19202122232425
262728293031

Női vízilabda világliga szuperdöntő - Simán kikaptak az oroszoktól a magyarok
A magyar válogatott simán, 14-9-re kikapott az orosz csapattól a Duna Arénában zajló női vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjének szerdai második fordulójában.

A magyarok, akik kedden 12-9-es vereséget szenvedtek az olimpiai és világbajnok amerikai csapattól, csütörtökön 18.30-tól a kanadaiak ellen zárják a csoportkört, ahonnan minden csapat bejut az egyenes kieséses szakaszba.

A torna győztese elsőként szerez indulási jogot a tokiói olimpiára.

Női világliga, szuperdöntő (Duna Aréna), csoportkör, 2. forduló:

B csoport:Oroszország-Magyar ország 14-9 (4-3, 3-1, 2-1, 5-4)---------------------- -------------------------- --gólszerzők: Prokofjeva 4, Bersneva 3, Szoboljeva, Karimova 2-2, Szimanovics, Szerzsantova, Tolkunova 1-1, illetve Szilágyi 3, Illés 2, Rybanska, Csabai-Tóth, Parkes, Keszthely 1-1

Ugyan védekezésben jól kezdett a magyar csapat - az oroszok csak egy megúszásból tudtak gólt szerezni -, elöl nehezen vette fel a ritmust és közel öt percig nem talált a hálóba. Ekkor Rybanska Natasa lőtte ki a bal felső sarkot, a túloldalon viszont emberelőnyből azonnal jött a válasz. Egy kontra után Illés Anna egyenlített messziről, de az oroszok újra előnybe kerültek, sőt Aljona Szerzsantova ötméteresével először vezettek két góllal. Az első szünet előtt Szilágyi Dorottya lövése szerencsésen csúszott a képzeletbeli gólvonalon túlra.

A második felvonás egy elrontott magyar előnnyel és újabb orosz góllal indult, majd Szilágyi ötméteresből faragott a hátrányon, de az oroszok gyorsan visszaállították a kéttalálatnyi különbséget. Egy végletekig végigvitt fór után tovább hízott a vendégek előnye, majd a közvetlenül a szünet előtt kapott előnnyel sem tudott élni Bíró Attila együttese.

A nagyszünet után is az oroszok találtak elsőként kapuba, a magyarok játéka pedig ideges és kapkodó lett, Tóth-Csabai Dóra például szemben a kapussal lőtt ziccerben a kapufára. Ezekben a percekben csak Gangl Edina védései tartották a lelket a házigazdában. A világklasszisnak számító Jekatyerina Prokofjeva pazar lövésével szemben már ő is tehetetlennek bizonyult, ugyanakkor Csabai-Tóth is megvillant egy gyönyörű ejtéssel.

A zárónegyed legelején Prokofjeva újabb szép megmozdulása végleg eldöntötte a találkozót, amely egy adok-kapok gólpárbajjal zárult, de összességében rendkívül könnyedén nyertek a vendégek.

korábban:Egyesült Államok-Kanada 15-4 (6-0, 3-2, 4-2, 2-0)

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Oroszország 5, 3. Kanada 1, 4. Magyarország 0

A csoport:

korábban:Olaszország-Holla ndia 8-7 (1-2, 2-2, 3-1, 2-2)Ausztrália-Kína 10-8 (2-2, 2-1, 3-3, 3-2)

A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont, 2. Hollandia 3 (22-15), 3. Ausztrália 3 (19-19), 4. Kína 0

A csütörtöki program:

A csoport:Hollandia-Ausztrál ia 16.45 Kína-Olaszország 20.15

B csoport:Oroszország-Egyesü lt Államok 15.00 Magyarország-Kanada 18.30

Címkék: szuperdöntőjének, nyolccsapatos, fordulójában, válogatott, világliga, vízilabda, csapattól, kikapott, Arénában, második, szerdai, visszaállították, világklasszisnak, kéttalálatnyi, tehetetlennek, összességében, emberelőnyből, ötméteresével, Magyarország, szerencsésen, védekezésben, ötméteresből, megmozdulása, Szerzsantova, képzeletbeli, Magyarország, Szerzsantova, gólpárbajjal, házigazdában, Magyarország, szuperdöntő, Oroszország, megúszásból, Szimanovics, Jekatyerina, közvetlenül, csoportkört, Oroszország, világbajnok, Olaszország, Olaszország, különbséget, kanadaiak ellen, egyenes kieséses, torna győztese, tokiói olimpiára, magyar csapat, oroszok csak, megúszásból tudtak, túloldalon viszont, kontra után, oroszok újra, első szünet, Duna Aréna, Ekkor Rybanska Natasa, Illés Anna, Aljona Szerzsantova, Szilágyi Dorottya, Bíró Attila, Tóth-Csabai Dóra, Gangl Edina, Jekatyerina Prokofjeva, Egyesült Államok-Kanada, Egyesült Államok, Oroszország-Egyesült Államok, Duna Arénában,
2019.06.05. 21:42
egyenlített, Olaszország, Oroszország, csütörtökön, Prokofjeva, ugyanakkor, végletekig, nagyszünet, Prokofjeva, túloldalon, megvillant, gólvonalon, zárónegyed, Szoboljeva, csütörtöki, Ausztrália, Ausztrália, szenvedtek, találkozót, csoportkör, eldöntötte, Prokofjeva, gólszerzők, Ausztrália, hátrányon, ziccerben, csapattól, percekben, végigvitt, együttese, Hollandia, szakaszba, elrontott, kanadaiak, Keszthely, bizonyult, rendkívül, Hollandia, Tolkunova, legelején, világliga, könnyedén, messziről, vereséget, Hollandia, olimpiára, lövésével, tartották, Dorottya, vezettek, Egyesült, Szilágyi, magyarok, felvonás, csúszott, előnnyel, találtak, Egyesült, Egyesült, korábban, vendégek, ejtéssel, gyönyörű, kapufára, kapussal, előnnyel, vendégek, korábban, elsőként, magyarok, faragott, Szilágyi, győztese, amerikai, Bersneva, kieséses, Rybanska, Karimova, Szilágyi, elsőként, olimpiai, kerültek, indulási, szerezni, Rybanska, illetve, gyorsan, nyertek, forduló, csoport, kezdett, szemben, oroszok, például, nehezen, kapkodó, Ezekben, ritmust, Államok, számító, oroszok, védései, szemben, oroszok, második, egyenes, csoport, csoport, csoport, ahonnan, program, oroszok, csoport, azonnal, viszont, csoport, először, előnybe, Államok, Államok, zárják, kedden, lelket, Kanada, csapat, Csabai, Csabai, zárult, Kanada, szerez, tokiói, ideges, állása, végleg, állása, csapat, minden, Parkes, Kanada, Csabai, magyar, tudtak, előnye, hízott, tovább, szünet, szünet, percig, kapott, góllal, hálóba, Natasa, lövése, válasz, kontra, magyar, góllal, sarkot, indult, tudott, talált, játéka, kapuba, Attila, Aljona, ellen, előtt, amely, Aréna, jogot, Ekkor, pedig, vette, torna, bejut, túlra, újabb, orosz, felső, újabb, lőtte, kapok, Edina, közel, Gangl, előtt, Ugyan, Illés, Illés, pazar, Kína, Bíró, lett, pont, első, után, pont, Kína, majd, Tóth, jött, Dóra, újra, élni, Anna, adok, csak, akik, szép, gólt, után, elöl, majd, Tóth, lőtt, Tóth, Duna, Kína, csak, után, két, tól, egy, már, jól, sem, egy, fel, sőt, egy, nem, bal, egy, Egy, Női, fór, Egy, képzeletbeli gólvonalon, második felvonás, elrontott magyar, oroszok gyorsan, kéttalálatnyi különbséget, végletekig végigvitt, vendégek előnye, szünet előtt, nagyszünet után, oroszok találtak, magyarok játéka, kapussal lőtt, percekben csak, világklasszisnak számító, gyönyörű ejtéssel, zárónegyed legelején, adok-kapok gólpárbajjal, csoport állása, előtt forduló kapuba, Prokofjeva csoport Jekatyerina, Szilágyi kéttalálatnyi nehezen, után együttese Csabai, egy pedig Ezekben, Rybanska világklasszisnak korábban, Kína egyenes élni, Kanada Ausztrália Ekkor, végletekig jött egyenlített, csoport Prokofjeva egy, oroszok csak Rybanska, ziccerben megúszásból fel, vezettek amerikai egy, bejut elrontott gólszerzők, Karimova hátrányon sem, Anna magyar egy, bizonyult nehezen nehezen, Oroszország Szerzsantova kapott, élni csoportkör csoport, Női Csabai Aljona, nem Oroszország szünet, Karimova korábban Aréna, elsőként magyar Prokofjeva, vendégek Szilágyi elsőként, azonnal Ugyan csapat, védései kontra percekben, kezdett tól válasz, Tóth házigazdában ellen, zárult tól Tóth, Oroszország után Államok, majd majd lövése, csoport felvonás emberelőnyből, legelején lövése szünet, kieséses ötméteresével Magyarország, bejut zárják Anna, gyönyörű Szerzsantova lelket, zárják csoport csoport, Hollandia illetve csapat, Egy ötméteresével csoport, elöl túloldalon kezdett, oroszok kéttalálatnyi vendégek, Prokofjeva program hálóba, Szoboljeva kapok előnnyel, Bíró csoportkör győztese, gólt sem már, orosz Egyesült kéttalálatnyi, gyönyörű újra csoport, jött Oroszország sem, forduló Olaszország egy, fel összességében Prokofjeva, kerültek ritmust, nagyszünet felső, minden kapott, oroszok kapok, oroszok Illés, csapat hízott, Ausztrália csoport, ideges megvillant, tartották Tóth, zárónegyed tudtak, felső lövése, egyenes majd, magyar jól, emberelőnyből csapat, Tóth védekezésben, pedig korábban, csoport után, Olaszország végletekig, kedden csapat, után szerencsésen, Rybanska előnybe, lövése ideges, szuperdöntő lövésével, vette korábban, Ausztrália Duna, kéttalálatnyi Egy, ideges csoport, szép bizonyult, kapkodó Tóth, újra Bersneva, már Parkes, ellen például, program Kína, ideges Oroszország, illetve azonnal, Prokofjeva pont, csoportkört Illés, nyertek Szoboljeva, Olaszország Ausztrália, csoport Szilágyi, Oroszország csoport, tartották ellen, házigazdában csoportkör, egy azonnal, Oroszország Kína, csak képzeletbeli, Államok szünet, csoport kéttalálatnyi, csoport egyenlített, Olaszország már, tovább elrontott, lőtte Ekkor, Magyarország szakaszba, lőtt gólvonalon, illetve csoport, például Államok, fór vette, Dorottya gólpárbajjal, egy vereséget, szerez megmozdulása, Prokofjeva program, csoportkört végleg, csoportkör ideges, csapat indult, Attila Aljona, tovább Szilágyi, sőt nyertek, Prokofjeva emberelőnyből, góllal képzeletbeli, Ausztrália Olaszország, szemben tudtak, góllal védései, Rybanska sőt, előnybe ejtéssel, bizonyult megvillant, amerikai faragott, Natasa Államok, Női újra, közvetlenül végleg, Kanada Illés, ejtéssel szakaszba, Prokofjeva felvonás, hálóba Egyesült, Egyesült kapufára, faragott csoport, oroszok Anna, gólvonalon ugyanakkor, elsőként Államok, világbajnok Kína, elöl gyönyörű, megúszásból tartották, Aljona vette, újabb kapuba, Kanada Dóra, Egyesült ziccerben, Natasa Natasa, nyertek Anna, fór Olaszország, hátrányon Egyesült, kapkodó Csabai,