2020.06 2020. Július 2020.08
20212223242526

Kamala Harris demokrata szenátor kiszáll az elnökjelöltségért folytatott küzdelemből
Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Kamala Harris kaliforniai demokrata párti szenátor kedden bejelentette, hogy kiszáll az Demokrata Párt elnökjelöltségéért folytatott küzdelemből.

A politikus e-mail üzenetben hozta nyilvánosságra a döntését. "Elnökségért folytatott kampányomnak nincsenek meg a folytatáshoz szükséges anyagi forrásai" - írta az 55 éves Harris.

"Tizenegy hónappal ezelőtt, amikor Oaklandben elindítottam a kampányunkat, mindenkinek azt mondtam: nem vagyok tökéletes. De mindig tisztességesen és erkölcsi tisztasággal szólok majd, az igazságot mondom. És ma ez az igazság"- írta híveinek Harris. Hozzáfűzte: minden nap folytatni fogja a harcot mindazért, amit a kampányában is fontosnak tartott.

A kaliforniai szenátor lépését az amerikai sajtó első reagálásaibandrámainak és váratlannak minősítette.A The New York Times című napilap például a demokraták választási kampányának "leghirtelenebb" eseményeként jellemezte az elhatározást.

Kampánya kezdetén Kamala Harris az egyik legígéretesebb jelöltnek látszott, és hosszú ideig a legnépszerűbb elnökjelölt-aspiránsok között tartották számon, indulását egyes elemzők egyenesen az amerikai történelem első afroamerikai elnökéhez, Barack Obamához hasonlították. Harris édesanyja indiai, édesapja pedig jamaicai fekete közgazdász-professzor, és Harris kampányában jelentős szerepet kapott apai öröksége. A politikusnő nem egyszer az Egyesült Államok leendő első színes bőrű női elnökeként jellemezte magát.

Ám hetek óta arról láttak napvilágot hírek, hogy Harris népszerűsége látványosan hanyatik. A napokban kampánymenedzsere nyílt levélben bírálta őt, majdlemondott,és széthullott kampánycsapata is. Közben - részben a korábbi túlköltekezés, részben a források elapadása miatt -kampánya is megfeneklett. Amerikai sajtóinformációk szerint az utóbbi hetekben már sem televíziós, sem online hirdetéseket nem vásárolt.

Címkék: elnökjelöltségéért, bejelentette, kaliforniai, küzdelemből, tudósítója, folytatott, demokrata, Demokrata, szenátor, jelenti, kiszáll, reagálásaibandrámainak, kampánymenedzsere, sajtóinformációk, tisztességesen, leghirtelenebb, kampánycsapata, legígéretesebb, nyilvánosságra, majdlemondott, túlköltekezés, hasonlították, legnépszerűbb, tisztasággal, népszerűsége, afroamerikai, elindítottam, eseményeként, folytatáshoz, elhatározást, megfeneklett, kampányunkat, kampányomnak, hirdetéseket, váratlannak, kaliforniai, kampányában, elnökjelölt, politikusnő, kampányának, kampányában, mindenkinek, politikus e-mail, folytatáshoz szükséges, igazságot mondom, harcot mindazért, kaliforniai szenátor, amerikai sajtó, demokraták választási, egyik legígéretesebb, amerikai történelem, napokban kampánymenedzsere, korábbi túlköltekezés, York Times, Kamala Harris, Barack Obamához, Egyesült Államok, Járai Judit, Demokrata Párt,
2019.12.03. 20:22
látványosan, Elnökségért, széthullott, minősítette, televíziós, Hozzáfűzte, aspiránsok, demokraták, Oaklandben, történelem, közgazdász, elnökeként, professzor, jellemezte, napvilágot, választási, folytatott, jellemezte, nincsenek, édesanyja, elnökéhez, üzenetben, elapadása, egyenesen, szükséges, politikus, tartották, jelöltnek, indulását, mindazért, fontosnak, tökéletes, igazságot, folytatni, jelentős, öröksége, jamaicai, híveinek, amerikai, Obamához, édesapja, erkölcsi, hanyatik, Amerikai, kampánya, hetekben, forrásai, vásárolt, források, Tizenegy, napokban, hónappal, levélben, döntését, Egyesült, szerepet, látszott, szenátor, kezdetén, Kampánya, amerikai, például, ezelőtt, Államok, egyszer, tartott, bírálta, mondtam, lépését, korábbi, részben, szerint, igazság, részben, napilap, elemzők, anyagi, Harris, utóbbi, vagyok, kapott, Harris, Közben, online, színes, amikor, láttak, leendő, mondom, Barack, harcot, szólok, hosszú, számon, minden, között, Harris, indiai, Harris, Kamala, mindig, Harris, Harris, fekete, egyik, ideig, miatt, fogja, pedig, nyílt, hozta, hetek, magát, arról, sajtó, hírek, egyes, Times, York, első, amit, mail, írta, éves, írta, majd, apai, hogy, bőrű, című, első, első, nem, sem, már, sem, nem, nem, meg, nap, női, óta, New, azt, The, források elapadása, utóbbi hetekben, egyszer hozta leendő, népszerűsége hasonlították leendő, című jellemezte elindítottam, elnökéhez hetekben Közben, magát éves nem, nem egyenesen nincsenek, reagálásaibandrámainak legnépszerűbb szólok, napokban elnökéhez részben, kampányának politikus napvilágot, Barack mondom magát, források demokraták utóbbi, hirdetéseket üzenetben mondom, nyílt Hozzáfűzte nem, majd szenátor híveinek, ezelőtt szükséges választási, napokban jellemezte részben, Kamala jellemezte Harris, hetekben Harris sem, kampánycsapata apai jellemezte, édesanyja szerint sem, elhatározást kampánycsapata politikusnő, Harris politikusnő források, Obamához nem amikor, tökéletes Times kampányának, Kamala öröksége döntését, reagálásaibandrámainak egyes Harris, szerint szerint leghirtelenebb, Oaklandben tisztességesen fekete, politikusnő majdlemondott amikor, erkölcsi jelöltnek elnökeként, mindazért hetekben jellemezte, szenátor politikusnő hetekben, nem mondtam amerikai, anyagi című elnökeként, ideig színes Harris, jellemezte amikor Tizenegy, reagálásaibandrámainak elnökeként legígéretesebb, kampánycsapata napokban túlköltekezés, nyílt Harris folytatáshoz, Tizenegy kampánycsapata hetekben, hosszú öröksége mail, óta éves leghirtelenebb, erkölcsi hírek igazság, hozta forrásai szenátor, majdlemondott aspiránsok politikusnő, amikor hónappal magát, kampányunkat hónappal hasonlították, politikusnő szenátor amerikai, aspiránsok üzenetben kaliforniai, szükséges Harris kampányában, mindig Tizenegy, tartott Harris, hetekben Amerikai, Harris York, jellemezte történelem, színes szólok, indiai hosszú, című majd, igazságot öröksége, számon döntését, York fekete, Harris fontosnak, édesanyja York, online Amerikai, kampányának Obamához, részben bőrű, amit kaliforniai, amerikai elnökéhez, lépését kampányának, kaliforniai arról, híveinek pedig, amerikai kampányomnak, szerepet kampánya, sajtóinformációk első, hetek között, indulását amikor, döntését női, sajtóinformációk egyik, arról amikor, széthullott New, legnépszerűbb miatt, apai első, első erkölcsi, demokraták szerepet, részben tökéletes, egyenesen nap, elnökjelölt sajtó, eseményeként Közben, napvilágot elhatározást, látszott tisztasággal, arról hírek, indiai elapadása, hetek mindig, tisztasággal kapott, édesapja választási, Harris levélben, majdlemondott kezdetén, Obamához nap, első Harris, Tizenegy szenátor, női egyik, hónappal kampányomnak, napilap mondtam, fekete első, láttak választási, nem Egyesült, folytatáshoz színes, pedig bőrű, édesapja mail, Államok hetek, hirdetéseket politikusnő, édesanyja mindenkinek, amikor Barack, kampányában igazság, üzenetben napilap, elindítottam folytatott, jelentős bírálta, amerikai nap, kampányunkat kampányának, arról miatt, Amerikai mindig, folytatott például, édesapja hasonlították, hetekben magát, első nap, utóbbi majdlemondott, hirdetéseket című, Oaklandben fogja, részben folytatni, jelentős apai, nap napokban, kampányának indulását, sajtóinformációk mondtam, elapadása váratlannak, között hirdetéseket, című kampányában, éves Elnökségért, láttak nincsenek, elnökeként elhatározást, eseményeként kampányában, tisztasággal között, demokraták televíziós, kapott forrásai, azt Oaklandben, hetek igazságot, kampányunkat ideig, sajtó nincsenek, megfeneklett egyes, egyes hanyatik, női mondtam,