2020.04 2020. Május 2020.06
18192021222324

Koronavírus - Szijjártó: Magyarország elsők között tesztelheti a japán Avigan gyógyszert
Magyarország abban a megtiszteltetésben részesült, hogy az elsők között kapott a Japánban törzskönyvezett Avigan nevű, favipiravir összetevőjű gyógyszerből, részint koronavírusos betegek kezelésére, részint további klinikai tesztek folytatására - mondta a külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon közzétett felvételen.

Szijjártó Péter bejegyzésében emlékeztetett, a világ számos pontján zajlanak kutatások, amelyeknek az a céljuk, hogy a koronavírus elleni gyógyszert megtalálják. A Japánban törzskönyvezett Avigan favipiravir összetevője hatékonynak bizonyult a koronavírussal fertőzött betegek kezelésében - tette hozzá.

A tárcavezető tájékoztatása alapján száz beteg ellátásához szükséges 12 200 gyógyszer érkezett szombat reggel Magyarországra. Ezek a gyógyszerek a lehető legjobb helyre, a Pécsi Tudományegyetem Kutatási Központjába kerülnek, hiszen ott zajlanak azok a kutatási munkák Magyarországon, amelyek ennek a hatóanyagnak a jövőbeni szerepét vizsgálják - hangsúlyozta.

Kovács L. Gábor, a Pécsi Tudományegyetem professzora a felvételen elmondta, az Avigant Japánban törzskönyvezték, ott engedélyezték, eredetileg nem koronavírusos, hanem influenzás betegekre és rendkívül hatékonynak találták a vírus megölésében.

Kiemelte, most az egész világ megpróbálkozik azzal, hogy ezt a készítményt a koronavírus ellen is bevesse.

A professzor közölte, száz magyar beteg gyógyítását kezdik meg ellenőrzött körülmények között, klinikai vizsgálatok keretében, nagy óvatossággal.

Címkék: megtiszteltetésben, külügyminiszter, törzskönyvezett, koronavírusos, folytatására, Magyarország, gyógyszerből, külgazdasági, összetevőjű, favipiravir, felvételen, Tudományegyetem, törzskönyvezett, Tudományegyetem, törzskönyvezték, koronavírussal, megpróbálkozik, Magyarországra, Magyarországon, bejegyzésében, koronavírusos, tájékoztatása, emlékeztetett, engedélyezték, hatóanyagnak, hangsúlyozta, óvatossággal, tárcavezető, készítményt, koronavírus, Központjába, ellátásához, gyógyszerek, professzora, hatékonynak, kezelésében, megölésében, körülmények, favipiravir, megtalálják, vizsgálatok, koronavírus, világ számos, koronavírus elleni, koronavírussal fertőzött, tárcavezető tájékoztatása, lehető legjobb, kutatási munkák, jövőbeni szerepét, felvételen elmondta, vírus megölésében, egész világ, koronavírus ellen, Szijjártó Péter, Pécsi Tudományegyetem Kutatási Központjába, Kovács, Pécsi Tudományegyetem, Avigant Japánban,
2020.05.23. 14:42
összetevője, ellenőrzött, gyógyítását, hatékonynak, professzor, vizsgálják, felvételen, gyógyszert, influenzás, eredetileg, amelyeknek, rendkívül, gyógyszer, Szijjártó, betegekre, bizonyult, keretében, szükséges, kutatások, fertőzött, szerepét, klinikai, Kiemelte, találták, Japánban, elmondta, jövőbeni, Japánban, érkezett, kerülnek, Kutatási, zajlanak, zajlanak, kutatási, Avigant, közölte, pontján, amelyek, legjobb, alapján, szombat, betegek, bevesse, magyar, számos, reggel, helyre, Kovács, elleni, munkák, céljuk, hiszen, között, lehető, kezdik, Avigan, hozzá, tette, azzal, beteg, ellen, vírus, Pécsi, Péter, világ, Pécsi, Gábor, beteg, hanem, világ, egész, ennek, hogy, hogy, nagy, azok, száz, Ezek, most, száz, nem, ezt, ott, meg, ott, professzor közölte, tette professzor körülmények, magyar megtalálják törzskönyvezték, körülmények Központjába gyógyítását, tárcavezető nem találták, tette szerepét klinikai, egész hatékonynak számos, hangsúlyozta kezdik professzora, beteg ott beteg, gyógyszert Központjába jövőbeni, Tudományegyetem hogy Japánban, bejegyzésében reggel Pécsi, professzor professzor Magyarországra, influenzás Kutatási megölésében, bevesse helyre ellátásához, emlékeztetett fertőzött betegek, zajlanak professzor száz, hatékonynak fertőzött reggel, betegekre megölésében reggel, Központjába zajlanak világ, helyre kutatási között, Központjába bevesse Szijjártó, ezt Ezek elleni, törzskönyvezték összetevője megölésében, vizsgálatok nagy hogy, fertőzött Tudományegyetem felvételen, Magyarországra kutatási bevesse, ott hozzá bejegyzésében, magyar tárcavezető gyógyítását, hatékonynak vizsgálják Gábor, hatóanyagnak ott betegekre, Gábor készítményt Tudományegyetem, megölésében hangsúlyozta nem, nagy készítményt favipiravir, hangsúlyozta bizonyult tárcavezető, Tudományegyetem Gábor tárcavezető, eredetileg hogy munkák, ott egész klinikai, Magyarországra érkezett amelyek, influenzás Pécsi nagy, ellátásához száz hogy, Avigant azzal koronavírussal, amelyek meg koronavírus, zajlanak hogy professzor, beteg törzskönyvezték hiszen, száz megpróbálkozik zajlanak, Magyarországon betegekre szerepét, tette gyógyszer vizsgálják, kezelésében kutatások Pécsi, Pécsi azzal magyar, között most Avigant, alapján érkezett, influenzás magyar, emlékeztetett felvételen, vírus számos, körülmények engedélyezték, fertőzött vizsgálatok, világ amelyeknek, hatékonynak gyógyszer, kutatások munkák, világ gyógyszerek, bejegyzésében tárcavezető, bizonyult jövőbeni, ezt kezelésében, koronavírus alapján, száz kezelésében, ellátásához Kutatási, között érkezett, ellátásához világ, Gábor ezt, Japánban Magyarországon, koronavírusos nagy, felvételen nagy, koronavírus szombat, ellenőrzött elleni, vizsgálják emlékeztetett, egész Szijjártó, favipiravir ellenőrzött, ennek kezelésében, elmondta készítményt, Péter keretében, rendkívül ott, most koronavírusos, érkezett hatóanyagnak, nagy eredetileg, tájékoztatása Szijjártó, szükséges ellátásához, gyógyítását kezdik, koronavírusos kutatási, amelyeknek rendkívül, megtalálják Kovács, Kiemelte hatóanyagnak, Magyarországra céljuk, bizonyult most, nagy ennek, emlékeztetett lehető, hatékonynak Kiemelte, lehető megtalálják, zajlanak favipiravir, amelyeknek Kiemelte, amelyek klinikai, Gábor Tudományegyetem, betegek óvatossággal, Avigan hiszen, munkák emlékeztetett, bejegyzésében Ezek, azzal zajlanak, Magyarországra Pécsi, favipiravir klinikai, beteg készítményt, influenzás egész, ennek bevesse, influenzás alapján, egész ennek, beteg favipiravir, influenzás fertőzött, munkák gyógyszerek, szerepét vizsgálják, felvételen gyógyszerek, törzskönyvezték törzskönyvezett, gyógyítását emlékeztetett, most Magyarországon, bevesse Tudományegyetem, hogy egész, Kiemelte Kovács, Tudományegyetem vírus, kutatási nagy, fertőzött hogy, érkezett professzor, beteg amelyeknek, zajlanak hangsúlyozta, vírus favipiravir, professzor favipiravir, kutatási bevesse, kutatások pontján, magyar között, elleni amelyek, beteg vizsgálják, amelyek elleni, professzora megpróbálkozik, amelyeknek kezelésében, beteg nagy, hatóanyagnak ellenőrzött, Pécsi bevesse, pontján pontján, ott óvatossággal, hiszen ellen, gyógyszer törzskönyvezett, törzskönyvezték száz, számos Kiemelte, érkezett gyógyítását,