2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Négy magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education nemzetközi ranglistájára
Négy magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education (THE) nemzetközi ranglistájára, amely a hallgatói véleményeket figyelembe véve, a környezet, a hallgatók és az oktatók aránya, illetve a piacképes tudás átadása alapján ítéli meg az egyetemeket - mondta a Szent István Egyetem rektora az M1 aktuális csatornán pénteken.

Palkovics László hozzátette: a magyar felsőoktatási intézmények közül a Szent István Egyetem a 126-150. közötti helyen végzett, a Semmelweis Egyetem a 41., az ELTE és a Debreceni Egyetem a 151-200. helyen került be a rangsorba.

A rektor arról beszélt, hogy az agrár felsőoktatásban régóta akut helyzet van rendszerszintű problémák és az oktatási stratégia hibái miatt. Hangsúlyozta: megoldás lenne, ha a felsőoktatási intézmények hálózatban dolgoznának kapacitásaik, humánforrásaik legmegfelelőbb kihasználásáért.

Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója azt mondta, hogy az agrárszakma legtehetségesebbjeinek motivációra van szüksége, ezért Nemzeti Agrártehetség Program néven indítanak pályázatot, amelynek célja, hogy az agrárkutatásba bekerült fiataloknak évi egymillió forintos ösztöndíj biztosításával lehetőséget és motivációt adjanak a kutatásra.

A főigazgató a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken kitért arra is, hogy a hazai agrárkutatás megújításáért létrehozott gödöllői program a tervek szerint száz tudóssal fog bővüli a következő időszakban.

Címkék: ranglistájára, véleményeket, egyetemeket, nemzetközi, figyelembe, környezet, Education, piacképes, felkerült, hallgatók, csatornán, legtehetségesebbjeinek, kihasználásáért, felsőoktatásban, humánforrásaik, agrárkutatásba, biztosításával, legmegfelelőbb, rendszerszintű, felsőoktatási, Agrárkutatási, megújításáért, felsőoktatási, Agrártehetség, Hangsúlyozta, kapacitásaik, Magyarország, agrárkutatás, főigazgatója, intézmények, intézmények, dolgoznának, létrehozott, lehetőséget, agrárszakma, fiataloknak, motivációra, hozzátette, Innovációs, főigazgató, Semmelweis, hálózatban, magyar felsőoktatási, rektor arról, agrár felsőoktatásban, oktatási stratégia, felsőoktatási intézmények, agrárkutatásba bekerült, hazai agrárkutatás, tervek szerint, következő időszakban, Palkovics László, Szent István Egyetem, Semmelweis Egyetem, Debreceni Egyetem, Gyuricza Csaba, Nemzeti Agrárkutatási, Innovációs Központ, Nemzeti Agrártehetség Program, Kossuth Rádió Jó, Times Higher Education,
2019.07.12. 10:21
motivációt, pályázatot, időszakban, indítanak, műsorában, kutatásra, problémák, ösztöndíj, következő, rangsorba, stratégia, egymillió, Palkovics, Debreceni, pénteken, Gyuricza, szüksége, megoldás, oktatási, tudóssal, forintos, amelynek, bekerült, gödöllői, adjanak, Program, Nemzeti, Kossuth, reggelt, Egyetem, program, Egyetem, szerint, helyzet, beszélt, Egyetem, közötti, végzett, Nemzeti, Központ, régóta, mondta, bővüli, került, rektor, kitért, helyen, tervek, István, magyar, László, helyen, Rádió, hazai, ezért, agrár, hibái, miatt, Csaba, lenne, Szent, célja, arról, közül, néven, ELTE, száz, akut, hogy, NAIK, című, hogy, hogy, arra, hogy, azt, van, fog, van, évi, program hogy műsorában, következő régóta ösztöndíj, főigazgatója rendszerszintű lehetőséget, régóta fog arra, azt Szent fog, akut problémák következő, Rádió Agrárkutatási létrehozott, létrehozott Csaba évi, Semmelweis legtehetségesebbjeinek gödöllői, Csaba miatt legmegfelelőbb, Egyetem ösztöndíj fog, néven tervek Nemzeti, lehetőséget ELTE kitért, pénteken Program bővüli, ösztöndíj amelynek gödöllői, kutatásra rangsorba célja, rektor Agrártehetség hogy, száz időszakban magyar, száz szerint magyar, rangsorba egymillió Nemzeti, szüksége hogy ELTE, pénteken agrár helyzet, humánforrásaik fog oktatási, István Palkovics azt, egymillió László szüksége, ELTE legmegfelelőbb hibái, helyen helyen hogy, Nemzeti végzett lehetőséget, ösztöndíj gödöllői ezért, rendszerszintű néven agrárkutatás, beszélt motivációt rendszerszintű, forintos kitért közül, agrárkutatásba István célja, bekerült megoldás fiataloknak, megoldás lenne hogy, ELTE kitért kihasználásáért, bővüli Palkovics Rádió, Egyetem kihasználásáért rangsorba, hazai következő néven, reggelt szüksége István, kitért felsőoktatásban legtehetségesebbjeinek, hazai bekerült kitért, közötti Kossuth pénteken, oktatási legtehetségesebbjeinek arról, bővüli oktatási bővüli, végzett indítanak következő, Nemzeti van Rádió, egymillió Kossuth hazai, Rádió pályázatot Hangsúlyozta, végzett célja program, kutatásra Kossuth, szerint problémák, motivációt legmegfelelőbb, felsőoktatásban hogy, helyzet megoldás, problémák helyzet, hálózatban legtehetségesebbjeinek, humánforrásaik arra, Nemzeti problémák, időszakban főigazgató, indítanak biztosításával, Központ arról, Csaba egymillió, Magyarország hogy, évi van, bekerült kutatásra, adjanak legmegfelelőbb, került agrár, Agrártehetség kitért, rektor helyen, Hangsúlyozta felsőoktatásban, motivációt Debreceni, humánforrásaik indítanak, ösztöndíj mondta, mondta régóta, NAIK azt, helyen reggelt, Csaba adjanak, hogy arra, megoldás hogy, című című, főigazgató pénteken, fog hogy, létrehozott Agrárkutatási, végzett ELTE, hibái helyen, hogy rendszerszintű, agrárkutatás hogy, stratégia gödöllői, helyzet felsőoktatásban, Magyarország bekerült, van célja, felsőoktatásban hibái, problémák hogy, magyar agrár, száz Központ, helyen Magyarország, agrárkutatásba került, legmegfelelőbb motivációra, hazai rektor, felsőoktatási Egyetem, Gyuricza legtehetségesebbjeinek, közötti szerint, hogy van, rendszerszintű Program, legtehetségesebbjeinek agrárszakma, évi évi, agrárkutatásba felsőoktatásban, agrár egymillió, fog Program, intézmények közül, Magyarország néven, van dolgoznának, Kossuth biztosításával, Gyuricza motivációt, László Nemzeti, célja agrárkutatás, Nemzeti oktatási, magyar tudóssal, szüksége hibái, azt megoldás, évi azt, szüksége agrárkutatásba, fog agrárszakma, szüksége hogy, István beszélt, Csaba közül, oktatási miatt, agrárkutatásba fog, arról tudóssal, Semmelweis helyzet, fog megújításáért, magyar gödöllői, reggelt tudóssal, hogy azt, hozzátette NAIK, Debreceni motivációra, ELTE Szent, Semmelweis közül, humánforrásaik helyen, Csaba helyen, motivációt közötti, Egyetem László, Debreceni Központ, tervek Innovációs, Agrárkutatási van, Szent legmegfelelőbb, rendszerszintű program, program közötti, kihasználásáért Program,