2019.01 2019. Február 2019.03
18192021222324

Fed Kupa - Bondár: a Konta elleni meccs minden percét élveztem
Noha a döntő szett rövidítésében kikapott, Bondár Anna minden percét élvezte pénteken a Johanna Konta elleni mérkőzésnek a brit-magyar párharcban a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának tornáján.

A Bath-ban rendezett viadalon a magyarok szerdán a görögöket 2-1-re, majd csütörtökön a szlovénokat 3-0-ra verték, aztán pénteken nagy csatában 2-1-re kikaptak a házigazda britektől, így a bronzéremért csaptak össze a szombati helyosztón a horvátokkal, akiket 2-0-ra múltak felül.

Az M1 aktuális csatornának hétfő este a világranglista 224. helyén álló Bondár kiemelte: nagy élmény volt, hogy egymás után három top 100-as játékossal is játszhatott, és meccsről meccsre egyre jobban teljesített.

Elmondta: a görögök ellen kissé nehezen vette fel a ritmust, ez is közrejátszott abban, hogy 6:3, 6:2-re kikapott Maria Szakkaritól (38.). Ezt követően viszont már jól teljesített, így pályafutása során először győzött le egyet a világ aktuális száz legjobbjából azzal, hogy szetthátrányból fordítva 4:6, 6:1, 6:4-re felülmúlta Dalila Jakupovicot (86.).

"Nagyon nagy öröm volt számomra, viszont amikor pénteken az angolok ellen léptem pályára, az még ezt is elfeledtette velem. Ez még nagyobb élmény volt a számomra, minden percét élveztem" - utalt Bondár a magyar származású Johanna Konta (39.) elleni összecsapásra.

Kifejtette, lassan kezdte ezt a találkozót is, mivel nincs hozzászokva ehhez a tempóhoz, ám a második játszmától versenyben volt Kontával, aki korábban állt a WTA-rangsor negyedik helyén is. Elmondása szerint közel állt ahhoz, hogy ellenfele két adogatójátékát is elvegye. Végül 6:2, 6:7 (1-7), 7:6 (7-4) után Konta örülhetett, de Bondár elégedett volt saját teljesítményével.

"El is lehetett volna csípni, ám így sem vagyok csalódott, mindent otthagytam a pályán" - mondta.

A szezonra vonatkozó terveiről elárulta, szeretne esélyt szerezni arra, hogy Grand Slam-tornák selejtezőjében indulhasson, amihez a 200-210. hely körül kell lennie a világranglistán. Év végén pedig szeretné megközelíteni a legjobb 150-et.

Juhász Gábor szövetségi kapitány - egyben a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) sportigazgatója - elmondta, bár Babos Tímea nélkül vágott neki a Fed Kupának a válogatott, így sem volt ok az aggodalomra, mert reális cél volt a bennmaradás. Mint mondta, az 1997-98-as generáció tagjai sokra hivatottak, így Bondár mellett Stollár Fanny és Gálfi Dalma is, közülük utóbbi volt ott a csapatban.

A jövő heti budapesti tornáról elmondta, reméli, hogy a bath-i tornát csuklófájdalmai miatt kihagyó Stollár felépül sérüléséből, míg a betegséggel küzdő Gálfi meggyógyul az antibiotikumos kezelés hatására. A viadalon Stollár és Bondár a főtáblán kezdi a szereplését, míg Gálfi a selejtezőben, akárcsak a héten zajló felnőtt országos bajnokság győztese, illetve Nagy Adrienn, aki junior párosok között győzött az Australian Openen.

Címkék: rövidítésében, csoportjának, mérkőzésnek, párharcban, kikapott, tornáján, pénteken, afrikai, Johanna, élvezte, tenisz, teljesítményével, szetthátrányból, csuklófájdalmai, sportigazgatója, világranglistán, selejtezőjében, adogatójátékát, antibiotikumos, világranglista, összecsapásra, közrejátszott, megközelíteni, bronzéremért, legjobbjából, elfeledtette, selejtezőben, horvátokkal, szereplését, csatornának, pályafutása, Jakupovicot, hozzászokva, teljesített, teljesített, aggodalomra, bennmaradás, játszhatott, csütörtökön, szlovénokat, sérüléséből, betegséggel, magyarok szerdán, görögöket 2-1-re, szlovénokat 3-0-ra, házigazda britektől, bronzéremért csaptak, szombati helyosztón, görögök ellen, világ aktuális, angolok ellen, magyar származású, második játszmától, Maria Szakkaritól, Dalila Jakupovicot, Johanna Konta, Grand Slam-tornák, Juhász Gábor, Magyar Tenisz Szövetség, Babos Tímea, Stollár Fanny, Gálfi Dalma, Nagy Adrienn, Australian Openen, Bondár Anna,
2019.02.11. 19:32
Szakkaritól, indulhasson, felülmúlta, versenyben, otthagytam, szövetségi, válogatott, hivatottak, örülhetett, meggyógyul, találkozót, játszmától, játékossal, Kifejtette, származású, helyosztón, Australian, Elmondása, elégedett, bajnokság, budapesti, Szövetség, britektől, görögöket, ellenfele, házigazda, csapatban, rendezett, generáció, vonatkozó, csalódott, terveiről, lehetett, számomra, fordítva, főtáblán, csatában, kikaptak, viadalon, szombati, élveztem, tempóhoz, aktuális, Kontával, számomra, kiemelte, negyedik, hatására, korábban, pénteken, szezonra, elmondta, győztese, kikapott, követően, országos, magyarok, meccsről, Elmondta, viadalon, akárcsak, kapitány, szerezni, szeretné, szeretne, elárulta, aktuális, elmondta, pénteken, tornáról, mindent, közülük, kihagyó, Stollár, Johanna, mellett, második, elvegye, Kupának, győzött, szerint, szerdán, Stollár, legjobb, rangsor, felépül, csaptak, nehezen, nagyobb, kezelés, ritmust, először, győzött, párosok, Stollár, viszont, viszont, angolok, görögök, pályára, felnőtt, Adrienn, meccsre, illetve, verték, tornát, vagyok, lennie, Dalila, csípni, Nagyon, Juhász, helyén, vágott, junior, Bondár, Magyar, amihez, Tenisz, tornák, esélyt, mondta, élmény, egymás, egyben, nélkül, pályán, reméli, Bondár, magyar, akiket, Bondár, mondta, percét, tagjai, múltak, Bondár, elleni, lassan, kezdte, Openen, minden, jobban, helyén, reális, léptem, között, amikor, utóbbi, Bondár, élmény, kissé, Gábor, zajló, ellen, sokra, egyre, Fanny, három, Babos, vette, abban, Tímea, Maria, Gálfi, Dalma, világ, ahhoz, közel, velem, ellen, Végül, kezdi, Konta, küzdő, Gálfi, mivel, felül, hétfő, nincs, ehhez, össze, utalt, miatt, saját, során, Grand, aztán, körül, pedig, végén, héten, egyet, azzal, volna, Konta, Gálfi, volt, jövő, Nagy, bath, hogy, heti, állt, volt, öröm, nagy, hogy, volt, állt, után, hogy, Bath, száz, hogy, este, nagy, majd, álló, nagy, után, hogy, volt, volt, volt, hely, volt, kell, MTSZ, neki, mert, Slam, Mint, arra, volt, hogy, ott, top, fel, Fed, ban, aki, így, sem, így, cél, Ezt, míg, aki, így, WTA, míg, két, sem, ezt, még, így, jól, így, bár, ezt, még, már, szezonra vonatkozó, legjobb 150-et, 1997-98-as generáció, jövő heti, bath-i tornát, betegséggel küzdő, antibiotikumos kezelés, viadalon Stollár, főtáblán kezdi, héten zajló, legjobbjából hogy Kontával, hogy tagjai nagyobb, nehezen tagjai saját, állt második vonatkozó, csuklófájdalmai Gálfi Bondár, nélkül három betegséggel, volt Stollár Elmondta, szezonra cél szövetségi, nagyobb szlovénokat hogy, száz így végén, Végül így kezdte, cél MTSZ játszmától, közülük győztese mivel, aggodalomra aggodalomra hozzászokva, kikapott csütörtökön majd, arra Gábor vágott, szetthátrányból görögök Fed, viadalon nincs hogy, viszont otthagytam így, követően aki neki, legjobbjából egyre volt, Gábor kezdte aztán, Konta így világranglista, Dalila sportigazgatója indulhasson, magyar magyarok vonatkozó, rangsor csapatban száz, MTSZ generáció korábban, volt Tenisz így, Tímea cél Szakkaritól, Bondár csatában szereplését, Bondár pénteken küzdő, Johanna arra elmondta, betegséggel Dalma csalódott, hivatottak találkozót számomra, élveztem Végül esélyt, felnőtt teljesített hétfő, szezonra míg top, akiket azzal párosok, nélkül győzött mellett, Fanny közrejátszott helyén, küzdő nélkül volt, csaptak Slam azzal, közel még viszont, neki szövetségi lassan, betegséggel második negyedik, kissé volt mindent, aktuális csütörtökön viadalon, tempóhoz Fanny Jakupovicot, Dalma budapesti vágott, összecsapásra volt egymás, Gábor esélyt, szereplését helyén, top így, Kontával jobban, míg Végül, csípni Jakupovicot, negyedik kezdte, angolok egyben, rendezett Kontával, hely nélkül, mindent britektől, volt így, aktuális felnőtt, Australian aztán, Nagyon még, korábban betegséggel, helyén aktuális, helyén nehezen, győztese álló, még csatában, pályán lennie, meccsről állt, selejtezőben Grand, szeretne Kontával, ezt rendezett, Nagy pénteken, szerint tagjai, szeretne ellen, sportigazgatója Juhász, Kupának vágott, illetve három, helyén míg, még ellenfele, kihagyó számomra, közrejátszott mindent, Juhász Bondár, állt bath, elvegye volt, egymás Konta, otthagytam esélyt, Mint volt, nagy pénteken, vagyok Szövetség, hogy csípni, Maria szezonra, ezt versenyben, ban tagjai, pályafutása Mint, végén először, Kifejtette bath, azzal egyre, Johanna kezdte, párosok miatt, felnőtt míg, párosok Bondár, tornát szeretné, Dalila szerezni, helyén cél, junior Bondár, győzött származású, volt legjobb, pénteken küzdő, így tornáról, reális mivel, egyet körül, junior egymás, Stollár után, betegséggel hogy, Openen Bondár, héten csuklófájdalmai, otthagytam fordítva, elárulta reális, Bondár ban, pályán közrejátszott, párosok WTA, házigazda rendezett, mindent vagyok, arra meccsről, hogy junior, szetthátrányból Bondár, élveztem Bondár, csütörtökön ellen, kihagyó rendezett, görögök így, végén rendezett, Ezt hely, győzött pénteken, vagyok míg, csapatban szetthátrányból, már kissé, míg házigazda, után viadalon, Maria ehhez, amikor lennie, lehetett Bondár, bronzéremért verték, indulhasson meggyógyul, játszhatott tornát, elmondta egyben, nehezen bennmaradás,