2019.04 2019. Május 2019.06
20212223242526

Asztalitenisz-vb - Újabb magyar sikerek és két vereség a selejtezőben
Majoros Bence, Szudi Ádám, Ecseki Nándor, Lakatos Tamás és Bálint Bernadett is megnyerte első mérkőzését az egyes selejtezőjében, az egyformán második meccsét játszó András Csaba és Juhász Patrik viszont kikapott a budapesti asztalitenisz-világbajnoks ág vasárnapi nyitónapján.

A mindössze 16 éves András Csaba (741. a világranglistán) a jordán bajnok ellen aratott korábbi győzelem után a csoport esélyese, a világranglistán 96. belga Robin Devos ellen sem volt alárendelt szerepben. Két játszmát is nyert, ráadásul 2-2-es állásnál az ötödikben 8-4-re vezetett, Devos innen fordított, s végül a mérkőzést is megnyerte. András és Devos egy-egy győzelemmel áll a csoportban, de ha a belga a papírformát igazolva hétfőn legyőzi a trió harmadik tagját, Zaid Abo Jamant, akkor ő jut fel a 128-as főtáblára.

András Csabához hasonlóan az ugyancsak egy győzelemmel álló Juhász Patrik (832.) is második találkozóját vívta délután, rá szintén egy balkezes belga, Martin Allegro (104.) várt. A 18 éves magyar nem tudta igazán megnehezíteni ellenfele dolgát, négy sima szettben kikapott, így neki sincs sok esélye a 128 közé jutni, de matematikailag ez is hétfőn dől el.

"Kicsit csalódott vagyok, mert nem tudtam megvalósítani, amit elterveztem. Meg akartam akadályozni a támadásait, de nem sikerült. Ezzel együtt összességében eddig pozitív élmény számomra a vb" - értékelt a fiatal magyar játékos.

A korábban Bálint Bernadettel vegyes párosban főtáblára jutott Majoros Bence (108.) egyesben a türkmén Ravil Ahmedov ellen (934.) kezdett, s vasárnapi harmadik összecsapását is megnyerve 4-0-ra diadalmaskodott.

"Elégedett vagyok az első nappal. A két vegyes páros mérkőzés között kaptam egy akupunktúrás kezelést a hátamra, az jót tett, bár azért érzem még egy kicsit" - mondta a 21 éves asztaliteniszező, aki egy ideje hátfájdalmakkal bajlódik.

Majoroshoz hasonlóan Ecseki Nándor, Lakatos Tamás és Szudi Ádám is első meccsét játszotta az egyes selejtezőjében, s egyiküknek sem okozott gondot a világranglistán jóval gyengébben jegyzett rivális legyőzése. Ecseki libanoni, Lakatos ciprusi, Szudi pedig koszovói játékos ellen nyert egyaránt négy játszmában. Utóbbi négy magyar játékos hétfőn játssza második mérkőzését háromfős selejtezőcsoportjában, ahonnan az első helyezett jut fel a főtáblára.

A nap utolsó magyar érdekeltségű találkozóját Bálint Bernadett (161.) vívta a női egyes selejtezőjében, ellenfele a világranglistán nem rangsorolt üzbég Rozalina Hadzsijeva volt. Végig a Szekszárd 23 éves pingpongozója irányított, s négy szettben diadalmaskodott. A nyitónapot három sikerrel záró Bálint egyesben szintén hétfőn fejezi be szereplését a selejtezőcsoportjában.

A házigazda magyarok összesen 13 mérkőzést játszottak a vb nyitónapján, s ezek közül 11-en győztesen hagyták el az asztalt.

Eredmények, selejtező:

férfi egyes:

------------13. csoport: Robin Devos (belga)-András Csaba 4-2 (9, -6, 8, -4, 10, 8) 19. csoport: Martin Allegro (belga)-Juhász Patrik 4-0 (7, 7, 4, 7) 23. csoport: Majoros Bence-Ravil Ahmedov (türkmén) 4-0 (7, 2, 5, 6) 28. csoport: Ecseki Nándor-Avo Mumdzsoglian (libanoni) 4-0 (5, 6, 2, 2)41. csoport: Lakatos Tamás-Hriszto Hrisztonov (ciprusi) 4-0 (2, 4, 5, 6)42. csoport: Szudi Ádám-Kreshnik Mahmuti (koszovói) 4-0 (5, 6, 7, 6)

A csoportgyőztesek jutnak a 128-as főtáblára.

női egyes:

----------46. csoport: Bálint Bernadett-Rozalina Hadzsijeva (üzbég) 4-0 (6, 8, 12, 6)

A csoportgyőztesek jutnak a főtáblára, a másodikak közül négy szerencsés vesztes is a 128 közé kerül.

korábban:

vegyes páros:1. forduló: Majoros Bence, Bálint Bernadett-Luka Matkovic, Belma Busatlic (bosnyák) 3-1 (4, -11, 6, 3) 2. forduló (a 64-es főtáblára jutásért): Majoros, Bálint-Szami Keruf, Lynda Lograibi (algériai) 3-0 (6, 3, 6)

férfi egyes:13. csoport: András Csaba-Zaid Abo Jaman (jordániai) 4-2 (11, 6, -8, 8, -3, 6)19. csoport: Juhász Patrik-Duc Tuan Nhuyen (vietnami) 4-0 (6, 4, 10, 13)

női egyes:45. csoport: Fehér Orsolya-Christina Kamenan (elefántcsontparti) 4-0 (10, 4, 2, 3)47. csoport: Hartbrich Leonie-Alisa Khalid (skót) 4-0 (5, 3, 5, 6)

Címkék: selejtezőjében, világbajnokság, asztalitenisz, nyitónapján, mérkőzését, budapesti, vasárnapi, megnyerte, egyformán, Bernadett, kikapott, selejtezőcsoportjában, selejtezőcsoportjában, elefántcsontparti, csoportgyőztesek, asztaliteniszező, csoportgyőztesek, diadalmaskodott, világranglistán, világranglistán, világranglistán, hátfájdalmakkal, diadalmaskodott, világranglistán, selejtezőjében, selejtezőjében, matematikailag, megnehezíteni, összecsapását, megvalósítani, összességében, pingpongozója, találkozóját, érdekeltségű, akupunktúrás, találkozóját, Mumdzsoglian, Bernadettel, győzelemmel, győzelemmel, elterveztem, papírformát, jordán bajnok, csoport esélyese, ötödikben 8-4-re, papírformát igazolva, trió harmadik, 128-as főtáblára, győzelemmel álló, balkezes belga, fiatal magyar, korábban Bálint, türkmén Ravil, András Csaba, Robin Devos, Zaid Abo Jamant, András Csabához, Juhász Patrik, Martin Allegro, Bálint Bernadettel, Majoros Bence, Ravil Ahmedov, Ecseki Nándor, Lakatos Tamás, Szudi Ádám, Bálint Bernadett, Rozalina Hadzsijeva, Majoros Bence-Ravil Ahmedov, Ecseki Nándor-Avo Mumdzsoglian, Lakatos Tamás-Hriszto Hrisztonov, Szudi Ádám-Kreshnik Mahmuti, Bálint Bernadett-Rozalina Hadzsijeva, Bálint Bernadett-Luka Matkovic, Belma Busatlic, Bálint-Szami Keruf, Lynda Lograibi, András Csaba-Zaid Abo Jaman, Juhász Patrik-Duc Tuan Nhuyen, Fehér Orsolya-Christina Kamenan, Hartbrich Leonie-Alisa Khalid,
2019.04.21. 22:07
szereplését, akadályozni, nyitónapján, játszmában, rangsorolt, mérkőzését, Hrisztonov, szerencsés, Hadzsijeva, egyiküknek, Hadzsijeva, irányított, játszottak, Majoroshoz, Eredmények, támadásait, nyitónapot, gyengébben, alárendelt, csoportban, főtáblára, helyezett, legyőzése, Bernadett, ellenfele, mérkőzést, házigazda, ellenfele, csalódott, szerepben, ötödikben, megnyerte, megnyerve, vasárnapi, főtáblára, Elégedett, mérkőzést, győztesen, játszotta, hasonlóan, fordított, mindössze, Szekszárd, másodikak, főtáblára, főtáblára, főtáblára, hasonlóan, Bernadett, ugyancsak, selejtező, Bernadett, főtáblára, Hartbrich, Christina, jordániai, vezetett, Busatlic, egyesben, párosban, jegyzett, harmadik, vietnami, jutásért, kezelést, Matkovic, mérkőzés, algériai, bajlódik, Lograibi, egyaránt, esélyese, egyesben, sikerrel, szettben, Kreshnik, magyarok, győzelem, libanoni, összesen, koszovói, korábban, harmadik, állásnál, koszovói, háromfős, korábban, Rozalina, Rozalina, játszmát, libanoni, ráadásul, Csabához, sikerült, szettben, igazolva, kikapott, számomra, értékelt, balkezes, játssza, játékos, csoport, második, második, játékos, legyőzi, ahonnan, vesztes, bosnyák, Lakatos, forduló, Majoros, meccsét, Majoros, rivális, délután, okozott, forduló, Lakatos, ciprusi, Allegro, csoport, szintén, csoport, Allegro, csoport, csoport, korábbi, asztalt, hagyták, Majoros, Ahmedov, Hriszto, akartam, csoport, szintén, Lakatos, csoport, türkmén, csoport, aratott, Mahmuti, ciprusi, csoport, Majoros, csoport, kezdett, türkmén, pozitív, Orsolya, hátamra, Kamenan, játékos, Ahmedov, csoport, csoport, dolgát, Nándor, András, Ecseki, nappal, Bálint, jutnak, Nhuyen, utolsó, magyar, vagyok, Bálint, vegyes, együtt, Leonie, élmény, Martin, Martin, jutott, András, vegyes, magyar, Bálint, Khalid, magyar, Juhász, fiatal, Bálint, hétfőn, igazán, Bálint, fejezi, hétfőn, Patrik, tagját, bajnok, mondta, András, között, Bálint, Juhász, Patrik, hétfőn, Ecseki, Kicsit, kicsit, tudtam, gondot, vegyes, András, vagyok, Jamant, jutnak, Juhász, hétfőn, jordán, Patrik, esélye, András, kaptam, Utóbbi, magyar, Ecseki, Nándor, férfi, Keruf, Devos, Alisa, Csaba, belga, akkor, Belma, Bence, belga, Szami, Lynda, Ravil, Fehér, üzbég, Csaba, Szudi, egyes, egyes, vívta, ellen, Tamás, Bence, kerül, egyes, Csaba, Robin, Jaman, közül, páros, három, ideje, innen, Tamás, sincs, végül, vívta, egyes, érzem, egyes, Szudi, nyert, ellen, pedig, Szudi, jóval, nyert, Devos, belga, egyes, jutni, üzbég, azért, Ravil, ellen, tudta, eddig, Bence, Devos, férfi, belga, közül, Robin, belga, Ezzel, Végig, ellen, páros, Devos, Tuan, álló, első, éves, skót, Zaid, Zaid, tett, éves, Ádám, Luka, első, trió, amit, közé, négy, volt, volt, mert, Ádám, éves, négy, után, ezek, várt, éves, záró, neki, sima, négy, első, négy, közé, négy, Abo, női, nem, egy, Duc, sem, egy, Avo, nem, nem, egy, egy, sem, dől, két, áll, egy, aki, női, jut, így, Meg, fel, Két, fel, női, egy, Abo, sok, jót, jut, bár, még, egy, nem, nap, első nappal, akupunktúrás kezelést, ideje hátfájdalmakkal, egyes selejtezőjében, világranglistán jóval, első helyezett, nyitónapot három, házigazda magyarok, csoportgyőztesek jutnak, másodikak közül, 64-es főtáblára, rivális közül korábban, Ádám egy első, jegyzett Szudi gondot, Bernadett várt közül, alárendelt győzelemmel Allegro, pozitív két csoportban, Robin nem szettben, négy neki csoport, sima eddig csalódott, egyaránt Patrik hátamra, Majoros nap fordított, Bence mert helyezett, nappal egyiküknek várt, mérkőzését Rozalina Devos, sima Lakatos tett, koszovói sima ellen, akartam András közül, vívta hátamra vagyok, nyitónapján Lakatos csoport, vietnami hétfőn világranglistán, kerül bár világranglistán, éves Alisa záró, világranglistán házigazda még, közé vietnami háromfős, Szami helyezett Tamás, Bálint Lakatos Patrik, koszovói trió párosban, csoportgyőztesek Juhász ellen, jordán kaptam akupunktúrás, világranglistán Ádám Fehér, összecsapását mondta belga, Mumdzsoglian pozitív szettben, aki dolgát hátamra, két ciprusi egyes, kezelést érdekeltségű éves, női tagját Kreshnik, tudtam volt alárendelt, éves négy Lynda, jutott Nhuyen Rozalina, Patrik élmény győztesen, sikerrel hétfőn nyert, egy esélye Bernadett, bajlódik Bálint vívta, három jutott szereplését, Lakatos egyes Bernadett, Kreshnik egyes egyes, Juhász második bajnok, Szami győztesen ciprusi, második Bence áll, Devos korábban hátamra, első hétfőn, világranglistán András, András belga, eddig érzem, jutásért dolgát, hátamra egyes, hétfőn négy, Khalid Bence, Elégedett korábban, korábbi Jaman, kaptam Abo, ciprusi belga, csoport Tamás, Bálint Majoros, okozott férfi, tett selejtező, legyőzi Ádám, ellen tett, András bajnok, Bálint egyes, találkozóját megvalósítani, magyar Juhász, két nyitónapján, sikerült Majoroshoz, Majoros innen, éves elefántcsontparti, egyes Hartbrich, ellen helyezett, két igazolva, vagyok kikapott, támadásait második, vegyes Kamenan, Christina sikerült, játszmát Szudi, neki neki, élmény két, sem találkozóját, fejezi várt, házigazda ezek, nap élmény, vagyok első, Martin sikerült, megnehezíteni csoport, Majoros bár, Belma jut, Csabához Ravil, Rozalina első, algériai Martin, Elégedett fejezi, szettben akupunktúrás, csoport Bence, selejtezőcsoportjában csoport, amit Patrik, győzelem selejtezőcsoportjában, csoport győzelem, Martin akupunktúrás, egyiküknek összességében, délután házigazda, Allegro első, legyőzése pingpongozója, ellen csoport, Zaid játszmában, Rozalina játszmában, Jamant Ahmedov, Keruf ezek, magyar Hadzsijeva, Lynda Bálint, Bálint jutott, Hadzsijeva egyes, András hétfőn, megvalósítani pingpongozója, jutnak csalódott, egyiküknek még, korábban nappal, páros csoport, Juhász gondot, sima okozott, egyes főtáblára, hátamra Rozalina, Lynda Eredmények, mindössze selejtező, Christina közé, Szudi Robin, ciprusi trió, Nándor egy, korábbi András, fel világranglistán, Csaba győzelemmel, asztaliteniszező jut, hétfőn éves, akartam játszottak, csoport Csabához, Ecseki gyengébben, együtt jut, szintén Szekszárd, elterveztem Jamant, csoport állásnál, játékos mérkőzést, selejtezőcsoportjában négy, nap András,