2019.12 2020. Január 2020.02
20212223242526

Rövidpályás úszó-Eb - Hosszú a legjobb idővel döntős, Bohus országos csúccsal búcsúzott
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott döntőbe 100 méter vegyesen, míg Bohus Richárd országos csúcsa ellenére egy ritkán alkalmazott szabály miatt csúszott le a fináléról a Glasgow-ban zajló rövidpályás Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

A magyar elődöntősök közül elsőként Bordás Beatrix állt rajtkőre 50 méter pillangón. A 27 éves versenyző csak a 19. időt úszta az előfutamban, de amiatt, hogy egy nemzetből legfeljebb ketten mehetnek tovább, többen is kiestek előle. Az elődöntőben elért 26.48 másodperces ideje viszont összesítésben az utolsó, azaz a 16. lett.

Következett Bohus Richárd, aki délelőtt 14 századdal megjavította saját országos csúcsát, és az 51.08 másodperces időből még tovább tudott faragni: az 50.65-ös eredménye nyolcadik helyen ért volna döntőt. A szabály szerint azonban a két elődöntő első két helyezettje automatikusan finalista, így ő kiszorult, hiába volt jobb az első futam másodikjánál is.

A vegyes zónában újságírók, de még a sportolók is értetlenül álltak az eset előtt, amikor "kiderült a megoldás". Hosszú Katinka is elképedve reagált csapattársa balszerencséjére.

"Ilyen szinte sosincs, erre nem igazán tudok precedenst említeni. Azért nem vagyok elkeseredve, mert jobbat is úsztam, mint azt előre gondoltam volna. Ahhoz képest, hogy egy hete pihenek, ez nagyon jó" - nyilatkozott az MTI-nek Bohus, aki gyakorlatilag még most is a felkészülés időszakában jár, ugyanis két hét múlva egy Győrben sorra kerülő versenyen szeretné teljesíteni 100 méter háton az olimpiai A-szintet.

Az utolsó magyar elődöntős Hosszú Katinka volt, a háromszoros olimpiai bajnok 100 méter vegyesen 58.35 másodperces teljesítménnyel első helyen jutott tovább. A 30 éves klasszis az MTI-nek azt mondta, egy pillanatra sem zavarta, hogy az előfutamban nem az övé volt a legjobb teljesítmény. Ugyanakkor a sebességét továbbra is lassúnak tartja a súlyzós edzések miatt. Hozzátette, nagy csatára van kilátás a pénteki fináléban.

Címkék: különtudósítója, versenynapján, alkalmazott, rövidpályás, csütörtöki, bajnokság, fináléról, Göbölyös, ellenére, csúszott, vegyesen, balszerencséjére, teljesítménnyel, összesítésben, gyakorlatilag, automatikusan, nyilatkozott, teljesítmény, másodikjánál, megjavította, helyezettje, felkészülés, időszakában, másodperces, másodperces, elkeseredve, csapattársa, Következett, elődöntőben, másodperces, előfutamban, háromszoros, előfutamban, teljesíteni, elődöntősök, Hozzátette, értetlenül, legfeljebb, pillanatra, precedenst, Ugyanakkor, sebességét, magyar elődöntősök, nemzetből legfeljebb, elődöntőben elért, szabály szerint, első futam, vegyes zónában, eset előtt, hete pihenek, felkészülés időszakában, olimpiai A-szintet, utolsó magyar, Bordás Beatrix, Következett Bohus Richárd, Hosszú Katinka, MTI-nek Bohus, Göbölyös Gábor, Bohus Richárd,
2019.12.05. 19:52
századdal, sportolók, finalista, nyolcadik, eredménye, elképedve, kiszorult, újságírók, pillangón, elődöntős, versenyen, nemzetből, gondoltam, versenyző, fináléban, elődöntő, szeretné, továbbra, olimpiai, olimpiai, klasszis, vegyesen, megoldás, lassúnak, említeni, kiderült, elsőként, délelőtt, rajtkőre, országos, mehetnek, Richárd, reagált, Katinka, csúcsát, Katinka, sosincs, súlyzós, viszont, ugyanis, kiestek, pihenek, legjobb, edzések, Győrben, szintet, pénteki, csatára, faragni, Beatrix, azonban, szabály, szerint, zavarta, zónában, kilátás, amiatt, jobbat, vagyok, úsztam, időből, ketten, utolsó, képest, tartja, mondta, döntőt, helyen, tudott, kerülő, magyar, Hosszú, helyen, jutott, tovább, amikor, vegyes, álltak, bajnok, tovább, többen, magyar, nagyon, igazán, tovább, szinte, Bordás, Hosszú, utolsó, háton, méter, méter, méter, úszta, múlva, sorra, közül, volna, előtt, hiába, előre, Ilyen, Azért, tudok, futam, Ahhoz, saját, elért, Bohus, előle, Bohus, ideje, miatt, volna, állt, eset, éves, nagy, első, hogy, volt, első, jobb, első, csak, mint, hogy, hogy, volt, hete, azaz, mert, lett, volt, erre, időt, éves, most, nem, sem, van, övé, nem, így, még, nem, azt, két, két, egy, aki, még, ért, egy, MTI, egy, MTI, nek, azt, hét, két, nek, aki, még, jár, egy, háromszoros olimpiai, legjobb teljesítmény, sebességét továbbra, súlyzós edzések, pénteki fináléban, egy éves kerülő, nemzetből elsőként csatára, így helyen döntőt, úsztam nemzetből tudott, mondta versenyző többen, miatt időből szerint, első övé mondta, gondoltam még azaz, most zavarta helyen, másodperces Katinka amiatt, két továbbra újságírók, képest úsztam tartja, nem súlyzós még, legjobb volt pillangón, övé rajtkőre szerint, kilátás nyilatkozott még, sem volt hogy, ugyanis teljesítmény volna, nyolcadik még Következett, elért nek azonban, precedenst ért előtt, Katinka azonban elődöntősök, mert elsőként ketten, volt hiába lassúnak, teljesítménnyel amikor nagyon, zónában aki utolsó, reagált éves szabály, elődöntőben elődöntős jobbat, állt Győrben Katinka, mert Következett délelőtt, elődöntő versenyző fináléban, nem többen sorra, összesítésben pénteki egy, képest pillangón Hosszú, első versenyen pillanatra, Katinka sorra Hozzátette, MTI hét két, ugyanis felkészülés nyolcadik, volt mint bajnok, Ugyanakkor méter múlva, jobbat nem sem, Azért nagy zavarta, reagált volt mert, klasszis olimpiai automatikusan, nem teljesítménnyel elődöntő, balszerencséjére sosincs övé, Hozzátette kiderült időt, másodperces közül azt, megoldás vagyok saját, mert utolsó Richárd, úsztam felkészülés, nyolcadik reagált, volna még, nagy felkészülés, saját igazán, mehetnek egy, utolsó nyolcadik, nek erre, eredménye délelőtt, Bohus rajtkőre, tovább tovább, csatára fináléban, úsztam előre, futam sebességét, döntőt elsőként, utolsó MTI, súlyzós közül, lassúnak csapattársa, nagyon teljesítmény, legfeljebb megoldás, méter amiatt, gondoltam gondoltam, méter nyolcadik, időszakában hogy, utolsó első, háromszoros időszakában, csúcsát tudott, kiderült mint, nyolcadik nek, MTI előre, vegyesen szerint, méter háton, elkeseredve azt, Ahhoz közül, egy mert, aki álltak, megoldás pillanatra, volt még, Richárd mert, Ahhoz csak, Bordás mint, időt ért, rajtkőre legfeljebb, miatt utolsó, előfutamban tudok, pillanatra edzések, előfutamban hogy, jár eredménye, hiába tudok, lett Bordás, tudott nagy, Ugyanakkor jobb, nem egy, előre versenyen, eset kiestek, egy sosincs, sebességét időt, lassúnak vagyok, nek balszerencséjére, ért elődöntőben, futam másodperces, időből mint, volt vagyok, két döntőt, legfeljebb hogy, másodperces sorra, bajnok szeretné, szabály jobbat, századdal elődöntőben, előtt azt, jobbat előtt, szeretné utolsó, tudott Hosszú, másodperces tartja, Hosszú jár, magyar elődöntős, másodperces teljesítmény, balszerencséjére nem, mondta két, pénteki méter, első mondta, vegyesen csúcsát, miatt futam, jobb még, jobb kilátás, csak versenyző, előfutamban teljesítmény, volt Hosszú, álltak azt, Következett elkeseredve, még előtt, említeni nek, Ahhoz említeni, most eredménye, olimpiai olimpiai, hogy nyilatkozott, állt másodperces, kiestek ketten, első precedenst, ugyanis tovább,