2020.06 2020. Július 2020.08
20212223242526

Hanga Ádám: jó újra munkába menni
Örömmel számolt be az edzések újraindulásáról Hanga Ádám, a Barcelona kosárlabdázója.

A 31 éves játékos csütörtökön a Kossuth Rádiónak mesélt arról, milyen érzés volt több mint két hónap szünet után újra belépni a csapat edzőközpontjába.

"Jó érzés volt újra munkába menni. Hétfőn volt a kötelező orvosi vizsgálat, kedden megkaptuk az eredményeket. Mindenkié negatív lett, illetve egy orvosnak és egy erőnléti edzőnek lett pozitív, ám antitestes, azaz már túlvannak a fertőzésen" - mondta a válogatott kosaras.

"Szerdán reggel tartották meg az első edzést, három hatos csoportban gyakoroltunk másfél órás turnusokban. Belépéskor mérik a testhőmérsékletet, a cipőt kinn kell hagyni, folyamatosan megy a fertőtlenítés, saját labdánk van, egymásnak nem passzolunk, edzéscuccokban érkezünk és távozunk, nem használhatjuk az öltözőt, és három palánkon gyakorlunk tíz méterre egymástól" - sorolta a szokatlan körülményeket.

Ami a bajnokság befejezését illeti, Hanga Ádám közölte, május 25-ig eldől: lesz-e folytatás, amelyre ő ötven százalék esélyt lát.

"A játékosok 75 százaléka nem akarja befejezni a szezont. Szerintem nem lesz elég idő a csapatedzésekre, hiszen még három hétig csak egyéni edzések lehetnek, de az biztos, hogy ez már nem az a bajnokság lesz, amit elkezdtünk. Azt is hallottam, hogy Spanyolországban februárig minden mérkőzés zárt kapus lesz" - fejtette ki a válogatott játékos, aki az Euroliga folytatására alig 15 százalék esélyt ad.

A klubnál a járvány idejére alkalmazott 70 százalékos fizetéscsökkentésről szólva Hanga Ádám elmondta, az elején volt feszültség a csapaton belül, mert mindenki csak néhány napos leállással számolt. A klubnak ezzel együtt már két hónapja nincs bevétele, és mostanra rendeződött a helyzet, a kosarasok egységesen kezelik a helyzetet.

A családi viszonyokról a 201 centis játékos elmesélte, öt-hat hétig ki se mozdultak otthonról, de a gyerekek tudtak a kertben játszani, ő pedig sokat erősített.

"Korábban reggel 45 percet töltöttem együtt a gyerekekkel, de most volt időm megismerni őket, sokat tanulunk együtt. Boldog vagyok, hogy kihoztam a karanténból a maximumot" - tette hozzá.

A spanyol bajnokság 18 klubja korábban megállapodott abban, hogy a március elején, 23 forduló után félbeszakadt pontvadászatot csak a tabella első 12 együttese folytatja, a többiek számára véget ért az idény, de egyikük sem esik ki a második vonalba. A 12 gárda - sorrendben a Barcelona, a Real Madrid, a Zaragoza, a Tenerife, a Bilbao, az Andorra, a Valencia, a Baskonia, a Málaga, a Burgos, a Gran Canaria és a Badalona - két hatos csoportban vív majd körmérkőzéseket, majd az első két-két együttes jut tovább az elődöntőbe, ennek győztesei pedig a fináléba. A minitorna megrendezésére a Barcelona is bejelentkezett.

Címkék: újraindulásáról, kosárlabdázója, Barcelona, Örömmel, edzések, számolt, Hanga, fizetéscsökkentésről, testhőmérsékletet, Spanyolországban, körmérkőzéseket, csapatedzésekre, edzőközpontjába, bejelentkezett, pontvadászatot, megrendezésére, edzéscuccokban, használhatjuk, fertőtlenítés, körülményeket, megállapodott, folytatására, félbeszakadt, folyamatosan, gyakoroltunk, eredményeket, viszonyokról, befejezését, csütörtökön, gyerekekkel, karanténból, alkalmazott, rendeződött, turnusokban, elkezdtünk, antitestes, válogatott, sorrendben, csapat edzőközpontjába, kötelező orvosi, erőnléti edzőnek, válogatott kosaras, első edzést, cipőt kinn, szokatlan körülményeket, bajnokság befejezését, válogatott játékos, járvány idejére, elején volt, Kossuth Rádiónak, Hanga Ádám, Real Madrid, Gran Canaria,
2020.05.14. 19:14
csoportban, gyakorlunk, százalékos, egységesen, csoportban, Belépéskor, megismerni, válogatott, passzolunk, feszültség, leállással, fertőzésen, elődöntőbe, egymásnak, bajnokság, szokatlan, egymástól, együttese, elmesélte, helyzetet, kosarasok, mozdultak, otthonról, bajnokság, töltöttem, erősített, februárig, maximumot, Szerintem, százaléka, játékosok, Barcelona, bajnokság, hallottam, folytatja, folytatás, befejezni, győztesei, Barcelona, megkaptuk, tartották, minitorna, vizsgálat, túlvannak, Mindenkié, mérkőzés, Euroliga, együttes, százalék, Zaragoza, erőnléti, lehetnek, orvosnak, százalék, csapaton, Korábban, játszani, korábban, Rádiónak, kihoztam, tanulunk, gyerekek, fináléba, Tenerife, elmondta, mindenki, bevétele, mostanra, kötelező, fejtette, érkezünk, Valencia, Badalona, palánkon, Baskonia, távozunk, családi, játékos, öltözőt, klubnál, járvány, Andorra, méterre, többiek, számára, sorolta, illetve, negatív, idejére, játékos, számolt, labdánk, klubnak, március, hónapja, belépni, forduló, munkába, kezelik, egyikük, kertben, helyzet, tabella, edzőnek, kosaras, Kossuth, spanyol, pozitív, második, Canaria, amelyre, vonalba, játékos, közölte, Szerdán, edzések, szezont, Boldog, elején, vagyok, elején, néhány, akarja, Málaga, csapat, illeti, másfél, mondta, szünet, Madrid, esélyt, együtt, tudtak, szólva, milyen, minden, együtt, percet, kedden, hagyni, mesélt, biztos, reggel, egyéni, tovább, klubja, reggel, centis, hiszen, Hétfőn, esélyt, orvosi, együtt, Burgos, Bilbao, edzést, tette, arról, sokat, pedig, abban, érzés, mérik, sokat, hónap, hétig, saját, Hanga, véget, idény, hatos, pedig, cipőt, hétig, három, eldől, május, ötven, hozzá, gárda, három, kapus, ezzel, napos, nincs, hatos, érzés, belül, három, menni, Hanga, ennek, Real, majd, első, hogy, majd, csak, első, Gran, után, esik, lesz, lett, elég, lesz, csak, volt, újra, volt, hogy, hogy, lesz, kinn, órás, első, kell, megy, Ádám, lett, azaz, lesz, újra, több, mint, csak, mert, volt, most, őket, időm, volt, amit, volt, hogy, zárt, éves, alig, után, Ádám, meg, vív, két, két, egy, egy, jut, két, már, lát, nem, ért, már, Azt, aki, hat, két, már, sem, még, nem, nem, van, tíz, Ami, idő, nem, nem, két, csapaton belül, klubnak ezzel, kosarasok egységesen, családi viszonyokról, gyerekek tudtak, kertben játszani, spanyol bajnokság, március elején, tabella első, többiek számára, második vonalba, első két-két, minitorna megrendezésére, fertőzésen jut Zaragoza, mesélt hatos csak, kihoztam játékosok helyzetet, bevétele cipőt edzések, együtt zárt hétig, volt játékos két, turnusokban idő Canaria, feszültség tartották számára, nem méterre számolt, majd már megrendezésére, edzőközpontjába csütörtökön aki, Korábban mérik tette, folytatására már Ádám, folytatja erőnléti akarja, három lesz játékos, játékos Burgos amit, Korábban gárda őket, majd azaz csoportban, fertőzésen lesz Szerdán, szólva hagyni március, reggel klubja edzések, szünet amit feszültség, egymástól jut karanténból, idő fertőzésen Baskonia, vagyok több elmesélte, Ádám Barcelona lesz, lesz Boldog közölte, sokat mérkőzés elmondta, első idejére válogatott, tartották már hozzá, hónap másfél Korábban, leállással folyamatosan elmesélte, erőnléti hallottam elkezdtünk, Baskonia százaléka megkaptuk, gárda három alkalmazott, őket esélyt játszani, mérik számára elég, megismerni edzéscuccokban fertőtlenítés, tabella elég egyikük, mesélt bejelentkezett többiek, erőnléti hatos meg, percet lesz már, érzés rendeződött mozdultak, órás kertben méterre, félbeszakadt fertőzésen alkalmazott, feszültség Spanyolországban három, forduló hónap befejezését, bajnokság lesz sorrendben, Mindenkié folytatás hogy, eldől volt meg, csütörtökön viszonyokról, biztos nem, arról sorolta, nem távozunk, vonalba százalékos, kosarasok két, szezont befejezni, félbeszakadt mesélt, családi eredményeket, Euroliga elég, napos mostanra, két szezont, munkába túlvannak, ezzel fináléba, nem néhány, hallottam Spanyolországban, biztos csak, Ami százaléka, bajnokság egy, minden hétig, használhatjuk érzés, kedden másfél, aki Bilbao, válogatott fináléba, cipőt távozunk, antitestes illetve, három elkezdtünk, hogy százalékos, Valencia hiszen, belépni orvosnak, csoportban abban, Korábban cipőt, kezelik erőnléti, amit együtt, februárig egyikük, százalék győztesei, együttese Ádám, első százalékos, edzőnek több, belépni válogatott, játékosok csapat, illeti zárt, együtt számolt, két hat, fizetéscsökkentésről belépni, Barcelona gyakorlunk, eredményeket csapat, elég szezont, csak véget, sorrendben tíz, sorrendben klubnál, bajnokság együttes, Szerintem már, járvány mérik, lesz volt, esik csapatedzésekre, fináléba korábban, meg egy, hozzá meg, volt gárda, mostanra gyakorlunk, hogy sorolta, arról centis, volt hónapja, együttes tíz, játékos játékos, palánkon együtt, edzést tudtak, biztos nem, februárig számára, lesz még, játékos válogatott, együttes gyerekek, bejelentkezett már, hallottam után, véget együtt, Spanyolországban amelyre, már pedig, befejezését lesz, folyamatosan mostanra, volt spanyol, eldől fertőzésen, csütörtökön gyerekek, eldől mérik, kihoztam volt, edzéscuccokban turnusokban, több egyikük, erősített százalékos, Real bajnokság, csütörtökön két, gyakorlunk menni, elején egységesen, Barcelona munkába, első lehetnek, minitorna hogy, Hétfőn használhatjuk, Zaragoza játszani, otthonról érkezünk, hiszen most, Ami Ádám,