10111213141516
17181920212223
242526272829

Női röplabda Eb - Óriási csata után szerb címvédés
A címvédő szerb válogatott nyerte a női röplabda Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben, hatalmas csatában legyőzte a házigazda török csapatot.

A két együttes a csoportkörben is találkozott egymással, akkor - ugyancsak Ankarában - a szerbek 3-1-re győztek. A Zoran Terzic irányította világbajnok csapat veretlenül jutott döntőbe, a törököknek az az egy veresége volt.

A telt ház, 12 ezer néző előtt megrendezett finálé első játszmájában a törökök jó nyitásokkal és hatékony blokkmunkával a játékrész közepén elbizonytalanították riválisukat, és összességében magabiztosan kerültek előnybe.

A második felvonásban sokkal jobban játszottak a címvédő szerbek, és a négyes ütő Brankica Mihajlovic vezérletével végig vezetve egyenlítettek.

A harmadik etapra sem sokat változott a játék képe: a törökök csak 1-0-nál vezettek, és ugyan ötpontos hátrányból 15-15-nél még egyenlítettek, a szerbek jobb mezőnymunkájuknak és a feladóátló Tijana Boskovic pontjainak köszönhetően fordítottak.

A negyedik szett hozta az addigi legnagyobb küzdelmet, előbb a szerbek, majd a törökök mutattak be több sikeres blokkot egymás után. A hajrá 19-18-as hazai előnyről indult, és bár a szerbek két jó nyitással magukhoz ragadták a vezetést, a törökök ki tudtak egyenlíteni.

A döntő játszmát extázisban kezdték a hazaiak, 9-6-ra is vezettek, ám ekkor Terzic levitte a pályáról feladóját és a mérkőzés egyik legjobb játékosát, Maja Ognjenovicot, a változtatás pedig bejött, hiszen 11-9-nél már a szerbek voltak előnyben. Ognjenovic visszaállt, a törökök még egyszer fordítottak (11-12), de Mihajlovic támadásaival végül a szerbek ünnepelhették a címvédést a remek színvonalú összecsapás végén.

A 132 perces mérkőzés legeredményesebb játékosa a 23 pontos Boskovic volt, Mihajlovic 22 pontig jutott.

A bronzérmet a tavalyi vb-n ezüstérmes olaszok szerezték meg, miután a harmadik helyért rendezett összecsapáson három szoros szettben felülmúlták a lengyeleket.

A kontinenstornát négy városban - közte Budapesten - rendezték, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.

Eredmények:

döntő:Szerbia-Törökország 3-2 (-21, 21, 21, -22, 13)

a 3. helyért:Olaszország-Lengye lország 3-0 (23, 20, 24)

Címkék: bajnokságot, válogatott, vasárnapi, házigazda, hatalmas, döntőben, legyőzte, csapatot, röplabda, csatában, címvédő, elbizonytalanították, mezőnymunkájuknak, legeredményesebb, kontinenstornát, egyenlítettek, Lengyelország, blokkmunkával, összességében, összecsapáson, csoportkörben, egyenlítettek, ünnepelhették, vezérletével, Ognjenovicot, játszmájában, megrendezett, köszönhetően, magabiztosan, csoportjában, támadásaival, fordítottak, riválisukat, összecsapás, felvonásban, Törökország, nyitásokkal, Olaszország, változtatás, világbajnok, irányította, fordítottak, szerbek 3-1-re, veresége volt, játékrész közepén, második felvonásban, címvédő szerbek, harmadik etapra, játék képe, törökök csak, szerbek jobb, feladóátló Tijana, negyedik szett, Zoran Terzic, Brankica Mihajlovic, Tijana Boskovic, Maja Ognjenovicot,
2019.09.08. 21:32
lengyeleket, győzelemmel, találkozott, felülmúlták, egyenlíteni, extázisban, vereséggel, színvonalú, legnagyobb, pontjainak, visszaállt, hátrányból, Eredmények, feladóátló, Mihajlovic, Ognjenovic, Mihajlovic, Mihajlovic, válogatott, ezüstérmes, törököknek, bronzérmet, Budapesten, játszottak, veretlenül, küzdelmet, szerezték, Ankarában, játékosát, feladóját, rendezték, rendezett, ugyancsak, nyitással, egymással, címvédést, változott, játékrész, magukhoz, negyedik, ragadták, vezetést, előnyről, játszmát, mutattak, vezettek, pályáról, mérkőzés, városban, együttes, veresége, Boskovic, vezettek, harmadik, hatékony, kerültek, ötpontos, harmadik, mérkőzés, szettben, játékosa, Boskovic, Brankica, előnyben, tavalyi, törökök, szerbek, egyszer, helyért, legjobb, szerbek, törökök, levitte, hazaiak, olaszok, kezdték, sikeres, előnybe, második, közepén, törökök, szerbek, címvédő, szerbek, Szerbia, vezetve, szerbek, helyért, törökök, törökök, szerbek, győztek, blokkot, döntőbe, szerbek, magyar, Terzic, négyes, perces, jutott, ötödik, pontos, sokkal, szoros, helyen, finálé, jutott, csapat, miután, pontig, jutott, jobban, etapra, bejött, hiszen, Terzic, Tijana, addigi, egymás, voltak, tovább, indult, tudtak, hazai, előbb, akkor, ekkor, előtt, hajrá, közte, hozta, Zoran, három, döntő, egyik, ugyan, sokat, döntő, remek, végig, végén, végül, pedig, szett, játék, négy, után, zárt, képe, négy, telt, majd, első, volt, csak, volt, néző, több, Maja, jobb, ezer, nem, így, bár, nál, nél, sem, ütő, egy, ház, még, két, még, meg, már, nél, két, egy, addigi legnagyobb, törökök mutattak, hajrá 19-18-as, döntő játszmát, pályáról feladóját, mérkőzés egyik, változtatás pedig, szerbek voltak, szerbek ünnepelhették, remek színvonalú, tavalyi vb-n, harmadik helyért, kontinenstornát négy, magyar válogatott, ötödik helyen, egyszer döntő négy, magyar felvonásban egyik, világbajnok egyenlítettek játékosa, jutott Maja szerbek, sokkal előbb címvédő, hajrá csoportjában volt, győztek törökök több, helyért Szerbia perces, címvédő Maja előnybe, addigi pályáról vezetve, ütő játék ragadták, végig Boskovic tavalyi, magyar szerbek helyért, összecsapáson Budapesten együttes, blokkot néző változtatás, világbajnok jutott Mihajlovic, blokkmunkával ezüstérmes egyik, nál voltak vezetést, Szerbia játszottak bronzérmet, megrendezett még perces, ötödik nem törökök, még hazai Maja, mérkőzés ragadták szerbek, Maja együttes előbb, rendezték még sokkal, harmadik felvonásban rendezett, szoros irányította szerbek, játékosa megrendezett játszottak, három jutott második, összességében Terzic levitte, finálé játékrész ötpontos, Törökország ugyancsak győzelemmel, egyenlítettek indult hazaiak, kezdték sokkal volt, bronzérmet bár képe, volt játszmát két, legnagyobb egy felvonásban, indult játékosa színvonalú, nél Mihajlovic remek, sikeres Budapesten kezdték, mezőnymunkájuknak Maja játék, mérkőzés Lengyelország irányította, győztek csoportkörben majd, magabiztosan vezetve sikeres, még döntő Boskovic, végül hiszen sokat, egyik csak ugyan, Maja négyes válogatott, csoportjában magyar tavalyi, több Törökország addigi, kerültek Olaszország, perces bronzérmet, vezetve szoros, Boskovic irányította, bejött küzdelmet, Ognjenovic törököknek, három legnagyobb, egyenlítettek Mihajlovic, legeredményesebb akkor, Lengyelország döntő, sokkal végül, addigi bronzérmet, vezérletével sokat, képe sikeres, Terzic meg, Ognjenovic Törökország, riválisukat játék, pályáról csapat, szerbek közte, sokat extázisban, összességében Lengyelország, ötpontos végén, feladóátló egyszer, egyenlítettek Mihajlovic, Ognjenovic megrendezett, összességében képe, több akkor, felvonásban még, szerbek két, helyért bronzérmet, sem Terzic, vezettek egyenlítettek, címvédő hazai, addigi blokkmunkával, olaszok kezdték, hátrányból szerbek, szerbek perces, mutattak ekkor, támadásaival hatékony, meg egymással, szerbek kontinenstornát, egyenlíteni együttes, hajrá Ankarában, előnyről egymással, bronzérmet pedig, szerbek pontjainak, törökök bár, törököknek megrendezett, miután egy, riválisukat extázisban, szerbek nyitással, addigi elbizonytalanították, bár megrendezett, ekkor egyenlítettek, legjobb tudtak, magukhoz két, akkor olaszok, játszmát sikeres, döntő Tijana, végül összességében, törökök veresége, Mihajlovic Ognjenovicot, változott helyért, irányította két, mérkőzés törököknek, felülmúlták volt, Szerbia első, néző legjobb, ütő helyen, hazaiak szettben, együttes szett, vezettek világbajnok, negyedik ekkor, helyen Olaszország, tavalyi helyért, találkozott nél, telt veresége, ünnepelhették pontjainak, négy pontjainak, színvonalú rendezték, játékosa előnyről, legnagyobb nél, Mihajlovic magabiztosan, szerbek vereséggel, indult két, négyes Törökország, sokat legeredményesebb, bronzérmet irányította, hajrá néző, veretlenül Ognjenovic, mérkőzés harmadik, feladóátló ezüstérmes, végig veretlenül, szettben jobban, tavalyi perces, még volt, még felülmúlták, első hátrányból, törököknek vezetést, együttes meg,