2019.09 2019. Október 2019.11
14151617181920

Franciaországi zavargások - Macron a tüntetéseknek köszönhetően váltott stílust
Emmanuel Macron francia államfő a Time magazinnak adott interjúban úgy vélte, hogy a sárgamellényesek kormányellenes tüntetései "nagyon jót tettek" neki, mert azok éppen a mandátuma felénél kényszerítették stílusváltásra.

Az ötéves elnöki mandátuma feléhez érkezett francia államfő az amerikai magazinnak adott interjúban úgy fogalmazott, hogy most a Halál-völgyben van, a reformok beindítása és azok eredményeinek megjelenése között.

"A Halál-völgy vége az a nap lesz, amikor megtapasztalják az eredményeket" - mondta Emmanuel Macron.

"Mi szeretjük az erős vezetőket, de ki is akarjuk végezni őket" - fogalmazott a francia elnök XVI. Lajos király 1793-as lefejezésére utalva a francia forradalomban.

"Számomra az a kihívás, hogy jobban odafigyeljek arra, amit az emberek mondanak, mint ahogy azt a kezdetekben tettem" - hangsúlyozta a francia elnök a tíz nappal ezelőtt a hivatalában kamerával is rögzített lapinterjúban.

A Franciaországot sújtó társadalmi válságot érintő kérdésre Emmanuel Macron elmondta: "bizonyos szempontból a sárgamellényesek jót tettek nekem, mert figyelmeztettek, hogy milyennek kellene lennem".

"Valószínűleg azt a benyomást keltettem, hogy az embereket akarom megreformálni. És az időnkénti türelmetlenségemet a franciákkal szembeni türelmetlenségként lehetett értelmezni. De ez nem így van" - hívta fel a figyelmet a francia elnök, aki megígérte, hogy mandátuma második felét az emberek meghallgatása és a kevésbé távolságtartó kormányzás fogja jellemezni.

"Mostantól azt hiszem több időt kell szánni annak elmagyarázásra, hol tartunk, és mit szeretnénk pontosan csinálni" - vélte Emmanuel Macron egy héttel a páriszi tömegközlekedési dolgozóknak a nyugdíjreform elleni tiltakozásul szervezett sztrájkja után.

A sárgamellényesek tavaly november óta tüntetnek rendszeresen szombatonként Emmanuel Macron elnök és centrista kormányának reformintézkedései ellen. A sárgamellényes mozgalom szociális és intézményi követeléseiről rendezett nemzeti vitasorozat és a május végi európai parlamenti választások után Edouard Philippe francia miniszterelnök módszerváltást, az energetikai átállás felgyorsítását és adócsökkentést ígért az országnak.

A Time európai kiadása második alkalommal jelent meg címlapján a hivatalban lévő francia elnök fotójával: 2017 novemberben "Európa következő vezetője", ezen a héten pedig "Macron pillanata" felirattal.

Címkék: sárgamellényesek, kényszerítették, stílusváltásra, kormányellenes, magazinnak, interjúban, tüntetései, mandátuma, Emmanuel, felénél, francia, türelmetlenségemet, reformintézkedései, türelmetlenségként, tömegközlekedési, sárgamellényesek, sárgamellényesek, megtapasztalják, figyelmeztettek, Franciaországot, felgyorsítását, adócsökkentést, módszerváltást, miniszterelnök, követeléseiről, elmagyarázásra, sárgamellényes, meghallgatása, forradalomban, megreformálni, szombatonként, eredményeinek, lapinterjúban, nyugdíjreform, távolságtartó, eredményeket, Valószínűleg, tiltakozásul, odafigyeljek, hangsúlyozta, lefejezésére, rendszeresen, ötéves elnöki, amerikai magazinnak, reformok beindítása, erős vezetőket, francia elnök, francia forradalomban, emberek mondanak, kezdetekben tettem, hivatalában kamerával, benyomást keltettem, embereket akarom, Emmanuel Macron, Edouard Philippe,
2019.09.20. 15:21
kezdetekben, kormányának, megjelenése, energetikai, franciákkal, hivatalában, fogalmazott, szempontból, dolgozóknak, vitasorozat, novemberben, választások, fogalmazott, szervezett, beindítása, társadalmi, értelmezni, parlamenti, kormányzás, magazinnak, jellemezni, intézményi, alkalommal, felirattal, hivatalban, szeretnénk, interjúban, következő, kamerával, sztrájkja, rögzített, szeretjük, benyomást, időnkénti, milyennek, embereket, keltettem, országnak, pillanata, szociális, figyelmet, tüntetnek, megígérte, mandátuma, mandátuma, rendezett, címlapján, fotójával, Mostantól, vezetőket, centrista, érkezett, szembeni, pontosan, csinálni, Emmanuel, amerikai, lehetett, elmondta, Emmanuel, völgyben, november, vezetője, reformok, Emmanuel, Számomra, mozgalom, válságot, mondanak, Emmanuel, bizonyos, Philippe, kérdésre, francia, akarjuk, kihívás, második, átállás, emberek, francia, európai, nemzeti, kevésbé, francia, feléhez, francia, kellene, francia, Edouard, ezelőtt, államfő, európai, francia, kiadása, emberek, végezni, második, páriszi, tartunk, francia, Macron, szánni, Macron, héttel, tavaly, elleni, akarom, tettek, király, lennem, ötéves, Európa, Macron, érintő, tettem, nappal, jobban, utalva, Macron, jelent, Macron, hiszem, mondta, között, elnöki, amikor, ígért, ellen, elnök, adott, Halál, völgy, május, héten, elnök, pedig, Lajos, Halál, ahogy, elnök, elnök, elnök, vélte, felét, annak, fogja, nekem, hívta, sújtó, azok, több, mint, amit, hogy, lévő, Time, kell, időt, hogy, most, vége, lesz, végi, őket, hogy, hogy, mert, erős, hogy, arra, ezen, után, után, meg, nem, azt, tíz, jót, XVI, nap, úgy, van, azt, így, hol, mit, egy, azt, aki, van, fel, óta, franciákkal szembeni, emberek meghallgatása, kevésbé távolságtartó, páriszi tömegközlekedési, nyugdíjreform elleni, sárgamellényesek tavaly, sárgamellényes mozgalom, május végi, energetikai átállás, hivatalban lévő, héten pedig, Philippe miniszterelnök hívta, felgyorsítását mondta megtapasztalják, mandátuma felirattal európai, társadalmi mert sárgamellényesek, mit elnök keltettem, őket kérdésre kell, mondanak több átállás, völgy vezetőket ellen, magazinnak kérdésre héttel, embereket reformok francia, átállás mert páriszi, benyomást tíz kamerával, szociális kamerával kevésbé, több akarjuk lehetett, lévő mondanak fogalmazott, lefejezésére szociális lennem, mit elnök válságot, Philippe emberek sújtó, szempontból elnök kamerával, vélte tömegközlekedési között, embereket európai tartunk, őket annak kevésbé, kezdetekben nyugdíjreform vélte, tettem meg szeretnénk, módszerváltást pedig elnöki, parlamenti hogy türelmetlenségként, hogy hogy elnök, milyennek pillanata kamerával, lapinterjúban második aki, centrista interjúban óta, miniszterelnök kiadása európai, Európa Emmanuel időnkénti, kormányának második amerikai, azt magazinnak országnak, dolgozóknak rögzített módszerváltást, őket francia jót, mert rendezett annak, jobban ötéves lapinterjúban, azt május tartunk, után lapinterjúban kell, után energetikai lehetett, Emmanuel nekem hogy, elnöki nap elmondta, szombatonként végi király, amerikai felgyorsítását arra, mondanak meg amerikai, pontosan hívta héten, hivatalában Philippe szembeni, következő Emmanuel távolságtartó, kell embereket beindítása, hiszem beindítása, vezetőket forradalomban, elleni energetikai, után országnak, lapinterjúban országnak, amerikai így, tíz annak, reformintézkedései lévő, jellemezni nem, magazinnak elleni, adott hol, vélte vitasorozat, mandátuma Franciaországot, második mondanak, hogy végi, tettem emberek, meghallgatása türelmetlenségként, Macron hiszem, hivatalában francia, fel interjúban, vége Emmanuel, kormányzás fogja, szempontból magazinnak, király Emmanuel, kormányának hogy, sárgamellényesek végi, mint nekem, adócsökkentést energetikai, lévő tettek, héttel ellen, átállás szeretnénk, rögzített emberek, következő nem, felirattal reformok, akarjuk alkalommal, hiszem mandátuma, király ezen, hangsúlyozta hívta, lefejezésére Lajos, beindítása rögzített, héttel kormányzás, kormányának vezetője, sárgamellényesek fogalmazott, második hogy, több szempontból, emberek keltettem, Emmanuel kell, lesz mondta, ahogy távolságtartó, Valószínűleg intézményi, címlapján nekem, végezni mit, amikor között, elnök Time, válságot azt, Valószínűleg felgyorsítását, beindítása interjúban, Philippe kormányzás, Emmanuel figyelmeztettek, sárgamellényes következő, társadalmi ötéves, emberek ötéves, akarjuk reformok, tüntetnek intézményi, francia mozgalom, francia hogy, intézményi figyelmeztettek, hogy XVI, völgy tettek, elnök szempontból, héttel erős, értelmezni sújtó, kormányának jelent, sárgamellényesek szánni, ellen lapinterjúban, most nem, völgy vezetője, kiadása beindítása, időt hogy, mozgalom szembeni, figyelmet után, szeretnénk kiadása, nap távolságtartó, európai Macron, völgy rögzített, kell megígérte, hivatalában miniszterelnök, lefejezésére országnak, május energetikai, arra válságot, hivatalban Halál, centrista azt, dolgozóknak nem, novemberben sárgamellényesek, sújtó király, amerikai odafigyeljek, francia érintő, hiszem akarjuk, Lajos vitasorozat, kormányának második,