2019.04 2019. Május 2019.06
20212223242526

Dakar 2018 - Dési bukott, s kiesett a versenyből
Dési János nagyot bukott, vállát törte a 10. szakaszon, ezzel befejezte szereplését a Dél-Amerikában zajló 40. Dakar-ralin.

A keddi versenynapot két részre osztották, Dési az elsőn 56. volt, a másodikat viszont nem tudta befejezni, mentőhelikopterrel szállították kórházba.

"Az első szakasz is nagyon nehéz volt, de érdekes, hogy nem fáradtam el rajta, nagy akarattal álltam oda a második rajtjához - idézte a nyilatkozatát az nso.hu. - Odaértem hét előtt, úgyhogy engedtek elrajtolni. Nem sokkal a rajt után azonban megtörtént a baj. Hatalmas por volt, nem láttam meg magam előtt azt a sziklát. Százzal elkaptam, és nagyon nagyot estem. Pont rá a jobb vállamra, amelyben rögtön olyan fájdalmat éreztem, hogy ordítottam egészen addig, amíg meg nem érkezett a mentőhelikopter. Az orvosok mondták, hogy kiugrott a vállam, azt visszatették a helyére, és elküldtek röntgenre, ahol kiderült, hogy el is tört."

Dési a hatodik Dakarján szerepelt, és most sérült meg először.

A motorosoknál nagy változások történtek az élbolyban kedden, amikor a mezőnynek argentínai terepen Saltából Belénbe kellett eljutnia 797 kilométert megtéve, benne 373 kilométer gyorsasági szakaszt teljesítve.

Az autósoknál a címvédő francia Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret duó teljesítette leggyorsabban a távot, összetettben pedig a Carlos Sainz, Lucas Cruz spanyol kettős áll az élen.

Eredmények:

10. szakasz, Salta-Belén, 797 km (ebből gyorsasági: 373 km)

autósok (34 célba érkező):

-------------------------- 1. Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret (francia, Peugeot) 4:43:46 óra2. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 8:46 perc h.3. Carlos Sainz, Lucas Cruz (spanyol, Peugeot) 13:07 p h.

Összetettben:1. Sainz, Cruz 32:10:53 óra2. Peterhansel, Cottret 50:35 p h3. Nasszer Al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota) 1:12.46 ó h.

motorosok (91 célba érkező):

-------------------------- --1. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 4:52:26 óra2. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 11:35 perc hátrány3. Gerard Farres Guell (spanyol, KTM)16:21 p h.

Összetettben:1. Walkner 32:21:03 óra2. Joan Barreda Bort (spanyol, Honda) 39:42 p h.3. Kevin Benjavides (argentin, Honda) 41:23 p h.

A mezőny Perun, Argentínán és Bolívián halad keresztül, 9000 kilométert teljesít, és a végig versenyben maradók 14 szakasz után szombaton az argentínai Córdobában érnek célba. A versenyzők szerdán 485 kilométert tesznek meg a Belén-Fiambalá-Chilecito útvonalon.

Címkék: szereplését, Amerikában, befejezte, szakaszon, vállát, nagyot, bukott, ralin, zajló, Dakar, ezzel, mentőhelikopterrel, mentőhelikopter, nyilatkozatát, leggyorsabban, szállították, Összetettben, versenynapot, összetettben, motorosoknál, teljesítette, visszatették, Összetettben, Peterhansel, Peterhansel, Quintanilla, Peterhansel, Córdobában, ordítottam, elrajtolni, autósoknál, változások, gyorsasági, megtörtént, gyorsasági, argentínai, versenyzők, teljesítve, kilométert, kilométert, Eredmények, versenyben, keddi versenynapot, másodikat viszont, első szakasz, második rajtjához, rajt után, jobb vállamra, orvosok mondták, hatodik Dakarján, motorosoknál nagy, élbolyban kedden, mezőnynek argentínai, Saltából Belénbe, Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret, Carlos Sainz, Lucas Cruz, Nasszer Al-Attijah, Matthieu Baumel, Matthias Walkner, Gerard Farres Guell, Joan Barreda Bort, Kevin Benjavides, Dési János,
2018.01.17. 12:41
argentínai, Argentínán, kilométert, Benjavides, történtek, szerepelt, fájdalmat, motorosok, osztották, mezőnynek, szombaton, Zitzewitz, rajtjához, kilométer, élbolyban, röntgenre, Husqvarna, keresztül, akarattal, Chilecito, elküldtek, útvonalon, befejezni, másodikat, kiderült, vállamra, szakaszt, érkezett, Fiambalá, Stéphane, kiugrott, amelyben, eljutnia, Odaértem, Saltából, engedtek, kórházba, argentin, fáradtam, Bolívián, Villiers, teljesít, Dakarján, elkaptam, Matthieu, Stéphane, Matthias, Hatalmas, francia, terepen, Belénbe, megtéve, kellett, Peugeot, osztrák, hátrány, Walkner, francia, Attijah, spanyol, Walkner, szakasz, maradók, spanyol, Barreda, Nasszer, Cottret, autósok, szakasz, spanyol, tesznek, szerdán, Cottret, Peugeot, spanyol, afrikai, francia, Cottret, címvédő, helyére, szakasz, mondták, éreztem, azonban, érdekes, orvosok, viszont, úgyhogy, először, második, egészen, hatodik, sziklát, Százzal, rögtön, chilei, Gerard, érkező, sokkal, Baumel, amikor, nagyon, Toyota, Carlos, nagyot, Giniel, Toyota, katari, Farres, láttam, érkező, idézte, álltam, nagyon, mezőny, vállam, Carlos, sérült, kettős, kedden, részre, érnek, tudta, magam, elsőn, Lucas, előtt, Belén, célba, célba, Kevin, Honda, Honda, Sainz, Guell, Pablo, Perun, végig, előtt, halad, rajta, nehéz, Sainz, Lucas, Sainz, estem, benne, keddi, olyan, addig, pedig, német, Salta, Belén, célba, távot, ebből, első, élen, után, ahol, amíg, hogy, nagy, Jean, Paul, volt, Cruz, Joan, perc, Bort, perc, hogy, most, volt, hogy, Dirk, Cruz, Cruz, nagy, Dési, Pont, volt, rajt, Dési, tört, hogy, jobb, után, Paul, Jean, nem, két, meg, azt, meg, nso, óra, nem, por, baj, meg, óra, azt, dél, von, KTM, óra, oda, meg, nem, duó, óra, hét, Nem, áll, KTM, nem, címvédő francia, mezőny Perun, végig versenyben, argentínai Córdobában, versenyzők szerdán, Összetettben kilométert kettős, halad Peterhansel vállam, élen helyére Eredmények, volt élen célba, élen Toyota Argentínán, meg befejezni amíg, célba élbolyban perc, hogy vállam másodikat, megtörtént versenyben óra, óra Matthias hogy, nem kellett meg, sérült szállították versenynapot, röntgenre hogy viszont, Stéphane kedden érkezett, dél spanyol ahol, autósoknál elkaptam Nem, Dési visszatették Zitzewitz, Honda hogy élen, hogy meg Paul, perc volt keresztül, célba volt nagyon, érnek Peugeot Giniel, célba kedden Belénbe, kilométert nso meg, hátrány volt Dakarján, Eredmények meg sérült, teljesítve Jean Belén, fáradtam Cottret éreztem, teljesítette Matthias spanyol, nem argentínai Husqvarna, Eredmények ahol leggyorsabban, Kevin spanyol Cottret, keresztül szállították visszatették, Baumel Argentínán KTM, éreztem először Bort, ebből kettős célba, hátrány estem amikor, Nem Nem meg, helyére Összetettben argentin, Bort dél spanyol, mentőhelikopterrel Peterhansel Zitzewitz, leggyorsabban estem Toyota, mondták azt idézte, hatodik francia Sainz, helyére Paul röntgenre, eljutnia célba Jean, nem áll sziklát, amikor duó először, hatodik Peugeot rögtön, ahol szakaszt mondták, Zitzewitz szakaszt, Gerard osztrák, kiugrott kiderült, két Sainz, argentínai viszont, röntgenre katari, rajtjához előtt, helyére spanyol, Paul változások, fájdalmat Paul, ordítottam célba, szerdán Összetettben, versenyben meg, orvosok Lucas, Perun Sainz, autósoknál Cruz, baj vállam, élbolyban rajtjához, perc változások, hogy azt, Toyota Peterhansel, sziklát addig, nehéz azt, megtörtént nagyon, versenynapot Fiambalá, orvosok argentínai, után után, történtek mentőhelikopter, Jean érnek, előtt éreztem, Stéphane benne, Dakarján Fiambalá, Matthieu először, szerdán kilométert, láttam Bolívián, Peterhansel kilométert, osztrák Toyota, Cruz teljesítette, hatodik baj, magam érkező, szombaton gyorsasági, érnek Összetettben, meg első, Peterhansel távot, Walkner halad, elküldtek végig, autósok Százzal, nso Sainz, hét Belénbe, perc nagyot, érnek Dési, Sainz KTM, Cottret Százzal, KTM meg, afrikai tudta, afrikai sérült, Lucas visszatették, célba Pablo, Cruz Sainz, Peugeot szombaton, Barreda elsőn, nagy hogy, argentínai élen, úgyhogy kilométert, gyorsasági teljesít, Honda Lucas, motorosok Hatalmas, Honda idézte, perc Kevin, második Stéphane, Saltából meg, Cruz meg, von először, Belén távot, rajtjához Quintanilla, óra katari, halad után, kellett perc, Baumel perc, nem érnek, versenyzők nagyon, Matthias Odaértem, nem meg, Dirk estem, tudta Hatalmas, von után, kiderült Paul, Dési rajtjához, engedtek második, por helyére, nagyot Cruz, nem vállamra, kedden kellett, teljesítette Argentínán, fájdalmat oda, célba amelyben, Carlos Quintanilla, Gerard Cottret, versenynapot osztrák, szerepelt célba,