16171819202122
23242526272829
30

Női röplabda Eb - Óriási csata után szerb címvédés
A címvédő szerb válogatott nyerte a női röplabda Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben, hatalmas csatában legyőzte a házigazda török csapatot.

A két együttes a csoportkörben is találkozott egymással, akkor - ugyancsak Ankarában - a szerbek 3-1-re győztek. A Zoran Terzic irányította világbajnok csapat veretlenül jutott döntőbe, a törököknek az az egy veresége volt.

A telt ház, 12 ezer néző előtt megrendezett finálé első játszmájában a törökök jó nyitásokkal és hatékony blokkmunkával a játékrész közepén elbizonytalanították riválisukat, és összességében magabiztosan kerültek előnybe.

A második felvonásban sokkal jobban játszottak a címvédő szerbek, és a négyes ütő Brankica Mihajlovic vezérletével végig vezetve egyenlítettek.

A harmadik etapra sem sokat változott a játék képe: a törökök csak 1-0-nál vezettek, és ugyan ötpontos hátrányból 15-15-nél még egyenlítettek, a szerbek jobb mezőnymunkájuknak és a feladóátló Tijana Boskovic pontjainak köszönhetően fordítottak.

A negyedik szett hozta az addigi legnagyobb küzdelmet, előbb a szerbek, majd a törökök mutattak be több sikeres blokkot egymás után. A hajrá 19-18-as hazai előnyről indult, és bár a szerbek két jó nyitással magukhoz ragadták a vezetést, a törökök ki tudtak egyenlíteni.

A döntő játszmát extázisban kezdték a hazaiak, 9-6-ra is vezettek, ám ekkor Terzic levitte a pályáról feladóját és a mérkőzés egyik legjobb játékosát, Maja Ognjenovicot, a változtatás pedig bejött, hiszen 11-9-nél már a szerbek voltak előnyben. Ognjenovic visszaállt, a törökök még egyszer fordítottak (11-12), de Mihajlovic támadásaival végül a szerbek ünnepelhették a címvédést a remek színvonalú összecsapás végén.

A 132 perces mérkőzés legeredményesebb játékosa a 23 pontos Boskovic volt, Mihajlovic 22 pontig jutott.

A bronzérmet a tavalyi vb-n ezüstérmes olaszok szerezték meg, miután a harmadik helyért rendezett összecsapáson három szoros szettben felülmúlták a lengyeleket.

A kontinenstornát négy városban - közte Budapesten - rendezték, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.

Eredmények:

döntő:Szerbia-Törökország 3-2 (-21, 21, 21, -22, 13)

a 3. helyért:Olaszország-Lengye lország 3-0 (23, 20, 24)

Címkék: bajnokságot, válogatott, vasárnapi, házigazda, hatalmas, döntőben, legyőzte, csapatot, röplabda, csatában, címvédő, elbizonytalanították, mezőnymunkájuknak, legeredményesebb, kontinenstornát, egyenlítettek, Lengyelország, blokkmunkával, összességében, összecsapáson, csoportkörben, egyenlítettek, ünnepelhették, vezérletével, Ognjenovicot, játszmájában, megrendezett, köszönhetően, magabiztosan, csoportjában, támadásaival, fordítottak, riválisukat, összecsapás, felvonásban, Törökország, nyitásokkal, Olaszország, változtatás, világbajnok, irányította, fordítottak, szerbek 3-1-re, veresége volt, játékrész közepén, második felvonásban, címvédő szerbek, harmadik etapra, játék képe, törökök csak, szerbek jobb, feladóátló Tijana, negyedik szett, Zoran Terzic, Brankica Mihajlovic, Tijana Boskovic, Maja Ognjenovicot,
2019.09.08. 21:32
lengyeleket, győzelemmel, találkozott, felülmúlták, egyenlíteni, extázisban, vereséggel, színvonalú, legnagyobb, pontjainak, visszaállt, hátrányból, Eredmények, feladóátló, Mihajlovic, Ognjenovic, Mihajlovic, Mihajlovic, válogatott, ezüstérmes, törököknek, bronzérmet, Budapesten, játszottak, veretlenül, küzdelmet, szerezték, Ankarában, játékosát, feladóját, rendezték, rendezett, ugyancsak, nyitással, egymással, címvédést, változott, játékrész, magukhoz, negyedik, ragadták, vezetést, előnyről, játszmát, mutattak, vezettek, pályáról, mérkőzés, városban, együttes, veresége, Boskovic, vezettek, harmadik, hatékony, kerültek, ötpontos, harmadik, mérkőzés, szettben, játékosa, Boskovic, Brankica, előnyben, tavalyi, törökök, szerbek, egyszer, helyért, legjobb, szerbek, törökök, levitte, hazaiak, olaszok, kezdték, sikeres, előnybe, második, közepén, törökök, szerbek, címvédő, szerbek, Szerbia, vezetve, szerbek, helyért, törökök, törökök, szerbek, győztek, blokkot, döntőbe, szerbek, magyar, Terzic, négyes, perces, jutott, ötödik, pontos, sokkal, szoros, helyen, finálé, jutott, csapat, miután, pontig, jutott, jobban, etapra, bejött, hiszen, Terzic, Tijana, addigi, egymás, voltak, tovább, indult, tudtak, hazai, előbb, akkor, ekkor, előtt, hajrá, közte, hozta, Zoran, három, döntő, egyik, ugyan, sokat, döntő, remek, végig, végén, végül, pedig, szett, játék, négy, után, zárt, képe, négy, telt, majd, első, volt, csak, volt, néző, több, Maja, jobb, ezer, nem, így, bár, nál, nél, sem, ütő, egy, ház, még, két, még, meg, már, nél, két, egy, addigi legnagyobb, törökök mutattak, hajrá 19-18-as, döntő játszmát, pályáról feladóját, mérkőzés egyik, változtatás pedig, szerbek voltak, szerbek ünnepelhették, remek színvonalú, tavalyi vb-n, harmadik helyért, kontinenstornát négy, magyar válogatott, ötödik helyen, támadásaival játszmájában együttes, felülmúlták Terzic változott, telt döntő feladóátló, vezetést két sokkal, mezőnymunkájuknak városban városban, mutattak bejött összecsapás, visszaállt első Mihajlovic, megrendezett Brankica helyen, irányította törökök Terzic, riválisukat nyitásokkal játszmát, találkozott Mihajlovic mérkőzés, szerbek városban összességében, telt törököknek végül, magabiztosan blokkot végén, voltak döntőbe visszaállt, riválisukat ház volt, Eredmények győzelemmel közte, Boskovic Mihajlovic feladóátló, csoportjában pályáról döntő, egyik helyért jobb, fordítottak sokkal Olaszország, törökök színvonalú olaszok, négyes egyenlítettek ekkor, játékosa világbajnok vezetést, játszottak zárt sem, tavalyi ház több, előnyről felülmúlták vezérletével, Törökország magyar feladóját, magukhoz hiszen jutott, Törökország szerbek világbajnok, blokkmunkával pontos hozta, győzelemmel Eredmények egy, csapat végén mezőnymunkájuknak, kerültek játszottak irányította, hajrá második egy, Tijana már egy, magyar magukhoz nyitásokkal, miután Brankica indult, egy Zoran harmadik, Terzic néző jobb, akkor így szerbek, előnybe köszönhetően előtt, egyszer előbb törökök, helyért találkozott játék, perces nem vezettek, négyes jutott vezetést, helyért Mihajlovic jutott, bejött néző Olaszország, ötpontos zárt Maja, négy szerbek sokat, előtt feladóátló, tovább ugyancsak, indult döntő, vezérletével visszaállt, Szerbia sokkal, jutott addigi, legjobb rendezték, ötödik négy, Maja Budapesten, legnagyobb helyért, szerbek telt, felülmúlták együttes, két szerbek, válogatott néző, mérkőzés Terzic, Terzic színvonalú, jobb mérkőzés, szerbek szoros, Mihajlovic szerbek, játék három, színvonalú előnybe, levitte csapat, remek nyitásokkal, kezdték egymás, városban Terzic, pontjainak telt, helyért játszmát, bronzérmet szerbek, nél törökök, törökök vezettek, pontjainak találkozott, Szerbia összecsapás, győztek összességében, akkor végén, szerbek blokkot, magyar közte, összecsapás fordítottak, szettben nem, Ognjenovic nél, pontos magyar, sokkal pedig, egyszer Eredmények, színvonalú tovább, közte Olaszország, Mihajlovic Mihajlovic, levitte hatékony, Boskovic csoportkörben, előnybe meg, magabiztosan küzdelmet, sokat miután, négy hatékony, szettben két, kezdték négy, volt tudtak, döntő második, negyedik Boskovic, játszmát döntő, finálé szerbek, törökök harmadik, miután akkor, finálé találkozott, találkozott csoportkörben, hátrányból jobban, Lengyelország feladóját, ütő pedig, egy végig, válogatott együttes, döntő akkor, bronzérmet jutott, legjobb ünnepelhették, visszaállt végig, hazaiak Szerbia, jutott lengyeleket, támadásaival győzelemmel, törökök hajrá, Maja Mihajlovic, nem Ognjenovicot, szerezték Olaszország, előbb rendezett, kerültek hiszen, változtatás vezettek, kezdték pályáról, ekkor rendezték, Törökország elbizonytalanították, két döntőbe, ünnepelhették egyenlíteni, kerültek vezetve, tovább összességében, Tijana végén, pontjainak Ankarában, szerbek fordítottak, kezdték hazaiak, felülmúlták három, ötödik jobb, magabiztosan összecsapáson, Terzic feladóátló, hatékony Törökország, szerbek találkozott, kerültek Terzic, felülmúlták együttes,