21222324252627
28293031

Horvát-magyar - Sima vereség a vb-ezüstérmestől
Gergelics József, az MTI különtudósítója jelenti:
A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott csütörtökön a világbajnoki ezüstérmes horvát csapat vendégeként a spliti Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

Az aranylabdás Luka Modric már az 5. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, akik Bruno Petkovic duplájával már a szünetig háromgólos előnyre tettek szert. A folytatásban kihagyott büntetőig és lesgólig jutottak a hazaiak, de sikerüket nem fenyegette veszély.

A horvátok 2004 óta, három döntetlen és egy vereség után először győzték le a magyarokat, akik ebben a párharcban továbbra is nyeretlenek idegenben.

A magyarok az éllovastól elszenvedett vereséggel továbbra is harmadik helyen állnak, de megmaradt az esélyük az Eb-részvétel kiharcolására, mivel a második szlovákok a Wales elleni döntetlennel csak egypontos előnyre tudtak szert tenni.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese vasárnap 18 órától a sereghajtó Azerbajdzsánt fogadja a Groupama Arénában, s mindenképpen nyernie kell, hogy esélye maradjon az első két hely megszerzésére.

Eb-selejtező, E csoport, 7. játéknap:Horvátország-Magy arország 3-0 (3-0)--------------------- --------------Split, Poljud Stadion, 35 ezer néző, v.: Daniele Orsato (olasz)

gólszerzők: Modric (5.), Petkovic (24., 42.)

kiállítva: Kleinheisler (56.)

sárga lap: Vida (31.), Barisic (44.), illetve Kleinheisler (18., 56.), Lovrencsics (82.)

Horvátország:

-------------Dominik Livakovic - Tin Jedvaj, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Borna Barisic - Luka Modric (Mateo Kovacic, 67.), Marcelo Brozovic - Ante Rebic, Ivan Rakitic (Nikola Vlasic, 74.), Ivan Perisic (Josip Brekalo, 60.) - Bruno Petkovic

Magyarország:

-------------Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Kádár Tamás (Lang Ádám, a szünetben), Willi Orbán, Korhut Mihály - Vida Máté, Kleinheisler László - Dzsudzsák Balázs (Nagy Dominik, 60.), Holman Dávid, Sallai Roland (Varga Roland, 77.) - Szalai Ádám

I. félidő:

----------

5. perc: Kádár utolsó emberként kényelmesen túl sokáig várt saját térfelének közepén, így Luka Modric belelépett a passzába, majd egyedül vezethette a labdát Gulácsira, a Real Madrid aranylabdása nem is hibázott, a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

24. perc: Lovrencsics hibáját kihasználva Rebic viharzott el a bal szélen, beadását követően pedig Petkovic az ötösről sarkalt a kapuba (2-0).

42. perc: Perisic jobb oldali beadása után Kádár nem találta el a labdát, a meglepődött Petkovic pedig úgy kapott bele, hogy a játékszer az égbe perdült, majd a magyar kapu jobb alsó sarkába pattant (3-0).

II. félidő:

-----------

54-56. perc: Kleinheisler felrúgta Rebicet a 16-os bal sarkánál. Perisic jobb sarokba tartó büntetőjét Gulácsi szögletre ütötte. Kleinheisler továbbra sem bírt magával, reklamálásért a játékvezetőtől megkapta a második sárga lapját, és vele együtt a pirosat is.

Igazi futballhangulat és telt ház fogadta a csapatokat a Poljud Stadionban, a horvát szurkolók piros-fehér kockákat jelenítettek meg az egyik hosszanti lelátón, míg a magyar drukkerek piros-fehér-zöld kartonokat emeltek magasba a nemzeti trikolort kirajzolva, a kerítésre pedig az alábbi szöveget függesztették ki: "három szín, mi éltet".

A magyar csapatot viszont nem tüzelte fel az atmoszféra, az első pillanattól rendkívül bizonytalan volt a védelem, támadásra pedig nem is futotta az erőből. A horvátok már a harmadik percben veszélyes támadást vezettek a jobb szélen, a negyedikben pedig Gulácsinak már védenie kellett. Kádár kapitális hibája után viszont már a Leipzig kapusa sem tudott segíteni, Modric nem hibázta el az ajándékba kapott ziccert. A hazaiak rendkívül magabiztosan futballoztak, Marco Rossi tanítványai elvétve találkoztak a labdával, az együttes indiszponáltsága szinte folyamatosan tetten érhető volt. A vendégdrukkerek a reménytelennek tetsző játék ellenére nem vesztették lelkesedésüket, folyamatosan buzdították a csapatot, alkalmanként pedig a magyar és az európai szövetséget szidalmazták.

Amikor - legalább két szöglet erejéig - már úgy tűnt, hogy kicsit kiszabadul a szorításból a magyar együttes, akkor a következő támadásból a horvátok ismét betaláltak. A második gól után a horvátok alaposan visszavettek az amúgy sem öldöklő tempóból. Ezáltal ebben a periódusban néha sikerült megtartaniuk a labdát a magyaroknak, azonban helyzete így is csak a horvátoknak volt, Gulácsi bravúrja kellett ahhoz, hogy ne nőjön a különbség. A szünet előtt Kádár újabb hatalmas hibájából mégis növelte előnyét a hazai csapat.

A második játékrészben is folytatódott a macska-egér harc és a magyar játékosok hibasorozata is. Kleinheisler előbb összehozott egy büntetőt, majd Gulácsi hiába hárította Perisic 11-esét, az Osijek középpályása szövegelésért megkapta második sárga lapját, így mehetett az öltözőbe. A magyar csapat szerencséje az volt, hogy a horvátok a biztos vezetésük birtokában nem erőltették a játékot, legjobbjaikat elkezdte lecserélni Zlatko Dalic szövetségi kapitány. Marco Rossi együttesének erejéből így egy-egy erőtlen támadásra is futotta, melynek köszönhetően a 68. percben először Sallai révén volt egy kaput eltaláló lövése. Az unalomba fulladó utolsó húsz percben a közönség hullámzással szórakoztatta magát.

Címkék: selejtezőmérkőzésen, különtudósítója, világbajnoki, vendégeként, csütörtökön, ezüstérmes, válogatott, labdarúgó, Gergelics, kikapott, bajnoki, indiszponáltsága, futballhangulat, vendégdrukkerek, reménytelennek, játékvezetőtől, lelkesedésüket, Azerbajdzsánt, szórakoztatta, megszerzésére, legjobbjaikat, függesztették, szövegelésért, reklamálásért, kiharcolására, játékrészben, folytatódott, elszenvedett, alkalmanként, szidalmazták, döntetlennel, visszavettek, megtartaniuk, mindenképpen, folyamatosan, Magyarország, jelenítettek, Kleinheisler, Kleinheisler, aranylabdása, Kleinheisler, Horvátország, aranylabdás Luka, szünetig háromgólos, folytatásban kihagyott, horvátok 2004, vereség után, párharcban továbbra, éllovastól elszenvedett, második szlovákok, sereghajtó Azerbajdzsánt, labdát Gulácsira, ötösről sarkalt, Luka Modric, Bruno Petkovic, Marco Rossi, Groupama Arénában, Poljud Stadion, Daniele Orsato, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Borna Barisic, Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic, Ante Rebic, Ivan Rakitic, Nikola Vlasic, Ivan Perisic, Josip Brekalo, Bruno PetkovicMagyarország, Lovrencsics Gergő, Kádár Tamás, Lang Ádám, Willi Orbán, Korhut Mihály, Vida Máté, Kleinheisler László, Dzsudzsák Balázs, Nagy Dominik, Holman Dávid, Sallai Roland, Varga Roland, Szalai ÁdámI, Real Madrid, Poljud Stadionban, Zlatko Dalic, Gergelics József,
2019.10.10. 23:02