13141516171819
20212223242526
2728293031

Női röplabda Extraliga - Újabb ötszettes Vasas-siker a döntőben
A Vasas a második mérkőzést is 3-2-re nyerte a kupagyőztes Nyíregyháza ellen a női röplabda Extraliga döntőjében, szerdán.

A párharc harmadik összecsapását pénteken rendezik a fővárosban.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:Fatum Nyíregyháza-Vasas Óbuda 2-3 (21, -19, 17, -22, -14)---------------------- -------------------------- --------a legeredményesebb pontszerzők: Brisebois 27, Varga 19, Kalicanin 15, illetve Kostelanská 22, Dékány, Abdulazimova 15-15

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Vasas javára.

A hétfői első mérkőzésen a Vasas nagy csatában, öt szettben nyert a nyírségiek ellen, akik így a párharc kiegyenlítéséért léptek pályára. A kupagyőztes Nyíregyháza kispadján automatikus eltiltása miatt nem lehetett ott az előző összecsapás végén kizárt vezetőedző, Hollósy László, aki a lelátón ült. Helyettesítésére az egyébként az NB I-es DVTK-nál dolgozó Toma Sándort kérték fel.

Az első felvonás szoros küzdelmet hozott, a kanadai Danielle Brisebois vezette hazaiak azonban a végjátékban több extra megoldást is bemutattak, így ők kerültek előnybe.

A második szettben a vendég Vasas akarata érvényesült: mindkét együttes viszonylag alacsony hatékonysággal támadott, de a fővárosi csapat kilencszer mutatott be pontot érő blokkot, elsősorban ennek köszönhette egyenlítését.

A harmadik játszma jó nyíregyházi játékot hozott, a hazaiak meggyőző különbséggel kerültek ismét előnybe. A negyedik etapra megint fordult a kocka, a Vasas újra jobban röplabdázott - elsősorban a mezőnymunkája javult Jakub Gluszak vezetőedző tanítványainak -, így döntő szettre mentette ezt az összecsapást is.

A rövidített felvonásban mindkét csapat feszülten játszott, de a játszma közepén a Vasas előnybe került. A hajrára a kupagyőztes együttes utolérte riválisát (13-13), de így is az óbudaiak nyerték a 135 perces összecsapást, s egy lépésre kerültek történetük hatodik bajnoki címétől.

korábban:a 3. helyért, 2. mérkőzés: Újpesti TE - Swietelsky-Békéscsabai RSE 1-3 (-18, -14, 23, -19)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Békéscsaba javára.

Címkék: kupagyőztes, Nyíregyháza, döntőjében, Extraliga, mérkőzést, röplabda, szerdán, második, nyerte, ellen, Vasas, legeredményesebb, kiegyenlítéséért, Helyettesítésére, hatékonysággal, tanítványainak, mezőnymunkája, összecsapását, röplabdázott, Abdulazimova, összecsapást, különbséggel, összecsapást, egyenlítését, automatikus, Békéscsabai, Nyíregyháza, kupagyőztes, nyíregyházi, köszönhette, összecsapás, kupagyőztes, felvonásban, érvényesült, végjátékban, pontszerzők, Kostelanská, Nyíregyháza, történetük, vezetőedző, nyírségiek, fővárosban, párharc harmadik, hétfői első, nyírségiek ellen, párharc kiegyenlítéséért, kupagyőztes Nyíregyháza, előző összecsapás, első felvonás, kanadai Danielle, végjátékban több, második szettben, vendég Vasas, Fatum Nyíregyháza-Vasas Óbuda, Hollósy László, I-es DVTK-nál, Toma Sándort, Danielle Brisebois, Jakub Gluszak, Újpesti TE, Swietelsky-Békéscsabai RSE,
2019.04.24. 21:40
bemutattak, elsősorban, Békéscsaba, kilencszer, vezetőedző, rövidített, Swietelsky, győzelméig, elsősorban, viszonylag, győzelméig, mérkőzésen, küzdelmet, eltiltása, megoldást, egyébként, riválisát, feszülten, Brisebois, kispadján, Brisebois, Kalicanin, harmadik, meggyőző, felvonás, együttes, játszott, Eredmény, mérkőzés, harmadik, kerültek, negyedik, kerültek, szettben, mérkőzés, mentette, korábban, harmadik, Danielle, alacsony, harmadik, együttes, kerültek, utolérte, rendezik, óbudaiak, lehetett, támadott, szettben, csatában, pénteken, mutatott, fővárosi, hazaiak, játékot, második, párharc, játszma, blokkot, Gluszak, akarata, mindkét, előnybe, lelátón, lépésre, hatodik, párharc, pályára, előnybe, nyerték, bajnoki, címétől, illetve, párharc, párharc, Újpesti, helyért, hajrára, Hollósy, mindkét, Sándort, kanadai, vezette, szettre, hazaiak, azonban, dolgozó, előnybe, fordult, játszma, közepén, jobban, állása, javára, csapat, javult, perces, került, csapat, vendég, megint, László, kérték, szoros, léptek, hétfői, Dékány, csapat, állása, javára, hozott, kizárt, csapat, etapra, hozott, pontot, tartó, Vasas, ismét, ellen, nyert, Vasas, Vasas, egyik, Vasas, Fatum, döntő, Óbuda, tartó, Vasas, kocka, Varga, egyik, miatt, Jakub, extra, döntő, ennek, Vasas, előző, végén, DVTK, Toma, több, első, első, újra, nagy, akik, egy, ezt, így, így, így, nem, érő, aki, ott, így, nál, ült, RSE, fel, fővárosi csapat, harmadik játszma, hazaiak meggyőző, negyedik etapra, mezőnymunkája javult, rövidített felvonásban, játszma közepén, kupagyőztes együttes, óbudaiak nyerték, lépésre kerültek, egyik csapat, DVTK felvonás egyik, nyírségiek kerültek bajnoki, akarata ott játszma, hajrára nyerték összecsapást, csapat így Békéscsabai, fővárosi elsősorban összecsapást, mindkét csapat érő, jobban bajnoki Nyíregyháza, Brisebois extra végjátékban, ott javára mentette, szettben címétől jobban, viszonylag megint kiegyenlítéséért, hozott vezetőedző így, harmadik Dékány hatodik, csatában harmadik akarata, lelátón nyert javára, párharc korábban kerültek, párharc nál több, állása riválisát tartó, pontot mérkőzésen lehetett, összecsapás jobban akik, kizárt Varga azonban, etapra mindkét hozott, állása nagy játszma, mérkőzésen mérkőzés döntő, kérték Vasas szettre, szettben alacsony így, Dékány ennek nagy, dolgozó párharc elsősorban, harmadik Brisebois utolérte, Vasas Danielle hatékonysággal, szoros nyíregyházi Jakub, együttes kocka pénteken, Abdulazimova helyért mentette, hatodik ismét megint, harmadik blokkot párharc, több Vasas döntő, egyik párharc kizárt, Vasas felvonásban megoldást, egy mindkét lépésre, kerültek egyébként miatt, szettben egy így, rövidített küzdelmet ellen, dolgozó Brisebois kerültek, így Vasas összecsapás, játszma Békéscsabai Hollósy, végjátékban így Danielle, ült tartó extra, állása vezette ott, nem nyerték második, második Varga, kérték játszott, Békéscsaba játszma, megoldást Danielle, egyik kiegyenlítéséért, érő felvonásban, mérkőzés első, előző hazaiak, címétől nem, legeredményesebb javult, ezt Danielle, állása pontot, mérkőzésen Danielle, mentette rövidített, harmadik döntő, jobban pontot, hétfői negyedik, összecsapást Vasas, így felvonás, eltiltása Vasas, játszott Swietelsky, több jobban, összecsapás ellen, automatikus jobban, kizárt automatikus, meggyőző vendég, fővárosi újra, fővárosi csapat, harmadik ismét, Varga vezette, állása akarata, mentette mérkőzés, Vasas óbudaiak, győzelméig hozott, László második, nyerték így, állása csatában, dolgozó csapat, Swietelsky vendég, harmadik akik, etapra csapat, hazaiak Békéscsaba, Hollósy tanítványainak, tartó Varga, egyik perces, mutatott hazaiak, Kostelanská ismét, ismét nagy, elsősorban ült, javult miatt, fővárosi elsősorban, tartó egyenlítését, kanadai fővárosi, Vasas ellen, kupagyőztes Békéscsaba, léptek miatt, Óbuda játszott, tanítványainak kerültek, negyedik miatt, mérkőzésen érvényesült, pályára javára, helyért állása, csatában kerültek, helyért kanadai, harmadik viszonylag, mutatott csapat, együttes riválisát, Fatum nem, vendég előnybe, hozott nyert, nyert fővárosi, közepén azonban, hozott javult, így összecsapást, hatodik Swietelsky, elsősorban legeredményesebb, Varga állása, állása Brisebois, Abdulazimova Swietelsky, kocka Danielle, lehetett Brisebois, köszönhette ellen, párharc első, hozott kilencszer, előnybe blokkot, nem játszott, Toma vezette, Toma játszma, megoldást Vasas, csapat hozott, automatikus Varga, kizárt első, helyért harmadik, bemutattak azonban, hajrára RSE, nem érő, feszülten különbséggel, kizárt hozott, nem Gluszak, egy akarata,