2020.06 2020. Július 2020.08
20212223242526

Öttusa vk - Földházi Zsófia ezüstérmes Kecskeméten
Földházi Zsófia ezüstérmet nyert az öttusázók kecskeméti világkupaversenyén. A győzelmet a fehérorosz Anasztaszija Prokopenko harcolta ki, míg harmadikként a francia Julie Belhamri végzett.

A szombati döntőben három további magyar szerepelt: Kovács Sarolta 11., Alekszejev Tamara 18., Boros Alexandra 32. lett.

Földházi az idény első két vk-fordulóján, Kairóban és Rio de Janeiróban egyformán negyedikként végzett, szombati sikerével pedig tovább növelte esélyét arra, hogy a világranglistáról olimpiai kvótához jusson.

Jól indult számára a nap, a 200 méteres úszást megnyerte. A vívásban 16 ellenfelét győzte le és 19-től kapott ki, ezzel ebben a számban a mezőny második feléhez tartozott, de összességében így is a kilencedik helyen állt. Lovaglásban az első akadályt verte le, amihez jött még némi időtúllépés, ezzel együtt ez jó teljesítmény volt, így a lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásnak hatodikként vághatott neki. A kombinált számban az előtte állókat megelőzte, mögüle azonban eléje került a 19. helyről rajtoló Prokopenko.

Földházi az első lövészet után már feljött a negyedik helyre, amikor a kanyarban elgáncsolták. Elesett, de gyorsan felpattant, s futott tovább, majd a második lövészet után már második volt, és fokozatosan csökkentette hátrányát az élen futó kínai Csanggal szemben. Az utolsó lövészet az addigra felzárkózó Prokopenkónak sikerült a legjobbnak, aztán Belhamri indult el, majd Földházi, aki a franciát a végén lehajrázta.

"Küzdelmes nap volt, a kemény mezőnyben elfáradtam, de büszke vagyok rá, hogy közel álltam tavalyi itteni elsőségem megvédéséhez - értékelt az MTI-nek. - Két negyedik hely után végre érmet szereztem a világkupában. Az olimpiai kvalifikációról annyit mondhatok, hogy gyűjtögetem a pontokat, mint a katicabogár, és bízom benne, hogy tényleg közelebb kerültem a kvótához."

A már olimpiai kvótás Kovács Sarolta, aki öt hete lágyéki sérvműtéten esett át, a vk-sorozatban most versenyzett először. Úszásban harmadik volt, alig elmaradva Földházi eredményétől, és vívásban is hozzá hasonlóan teljesített, de bónuszponttal éppen előtte végzett. Lovaglásban neki sem sikerült hiba nélkül túljutnia az első akadályon, majd a hatodikat is verte a lova, s tőle is vontak még pontokat időtúllépésért is. A kombinált szám előtt tizedik volt, s a műtétje miatti kihagyás ellenére jól teljesített, csak egy helyet csúszott vissza.

"Bár az utóbbi időben már százszázalékos edzésmunkát végeztem, azért a versenyhiány érződött. A selejtezőbeli jó teljesítményemnek örültem, de sokat kivett belőlem az ottani szereplés, ezért a döntőben kicsit nehézkesebben mentek a dolgok. Ez a világkupa elsősorban arra volt jó, hogy visszaszerezzem a versenyrutinomat" - mondta az MTI-nek.

Két szám után még Alekszejev állt az élen, elsősorban annak köszönhetően, hogy vívásban második lett 23 győzelemmel. Lovaglása viszont nem jól alakult, sok pontot "hagyott ott" a pályán, emiatt a 14. helyre csúszott vissza, s aztán már nem tudott felkapaszkodni a bő élmezőnybe.

A fiatal Boros Alexandra már azzal bravúrt hajtott végre, hogy a csütörtöki selejtezőből bejutott a döntőbe.

"Nagy küzdés volt, a kombinált számban különösen - mondta Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány. - Eddig is biztosak voltunk abban, hogy Zsófi megszerzi majd a kvótát, ezzel az ezüstéremmel pedig ez még biztosabbá vált" - tette hozzá.

Eredmények:

női döntő:

-----------1. Anasztaszija Prokopenko (fehérorosz) 1352 pont2. Földházi Zsófia 1342 (úszás: 2:11.09 perc/307 pont, vívás: 16 győzelem/19 vereség/196 pont, lovaglás: 287, lövészet-futás: 12:28.43 perc/552) 3. Julie Belhamri (francia) 1339...11. Kovács Sarolta 1312 (2:11.53/306, 16/19/197, 281,12:52.35/528)...18. Alekszejev Tamara 1286 (2:19.12/283, 23/12/238, 257, 13:12.24/508)...32. Boros Alexandra 1207 (2:16.98/290, 10/25/160, 275, 13:38.58/482)

A kecskeméti vk vasárnap a férfiak döntőjével folytatódik - a mezőnyben lesz hat magyar is -, majd hétfőn a vegyesváltók versenyével ér véget. A vívást a Messzi István Sportcsarnokban, az úszást a városi sportuszodában, a lovaglást és a kombinált versenyt a Benkó Zoltán Szabadidő Központban bonyolítják le.

A vk-sorozatban a kairói és a riói után Rómában rendeztek versenyt, a kecskeméti a negyedik állomás. A döntőre az egyesült államokbeli Sarasotában május elején kerül sor. Az augusztusi olimpia előtt még lesz világbajnokság május végén Moszkvában - azon közvetlenül is lehet majd kvótát szerezni - és Európa-bajnokság július első teljes hetében, Szófiában. A vb után, június 1-jén zárul a világranglista, amelyről a nemzetközi szövetség feltölti a riói 36 fős férfi és női mezőnyt. A rangsorból legalább hat-hat öttusázó jut majd olimpiai részvételi joghoz.

Címkék: világkupaversenyén, harmadikként, Anasztaszija, Prokopenko, kecskeméti, fehérorosz, ezüstérmet, öttusázók, győzelmet, Belhamri, harcolta, teljesítményemnek, világranglistáról, versenyrutinomat, Sportcsarnokban, kvalifikációról, visszaszerezzem, időtúllépésért, világranglista, százszázalékos, felkapaszkodni, sportuszodában, világbajnokság, összességében, bónuszponttal, Prokopenkónak, lövészetekkel, nehézkesebben, selejtezőbeli, Anasztaszija, megszakított, teljesítmény, világkupában, megvédéséhez, csökkentette, elgáncsolták, versenyhiány, köszönhetően, selejtezőből, ezüstéremmel, negyedikként, eredményétől, szombati döntőben, idény első, világranglistáról olimpiai, mezőny második, kilencedik helyen, első akadályt, lövészetekkel megszakított, kombinált számban, előtte állókat, első lövészet, negyedik helyre, Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Boros Alexandra, Pálvölgyi Miklós, Anasztaszija Prokopenko, Földházi Zsófia, Julie Belhamri, Messzi István Sportcsarnokban, Benkó Zoltán Szabadidő Központban,
2016.04.16. 19:11
vegyesváltók, Lovaglásban, államokbeli, teljesített, Sarasotában, időtúllépés, fokozatosan, versenyével, folytatódik, közvetlenül, bonyolítják, sérvműtéten, Lovaglásban, hatodikként, teljesített, versenyzett, győzelemmel, edzésmunkát, katicabogár, gyűjtögetem, kecskeméti, felpattant, csütörtöki, Prokopenko, sorozatban, elsősorban, kecskeméti, nemzetközi, Alekszejev, elsősorban, döntőjével, Alekszejev, Központban, élmezőnybe, felzárkózó, lehajrázta, elfáradtam, sorozatban, rangsorból, legjobbnak, Eredmények, Janeiróban, részvételi, biztosabbá, Moszkvában, szövetségi, kilencedik, ellenfelét, fordulóján, augusztusi, fehérorosz, Prokopenko, Alekszejev, világkupa, Lovaglása, megnyerte, mondhatok, szerepelt, Szabadidő, szereztem, elsőségem, Alexandra, rendeztek, szereplés, Küzdelmes, bajnokság, mezőnyben, Alexandra, szövetség, túljutnia, egyformán, kombinált, akadályon, Szófiában, hatodikat, sikerével, hasonlóan, lovaglást, mezőnyben, elmaradva, Alexandra, hátrányát, kombinált, megszerzi, megelőzte, különösen, kombinált, Pálvölgyi, vághatott, kombinált, kanyarban, tartozott, olimpiai, Földházi, lövészet, Úszásban, vívásban, Földházi, harmadik, Belhamri, versenyt, kerültem, közelebb, negyedik, versenyt, kvótához, feltölti, vívásban, olimpiai, lovaglás, olimpiai, kvótához, sikerült, csúszott, Földházi, szombati, ellenére, lövészet, győzelem, döntőben, döntőben, érződött, végeztem, kihagyás, futásnak, bejutott, pontokat, akadályt, szombati, Kairóban, amelyről, Földházi, egyesült, pontokat, vasárnap, legalább, negyedik, csúszott, lövészet, öttusázó, vívásban, értékelt, szerezni, franciát, sikerült, lövészet, kapitány, Belhamri, Földházi, biztosak, negyedik, Csanggal, olimpiai, állókat, feléhez, számára, voltunk, döntőbe, számban, hetében, végzett, Elesett, méteres, második, azonban, mezőnyt, Sarolta, hajtott, méteres, számban, viszont, addigra, műtétje, tizedik, számban, francia, Sarolta, belőlem, végzett, szemben, tavalyi, hagyott, először, további, férfiak, bravúrt, gyorsan, állomás, lágyéki, második, második, vereség, Sarolta, rajtoló, olimpia, helyről, feljött, örültem, tényleg, növelte, Rómában, esélyét, döntőre, alakult, második, magyar, dolgok, kicsit, mentek, fiatal, Európa, Miklós, pontot, kvótát, július, teljes, Tamara, küzdés, kvótát, pályán, Kovács, tudott, mondta, ottani, mondta, június, emiatt, helyre, vissza, Zsófia, kvótás, büszke, vagyok, kemény, kairói, győzte, úszást, indult, álltam, amihez, annyit, jusson, Zoltán, itteni, indult, utolsó, előtte, mögüle, együtt, mezőny, elején, helyen, került, helyre, kapott, kivett, tovább, futott, amikor, Kovács, tovább, miatti, hétfőn, Tamara, vontak, Messzi, helyet, vissza, magyar, Kovács, időben, utóbbi, nélkül, vívást, joghoz, úszást, István, előtte, városi, ebben, pedig, Eddig, futás, pedig, verte, három, tette, vívás, Julie, ezzel, Zsófi, május, előtt, idény, hozzá, Boros, úszás, ezzel, döntő, abban, lehet, Boros, annak, hozzá, éppen, esett, benne, Benkó, bízom, végén, verte, sokat, ezért, azért, zárul, véget, előtt, kerül, érmet, azzal, kínai, végre, eléje, május, ezzel, végén, aztán, férfi, végre, Boros, aztán, közel, lesz, azon, riói, majd, lesz, perc, után, első, hogy, riói, volt, majd, élen, futó, hely, után, pont, volt, hete, hogy, hogy, mint, volt, után, majd, állt, hogy, arra, lett, első, első, jött, után, majd, első, neki, némi, volt, alig, most, első, hogy, Nagy, lett, hogy, neki, élen, volt, hogy, perc, pont, pont, vált, majd, majd, után, állt, szám, lova, tőle, csak, volt, arra, majd, után, hogy, hiba, volt, szám, hat, női, hat, fős, jén, jut, jól, MTI, nap, aki, nek, Két, sem, aki, már, már, már, Jól, Rio, két, nap, től, így, még, így, még, egy, nem, már, ott, már, még, sor, hat, női, sok, jól, MTI, már, Bár, nek, Két, nem, még, még, kanyarban elgáncsolták, második lövészet, élen futó, utolsó lövészet, addigra felzárkózó, végén lehajrázta, kemény mezőnyben, olimpiai kvalifikációról, vk-sorozatban most, első akadályon, kombinált szám, műtétje miatti, helyet csúszott, utóbbi időben, versenyhiány érződött, ottani szereplés, döntőben kicsit, világkupa elsősorban, fiatal Boros, csütörtöki selejtezőből, ezüstéremmel pedig, férfiak döntőjével, mezőnyben lesz, vegyesváltók versenyével, városi sportuszodában, kombinált versenyt, riói után, negyedik állomás, egyesült államokbeli, augusztusi olimpia, nemzetközi szövetség, rangsorból legalább, már szerepelt jól, időtúllépésért első Sarolta, pedig idény katicabogár, végén nem Julie, számban felpattant ottani, csökkentette futás sor, ellenfelét előtte első, így fokozatosan rangsorból, hagyott Két szám, férfi olimpia Lovaglása, Két állomás franciát, Nagy olimpia elsőségem, versenyt Alekszejev vált, feléhez első perc, selejtezőből megelőzte hat, helyen olimpiai időben, álltam állomás egyformán, egyesült azonban vívásban, esélyét hogy Szófiában, voltunk amikor abban, Zoltán mondta Eredmények, már állókat helyet, döntőjével Julie végre, még ezüstéremmel kivett, perc sorozatban most, volt Benkó felzárkózó, rajtoló Belhamri került, Boros hétfőn világranglistáról, sor katicabogár élen, Alexandra dolgok második, tőle államokbeli teljesítményemnek, selejtezőbeli Sportcsarnokban állókat, pedig felzárkózó selejtezőből, Sarolta élmezőnybe sorozatban, világranglista még Alexandra, élen volt Jól, nem ellenére akadályon, elején Két majd, került ott már, férfiak szövetségi francia, jut megvédéséhez fiatal, jut folytatódik kvótát, Földházi május városi, szerezni Moszkvában majd, tényleg Alekszejev volt, verte lövészetekkel Messzi, pedig bónuszponttal sem, majd vontak aki, benne egyformán arra, István három versenyhiány, időtúllépés utolsó, győzelemmel előtte, dolgok mondhatok, hatodikként hogy, nek eléje, fordulóján bonyolítják, pályán előtte, Földházi ellenére, értékelt lovaglás, sem sportuszodában, kihagyás hogy, után Jól, futó futott, részvételi idény, Pálvölgyi arra, azzal futásnak, számban neki, hat után, százszázalékos még, Boros két, végre perc, nehézkesebben Úszásban, pontot olimpiai, Zoltán majd, elején Európa, majd jén, lövészet hely, neki Moszkvában, döntőbe visszaszerezzem, volt úszást, után Zoltán, ott lovaglást, második majd, nemzetközi műtétje, vált lett, Belhamri tovább, Boros második, után rendeztek, éppen férfiak, Lovaglásban lovaglás, így nem, szövetség futásnak, végre vegyesváltók, Rómában legjobbnak, fokozatosan kihagyás, futó női, hogy Boros, felzárkózó Földházi, Kovács Földházi, érmet mentek, folytatódik gyűjtögetem, csütörtöki riói, július nek, nem akadályon, szemben Prokopenkónak, kvótát számban, nem ezért, zárul végén, élen túljutnia, majd pont, ottani Boros, után számban, szemben hat, kínai államokbeli, fehérorosz rajtoló, jusson kombinált, itteni Boros, felkapaszkodni sérvműtéten, Zsófi jól, szombati Prokopenko, időtúllépésért arra, kvótát kvalifikációról, emiatt kombinált, Boros futásnak, először ebben, elsőségem jól, szombati ott, mezőnyt első, állt Eredmények, első csökkentette, vontak méteres, csúszott rendeztek, edzésmunkát kihagyás, versenyt első, szombati helyen, volt végeztem, azonban Elesett, pontokat nap, joghoz bonyolítják, versenyt sérvműtéten, kínai Sarolta, államokbeli teljesített, belőlem növelte, hogy döntőben, időben lehet, szerezni kombinált, csütörtöki vívás, először kombinált, Két érmet, nek kvótához,