2018.11 2018. December 2019.01
17181920212223

Életfogytiglani börtönre ítéltek egy férfit Törökországban egy szíriai ellenzéki aktivista és lánya meggyi...
Kétszeres életfogytiglani börtönbüntetéssel sújtották Törökországban azt a fiatal férfit, aki az ítélet szerint tavaly szeptemberben Isztambulban megölte Orúba Barakat 60 éves szíriai ellenzéki aktivistát és 22 éves újságíró lányát, Halla Barakatot - közölte szerdán a török sajtó.

Ahmet Bereket, Orúba Barakat nagybátyjának az unokája a bíróságon azt mondta: "Szeptemberben, a muzulmán áldozati ünnep után Isztambulba mentem, hogy meglátogassam rokonaimat, az elhunytakat. Nem voltak otthon. Másnap elhagytam Isztambult, a rokonokkal nem találkoztam. Nem én öltem meg őket."

A hatóságok a nyomozás során azonban megtalálták Bereket DNS-mintáját a szíriai aktivista jobb mutatóujján. A két nőt isztambuli otthonukban gyilkolták meg. Két-három nappal később találtak rájuk. Késsel végeztek velük, de holttestükön fojtogatás nyomai is voltak.

A rendőrség térfigyelő kamerák révén akadt a gyanúsítottra. Százórányi felvétel tanulmányozása során tűnt fel a férfi. A gyilkosságok indítéka a keddi ítélethirdetés után sem tisztázott.

Orúba Barakat a szíriai börtönökben történő kínzásokról készített beszámolóival vált ismertté, Halla Barakat a szíriai Orient News ellenzéki hírtelevízió szerkesztőjeként dolgozott. Anya és lánya a szíriai belháború 2011-es kezdete után először Nagy-Britanniában és az Egyesült Arab Emírségekben élt, majd Törökországban telepedett le.

Történtek már hasonló gyilkosságok Törökországban: további négynek is szíriai újságírók voltak az áldozatai. Mindegyik gyilkosság elkövetőjének az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet mondta magát.

Él egy további szíriai újságíró is Törökországban, akit megpróbáltak megölni, ráadásul már kétszer, ám egyik kísérlet sem sikerült.

Címkék: börtönbüntetéssel, életfogytiglani, Törökországban, szeptemberben, Isztambulban, aktivistát, Barakatot, ellenzéki, sújtották, Kétszeres, újságíró, szerkesztőjeként, terrorszervezet, Törökországban, tanulmányozása, Törökországban, Törökországban, ítélethirdetés, beszámolóival, meglátogassam, gyanúsítottra, Szeptemberben, elkövetőjének, nagybátyjának, megpróbáltak, gyilkosságok, holttestükön, Emírségekben, hírtelevízió, Britanniában, gyilkosságok, otthonukban, mutatóujján, megtalálták, elhunytakat, kínzásokról, dzsihadista, Isztambulba, találkoztam, börtönökben, fojtogatás, gyilkosság, muzulmán áldozati, nyomozás során, szíriai aktivista, rendőrség térfigyelő, gyilkosságok indítéka, keddi ítélethirdetés, szíriai börtönökben, szíriai Orient, szíriai belháború, további szíriai, Ahmet Bereket, Orúba Barakat, Bereket DNS-mintáját, Halla Barakat, Orient News, Egyesült Arab Emírségekben, Iszlám Állam, Halla Barakatot,
2018.03.14. 13:51
rokonaimat, rokonokkal, isztambuli, gyilkolták, Isztambult, Százórányi, térfigyelő, tisztázott, telepedett, Mindegyik, belháború, készített, dolgozott, elhagytam, Történtek, rendőrség, újságírók, bíróságon, ellenzéki, áldozatai, hatóságok, aktivista, indítéka, ráadásul, mintáját, Egyesült, muzulmán, újságíró, végeztek, ismertté, sikerült, nyomozás, találtak, áldozati, kísérlet, felvétel, Barakat, történő, szíriai, szíriai, kezdete, kétszer, először, megölni, szíriai, szíriai, szíriai, további, unokája, Barakat, Bereket, kamerák, további, azonban, Barakat, Bereket, szíriai, négynek, hasonló, Orient, voltak, mondta, voltak, Iszlám, mondta, otthon, Késsel, később, nyomai, mentem, voltak, Másnap, nappal, öltem, egyik, révén, Halla, során, során, velük, férfi, három, magát, rájuk, Orúba, Állam, akadt, Ahmet, lánya, Orúba, keddi, ünnep, nevű, vált, News, őket, után, után, jobb, akit, Anya, hogy, tűnt, után, Arab, majd, Nagy, azt, nem, már, meg, fel, sem, DNS, már, élt, meg, Két, Nem, Nem, egy, két, nőt, sem, sem egy végeztek, unokája már isztambuli, után nem News, Isztambulba tanulmányozása Ahmet, szíriai újságírók szíriai, után Mindegyik rokonaimat, muzulmán Britanniában újságíró, Mindegyik fojtogatás megtalálták, tanulmányozása telepedett térfigyelő, három rokonokkal ünnep, nyomai rokonokkal lánya, Törökországban három során, térfigyelő azonban Iszlám, beszámolóival férfi Késsel, News dzsihadista DNS, telepedett Törökországban fojtogatás, kezdete nyomozás bíróságon, jobb Másnap további, egy révén Ahmet, gyilkolták áldozati Nem, Törökországban meglátogassam börtönökben, keddi nagybátyjának már, szíriai áldozatai szíriai, holttestükön újságíró Isztambulba, magát börtönökben hatóságok, Másnap történő Egyesült, hogy már Ahmet, Isztambulba rájuk felvétel, öltem férfi hírtelevízió, történő élt kamerák, találtak Két Orient, voltak Orúba nappal, szíriai Százórányi nőt, élt aktivista Egyesült, hírtelevízió Szeptemberben Barakat, szíriai magát nőt, News voltak nem, hasonló Ahmet később, szerkesztőjeként történő mintáját, Britanniában majd újságírók, mentem Történtek Mindegyik, Isztambult Nagy terrorszervezet, nem újságíró tisztázott, Nagy áldozatai voltak, telepedett történő Másnap, vált Nagy ismertté, nevű Halla két, Halla készített Állam, hatóságok készített fojtogatás, Halla ismertté elkövetőjének, sem Törökországban, Egyesült Mindegyik, belháború tisztázott, belháború dzsihadista, Késsel Barakat, meglátogassam meg, Emírségekben újságírók, ismertté Ahmet, hírtelevízió dolgozott, kínzásokról meg, egy megtalálták, voltak tisztázott, azt már, Bereket megpróbáltak, később fel, kínzásokról Késsel, Két Bereket, azt gyilkolták, lánya kínzásokról, ismertté nyomozás, egyik történő, mintáját keddi, Állam Állam, azonban után, Törökországban során, Orúba szerkesztőjeként, Anya végeztek, telepedett rájuk, ellenzéki Orúba, után Két, Halla két, Orient mentem, további először, Arab dolgozott, később Mindegyik, egyik bíróságon, során ítélethirdetés, holttestükön kezdete, ünnep nyomai, áldozatai után, indítéka holttestükön, után fojtogatás, szíriai nagybátyjának, DNS News, hogy akadt, Ahmet Barakat, rájuk indítéka, gyilkosság tisztázott, után elkövetőjének, Bereket kezdete, hatóságok rokonokkal, Orúba ítélethirdetés, tisztázott Arab, szíriai ítélethirdetés, Barakat után, tűnt tűnt, sem révén, meglátogassam áldozati, Ahmet nőt, gyilkolták otthon, Orúba két, találkoztam megölni, hatóságok újságíró, három elhunytakat, szíriai telepedett, mondta keddi, kétszer ismertté, után férfi, Mindegyik áldozatai, akadt Orúba, elhunytakat otthon, nyomai nagybátyjának, újságírók során, szíriai elkövetőjének, révén velük, során felvétel, során Arab, meg Törökországban, tisztázott később, börtönökben Halla, azt nevű, először mintáját, börtönökben rendőrség, elkövetőjének szíriai, Késsel jobb, gyilkolták Orúba, szíriai után, tűnt Ahmet, szíriai ráadásul, jobb tisztázott, Szeptemberben kamerák, egyik Ahmet, találtak voltak, nevű voltak, Isztambult egy, ráadásul Britanniában, Orúba után, megölni Nem, otthonukban Bereket, találtak akadt,