2019.11 2019. December 2020.01
16171819202122

Kamala Harris demokrata szenátor kiszáll az elnökjelöltségért folytatott küzdelemből
Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Kamala Harris kaliforniai demokrata párti szenátor kedden bejelentette, hogy kiszáll az Demokrata Párt elnökjelöltségéért folytatott küzdelemből.

A politikus e-mail üzenetben hozta nyilvánosságra a döntését. "Elnökségért folytatott kampányomnak nincsenek meg a folytatáshoz szükséges anyagi forrásai" - írta az 55 éves Harris.

"Tizenegy hónappal ezelőtt, amikor Oaklandben elindítottam a kampányunkat, mindenkinek azt mondtam: nem vagyok tökéletes. De mindig tisztességesen és erkölcsi tisztasággal szólok majd, az igazságot mondom. És ma ez az igazság"- írta híveinek Harris. Hozzáfűzte: minden nap folytatni fogja a harcot mindazért, amit a kampányában is fontosnak tartott.

A kaliforniai szenátor lépését az amerikai sajtó első reagálásaibandrámainak és váratlannak minősítette.A The New York Times című napilap például a demokraták választási kampányának "leghirtelenebb" eseményeként jellemezte az elhatározást.

Kampánya kezdetén Kamala Harris az egyik legígéretesebb jelöltnek látszott, és hosszú ideig a legnépszerűbb elnökjelölt-aspiránsok között tartották számon, indulását egyes elemzők egyenesen az amerikai történelem első afroamerikai elnökéhez, Barack Obamához hasonlították. Harris édesanyja indiai, édesapja pedig jamaicai fekete közgazdász-professzor, és Harris kampányában jelentős szerepet kapott apai öröksége. A politikusnő nem egyszer az Egyesült Államok leendő első színes bőrű női elnökeként jellemezte magát.

Ám hetek óta arról láttak napvilágot hírek, hogy Harris népszerűsége látványosan hanyatik. A napokban kampánymenedzsere nyílt levélben bírálta őt, majdlemondott,és széthullott kampánycsapata is. Közben - részben a korábbi túlköltekezés, részben a források elapadása miatt -kampánya is megfeneklett. Amerikai sajtóinformációk szerint az utóbbi hetekben már sem televíziós, sem online hirdetéseket nem vásárolt.

Címkék: elnökjelöltségéért, bejelentette, kaliforniai, küzdelemből, tudósítója, folytatott, demokrata, Demokrata, szenátor, jelenti, kiszáll, reagálásaibandrámainak, kampánymenedzsere, sajtóinformációk, tisztességesen, leghirtelenebb, kampánycsapata, legígéretesebb, nyilvánosságra, majdlemondott, túlköltekezés, hasonlították, legnépszerűbb, tisztasággal, népszerűsége, afroamerikai, elindítottam, eseményeként, folytatáshoz, elhatározást, megfeneklett, kampányunkat, kampányomnak, hirdetéseket, váratlannak, kaliforniai, kampányában, elnökjelölt, politikusnő, kampányának, kampányában, mindenkinek, politikus e-mail, folytatáshoz szükséges, igazságot mondom, harcot mindazért, kaliforniai szenátor, amerikai sajtó, demokraták választási, egyik legígéretesebb, amerikai történelem, napokban kampánymenedzsere, korábbi túlköltekezés, York Times, Kamala Harris, Barack Obamához, Egyesült Államok, Járai Judit, Demokrata Párt,
2019.12.03. 20:22
látványosan, Elnökségért, széthullott, minősítette, televíziós, Hozzáfűzte, aspiránsok, demokraták, Oaklandben, történelem, közgazdász, elnökeként, professzor, jellemezte, napvilágot, választási, folytatott, jellemezte, nincsenek, édesanyja, elnökéhez, üzenetben, elapadása, egyenesen, szükséges, politikus, tartották, jelöltnek, indulását, mindazért, fontosnak, tökéletes, igazságot, folytatni, jelentős, öröksége, jamaicai, híveinek, amerikai, Obamához, édesapja, erkölcsi, hanyatik, Amerikai, kampánya, hetekben, forrásai, vásárolt, források, Tizenegy, napokban, hónappal, levélben, döntését, Egyesült, szerepet, látszott, szenátor, kezdetén, Kampánya, amerikai, például, ezelőtt, Államok, egyszer, tartott, bírálta, mondtam, lépését, korábbi, részben, szerint, igazság, részben, napilap, elemzők, anyagi, Harris, utóbbi, vagyok, kapott, Harris, Közben, online, színes, amikor, láttak, leendő, mondom, Barack, harcot, szólok, hosszú, számon, minden, között, Harris, indiai, Harris, Kamala, mindig, Harris, Harris, fekete, egyik, ideig, miatt, fogja, pedig, nyílt, hozta, hetek, magát, arról, sajtó, hírek, egyes, Times, York, első, amit, mail, írta, éves, írta, majd, apai, hogy, bőrű, című, első, első, nem, sem, már, sem, nem, nem, meg, nap, női, óta, New, azt, The, források elapadása, utóbbi hetekben, Kampánya elnökéhez politikusnő, történelem igazság tisztességesen, vásárolt Oaklandben leendő, láttak napvilágot elnökjelölt, elemzők mindazért nem, levélben elnökéhez források, mindazért ezelőtt népszerűsége, hosszú tisztasággal kezdetén, nyilvánosságra mondom leghirtelenebb, folytatott szerepet vagyok, színes reagálásaibandrámainak első, hetek történelem kezdetén, sajtó mondom indiai, szenátor fontosnak New, online nem jelöltnek, szerint Amerikai vagyok, kampánycsapata egyik politikusnő, megfeneklett levélben történelem, Harris Kampánya bőrű, Harris miatt Obamához, folytatott forrásai édesapja, Elnökségért professzor Harris, szólok népszerűsége szükséges, Amerikai szerint amikor, erkölcsi közgazdász Harris, Kamala magát legígéretesebb, jelentős York hetek, például nem édesanyja, Harris korábbi nyílt, láttak aspiránsok szerint, legnépszerűbb döntését tisztességesen, hónappal láttak folytatott, elhatározást igazságot fontosnak, Amerikai fogja nem, afroamerikai minősítette kampányának, hosszú már óta, Kamala egyenesen sajtó, tartott egyes miatt, hírek részben tökéletes, kapott napvilágot lépését, demokraták politikus majdlemondott, elnökeként pedig minden, Kampánya apai népszerűsége, amit szükséges amit, pedig Obamához hasonlították, nem folytatáshoz The, sem egyes elapadása, Harris híveinek kampányában, Államok Oaklandben Harris, majd első The, Tizenegy népszerűsége, szükséges szenátor, szükséges elhatározást, demokraták hírek, reagálásaibandrámainak üzenetben, harcot politikus, kampányának Egyesült, Harris demokraták, forrásai arról, aspiránsok jelentős, amikor amerikai, hirdetéseket majdlemondott, amikor láttak, folytatott Obamához, mondtam hirdetéseket, amerikai sajtóinformációk, Hozzáfűzte számon, amerikai amerikai, magát Kamala, fontosnak arról, legígéretesebb nyilvánosságra, kaliforniai minősítette, például mail, erkölcsi meg, Barack vagyok, indulását fontosnak, elnökjelölt hónappal, Obamához hetek, váratlannak leendő, Hozzáfűzte harcot, hozta napilap, számon kampánymenedzsere, egyenesen történelem, például hirdetéseket, nap éves, nem reagálásaibandrámainak, első eseményeként, televíziós vásárolt, nem Harris, erkölcsi Harris, elnökeként mindig, azt híveinek, aspiránsok híveinek, televíziós fontosnak, hasonlították édesapja, nyilvánosságra amit, kampánymenedzsere Harris, mail politikus, óta amerikai, vásárolt sem, jellemezte amerikai, nem minősítette, Egyesült elnökjelölt, Közben vásárolt, fekete hasonlították, elindítottam kampánymenedzsere, hetek népszerűsége, Obamához tisztességesen, hónappal napilap, jelentős például, kampánymenedzsere erkölcsi, híveinek tisztességesen, kampányában napvilágot, indulását kampányában, színes fogja, elindítottam nem, Elnökségért legígéretesebb, hirdetéseket leendő, széthullott egyik, kampányunkat nem, hírek televíziós, meg Harris, jellemezte igazságot, amikor Kamala, meg kampánycsapata, folytatott női, vásárolt amikor, azt anyagi, első jelöltnek, Harris részben, kampányunkat Times, kezdetén üzenetben, írta kapott, nap tisztasággal, édesapja elindítottam, leghirtelenebb közgazdász, édesanyja azt, éves lépését, fontosnak Államok, elapadása szükséges, lépését részben, édesanyja sajtóinformációk, közgazdász nincsenek, utóbbi politikusnő, anyagi öröksége, Harris Harris, Oaklandben elnökeként, leghirtelenebb elhatározást, éves The, mindenkinek nincsenek,