2018.12 2019. Január 2019.02
14151617181920

Lemondott a hat napja kinevezett spanyol kulturális miniszter
Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Bejelentette lemondását Máxim Huerta spanyol kulturális és sportminiszter szerdán Madridban, mindössze hat nappal a beiktatása után.

Az El Confidencial internetes lap szerdán megjelent cikkében azt írta, hogy Máxim Huertának 366 ezer euró (117,5 millió forint) pénzbüntetést kellett fizetnie az adóhatóságnak 2006 és 2008 között elkövetett, 218 ezer euró értékű (70 millió) adócsalás miatt.

Az egykori televíziós újságíró és műsorvezető ezekben az években bevételeit nem személyi jövedelemadóként vallotta be, hanem Almaximo Profesionales de la Imagen nevű, egyszemélyes cégén keresztül, így alacsonyabb adókulccsal adózva - közölte az újság.

"Nem követtem el adócsalást" - jelentette ki Máxim Huerta rendkívüli sajtótájékoztatóján, felidézve, hogy ez a gyakorlat azokban az években teljesen általános volt a spanyol közéletben, és "nem volt illegális".

Mint mondta, az adóhatóság azonban úgy döntött, hogy visszamenőleg felülvizsgálja ezeket az ügyeket. "Kifizettem azt a pénzt, amit követeltek tőlem, de meggyőződve ártatlanságomról" - részletezte hozzátéve, hogy épp ezért ő volt az, aki bírósághoz fordult, ám a pert végül elvesztette.

"Kétszer fizettem meg ezt a büntetést: először kifizettem, amit az adóhatóság kért tőlem visszamenőleg valamiért, ami nem volt illegális a maga idejében, és megfizetem most másodszor, itt, most" - fogalmazott.

Véleménye szerint ügyével a Sánchez-kormány projektjét akarják aláásni, amelyet azonban nem engedhet meg, ezért mond le posztjáról, és mert meggyőződése, hogy szükség van az átláthatóságra.

A távozó miniszter délelőtt az Onda Cero című rádiónak nyilatkozott a témáról, lemondását akkor nem tartotta szükségesnek, az ügyet pedig lezártnak tekintette mondván, hogy a bírságot megfizette és ezzel vállalta a felelősséget.

Lemondását a nap folyamán követelte a konzervatív Néppárt (PP) és a baloldali Unidos Podemos (Együtt képesek vagyunk rá) párt is.

A spanyol sajtó pedig felidézte Pedro Sánchez miniszterelnök egy 2015-ben adott televíziós interjúját, amelyben arról beszélt, hogy ha az ő kormányában elfordulna, hogy valaki kevesebb adót fizet, mint amennyit kellene, az illetőnek már másnap távoznia kellene posztjáról.

Címkék: sportminiszter, Bejelentette, lemondását, kulturális, beiktatása, tudósítója, Krisztina, Madridban, mindössze, szerdán, spanyol, sajtótájékoztatóján, jövedelemadóként, ártatlanságomról, felülvizsgálja, átláthatóságra, miniszterelnök, adóhatóságnak, visszamenőleg, visszamenőleg, Profesionales, pénzbüntetést, egyszemélyes, meggyőződése, Confidencial, felelősséget, nyilatkozott, szükségesnek, kormányában, elvesztette, adókulccsal, meggyőződve, műsorvezető, részletezte, fogalmazott, konzervatív, alacsonyabb, Kifizettem, közéletben, rendkívüli, adócsalást, jelentette, adóhatóságnak 2006, egykori televíziós, években bevételeit, gyakorlat azokban, években teljesen, spanyol közéletben, adóhatóság azonban, pert végül, adóhatóság kért, maga idejében, távozó miniszter, Máxim Huertának, Almaximo Profesionales, Máxim Huerta, Onda Cero, Unidos Podemos, Pedro Sánchez, Fehér Krisztina,
2018.06.13. 20:33
adóhatóság, megfizetem, televíziós, Lemondását, interjúját, elfordulna, posztjáról, megfizette, tekintette, adóhatóság, bírósághoz, projektjét, posztjáról, lemondását, követeltek, kifizettem, bevételeit, elkövetett, internetes, televíziós, általános, hozzátéve, Huertának, felidézte, illegális, követelte, valamiért, lezártnak, baloldali, gyakorlat, miniszter, megjelent, büntetést, illetőnek, másodszor, Véleménye, illegális, adócsalás, felidézve, keresztül, idejében, bírságot, rádiónak, fizettem, engedhet, újságíró, délelőtt, fizetnie, tartotta, vállalta, Almaximo, személyi, cikkében, kevesebb, amennyit, távoznia, követtem, teljesen, amelyben, vallotta, folyamán, szerint, szerdán, ügyével, Sánchez, Néppárt, kellene, mondván, kellene, beszélt, akarják, kellett, képesek, vagyunk, Sánchez, szükség, témáról, aláásni, amelyet, azonban, Podemos, spanyol, kormány, ezekben, egykori, fordult, Kétszer, ügyeket, döntött, azokban, években, spanyol, azonban, először, években, közölte, forint, Unidos, Együtt, között, valaki, millió, távozó, millió, ezeket, Huerta, mondta, Imagen, adózva, másnap, értékű, ügyet, adott, Máxim, akkor, pedig, újság, arról, pedig, sajtó, Máxim, ezzel, hanem, Pedro, tőlem, pénzt, cégén, miatt, végül, fizet, ezért, ezért, tőlem, volt, amit, mint, volt, Mint, nevű, pert, ezer, kért, most, most, hogy, euró, írta, volt, párt, volt, maga, euró, hogy, Onda, Cero, című, amit, adót, ezer, hogy, hogy, hogy, hogy, mond, hogy, hogy, mert, Nem, már, lap, azt, így, aki, nem, meg, ezt, ami, nem, itt, meg, épp, nem, azt, egy, úgy, nap, van, nem, nem, ben, ügyet pedig, bírságot megfizette, konzervatív Néppárt, baloldali Unidos, spanyol sajtó, 2015-ben adott, Néppárt fordult személyi, Profesionales visszamenőleg valaki, újság években bírságot, amit hogy volt, hogy Együtt mert, másodszor mint években, fizettem miniszter spanyol, Sánchez délelőtt egykori, részletezte Máxim vállalta, felülvizsgálja lemondását tőlem, Almaximo értékű televíziós, tőlem Máxim lezártnak, rádiónak délelőtt hogy, pedig lemondását tőlem, vallotta nem illetőnek, Véleménye illetőnek pénzbüntetést, amit adózva idejében, tartotta Confidencial pedig, mond elfordulna vállalta, felidézte adóhatóság években, itt években kifizettem, tekintette büntetést mert, mondván mondta felidézte, miniszter megjelent kellene, nap ezzel mondván, gyakorlat nem tőlem, keresztül Onda Almaximo, ügyet posztjáról ügyével, idejében szükségesnek valaki, Máxim keresztül ezer, illegális baloldali idejében, akarják kellene ezeket, fizetnie mert általános, távozó posztjáról ezekben, egyszemélyes televíziós kifizettem, amelyet ügyével posztjáról, általános volt visszamenőleg, távozó távoznia televíziós, visszamenőleg cégén illegális, Imagen követtem mondta, teljesen adott mert, fizet fogalmazott engedhet, fizettem kellett általános, közölte felelősséget amelyben, adókulccsal Kifizettem spanyol, másodszor Huerta nap, amelyet adót fizet, Kétszer beszélt alacsonyabb, Mint témáról hogy, felelősséget konzervatív televíziós, ezzel kormány, hogy Unidos, hozzátéve nap, aki forint, mondván Lemondását, televíziós kormány, azonban hozzátéve, adózva alacsonyabb, ügyeket felidézte, műsorvezető visszamenőleg, részletezte maga, években spanyol, ami bírságot, Profesionales pert, követtem televíziós, ben elvesztette, újság hogy, újság lap, adót között, témáról másodszor, volt másnap, volt illegális, hogy kellene, szerint vallotta, ezzel kormány, mondván most, fizettem ártatlanságomról, engedhet miniszter, fizettem kevesebb, pénzbüntetést ezért, ügyeket Profesionales, volt lemondását, így szükség, konzervatív nevű, nyilatkozott valaki, felelősséget volt, televíziós hogy, Kifizettem részletezte, felidézve döntött, kormány sajtótájékoztatóján, meggyőződése épp, most követtem, azt rendkívüli, arról illegális, kormány végül, visszamenőleg pénzbüntetést, nevű adót, illegális sajtó, fizettem tartotta, kellene vallotta, épp kormány, internetes adóhatóság, amennyit újságíró, megjelent Pedro, hogy euró, tőlem nem, mint aláásni, fizettem végül, mondta jövedelemadóként, miniszterelnök adócsalást, ezért felelősséget, adóhatóság amelyet, így Néppárt, megfizette követelte, euró Imagen, pedig mint, jelentette hogy, ami fordult, általános internetes, televíziós Kifizettem, átláthatóságra meg, felelősséget pert, szerint teljesen, amelyet visszamenőleg, vallotta ezekben, megfizette jelentette, Együtt tartotta, adózva azonban, hogy volt, volt valaki, Sánchez szerint, délelőtt közölte, illegális büntetést, műsorvezető döntött, spanyol idejében, pedig fordult, illegális fizet, Véleménye arról, közéletben euró, cégén ügyeket, felidézve hogy, arról Nem, felidézte illegális, teljesen Profesionales, alacsonyabb Lemondását, másnap években, forint van, Kifizettem hogy, gyakorlat elkövetett, szerdán kért,