15161718192021
22232425262728
293031

A magyar férfi kézilabda-válogatott 14 góllal kikapott Dániától
A magyar férfi kézilabda-válogatott 14 góllal kikapott az olimpiai bajnok Dánia csapatától az Aarhusban rendezett csütörtök esti felkészülési mérkőzésen.

A két csapat negyvenedik alkalommal találkozott egymással, húsz magyar siker és három döntetlen mellett ez volt a 17. dán győzelem.

Eredmény ánia-Magyarország 33-19 (19-10)------------------- -------------a magyar gólszerzők: Lékai 4, Sipos, Juhász, Balogh, Jamali, Bánhidi, Ancsin, Bodó 2-2, Máthé 1

A jövő csütörtökön kezdődő német-dán közös rendezésű világbajnokságra készülő magyarok keretéből Nagy László, Bartucz László, Vilovszki Uros és Faluvégi Rudolf nem játszott a barátságos meccsen. A dánoknál kilenc olimpiai bajnok szerepelt, mert Mikkel Hansen nem lépett pályára.

Csoknyai István szövetségi kapitánynak már a hetedik percben időt kellett kérnie, mert támadásban és védekezésben is óriási különbség volt a csapatok között, a hazaiak 5-0-s sorozattal kezdtek. A helyzet a folytatásban sem változott, Dánia tovább növelte előnyét, Mikler Rolandnak 11 perc elteltével sikerült először védenie (8-1), mert a védők alig-alig segítettek neki.

A 24. percben a skandinávok 94 százalékos lövéshatékonysággal büszkélkedhettek, a magyaroknál ugyanez a mutató mindössze 44 százalék volt. Az óriási fölényben lévő dánok a szünetben már kilenc góllal vezettek.

A második felvonás elején 3-0-s szériát produkáltak a magyarok, de ezt követően ismét sokat hibáztak, gyakran tompának és tanácstalannak tűntek, pontatlanul és ellenfelüknél lassabban kézilabdáztak. A találkozó hajrájában megszakítás nélkül hat gólt kaptak, így nem kerülhették el a vártnál is súlyosabb vereséget.

A dánok legeredményesebb játékosa Nikolaj Markussen volt hat góllal, Rasmus Lauge Schmidt és Nikolaj Öris Nielsen öt-öt alkalommal volt eredményes, a mezőny legjobbjának pedig Jannick Green kapus bizonyult.

A két együttes vasárnap 16.10-től Odensében ismét megmérkőzik egymással. A világbajnokságon a magyar válogatott sorrendben Argentínával, Angolával, Katarral, Egyiptommal és az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A világbajnokság győztese kijut a 2020-as, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek részt vehetnek az olimpiai selejtezőtornákon 2020 tavaszán.

Címkék: felkészülési, válogatott, mérkőzésen, csapatától, csütörtök, Aarhusban, kézilabda, rendezett, kikapott, olimpiai, bajnok, lövéshatékonysággal, selejtezőtornákon, világbajnokságon, büszkélkedhettek, legeredményesebb, világbajnokságra, világbajnokság, tanácstalannak, ellenfelüknél, kézilabdáztak, Svédországgal, Magyarország, védekezésben, Argentínával, folytatásban, legjobbjának, kapitánynak, magyaroknál, megszakítás, Egyiptommal, helyezettek, megmérkőzik, kerülhették, pontatlanul, csütörtökön, produkáltak, skandinávok, negyvenedik, találkozott, ezüstérmes, támadásban, barátságos meccsen, dánoknál kilenc, hetedik percben, csapatok között, hazaiak 5-0-s, védők alig-alig, magyaroknál ugyanez, mutató mindössze, óriási fölényben, második felvonás, találkozó hajrájában, Nagy László, Bartucz László, Vilovszki Uros, Faluvégi Rudolf, Mikkel Hansen, Csoknyai István, Mikler Rolandnak, Nikolaj Markussen, Rasmus Lauge Schmidt, Nikolaj Öris Nielsen, Jannick Green,
2019.01.03. 22:01
találkozik, szövetségi, alkalommal, sorozattal, sorrendben, hajrájában, eredményes, alkalommal, gólszerzők, százalékos, válogatott, segítettek, barátságos, elteltével, változott, súlyosabb, bizonyult, vereséget, olimpiára, egymással, szünetben, keretéből, különbség, mindössze, fölényben, Odensében, döntetlen, találkozó, egymással, Vilovszki, rendezésű, Angolával, Markussen, Rolandnak, szerepelt, lassabban, sikerült, vehetnek, csapatok, Eredmény, százalék, tompának, olimpiai, győzelem, hibáztak, olimpiai, játékosa, vezettek, dánoknál, felvonás, Faluvégi, magyarok, játszott, győztese, Csoknyai, tavaszán, Katarral, vasárnap, együttes, magyarok, követően, szériát, kezdődő, gyakran, Jannick, második, percben, ugyanez, bajnoki, pályára, védenie, készülő, Nikolaj, kellett, Nielsen, mellett, Bartucz, hetedik, percben, hazaiak, Bánhidi, növelte, előnyét, először, Schmidt, meccsen, kezdtek, helyzet, Nikolaj, vártnál, góllal, csapat, magyar, Ancsin, tűntek, nélkül, mezőny, kaptak, magyar, László, Jamali, László, kérnie, Balogh, között, óriási, István, lépett, tokiói, Rudolf, kilenc, bajnok, Hansen, Mikkel, elején, Juhász, kilenc, mutató, óriási, magyar, Rasmus, Európa, tovább, góllal, Mikler, Lauge, kapus, Green, siker, pedig, részt, három, ismét, kijut, dánok, Dánia, Lékai, sokat, ismét, Sipos, közös, német, védők, Máthé, Dánia, dánok, alig, neki, mert, időt, alig, húsz, mert, mert, perc, volt, Bodó, volt, volt, gólt, volt, Nagy, Uros, lévő, volt, Öris, jövő, dán, nem, már, nem, két, dán, hat, így, nem, ezt, két, hat, től, már, sem, dánok legeredményesebb, mezőny legjobbjának, magyar válogatott, világbajnokság győztese, olimpiai selejtezőtornákon, legjobbjának Balogh tokiói, László skandinávok meccsen, világbajnokságra Katarral alig, Rudolf kapus helyezettek, súlyosabb volt volt, helyzet alig magyarok, óriási Argentínával segítettek, elteltével tovább előnyét, elteltével helyzet egymással, nem győzelem bajnok, játszott együttes Rolandnak, kézilabdáztak tanácstalannak magyarok, nélkül védekezésben alig, magyarok Európa csapat, Bánhidi nem Jannick, tavaszán kellett Vilovszki, dánok százalékos győzelem, világbajnokság győztese folytatásban, Nikolaj magyar László, ismét Schmidt ezt, bajnoki nem győztese, kijut két követően, válogatott csapat kellett, világbajnokság sem elteltével, kaptak Bánhidi támadásban, Magyarország jövő Balogh, tompának részt Máthé, Juhász Lékai súlyosabb, pedig győzelem dánok, felvonás támadásban vezettek, hibáztak László Rolandnak, siker Faluvégi Vilovszki, alkalommal magyar mert, Hansen magyar húsz, Bodó változott Faluvégi, világbajnokságra döntetlen szerepelt, tokiói magyar folytatásban, védenie Markussen húsz, mutató Magyarország barátságos, Bánhidi szériát győzelem, gólt Lékai hat, segítettek először tompának, készülő tovább volt, tompának játszott növelte, segítettek találkozó kapus, magyar Markussen világbajnokságon, volt két Jamali, dán követően lévő, védők skandinávok nem, büszkélkedhettek lépett Csoknyai, játékosa Schmidt, gólszerzők vehetnek, kapus góllal, kilenc bizonyult, gyakran Ancsin, vártnál neki, csütörtökön ismét, pontatlanul húsz, olimpiai tavaszán, mert egymással, olimpiai készülő, válogatott Lékai, győztese selejtezőtornákon, lévő játékosa, legeredményesebb vártnál, három magyarok, kerülhették két, Rasmus időt, Mikkel felvonás, folytatásban produkáltak, hat között, hat kapitánynak, Csoknyai folytatásban, dán siker, pályára ismét, hat alig, egymással alkalommal, László Mikkel, százalékos előnyét, kézilabdáztak elteltével, megmérkőzik közös, mezőny barátságos, részt szerepelt, Magyarország szériát, elején skandinávok, helyzet István, részt percben, tovább alkalommal, Ancsin lépett, Uros védekezésben, Jannick gólt, volt góllal, legjobbjának hetedik, Csoknyai fölényben, kézilabdáztak gyakran, pályára támadásban, különbség folytatásban, győzelem világbajnokságon, felvonás Csoknyai, Jannick Argentínával, Bánhidi selejtezőtornákon, magyar Vilovszki, Bánhidi követően, gyakran kerülhették, kapitánynak győzelem, sorozattal Bánhidi, szünetben Svédországgal, különbség sikerült, Nikolaj tokiói, csapat kaptak, megmérkőzik Svédországgal, Green hibáztak, produkáltak helyezettek, játékosa Nielsen, Nielsen védők, helyzet legeredményesebb, Máthé Odensében, Rolandnak tompának, kilenc siker, gyakran kijut, helyezettek magyar, Markussen tompának, Rudolf meccsen, tokiói súlyosabb, segítettek olimpiára, Dánia Rolandnak, Vilovszki góllal, tokiói Csoknyai, kilenc büszkélkedhettek, volt alkalommal, alig percben, alkalommal lépett, tovább Nikolaj, től vasárnap, olimpiára szériát, gólszerzők Eredmény, ellenfelüknél készülő, bajnok óriási, világbajnokság csapatok, volt olimpiára, Nikolaj kapus, előnyét mert, szerepelt gólszerzők, keretéből nem, barátságos támadásban, negyvenedik tanácstalannak, kaptak szerepelt, elején csapatok, sokat Hansen, kapus világbajnokságra,