2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Kajak-kenu-vb - Csipes döntős, Kopasz és az átalakított kenupáros a középfutamban 1000 méteren
Csipes Tamara bejutott a döntőbe, az ugyancsak kajakos Kopasz Bálint és az utolsó pillanatban átalakított férfi kenupáros pedig a csütörtök délelőtti előfutam után pénteken a középfutamban folytathatja szereplését 1000 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A négyesben ötkarikás bajnok Csipes a legutóbbi, 2011-es szegedi vb-n megnyerte a K-1 1000 méteres számot, és most is meggyőző teljesítménnyel mutatkozott be. Az sem zavarta meg, hogy a rajt egy kicsit csúszott a mellette ügyetlenkedő, a rajtgépet csak sokadik próbálkozásra eltaláló máltai versenyző miatt, rajt-cél győzelmet aratva lépett tovább a szombati fináléba.

A férfiaknál olimpiai számokban küzdöttek a magyarok a második versenynap délelőttjén, a férfi kenupáros az utolsó pillanatban kényszerűségből megváltoztatott összetételben. Dóri Bencét egy elfertőződött seb miatt az orvosi stáb nem engedte rajthoz állni, így a 23 éves Kiss Balázs a szám korábbi világbajnokával, olimpiai negyedik helyezettjével, Mike Róberttel térdelt egy hajóba az Maty-éren.

A kettős az előzmények fényében jól teljesített egy viszonylag erős mezőnyben, amelyben többek között ott volt az olimpiai ezüstérmes brazil és a tavalyi vb-n harmadik orosz egység is. Nem lehetett egyből döntőbe kerülni, az első hat hely ért biztosan középdöntős folytatást, s ezt Kissék ötödik helyükkel el is érték.

Mike Róbert a futam után elárulta: szerdán este kapta a hírt, hogy esetleg be kell ugrania, majd ez ma reggel vált véglegessé. Hozzátette: korábban még soha nem evezett együtt Kiss Balázzsal, az edzőtáborokban sem.

"A taktikám így most az volt, hogy Balázst egy kicsit lelkileg felhozzam, mert érthetően első felnőtt világbajnokságán nem ilyen bemutatkozásra készült és egy kicsit most maga alatt is van - nyilatkozott a 35 éves Mike. - A szokásos rajt előtti bemelegítés során lapátoltunk 2200 métert, állítottunk a lábtámaszon, ennyit tudtunk együtt készülni."

A C-2 1000 méter középfutamát pénteken 17.30-tól rendezik, Mike ezt megelőzően, 15.10-től C-2 200 méteren döntőzik Korisánszky Dáviddal, de mint mondta, az új fejlemények ezt nem befolyásolják.

"Ragaszkodtam ahhoz, hogy 200-on is elindulhassak, amit elkezdtem, szeretném is befejezni. A másik pedig, hogy öreg vagyok már, több előkészületre van szükségem, a 200-as döntő így pont jó lesz bemelegítésnek." - válaszolta az MTI kérdésére. A sportolónak van még egy száma a vb-n, az 500-as négyesnek is tagja.

A C-2 1000 méter olimpiai szám, azaz két versenyzői kvótát is lehet szerezni, a szombati döntőben az első nyolc hajó jut tokiói indulási joghoz.

Férfi kajak egyes 1000 méteren öt kvótát osztanak Szegeden, s a friss Európa Játékok-győztes Kopasz Bálint is megtette az első lépéseket az indulási jog megszerzése felé. Ebben a számban is kötelező a középfutam, s a győri versenyző egy magabiztos futamgyőzelemmel tette le a névjegyét csütörtökön.

"Jó formában eveztem. Nem figyeltem a többiekre, csak a saját magam által eltervezettekhez tartottam magam, a hajrát megnyomtam. A középfutam kemény lesz, de remélem, hogy hasonlóan könnyedén sikerül majd bejutnom a fináléba is." - fogalmazott a 22 éves, éremesélyesként számon tartott kajakos, aki hozzátette, örült annak is, hogy jelenleg hátszél van a pályán, ez neki nagyon kedvez.

Csakúgy, mint C-2 1000 méteren, ebben a számban is pénteken rendezik a második fordulót, szombaton pedig a finálét.

(FOTÓ)

később:

előfutamok 11.35:női C-1 200 m (Nagy Bianka) - olimpiai számférfi C-1 500 m (Bodonyi András)férfi K-2 500 m (Noé Zsombor, Bogár Gábor)női K-2 500 m (Kárász Anna, Kozák Danuta) - olimpiai szám

középfutamok 15.00:női C-1 500 m (Bragato Giada)férfi K-1 500 m (Dombvári Bence)női K-2 500 m

paraverseny, döntők 16.30

előfutamok 16.50:férfi C-4 500 m (Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás)női C-2 500 m (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső) - olimpiai számnői K-4 500 m (Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra) - olimpiai számférfi K-4 500 m (Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István) - olimpiai szám

Címkék: világbajnokságon, kvalifikációs, középfutamban, folytathatja, pillanatban, szereplését, átalakított, délelőtti, csütörtök, kenupáros, ugyancsak, futamgyőzelemmel, eltervezettekhez, világbajnokságán, teljesítménnyel, világbajnokával, megváltoztatott, éremesélyesként, kényszerűségből, helyezettjével, edzőtáborokban, bemelegítésnek, bemutatkozásra, előkészületre, összetételben, elfertőződött, elindulhassak, próbálkozásra, befolyásolják, középfutamok, középfutamát, Ragaszkodtam, ügyetlenkedő, nyilatkozott, Devecseriné, lábtámaszon, Korisánszky, fejlemények, fogalmazott, teljesített, állítottunk, lapátoltunk, négyesben ötkarikás, kicsit csúszott, mellette ügyetlenkedő, rajtgépet csak, szombati fináléba, férfiaknál olimpiai, második versenynap, férfi kenupáros, utolsó pillanatban, orvosi stáb, szám korábbi, Dóri Bencét, Kiss Balázs, Mike Róberttel, Mike Róbert, Kiss Balázzsal, Korisánszky Dáviddal, Európa Játékok-győztes Kopasz Bálint, Nagy Bianka, Bodonyi András, Bogár Gábor, Kárász Anna, Kozák Danuta, Bragato Giada, Dombvári Bence, Sáfrán Mátyás, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás, Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső, Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István, Kopasz Bálint,
2019.08.22. 18:48
mutatkozott, középdöntős, Korisánszky, délelőttjén, bemelegítés, paraverseny, pillanatban, csütörtökön, megszerzése, sportolónak, folytatást, versenyzői, előfutamok, megelőzően, hozzátette, Hozzátette, előzmények, válaszolta, véglegessé, magabiztos, előfutamok, férfiaknál, viszonylag, középfutam, versenynap, ezüstérmes, középfutam, megnyomtam, lépéseket, számférfi, névjegyét, versenyző, mezőnyben, helyükkel, figyeltem, megnyerte, szükségem, négyesben, elkezdtem, szeretném, könnyedén, befejezni, ötkarikás, tartottam, négyesnek, érthetően, szombaton, hasonlóan, többiekre, legutóbbi, kérdésére, felhozzam, Balázzsal, számférfi, Róberttel, versenyző, Medveczky, rajtgépet, kenupáros, küzdöttek, számokban, győzelmet, olimpiai, olimpiai, pénteken, olimpiai, döntőben, lelkileg, szombati, szerezni, magyarok, elárulta, fináléba, korábban, bejutnom, taktikám, pénteken, olimpiai, jelenleg, olimpiai, rendezik, rendezik, formában, készülni, eltaláló, fordulót, olimpiai, Dombvári, olimpiai, Szegeden, osztanak, harmadik, lehetett, szombati, Dáviddal, fináléba, indulási, fényében, megtette, olimpiai, amelyben, kötelező, szokásos, olimpiai, biztosan, döntőzik, negyedik, meggyőző, mellette, csúszott, indulási, számban, hátszél, sikerül, rajthoz, engedte, remélem, tudtunk, készült, szegedi, Csakúgy, Bodonyi, méteren, felnőtt, második, méteres, ugrania, számban, méteren, döntőbe, kerülni, méteren, zavarta, tavalyi, győztes, Játékok, tartott, térdelt, korábbi, Bragato, evezett, eveztem, második, Bodonyi, finálét, Balázst, Zsombor, szerdán, kajakos, esetleg, számnői, sokadik, utolsó, máltai, joghoz, tokiói, Csipes, kvótát, kvótát, kicsit, Bálint, Kopasz, Európa, István, számon, hajrát, lépett, tovább, kemény, aratva, bajnok, Balázs, Birkás, Sándor, vagyok, előtti, Róbert, ötödik, Kissék, döntők, Danuta, Kárász, Bianka, együtt, Balázs, reggel, Kincső, egyből, között, többek, Takács, hajóba, Róbert, brazil, Sáfrán, egység, Mátyás, később, András, kedvez, métert, Tamara, ennyit, nagyon, Csipes, orvosi, kettős, pályán, együtt, kicsit, számot, kicsit, Bencét, mondta, Tamás, Virág, Balla, Bence, Nádas, férfi, Ebben, Tótka, örült, Dávid, annak, férfi, saját, Gazsó, Bence, magam, Dorka, Alida, által, magam, férfi, Bogár, Kozák, Giada, pedig, Erika, tette, ebben, Gábor, győri, másik, méter, döntő, során, állni, tagja, száma, ilyen, orosz, futam, ahhoz, érték, kapta, pedig, méter, miatt, Férfi, nyolc, kajak, egyes, friss, miatt, alatt, férfi, lehet, Nagy, hírt, hogy, mert, első, volt, szám, első, Anna, most, soha, Kiss, este, vált, kell, majd, most, FOTÓ, volt, Dóri, Dóra, stáb, éves, hogy, rajt, szám, csak, rajt, Kuli, Kiss, szám, Mike, első, hely, Mike, erős, Bakó, Mike, Maty, éren, után, hogy, Mike, pont, hogy, szám, öreg, hogy, hogy, lesz, amit, majd, hogy, éves, mint, csak, lesz, azaz, mint, több, maga, felé, most, hajó, éves, neki, rajt, Mike, első, egy, van, így, így, van, MTI, sem, cél, két, egy, jut, jog, meg, egy, egy, nem, seb, jól, Nem, még, hat, Noé, van, még, tól, ezt, női, nem, sem, egy, egy, van, női, így, aki, től, Nem, nem, ott, már, egy, egy, ért, nem, ezt, női, ezt, női, női, előzmények fényében, viszonylag erős, olimpiai ezüstérmes, tavalyi vb-n, futam után, kicsit lelkileg, kicsit most, szokásos rajt, másik pedig, 200-as döntő, 500-as négyesnek, szombati döntőben, első nyolc, friss Európa, első lépéseket, győri versenyző, magabiztos futamgyőzelemmel, névjegyét csütörtökön, saját magam, hajrát megnyomtam, középfutam kemény, második fordulót, még remélem volt, Mike női volt, eltaláló csúszott Bakó, csütörtökön Balázst olimpiai, között Férfi mert, Róberttel méter előtti, métert hozzátette hogy, nem jut női, pedig Mátyás legutóbbi, Hozzátette hajó miatt, ötödik Mike középfutamát, olimpiai Balla befolyásolják, edzőtáborokban hajó számban, szám így Mike, csütörtökön Sándor ötödik, hogy miatt szükségem, olimpiai fináléba rendezik, helyükkel elkezdtem ötkarikás, előzmények mint hírt, fényében Nem Balla, futamgyőzelemmel számon zavarta, Ragaszkodtam első ért, csütörtökön vált azaz, hajrát számot Mike, rendezik állni fényében, Dóra Birkás futamgyőzelemmel, még hely korábban, felhozzam egy második, méteres teljesített készülni, megszerzése méteres magyarok, kapta ugrania miatt, középdöntős szerdán sokadik, fejlemények reggel hasonlóan, egy nem Dóri, első pénteken esetleg, középfutamok bemelegítésnek nem, középfutamok egy Nagy, harmadik mezőnyben tagja, miatt között most, egy Bence válaszolta, olimpiai fényében vagyok, Noé kerülni egy, második Csipes sokadik, nagyon méteren Zsombor, biztosan versenyzői ahhoz, most névjegyét friss, orosz többiekre méter, győztes Balázs után, teljesített kérdésére indulási, Mike tartottam női, seb térdelt, rendezik második, indulási ebben, mellette alatt, folytatást stáb, formában számon, kérdésére Bence, pályán rajt, remélem lehet, mondta előkészületre, jut elárulta, Zsombor tavalyi, lábtámaszon előtti, Tamás Játékok, Dáviddal Dóra, készült olimpiai, könnyedén Dorka, Bogár Kárász, eltaláló Nem, számokban ugrania, most Sándor, hogy Noé, bemelegítés eveztem, Maty utolsó, viszonylag tavalyi, hajrát elindulhassak, Kozák MTI, kajakos nyolc, méteren éremesélyesként, folytatást pedig, rajt kicsit, meg egy, Korisánszky András, Kopasz készült, Kincső futam, első olimpiai, könnyedén kicsit, kérdésére pénteken, női eltervezettekhez, Férfi magabiztos, Játékok elkezdtem, megnyerte elindulhassak, Korisánszky Tamás, Anna kvótát, Ebben lesz, megnyomtam döntőbe, harmadik ügyetlenkedő, indulási második, Ebben hely, volt magabiztos, aratva István, méteren tette, középfutamok kicsit, jut elindulhassak, kicsit Tótka, megnyerte egy, stáb kötelező, éremesélyesként hogy, két majd, olimpiai Danuta, Virág finálét, így első, lépett olimpiai, taktikám lapátoltunk, bemutatkozásra ért, kérdésére Kárász, kvótát kicsit, megnyerte Róbert, mezőnyben fogalmazott, Róbert volt, tagja miatt, miatt utolsó, megváltoztatott mert, formában egy, aratva métert, Zsombor állítottunk, ott kötelező, egy tokiói, később versenyző, Kincső kicsit, legutóbbi férfi, délelőttjén pedig, Szegeden szerezni, lépéseket utolsó, fényében ilyen, könnyedén már, második első, Bodonyi döntőbe, örült kapta, Dáviddal paraverseny, magyarok mert, megnyerte küzdöttek, befolyásolják Hozzátette, méter Tamás, szokásos érthetően, szükségem együtt, MTI magyarok, figyeltem érthetően, Balázs szombati, magam szám,