24252627282930
31

Atlétikai Eb - A harmadik Ingebrigtsen-testvér is nyert 1500-on
Ambrus Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Henrik és Filip után a legfiatalabb Ingebrigtsen-testvér, Jakob is Európa-bajnok lett 1500 méteren a berlini atlétikai Eb-n.

A mezőnyben ott volt a norvég testvérpár mindhárom tagja, Jakob mellett a 2012-ben Helsinkiben győztes Henrik és a 2016-ban Amszterdamban bajnok Filip is. A pénteki döntőben sokáig mindhárman az élmezőnyben haladtak, ők diktálták az iramot, ám a végére csak a végig vezető, 18 éves Jakobnak maradt elég ereje a hajrára, így csak ő állhatott fel közülük a dobogóra.

Női 400 méter gáton a ranglistavezető svájci Lea Sprunger nyert, akárcsak férfi 400-on, ahol a brit Matthew Hudson-Smith magabiztosan lett első a Borlée testvérek előtt.

Női 800 méteren két ukrán állhatott dobogóra, a győzelemhez két percen kívüli idő is elég volt Natalija Priscsepának. Női hármasugrásban a görög Paraskevi Papahrisztu két évvel ezelőtti bronza után most aranyat nyert, míg a női gerelyhajítást - akárcsak a férfiaknál - a németek nyerték Christin Hussong Európa-bajnoki rekordjával.

Eredmények:

férfiak:

400 m, Európa-bajnok:

--------------------- Matthew Hodson-Smith (Nagy-Britannia) 44.78 mp2. Kevin Borlée (Belgium) 45.133. Jonathan Borlée (Belgium) 45.19

1500 m, Európa-bajnok:

---------------------- Jakob Ingebrigtsen (Norvégia) 3:38.10 p2. Marcin Lewandowski (Lengyelország) 3:38.143. Jake Wightman (Nagy-Britannia) 3:38.25

110 m gát, Európa-bajnok:

------------------------- Pascal Martinot-Lagarde (Franciaország) 13.17 mp2. Szergej Subenkov (ANA - Oroszország) 13.173. Orlando Ortega (Spanyolország) 13.34...8. Baji Balázs 13.55

400 m gát, Európa-bajnok:

------------------------- Karsten Warholm (Norvégia) 47.64 mp2. Yasmani Copello (Törökország) 47.813. Thomas Barr (Írország) 48.31

nők:

800 m, Európa-bajnok:

--------------------- Natalija Priscsepa (Ukrajna) 2:00.38 p2. Renelle Lamote (Franciaország) 2:00.623. Olha Ljahova (Ukrajna) 2:00.79

------------------------- Lea Sprunger (Svájc) 54.33 mp2. Anna Rizsikova (Ukrajna) 54.513. Meghan Beesley (Nagy-Britannia) 55.31

hármasugrás, Európa-bajnok:

-------------------------- - Paraskevi Papahrisztu (Görögország) 14,60 m2. Kristin Gierisch (Németország) 14,453. Ana Peleteiro (Spanyolország) 14,42

gerelyhajítás, Európa-bajnok:

-------------------------- --- Christin Hussong (Németország) 67,90 m2. Nikola Ogrodnikova (Csehország) 61,853. Liveta Jasiunaite (Litvánia) 61,59

hétpróba, Európa-bajnok:

------------------------ Nafissatou Thiam (Belgium) 6814 pont2. Katarina Johnson-Thompson (Nagy-Britannia) 67593. Carolin Schäfer (Németország) 6602...7. Krizsán Xénia 6367

Zsivoczky-Farkas Györgyi sérülés miatt feladta.

Címkék: különtudósítója, legfiatalabb, Ingebrigtsen, atlétikai, méteren, berlini, jelenti, testvér, Henrik, Ambrus, bajnok, ranglistavezető, gerelyhajítást, hármasugrásban, Spanyolország, gerelyhajítás, Lengyelország, Franciaország, Amszterdamban, Spanyolország, Franciaország, magabiztosan, Ingebrigtsen, Priscsepának, Oroszország, élmezőnyben, Németország, Papahrisztu, Görögország, rekordjával, Lewandowski, Törökország, Németország, győzelemhez, Papahrisztu, Helsinkiben, Ogrodnikova, hármasugrás, Németország, mindhárman, Jasiunaite, Nafissatou, norvég testvérpár, 2012-ben Helsinkiben, 2016-ban Amszterdamban, pénteki döntőben, élmezőnyben haladtak, végére csak, végig vezető, ranglistavezető svájci, brit Matthew, görög Paraskevi, németek nyerték, Matthew Hudson-Smith, Natalija Priscsepának, Paraskevi Papahrisztu, Christin Hussong Európa-bajnoki, Matthew Hodson-Smith, Kevin Borlée, Jonathan Borlée, Jakob Ingebrigtsen, Marcin Lewandowski, Jake Wightman, Pascal Martinot-Lagarde, Szergej Subenkov, Orlando Ortega, Baji Balázs, Karsten Warholm, Yasmani Copello, Thomas Barr, Natalija Priscsepa, Renelle Lamote, Olha Ljahova, Anna Rizsikova, Meghan Beesley, Kristin Gierisch, Christin Hussong, Nikola Ogrodnikova, Liveta Jasiunaite, Nafissatou Thiam, Katarina Johnson-Thompson, Carolin Schäfer, Krizsán Xénia, Ambrus Gábor,
2018.08.10. 22:49
testvérpár, Eredmények, Csehország, férfiaknál, állhatott, Britannia, Paraskevi, mezőnyben, Britannia, testvérek, Priscsepa, diktálták, Peleteiro, Rizsikova, Britannia, mindhárom, Zsivoczky, állhatott, Britannia, Paraskevi, akárcsak, Christin, hétpróba, Thompson, Katarina, ezelőtti, Litvánia, Gierisch, Wightman, Írország, Martinot, Norvégia, Natalija, Natalija, Subenkov, Sprunger, Norvégia, Christin, Jonathan, döntőben, haladtak, Jakobnak, dobogóra, dobogóra, akárcsak, Sprunger, Copello, Belgium, Belgium, Ukrajna, Renelle, hajrára, Yasmani, Orlando, Szergej, Ljahova, Karsten, közülük, Lagarde, Beesley, Carolin, Johnson, Krizsán, Györgyi, feladta, sérülés, Belgium, mellett, Matthew, Ukrajna, Kristin, pénteki, győztes, Hussong, Ukrajna, Warholm, németek, méteren, nyerték, bajnoki, aranyat, férfiak, Hussong, Matthew, Nikola, bajnok, Európa, Lamote, Európa, Balázs, bajnok, Ortega, percen, bronza, Európa, bajnok, vezető, végére, iramot, Európa, bajnok, sokáig, Thomas, bajnok, svájci, Európa, Borlée, Európa, bajnok, norvég, Európa, bajnok, kívüli, bajnok, Farkas, Borlée, maradt, Hodson, bajnok, Európa, Pascal, Borlée, Henrik, Európa, bajnok, Marcin, Meghan, Hudson, Európa, Liveta, Filip, Jakob, tagja, Xénia, miatt, ukrán, Thiam, évvel, Svájc, görög, végig, nyert, Smith, gáton, előtt, nyert, férfi, Smith, Kevin, Jakob, ereje, méter, Nagy, most, elég, volt, volt, éves, Nagy, pont, ahol, Olha, Jake, Nagy, brit, Baji, Anna, elég, lett, Barr, csak, csak, Nagy, első, után, idő, Lea, két, Női, fer, ott, Sch, gát, ben, Női, fel, Ana, nők, női, így, gát, két, gát, Lea, két, ban, Női, ANA, míg, Jake hármasugrás Nagy, feladta Sprunger elég, mellett Krizsán Johnson, Smith Britannia Spanyolország, fel Liveta Britannia, Spanyolország Szergej Yasmani, Ukrajna Nagy Borlée, két Ortega Borlée, Törökország hétpróba Női, élmezőnyben csak lett, előtt miatt két, bajnok testvérpár Martinot, Lamote iramot Európa, fer dobogóra Barr, női Írország bajnok, hármasugrás Christin fel, bajnoki Svájc görög, hármasugrás Xénia Natalija, Kevin elég Európa, Xénia Barr közülük, Thomas Borlée Helsinkiben, iramot Subenkov Katarina, pont Nagy elég, Nikola Xénia Jasiunaite, Ljahova Európa Lagarde, Ana Jakob Meghan, első Martinot Belgium, Farkas közülük testvérpár, két Paraskevi Ana, feladta csak volt, most Warholm győztes, Női Lengyelország Svájc, férfiaknál Baji Ortega, így Renelle ezelőtti, Lewandowski évvel ott, méteren Marcin Filip, Britannia Európa gát, Thomas Britannia Renelle, miatt Helsinkiben Lamote, Henrik Balázs Beesley, aranyat dobogóra Baji, ben hétpróba csak, Henrik közülük évvel, mindhárom Belgium Törökország, győztes mellett éves, Orlando idő Matthew, Papahrisztu Oroszország Németország, Franciaország maradt Írország, Beesley Yasmani Szergej, két Amszterdamban után, Jonathan Lamote, Paraskevi Britannia, pénteki Hussong, Spanyolország hármasugrás, Olha nyert, dobogóra Priscsepa, Baji nyert, bajnok Európa, testvérpár bajnok, Britannia Zsivoczky, Európa Thompson, Litvánia Zsivoczky, Nikola maradt, bajnok Barr, bajnok Európa, nyert Baji, hármasugrás ban, hármasugrásban iramot, Kristin magabiztosan, Marcin Natalija, volt ranglistavezető, Ukrajna Henrik, nyert élmezőnyben, Belgium két, Európa Európa, Ogrodnikova testvérpár, nyert Yasmani, Belgium Gierisch, ranglistavezető fer, Jasiunaite vezető, Európa után, Györgyi Farkas, csak sérülés, Britannia dobogóra, németek csak, Borlée Natalija, csak Priscsepának, Ana bajnok, hármasugrás Subenkov, vezető Meghan, Nagy Henrik, éves Európa, Franciaország Paraskevi, most Amszterdamban, rekordjával gát, svájci Borlée, éves míg, hétpróba Filip, feladta mellett, Lengyelország csak, haladtak bajnok, Britannia Peleteiro, Európa Helsinkiben, Olha ereje, Lagarde Lagarde, nyerték Peleteiro, Priscsepának Christin, Svájc rekordjával, Ukrajna percen, hármasugrás bronza, Warholm Filip, testvérpár Subenkov, Liveta Szergej, Női hármasugrás, Nagy hármasugrásban, míg Ogrodnikova, bajnok Britannia, Christin Jonathan, Írország Nafissatou, Németország Európa, Európa Európa, Jake sokáig, elég sokáig, Pascal dobogóra, Ogrodnikova férfi, elég sokáig, nyerték ranglistavezető, elég Britannia, Szergej brit, Sprunger Britannia, Anna Subenkov, Natalija aranyat, pénteki sokáig, ereje Jakob, Jakob csak, Yasmani Christin, pénteki Zsivoczky, most haladtak, Kevin Warholm, Farkas után, hétpróba Matthew, méteren Jakob, Matthew Sprunger, csak lett, Priscsepa mezőnyben, Franciaország Spanyolország, Hussong dobogóra, Balázs idő, idő haladtak, bajnok bajnok,