11121314151617
18192021222324
25262728293031

A magyar férfi kézilabda-válogatott 14 góllal kikapott Dániától
A magyar férfi kézilabda-válogatott 14 góllal kikapott az olimpiai bajnok Dánia csapatától az Aarhusban rendezett csütörtök esti felkészülési mérkőzésen.

A két csapat negyvenedik alkalommal találkozott egymással, húsz magyar siker és három döntetlen mellett ez volt a 17. dán győzelem.

Eredmény ánia-Magyarország 33-19 (19-10)------------------- -------------a magyar gólszerzők: Lékai 4, Sipos, Juhász, Balogh, Jamali, Bánhidi, Ancsin, Bodó 2-2, Máthé 1

A jövő csütörtökön kezdődő német-dán közös rendezésű világbajnokságra készülő magyarok keretéből Nagy László, Bartucz László, Vilovszki Uros és Faluvégi Rudolf nem játszott a barátságos meccsen. A dánoknál kilenc olimpiai bajnok szerepelt, mert Mikkel Hansen nem lépett pályára.

Csoknyai István szövetségi kapitánynak már a hetedik percben időt kellett kérnie, mert támadásban és védekezésben is óriási különbség volt a csapatok között, a hazaiak 5-0-s sorozattal kezdtek. A helyzet a folytatásban sem változott, Dánia tovább növelte előnyét, Mikler Rolandnak 11 perc elteltével sikerült először védenie (8-1), mert a védők alig-alig segítettek neki.

A 24. percben a skandinávok 94 százalékos lövéshatékonysággal büszkélkedhettek, a magyaroknál ugyanez a mutató mindössze 44 százalék volt. Az óriási fölényben lévő dánok a szünetben már kilenc góllal vezettek.

A második felvonás elején 3-0-s szériát produkáltak a magyarok, de ezt követően ismét sokat hibáztak, gyakran tompának és tanácstalannak tűntek, pontatlanul és ellenfelüknél lassabban kézilabdáztak. A találkozó hajrájában megszakítás nélkül hat gólt kaptak, így nem kerülhették el a vártnál is súlyosabb vereséget.

A dánok legeredményesebb játékosa Nikolaj Markussen volt hat góllal, Rasmus Lauge Schmidt és Nikolaj Öris Nielsen öt-öt alkalommal volt eredményes, a mezőny legjobbjának pedig Jannick Green kapus bizonyult.

A két együttes vasárnap 16.10-től Odensében ismét megmérkőzik egymással. A világbajnokságon a magyar válogatott sorrendben Argentínával, Angolával, Katarral, Egyiptommal és az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A világbajnokság győztese kijut a 2020-as, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek részt vehetnek az olimpiai selejtezőtornákon 2020 tavaszán.

Címkék: felkészülési, válogatott, mérkőzésen, csapatától, csütörtök, Aarhusban, kézilabda, rendezett, kikapott, olimpiai, bajnok, lövéshatékonysággal, selejtezőtornákon, világbajnokságon, büszkélkedhettek, legeredményesebb, világbajnokságra, világbajnokság, tanácstalannak, ellenfelüknél, kézilabdáztak, Svédországgal, Magyarország, védekezésben, Argentínával, folytatásban, legjobbjának, kapitánynak, magyaroknál, megszakítás, Egyiptommal, helyezettek, megmérkőzik, kerülhették, pontatlanul, csütörtökön, produkáltak, skandinávok, negyvenedik, találkozott, ezüstérmes, támadásban, barátságos meccsen, dánoknál kilenc, hetedik percben, csapatok között, hazaiak 5-0-s, védők alig-alig, magyaroknál ugyanez, mutató mindössze, óriási fölényben, második felvonás, találkozó hajrájában, Nagy László, Bartucz László, Vilovszki Uros, Faluvégi Rudolf, Mikkel Hansen, Csoknyai István, Mikler Rolandnak, Nikolaj Markussen, Rasmus Lauge Schmidt, Nikolaj Öris Nielsen, Jannick Green,
2019.01.03. 22:01