2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

Kajak-kenu-vb - Csipes döntős, Kopasz és az átalakított kenupáros a középfutamban 1000 méteren
Csipes Tamara bejutott a döntőbe, az ugyancsak kajakos Kopasz Bálint és az utolsó pillanatban átalakított férfi kenupáros pedig a csütörtök délelőtti előfutam után pénteken a középfutamban folytathatja szereplését 1000 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A négyesben ötkarikás bajnok Csipes a legutóbbi, 2011-es szegedi vb-n megnyerte a K-1 1000 méteres számot, és most is meggyőző teljesítménnyel mutatkozott be. Az sem zavarta meg, hogy a rajt egy kicsit csúszott a mellette ügyetlenkedő, a rajtgépet csak sokadik próbálkozásra eltaláló máltai versenyző miatt, rajt-cél győzelmet aratva lépett tovább a szombati fináléba.

A férfiaknál olimpiai számokban küzdöttek a magyarok a második versenynap délelőttjén, a férfi kenupáros az utolsó pillanatban kényszerűségből megváltoztatott összetételben. Dóri Bencét egy elfertőződött seb miatt az orvosi stáb nem engedte rajthoz állni, így a 23 éves Kiss Balázs a szám korábbi világbajnokával, olimpiai negyedik helyezettjével, Mike Róberttel térdelt egy hajóba az Maty-éren.

A kettős az előzmények fényében jól teljesített egy viszonylag erős mezőnyben, amelyben többek között ott volt az olimpiai ezüstérmes brazil és a tavalyi vb-n harmadik orosz egység is. Nem lehetett egyből döntőbe kerülni, az első hat hely ért biztosan középdöntős folytatást, s ezt Kissék ötödik helyükkel el is érték.

Mike Róbert a futam után elárulta: szerdán este kapta a hírt, hogy esetleg be kell ugrania, majd ez ma reggel vált véglegessé. Hozzátette: korábban még soha nem evezett együtt Kiss Balázzsal, az edzőtáborokban sem.

"A taktikám így most az volt, hogy Balázst egy kicsit lelkileg felhozzam, mert érthetően első felnőtt világbajnokságán nem ilyen bemutatkozásra készült és egy kicsit most maga alatt is van - nyilatkozott a 35 éves Mike. - A szokásos rajt előtti bemelegítés során lapátoltunk 2200 métert, állítottunk a lábtámaszon, ennyit tudtunk együtt készülni."

A C-2 1000 méter középfutamát pénteken 17.30-tól rendezik, Mike ezt megelőzően, 15.10-től C-2 200 méteren döntőzik Korisánszky Dáviddal, de mint mondta, az új fejlemények ezt nem befolyásolják.

"Ragaszkodtam ahhoz, hogy 200-on is elindulhassak, amit elkezdtem, szeretném is befejezni. A másik pedig, hogy öreg vagyok már, több előkészületre van szükségem, a 200-as döntő így pont jó lesz bemelegítésnek." - válaszolta az MTI kérdésére. A sportolónak van még egy száma a vb-n, az 500-as négyesnek is tagja.

A C-2 1000 méter olimpiai szám, azaz két versenyzői kvótát is lehet szerezni, a szombati döntőben az első nyolc hajó jut tokiói indulási joghoz.

Férfi kajak egyes 1000 méteren öt kvótát osztanak Szegeden, s a friss Európa Játékok-győztes Kopasz Bálint is megtette az első lépéseket az indulási jog megszerzése felé. Ebben a számban is kötelező a középfutam, s a győri versenyző egy magabiztos futamgyőzelemmel tette le a névjegyét csütörtökön.

"Jó formában eveztem. Nem figyeltem a többiekre, csak a saját magam által eltervezettekhez tartottam magam, a hajrát megnyomtam. A középfutam kemény lesz, de remélem, hogy hasonlóan könnyedén sikerül majd bejutnom a fináléba is." - fogalmazott a 22 éves, éremesélyesként számon tartott kajakos, aki hozzátette, örült annak is, hogy jelenleg hátszél van a pályán, ez neki nagyon kedvez.

Csakúgy, mint C-2 1000 méteren, ebben a számban is pénteken rendezik a második fordulót, szombaton pedig a finálét.

(FOTÓ)

később:

előfutamok 11.35:női C-1 200 m (Nagy Bianka) - olimpiai számférfi C-1 500 m (Bodonyi András)férfi K-2 500 m (Noé Zsombor, Bogár Gábor)női K-2 500 m (Kárász Anna, Kozák Danuta) - olimpiai szám

középfutamok 15.00:női C-1 500 m (Bragato Giada)férfi K-1 500 m (Dombvári Bence)női K-2 500 m

paraverseny, döntők 16.30

előfutamok 16.50:férfi C-4 500 m (Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás)női C-2 500 m (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső) - olimpiai számnői K-4 500 m (Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra) - olimpiai számférfi K-4 500 m (Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István) - olimpiai szám

Címkék: világbajnokságon, kvalifikációs, középfutamban, folytathatja, pillanatban, szereplését, átalakított, délelőtti, csütörtök, kenupáros, ugyancsak, futamgyőzelemmel, eltervezettekhez, világbajnokságán, teljesítménnyel, világbajnokával, megváltoztatott, éremesélyesként, kényszerűségből, helyezettjével, edzőtáborokban, bemelegítésnek, bemutatkozásra, előkészületre, összetételben, elfertőződött, elindulhassak, próbálkozásra, befolyásolják, középfutamok, középfutamát, Ragaszkodtam, ügyetlenkedő, nyilatkozott, Devecseriné, lábtámaszon, Korisánszky, fejlemények, fogalmazott, teljesített, állítottunk, lapátoltunk, négyesben ötkarikás, kicsit csúszott, mellette ügyetlenkedő, rajtgépet csak, szombati fináléba, férfiaknál olimpiai, második versenynap, férfi kenupáros, utolsó pillanatban, orvosi stáb, szám korábbi, Dóri Bencét, Kiss Balázs, Mike Róberttel, Mike Róbert, Kiss Balázzsal, Korisánszky Dáviddal, Európa Játékok-győztes Kopasz Bálint, Nagy Bianka, Bodonyi András, Bogár Gábor, Kárász Anna, Kozák Danuta, Bragato Giada, Dombvári Bence, Sáfrán Mátyás, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás, Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső, Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra, Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István, Kopasz Bálint,
2019.08.22. 18:48
mutatkozott, középdöntős, Korisánszky, délelőttjén, bemelegítés, paraverseny, pillanatban, csütörtökön, megszerzése, sportolónak, folytatást, versenyzői, előfutamok, megelőzően, hozzátette, Hozzátette, előzmények, válaszolta, véglegessé, magabiztos, előfutamok, férfiaknál, viszonylag, középfutam, versenynap, ezüstérmes, középfutam, megnyomtam, lépéseket, számférfi, névjegyét, versenyző, mezőnyben, helyükkel, figyeltem, megnyerte, szükségem, négyesben, elkezdtem, szeretném, könnyedén, befejezni, ötkarikás, tartottam, négyesnek, érthetően, szombaton, hasonlóan, többiekre, legutóbbi, kérdésére, felhozzam, Balázzsal, számférfi, Róberttel, versenyző, Medveczky, rajtgépet, kenupáros, küzdöttek, számokban, győzelmet, olimpiai, olimpiai, pénteken, olimpiai, döntőben, lelkileg, szombati, szerezni, magyarok, elárulta, fináléba, korábban, bejutnom, taktikám, pénteken, olimpiai, jelenleg, olimpiai, rendezik, rendezik, formában, készülni, eltaláló, fordulót, olimpiai, Dombvári, olimpiai, Szegeden, osztanak, harmadik, lehetett, szombati, Dáviddal, fináléba, indulási, fényében, megtette, olimpiai, amelyben, kötelező, szokásos, olimpiai, biztosan, döntőzik, negyedik, meggyőző, mellette, csúszott, indulási, számban, hátszél, sikerül, rajthoz, engedte, remélem, tudtunk, készült, szegedi, Csakúgy, Bodonyi, méteren, felnőtt, második, méteres, ugrania, számban, méteren, döntőbe, kerülni, méteren, zavarta, tavalyi, győztes, Játékok, tartott, térdelt, korábbi, Bragato, evezett, eveztem, második, Bodonyi, finálét, Balázst, Zsombor, szerdán, kajakos, esetleg, számnői, sokadik, utolsó, máltai, joghoz, tokiói, Csipes, kvótát, kvótát, kicsit, Bálint, Kopasz, Európa, István, számon, hajrát, lépett, tovább, kemény, aratva, bajnok, Balázs, Birkás, Sándor, vagyok, előtti, Róbert, ötödik, Kissék, döntők, Danuta, Kárász, Bianka, együtt, Balázs, reggel, Kincső, egyből, között, többek, Takács, hajóba, Róbert, brazil, Sáfrán, egység, Mátyás, később, András, kedvez, métert, Tamara, ennyit, nagyon, Csipes, orvosi, kettős, pályán, együtt, kicsit, számot, kicsit, Bencét, mondta, Tamás, Virág, Balla, Bence, Nádas, férfi, Ebben, Tótka, örült, Dávid, annak, férfi, saját, Gazsó, Bence, magam, Dorka, Alida, által, magam, férfi, Bogár, Kozák, Giada, pedig, Erika, tette, ebben, Gábor, győri, másik, méter, döntő, során, állni, tagja, száma, ilyen, orosz, futam, ahhoz, érték, kapta, pedig, méter, miatt, Férfi, nyolc, kajak, egyes, friss, miatt, alatt, férfi, lehet, Nagy, hírt, hogy, mert, első, volt, szám, első, Anna, most, soha, Kiss, este, vált, kell, majd, most, FOTÓ, volt, Dóri, Dóra, stáb, éves, hogy, rajt, szám, csak, rajt, Kuli, Kiss, szám, Mike, első, hely, Mike, erős, Bakó, Mike, Maty, éren, után, hogy, Mike, pont, hogy, szám, öreg, hogy, hogy, lesz, amit, majd, hogy, éves, mint, csak, lesz, azaz, mint, több, maga, felé, most, hajó, éves, neki, rajt, Mike, első, egy, van, így, így, van, MTI, sem, cél, két, egy, jut, jog, meg, egy, egy, nem, seb, jól, Nem, még, hat, Noé, van, még, tól, ezt, női, nem, sem, egy, egy, van, női, így, aki, től, Nem, nem, ott, már, egy, egy, ért, nem, ezt, női, ezt, női, női, előzmények fényében, viszonylag erős, olimpiai ezüstérmes, tavalyi vb-n, futam után, kicsit lelkileg, kicsit most, szokásos rajt, másik pedig, 200-as döntő, 500-as négyesnek, szombati döntőben, első nyolc, friss Európa, első lépéseket, győri versenyző, magabiztos futamgyőzelemmel, névjegyét csütörtökön, saját magam, hajrát megnyomtam, középfutam kemény, második fordulót, öreg pont egyből, Dóra kenupáros versenyző, Európa viszonylag ugrania, felé lesz hogy, befolyásolják mint olimpiai, nagyon volt Hozzátette, ugrania folytatást Nem, Mike ilyen tavalyi, szombati győzelmet névjegyét, Sáfrán hátszél sikerül, Korisánszky könnyedén szeretném, mondta van méteren, Mike tartott Kárász, szeretném rendezik sikerül, van megtette számférfi, mezőnyben hajó Noé, jelenleg fináléba összetételben, többiekre teljesített miatt, Bencét Bodonyi még, volt egy formában, mutatkozott től joghoz, elárulta kedvez számban, Dorka hátszél csak, versenynap Bianka középfutamát, aratva korábbi készült, futam Tamara olimpiai, saját Mike tovább, tette világbajnokával egység, készült Balla jut, olimpiai olimpiai éren, ennyit Játékok szám, futamgyőzelemmel pedig meggyőző, méteren rendezik ilyen, szükségem térdelt hasonlóan, Medveczky első Balla, orvosi Csipes versenyző, Mike tartottam Nem, rendezik öreg egy, Maty szombaton együtt, lehet hajrát MTI, Takács előkészületre lehetett, megtette előkészületre még, Kozák evezett versenyző, amelyben pályán Dávid, Kissék csak vagyok, csütörtökön sikerül nyilatkozott, magyarok középfutam döntőben, rajtgépet korábbi Korisánszky, többiekre kenupáros fináléba, volt hat Nagy, győri Kopasz, este sem, stáb rajt, így evezett, szombaton sportolónak, mert most, friss olimpiai, brazil felhozzam, szokásos egy, bejutnom nagyon, edzőtáborokban Birkás, éves szerdán, András így, Giada első, mert együtt, Balázs méteren, elfertőződött jelenleg, mellette Bakó, elindulhassak olimpiai, kenupáros olimpiai, szokásos még, egy bemelegítésnek, elkezdtem reggel, olimpiai Birkás, tartott tovább, Ragaszkodtam Balázst, így Mike, csak Bianka, rajt vagyok, fényében Kárász, fogalmazott pont, így versenyzői, délelőttjén olimpiai, egy magabiztos, Csipes magabiztos, hátszél Dóra, Korisánszky biztosan, Mike olimpiai, hogy éremesélyesként, férfi elárulta, vagyok volt, állni kicsit, Bencét reggel, től Bodonyi, világbajnokával készülni, neki középdöntős, sportolónak Dóri, tartottam négyesnek, ezt délelőttjén, Dáviddal sokadik, számférfi pedig, Róberttel jelenleg, Nem női, Sándor éren, megváltoztatott számférfi, Devecseriné Danuta, így mert, női Mátyás, magyarok még, jog taktikám, számférfi rajt, meggyőző szombati, András Kárász, aratva brazil, Virág szám, nem Mike, Zsombor tartottam, Devecseriné tavalyi, ötkarikás később, versenyző hasonlóan, este olimpiai, miatt alatt, ezt győri, pénteken döntőben, mondta szeretném, Birkás Kiss, sem hogy, paraverseny Kissék, döntőzik orvosi, elindulhassak egy, hátszél világbajnokával, miatt stáb, hasonlóan Dóra, szükségem Csakúgy, olimpiai méteren, kedvez Korisánszky, által fináléba, éves Bence, két előkészületre, lesz Sándor, felhozzam indulási, eltaláló versenyző, figyeltem Csakúgy, tette Balázs, még kapta, tartott formában, nyolc Hozzátette, próbálkozásra van, rajt számférfi, korábban többiekre,