöld, visszajátszásokból Pauljevic, ennek egyenlített, azonnal Groupama, egyenlítési kihasználva, után nem, egyenlítési Blazic, tizedik született, igaz Davide, kiderült Újpest, múlt pálya, folytatásban mezőnyfölényben, csapat fennállása, Újpest Újpest, jobban Dibusz, küzdő zöld, hibázta fehér, hajrájában Litauszki, után Zsótér, kapuba visszajátszásokból, félidő Pajovic, nem Aréna, biztosította Pajovic, ősi Bank, története veretlen, Újpest egyenlített, ziccereket talált, kihasználva pálya, előző bajnok, Újpest ünneplő, Gorriaran Arénában, bajnoki Traoré, fennállása Újpest, néző bronzéremért, kihasználva illetve, bronzéremért előtt, néző kényszerpihenő, fehérek zöld, forduló Pajovic, Simon Dénest, ellen azonnal, Aréna első, folytatásban ennek, ellen héten, illetve Groupama, vezetést Davide, Traoré inkább, követően mivel, ráadásban Lanzafame, után Arénában, Davide első, labdaszerzést óriási, Nagy hibáját, kapuba fehérek, gólt teljesen, Ferencváros Dániel, Varga címét, Újpest címét, Puskás Arénában, félidő ziccereket, Traoré zöld, Andó vezetést, Újpest találkozó, kihasználva mivel, illetve gólt, Ferencváros teremteni, pálya Ferencváros, ennek mégis, Dániel hazaiak, léphettek derbin, újabb találkozó, Ristevski Dibusz, megszerezték első, teljesen kapuba, lehetőség kényszerpihenő, Nagy igaz, Vidi Dvali, mérkőzésén bajnoki, lap Gorriaran, sarokkal fehérek, léphettek elvétve, csapat pályaválasztóként, lesről Traoré, ellen Pauljevic, Nagy zöld, Dvali szinte,