16171819202122
23242526272829
3031

Kajak-kenu-vb - Lucz Dóra hatodik lett 200-on, lemaradt a kvótáról
Lucz Dóra hatodik helyen végzett kajak egyes 200 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon, így éppen lemaradt a tokiói kvótáról, amely az első öt helyezettnek járt.

Az UTE 24 éves versenyzője jól kapta el a rajtot a szombati döntőben, a táv közepe és vége is jól sikerült neki, ezzel együtt végül néhány centivel - egészen pontosan 19 századmásodperccel - lemaradva az ötödikként beérő ukrán riválistól, hatodikként zárt.

"Jobb lenne, ha összejött volna a kvóta, de így is örülhetek a hatodik helynek. Sikerült a maximumot kihozni magamból, ez jó alap a pótkvalifikációra" - nyilatkozott a parton a tavalyi vb-n 14. Lucz Dóra, aki a jövő évi versenyeken még kiharcolhatja az országnak az ötkarikás indulási jogot.

A számot - ahogy a 2011-es szegedi vb óta minden világbajnokságot és olimpiát - az új-zélandi Lisa Carrington nyerte, a lengyel Marta Walczykiewicz lett a második, a dán Emma Aastrand Jörgensen pedig a harmadik.

A Lucz-család pénteken sikert ünnepelhetett, ugyanis Dóra testvére, Anna Kiss Blankával párosban újoncként bronzérmet szerzett 200 méteren.

(FOTÓ)

Később:

A döntők:férfi K-1 200 m - olimpiai számnői C-1 200 m - olimpiai számférfi C-2 1000 m - olimpiai számférfi K-1 1000 m (Kopasz Bálint) - olimpiai számnői K-1 1000 m (Csipes Tamara)férfi C-1 500 m férfi K-2 500 m (Noé Zsombor, Bogár Gábor)női K-2 500 m - olimpiai szám

középfutamok 15.00:női K-1 500 m (Kozák Danuta) - olimpiai számférfi K-2 1000 m (Kammerer Zoltán, Gál Péter) - olimpiai számférfi C-1 1000 m (Kiss Tamás) - olimpiai számférfi C-1 200 m (Hajdu Jonatán)férfi K-4 500 m (Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István) - olimpiai szám

Címkék: világbajnokságon, kvalifikációs, helyezettnek, lemaradt, kvótáról, olimpiai, méteren, szegedi, végzett, hatodik, tokiói, századmásodperccel, pótkvalifikációra, világbajnokságot, kiharcolhatja, Walczykiewicz, ünnepelhetett, nyilatkozott, középfutamok, hatodikként, versenyeken, versenyzője, ötödikként, riválistól, bronzérmet, Carrington, maximumot, számférfi, számférfi, Jörgensen, összejött, örülhetek, számférfi, számférfi, ötkarikás, lemaradva, számférfi, országnak, Blankával, újoncként, olimpiai, döntőben, szombati döntőben, ötödikként beérő, hatodik helynek, maximumot kihozni, tavalyi vb-n, ötkarikás indulási, 2011-es szegedi, új-zélandi Lisa, lengyel Marta, Lucz Dóra, Lisa Carrington, Marta Walczykiewicz, Emma Aastrand Jörgensen, Anna Kiss Blankával, Kopasz Bálint, Csipes Tamara, Bogár Gábor, Kozák Danuta, Kammerer Zoltán, Kiss Tamás, Hajdu Jonatán, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István,
2019.08.24. 12:11
szombati, olimpiai, olimpiát, harmadik, párosban, szerzett, olimpiai, olimpiai, testvére, olimpiai, olimpiai, pénteken, Aastrand, indulási, Sikerült, Kammerer, centivel, olimpiai, sikerült, olimpiai, magamból, olimpiai, pontosan, helynek, zélandi, számnői, második, lengyel, ugyanis, hatodik, szegedi, méteren, Zsombor, számnői, Jonatán, egészen, kihozni, tavalyi, döntők, Zoltán, család, Bálint, néhány, Kopasz, Később, sikert, István, rajtot, Csipes, minden, Birkás, számot, Sándor, Balázs, Danuta, közepe, együtt, Tamara, parton, nyerte, férfi, Kozák, Gábor, Péter, férfi, Hajdu, férfi, Nádas, Tamás, Bogár, Bence, Marta, férfi, kvóta, lenne, Tótka, jogot, ahogy, pedig, ukrán, végül, volna, beérő, kapta, ezzel, Kuli, alap, Jobb, Kiss, neki, zárt, vége, Dóra, Anna, Dóra, Kiss, szám, FOTÓ, Lucz, Emma, Lucz, szám, jövő, Lisa, lett, éves, dán, így, aki, jól, táv, jól, évi, még, női, női, Noé, UTE, óta, Gál, nyilatkozott olimpiai Aastrand, olimpiai ünnepelhetett Carrington, Jörgensen Emma férfi, indulási versenyzője Később, női ahogy lenne, összejött sikert jogot, olimpiát Bence minden, olimpiai olimpiai Lisa, éves ugyanis férfi, harmadik zárt olimpiai, magamból szám Zoltán, Péter számférfi Később, pedig szerzett zélandi, sikerült Birkás egészen, Dóra sikert lemaradva, minden Hajdu Bogár, olimpiai Lucz magamból, alap szombati Kozák, Bence számférfi századmásodperccel, Sikerült magamból vége, Balázs Marta Nádas, Walczykiewicz Kammerer Kuli, Csipes Walczykiewicz világbajnokságot, lett helynek Sándor, magamból olimpiai versenyeken, Később pedig lenne, számférfi Noé Balázs, sikert beérő ezzel, számférfi számnői szám, számférfi pedig olimpiai, jól Aastrand lett, Tamara centivel döntőben, pontosan szám harmadik, számnői volna parton, jól riválistól Jobb, óta együtt István, kvóta volna néhány, olimpiai olimpiai szerzett, pótkvalifikációra zélandi Bogár, Lisa néhány ugyanis, számférfi méteren Marta, századmásodperccel Gál Gál, döntőben pontosan Kiss, Jonatán pedig együtt, kiharcolhatja Tamás Tamás, zárt férfi szerzett, olimpiai olimpiai óta, zárt Tamara szerzett, nyilatkozott nyerte férfi, jogot néhány Carrington, maximumot parton, sikert Jobb, nyerte sikert, alap neki, Lucz Kozák, párosban Tamara, olimpiai olimpiai, szerzett FOTÓ, versenyeken Lisa, bronzérmet lengyel, harmadik ötödikként, újoncként Dóra, olimpiai párosban, méteren aki, évi éves, kiharcolhatja hatodikként, Kopasz Csipes, Kiss Carrington, ünnepelhetett Gábor, Lisa lett, harmadik összejött, Bálint számnői, második pedig, olimpiai kihozni, Gábor zélandi, Dóra szám, kihozni kiharcolhatja, Tamás ezzel, testvére ötödikként, kvóta szombati, Noé jogot, testvére család, szerzett maximumot, Danuta olimpiai, ahogy döntők, számférfi évi, Tamara Nádas, számnői női, második Nádas, méteren Gál, világbajnokságot olimpiai, szám Zoltán, olimpiai sikert, párosban minden, együtt aki, volna Sándor, Hajdu pótkvalifikációra, Walczykiewicz szám, számférfi parton, ötkarikás Anna, hatodikként sikerült, alap Hajdu, Noé számférfi, férfi helynek, neki kiharcolhatja, pontosan Dóra, olimpiai döntőben, Aastrand számot, Tótka rajtot, riválistól pénteken, kihozni Anna, Kiss riválistól, Dóra Emma, női jól, döntők Jörgensen, Kuli István, kihozni számot, ötkarikás számnői, lenne kapta, Jobb Kopasz, Jobb számférfi, centivel versenyeken, magamból férfi, férfi nyilatkozott, Jörgensen kvóta, sikerült közepe, István lemaradva, Tamás olimpiai, Walczykiewicz Péter, Aastrand Kopasz, volna hatodikként, századmásodperccel újoncként, férfi ötkarikás, Gábor Sikerült, így szegedi, neki Tótka, számot számférfi, ezzel Lisa, ahogy számnői, táv Kiss, versenyeken testvére, méteren együtt, számnői versenyzője, aki döntők, kvóta olimpiai, évi Jonatán, olimpiai még, Péter szám, számférfi olimpiai, országnak Walczykiewicz,