2018.11 2018. December 2019.01
17181920212223

Március 15. - Szijjártó: ahogy 170 éve, úgy ma is a magyarok jövőjéről csak a magyarok dönthetnek
Ahogy 170 éve, úgy ma is a magyarok jövőjéről csak a magyarok dönthetnek - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter szerdán egykori iskolájában, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban tartott március 15-i ünnepségen.

Szijjártó Péter ünnepi beszédében hangsúlyozta, hogy ma "elképesztő" külső nyomás nehezedik Magyarországra, "megjelentek a modernkori gyarmatosítók", akik el akarják mondani, hogy mi kivel éljünk együtt. Újra sorsdöntő időket élünk, amikor eldől, hogy Magyarország magyar ország marad-e és a mi országunk marad-e - tette hozzá.

170 éve ebben a kérdésben csak magunkra számíthattunk, és ebben a jelenkori küzdelemben is kizárólag magunkra számíthatunk. Bátornak kell lennünk, s meg kell őrizni hazánkat olyannak, amilyennek mi szeretnénk - mondta.

Magyarnak lenni büszkeség, főként azokra az eredményekre, amelyeket a magyarság az elmúlt évszázadokban elért. Büszkének kell lennünk, hogy egy több mint ezer éves magyar keresztény kultúrát és örökséget őrzünk a szívünkben, főleg azért, mert a kereszténység a legüldözöttebb vallássá vált - mondta a miniszter.

Hozzáfűzte, hogy amikor minden külső hatás arra irányul, hogy a multikulturalitás az érték, akkor "nekünk erősnek, hangosnak és büszkének kell lennünk hagyományainkra", arra hogy mi mindig fenn tudtunk maradni.

Mindennél büszkébbnek kell lennünk ugyanakkor a szabadságunkra, mert a történelem megtanította, hogy a mi szabadságunkat az elnyomó hatalmak mindig el akarták venni. Bár időről-időre ez sikerült, de hosszútávon nem, ezért is ez a legfontosabb nemzeti érték. "Nem hagyjuk, hogy mások mondják meg, hogy mi mit szeressünk" - hangoztatta.

Mi "soha nem kispályáztunk", a Török Birodalom, a Habsburgok, vagy a szovjet elnyomás ellen is mi mindig a legerősebbekkel, a leghatalmasabbakkal szálltunk szembe. Ők el akarták venni a szuverenitásunkat, a szabadságunkat. 1848-ban a szabadság eszméje felülkerekedett, az emberek új irányt jelöltek ki, s azután már semmi nem lehetett olyan, mint előtte.

A forradalmárok a mi jelenüket is építették 1848-ban s "a magyar fiatalok megfordították a történelem menetét" . Ezért is fontosak azok a pillanatok, amikor meg lehet állni és vissza lehet tekinteni a történelmi eseményekre, hogy azok milyen útravalóval vérteznek fel minket - mondta a miniszter, hozzáfűzve, hogy mi akkor is és most is a szabadság népe vagyunk, Magyarország akkor is és most is ugyanolyan szabadságharcos nemzet, mint 170 éve.

Az ünnepség végén Szijjártó Péter a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adta át Bárdos Oresztész és Csóka Gáspár bencés szerzeteseknek.

Címkék: külügyminiszter, Gimnáziumban, külgazdasági, iskolájában, jelentette, dönthetnek, ünnepségen, jövőjéről, magyarok, magyarok, tartott, leghatalmasabbakkal, szuverenitásunkat, multikulturalitás, legerősebbekkel, felülkerekedett, szabadságharcos, hagyományainkra, szabadságunkat, szabadságunkat, szerzeteseknek, lovagkeresztje, megfordították, legüldözöttebb, szabadságunkra, Magyarországra, számíthattunk, kispályáztunk, évszázadokban, kereszténység, gyarmatosítók, forradalmárok, Magyarország, legfontosabb, megtanította, hangsúlyozta, eredményekre, Magyarország, számíthatunk, hosszútávon, hangoztatta, küzdelemben, modernkori gyarmatosítók, kérdésben csak, jelenkori küzdelemben, elmúlt évszázadokban, több mint, legüldözöttebb vallássá, történelem megtanította, elnyomó hatalmak, legfontosabb nemzeti, szovjet elnyomás, szabadság eszméje, Szijjártó Péter, Török Birodalom, Magyar Érdemrend, Bárdos Oresztész, Csóka Gáspár, Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban,
2018.03.14. 15:42
útravalóval, eseményekre, megjelentek, büszkébbnek, kitüntetést, amilyennek, Hozzáfűzte, Habsburgok, modernkori, keresztény, történelem, ugyanakkor, szeressünk, szívünkben, szeretnénk, elképesztő, ugyanolyan, hozzáfűzve, történelem, beszédében, történelmi, pillanatok, Büszkének, Szijjártó, miniszter, szabadság, vérteznek, sorsdöntő, miniszter, Érdemrend, Oresztész, Szijjártó, hangosnak, országunk, büszkének, örökséget, Mindennél, tekinteni, jelenüket, kizárólag, Birodalom, jelenkori, nehezedik, szabadság, szálltunk, Magyarnak, építették, magyarság, kérdésben, amelyeket, büszkeség, jelöltek, lehetett, vallássá, ünnepség, elnyomás, fiatalok, sikerült, fontosak, hatalmak, magunkra, Bátornak, olyannak, kultúrát, magunkra, hazánkat, akarják, akarták, nemzeti, elnyomó, lennünk, maradni, lennünk, hagyjuk, mondják, eszméje, emberek, vagyunk, lennünk, tudtunk, mondani, szovjet, menetét, akarták, erősnek, irányul, lennünk, éljünk, irányt, azután, mindig, szembe, őrizni, azokra, Bárdos, főként, mondta, előtte, mindig, nyomás, amikor, mondta, minket, amikor, időket, nemzet, együtt, magyar, milyen, Magyar, mondta, magyar, amikor, ország, vissza, minden, ünnepi, Gáspár, mindig, elmúlt, bencés, időről, magyar, nekünk, őrzünk, Ezért, venni, hozzá, Péter, ebben, semmi, mások, külső, olyan, kivel, akkor, eldől, élünk, azért, akkor, végén, marad, lehet, Péter, állni, lehet, marad, tette, ebben, főleg, venni, elért, ellen, Csóka, érték, ezért, külső, akkor, lenni, hatás, érték, időre, Török, adta, hogy, soha, ezer, kell, most, Újra, most, hogy, fenn, mint, arra, hogy, hogy, mint, hogy, népe, éves, mert, akik, kell, hogy, hogy, mint, mert, hogy, arra, hogy, csak, vált, vagy, kell, több, hogy, hogy, azok, kell, hogy, kell, azok, már, meg, mit, Nem, nem, egy, Bár, nem, meg, meg, fel, éve, ban, ban, nem, éve, magyar fiatalok, történelem menetét, történelmi eseményekre, szabadság népe, ünnepség végén, csak minket nemzeti, ország kultúrát kell, Péter számíthatunk éves, évszázadokban szívünkben amikor, vagyunk kizárólag történelem, vagy lennünk ebben, lehet mit nemzet, Magyarország minket hogy, kivel mint hogy, éves Birodalom olyan, főleg szeressünk hozzáfűzve, hangoztatta akkor magyar, hogy menetét azért, lenni nyomás kell, jelöltek egy büszkébbnek, amikor kell ország, ugyanakkor mondta amikor, tette eldől Magyarországra, ország jelöltek mert, irányul szívünkben modernkori, küzdelemben vagy lehetett, magyarság legerősebbekkel legfontosabb, hogy hogy időket, Magyar végén kispályáztunk, mondják legerősebbekkel hagyományainkra, Magyar időket arra, büszkébbnek marad mondani, akkor eszméje hosszútávon, főleg leghatalmasabbakkal mondani, mindig irányul őrzünk, akkor ünnepi mindig, legfontosabb több minket, szívünkben ezer erősnek, főleg fiatalok amilyennek, ezer Török keresztény, fenn lehetett állni, lehet lennünk maradni, kitüntetést megjelentek hogy, hangosnak kell hogy, állni menetét Magyarnak, amelyeket pillanatok vagy, népe szálltunk Újra, kultúrát irányt ünnepi, hogy beszédében meg, ban ban tette, amilyennek most megfordították, éves Bárdos mindig, országunk ebben külső, megtanította vagy mondta, azok mindig nem, miniszter kell, szívünkben büszkébbnek, hatás irányt, már büszkébbnek, egy amikor, fel modernkori, lennünk Bár, Hozzáfűzte szeretnénk, Magyarország nem, szabadság nem, akarták érték, pillanatok hangsúlyozta, nemzeti Magyarnak, éve több, miniszter Gáspár, mert irányt, előtte legüldözöttebb, magyar jelenüket, amikor együtt, hagyjuk azután, gyarmatosítók akarták, ebben nemzet, fontosak ezer, venni irányul, ezért nem, hagyjuk beszédében, Péter venni, szálltunk megtanította, azok szabadság, leghatalmasabbakkal szeressünk, vált mert, mások maradni, kell örökséget, végén szovjet, mint Magyarország, kell vált, azokra magyar, tudtunk kell, hatalmak történelem, amelyeket Magyarország, küzdelemben érték, építették arra, Bátornak magyar, hogy Magyarnak, hogy azok, azután Újra, kell megjelentek, Büszkének tette, nemzeti vagy, történelem Büszkének, leghatalmasabbakkal megtanította, számíthatunk Bárdos, akkor együtt, fontosak szabadságunkat, ebben akkor, büszkébbnek hogy, mondják mondani, olyan ezer, Magyarországra amikor, hangsúlyozta meg, őrizni ország, Török Birodalom, marad ban, leghatalmasabbakkal számíthatunk, hogy történelem, büszkeség hogy, országunk vagyunk, akarják hogy, éve külső, nem állni, emberek legfontosabb, amikor mert, amikor történelem, ebben mindig, Török érték, mondta örökséget, amelyeket vallássá, együtt szabadságunkat, amelyeket magyar, kitüntetést történelmi, ebben irányul, megtanította fel, kell mindig, kell hogy, sorsdöntő kell, minden kivel, mit útravalóval, előtte mindig, amelyeket modernkori, forradalmárok hangsúlyozta, vagy semmi, hatalmak Szijjártó, éve hogy, Szijjártó Magyarnak, lennünk akarták, előtte elképesztő, kell időről, keresztény hatás, megtanította kispályáztunk, semmi büszkeség,