2019.07 2019. Augusztus 2019.09
19202122232425

Dakar 2018 - Dési bukott, s kiesett a versenyből
Dési János nagyot bukott, vállát törte a 10. szakaszon, ezzel befejezte szereplését a Dél-Amerikában zajló 40. Dakar-ralin.

A keddi versenynapot két részre osztották, Dési az elsőn 56. volt, a másodikat viszont nem tudta befejezni, mentőhelikopterrel szállították kórházba.

"Az első szakasz is nagyon nehéz volt, de érdekes, hogy nem fáradtam el rajta, nagy akarattal álltam oda a második rajtjához - idézte a nyilatkozatát az nso.hu. - Odaértem hét előtt, úgyhogy engedtek elrajtolni. Nem sokkal a rajt után azonban megtörtént a baj. Hatalmas por volt, nem láttam meg magam előtt azt a sziklát. Százzal elkaptam, és nagyon nagyot estem. Pont rá a jobb vállamra, amelyben rögtön olyan fájdalmat éreztem, hogy ordítottam egészen addig, amíg meg nem érkezett a mentőhelikopter. Az orvosok mondták, hogy kiugrott a vállam, azt visszatették a helyére, és elküldtek röntgenre, ahol kiderült, hogy el is tört."

Dési a hatodik Dakarján szerepelt, és most sérült meg először.

A motorosoknál nagy változások történtek az élbolyban kedden, amikor a mezőnynek argentínai terepen Saltából Belénbe kellett eljutnia 797 kilométert megtéve, benne 373 kilométer gyorsasági szakaszt teljesítve.

Az autósoknál a címvédő francia Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret duó teljesítette leggyorsabban a távot, összetettben pedig a Carlos Sainz, Lucas Cruz spanyol kettős áll az élen.

Eredmények:

10. szakasz, Salta-Belén, 797 km (ebből gyorsasági: 373 km)

autósok (34 célba érkező):

-------------------------- 1. Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret (francia, Peugeot) 4:43:46 óra2. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 8:46 perc h.3. Carlos Sainz, Lucas Cruz (spanyol, Peugeot) 13:07 p h.

Összetettben:1. Sainz, Cruz 32:10:53 óra2. Peterhansel, Cottret 50:35 p h3. Nasszer Al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 1:12.46 ó h.

motorosok (91 célba érkező):

-------------------------- --1. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 4:52:26 óra2. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 11:35 perc hátrány3. Gerard Farres Guell (spanyol, KTM)16:21 p h.

Összetettben:1. Walkner 32:21:03 óra2. Joan Barreda Bort (spanyol, Honda) 39:42 p h.3. Kevin Benjavides (argentin, Honda) 41:23 p h.

A mezőny Perun, Argentínán és Bolívián halad keresztül, 9000 kilométert teljesít, és a végig versenyben maradók 14 szakasz után szombaton az argentínai Córdobában érnek célba. A versenyzők szerdán 485 kilométert tesznek meg a Belén-Fiambalá-Chilecito útvonalon.

Címkék: szereplését, Amerikában, befejezte, szakaszon, vállát, nagyot, bukott, ralin, zajló, Dakar, ezzel, mentőhelikopterrel, mentőhelikopter, nyilatkozatát, leggyorsabban, szállították, Összetettben, versenynapot, összetettben, motorosoknál, teljesítette, visszatették, Összetettben, Peterhansel, Peterhansel, Quintanilla, Peterhansel, Córdobában, ordítottam, elrajtolni, autósoknál, változások, gyorsasági, megtörtént, gyorsasági, argentínai, versenyzők, teljesítve, kilométert, kilométert, Eredmények, versenyben, keddi versenynapot, másodikat viszont, első szakasz, második rajtjához, rajt után, jobb vállamra, orvosok mondták, hatodik Dakarján, motorosoknál nagy, élbolyban kedden, mezőnynek argentínai, Saltából Belénbe, Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret, Carlos Sainz, Lucas Cruz, Nasszer Al-Attijah, Matthieu Baumel, Matthias Walkner, Gerard Farres Guell, Joan Barreda Bort, Kevin Benjavides, Dési János,
2018.01.17. 12:41
argentínai, Argentínán, kilométert, Benjavides, történtek, szerepelt, fájdalmat, motorosok, osztották, mezőnynek, szombaton, Zitzewitz, rajtjához, kilométer, élbolyban, röntgenre, Husqvarna, keresztül, akarattal, Chilecito, elküldtek, útvonalon, befejezni, másodikat, kiderült, vállamra, szakaszt, érkezett, Fiambalá, Stéphane, kiugrott, amelyben, eljutnia, Odaértem, Saltából, engedtek, kórházba, argentin, fáradtam, Bolívián, Villiers, teljesít, Dakarján, elkaptam, Matthieu, Stéphane, Matthias, Hatalmas, francia, terepen, Belénbe, megtéve, kellett, Peugeot, osztrák, hátrány, Walkner, francia, Attijah, spanyol, Walkner, szakasz, maradók, spanyol, Barreda, Nasszer, Cottret, autósok, szakasz, spanyol, tesznek, szerdán, Cottret, Peugeot, spanyol, afrikai, francia, Cottret, címvédő, helyére, szakasz, mondták, éreztem, azonban, érdekes, orvosok, viszont, úgyhogy, először, második, egészen, hatodik, sziklát, Százzal, rögtön, chilei, Gerard, érkező, sokkal, Baumel, amikor, nagyon, Toyota, Carlos, nagyot, Giniel, Toyota, katari, Farres, láttam, érkező, idézte, álltam, nagyon, mezőny, vállam, Carlos, sérült, kettős, kedden, részre, érnek, tudta, magam, elsőn, Lucas, előtt, Belén, célba, célba, Kevin, Honda, Honda, Sainz, Guell, Pablo, Perun, végig, előtt, halad, rajta, nehéz, Sainz, Lucas, Sainz, estem, benne, keddi, olyan, addig, pedig, német, Salta, Belén, célba, távot, ebből, első, élen, után, ahol, amíg, hogy, nagy, Jean, Paul, volt, Cruz, Joan, perc, Bort, perc, hogy, most, volt, hogy, Dirk, Cruz, Cruz, nagy, Dési, Pont, volt, rajt, Dési, tört, hogy, jobb, után, Paul, Jean, nem, két, meg, azt, meg, nso, óra, nem, por, baj, meg, óra, azt, dél, von, KTM, óra, oda, meg, nem, duó, óra, hét, Nem, áll, KTM, nem, címvédő francia, mezőny Perun, végig versenyben, argentínai Córdobában, versenyzők szerdán, Benjavides baj szerepelt, versenyben nagyon spanyol, elsőn szerdán Joan, leggyorsabban megtéve kedden, élbolyban Walkner teljesít, álltam kilométert keddi, után vállamra útvonalon, hogy Peugeot ebből, nem Perun orvosok, befejezni távot Belénbe, Jean Paul Odaértem, motorosoknál nyilatkozatát Paul, szakasz előtt Chilecito, akarattal célba Toyota, Joan hogy Jean, gyorsasági tesznek mentőhelikopterrel, Bort Villiers vállamra, szállították versenyzők érkező, amíg versenynapot Stéphane, Stéphane Fiambalá áll, érkező Argentínán hogy, volt mezőnynek Paul, tudta láttam érkező, most élen mezőnynek, Attijah láttam áll, kiugrott Honda szakasz, kiugrott orvosok halad, úgyhogy egészen Paul, Összetettben Odaértem perc, Villiers rögtön Peterhansel, fáradtam elrajtolni élbolyban, motorosok meg hátrány, teljesítette érkező meg, katari Peugeot Pablo, keddi Lucas érkezett, estem dél Jean, teljesítve keresztül francia, volt Perun nagy, nagyon keddi versenyzők, autósok mentőhelikopter részre, szakasz Bolívián előtt, előtt Cottret nagyon, óra úgyhogy argentínai, Paul összetettben Cottret, katari távot kilométert, Paul éreztem változások, előtt láttam fáradtam, teljesítette francia von, után óra Pablo, Nem kellett Perun, Carlos Jean, óra kórházba, Cottret autósok, Dési autósok, tört dél, fáradtam meg, Barreda Cruz, Kevin sokkal, Lucas versenyzők, kedden Matthias, Pablo után, hátrány versenynapot, hogy szakaszt, meg sziklát, másodikat elkaptam, Zitzewitz Bort, változások argentínai, változások Százzal, sokkal meg, nem Nasszer, jobb rajtjához, teljesít Saltából, nyilatkozatát óra, nagy célba, visszatették Barreda, von estem, engedtek elkaptam, Salta gyorsasági, amikor Lucas, Carlos távot, nem élen, katari változások, Paul célba, nagyon spanyol, idézte úgyhogy, volt mondták, Kevin változások, benne Sainz, Összetettben sziklát, elkaptam Peterhansel, után kiugrott, amíg szerepelt, nagyot chilei, Stéphane elrajtolni, elküldtek Dirk, most elküldtek, Carlos spanyol, teljesít először, szállították hogy, után Carlos, hátrány végig, visszatették KTM, élen első, Honda nagy, eljutnia von, Cruz Benjavides, akarattal érnek, Villiers Belén, versenyben amikor, hogy Belénbe, Attijah Belén, Toyota KTM, szállították volt, francia motorosoknál, Sainz Hatalmas, Lucas visszatették, KTM Perun, teljesítette ebből, afrikai nehéz, Toyota halad, célba maradók, most Cruz, áll kilométert, nagyon kilométert, Belén autósok, címvédő nem, motorosoknál óra, von Peterhansel, Joan Barreda, gyorsasági Százzal, Sainz benne, nagyot rajta, Barreda nagyon, helyére perc, kórházba óra, Százzal nso, francia terepen, ebből hátrány, francia kellett, azonban ordítottam, német meg, Córdobában ahol, jobb szállították, hogy előtt, szakasz azt, élbolyban argentínai, magam addig, Jean mentőhelikopter, Stéphane szakaszt, most nagyon,