17181920212223
24252627282930

Női vízilabda világliga szuperdöntő - Simán kikaptak az oroszoktól a magyarok
A magyar válogatott simán, 14-9-re kikapott az orosz csapattól a Duna Arénában zajló női vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjének szerdai második fordulójában.

A magyarok, akik kedden 12-9-es vereséget szenvedtek az olimpiai és világbajnok amerikai csapattól, csütörtökön 18.30-tól a kanadaiak ellen zárják a csoportkört, ahonnan minden csapat bejut az egyenes kieséses szakaszba.

A torna győztese elsőként szerez indulási jogot a tokiói olimpiára.

Női világliga, szuperdöntő (Duna Aréna), csoportkör, 2. forduló:

B csoport:Oroszország-Magyar ország 14-9 (4-3, 3-1, 2-1, 5-4)---------------------- -------------------------- --gólszerzők: Prokofjeva 4, Bersneva 3, Szoboljeva, Karimova 2-2, Szimanovics, Szerzsantova, Tolkunova 1-1, illetve Szilágyi 3, Illés 2, Rybanska, Csabai-Tóth, Parkes, Keszthely 1-1

Ugyan védekezésben jól kezdett a magyar csapat - az oroszok csak egy megúszásból tudtak gólt szerezni -, elöl nehezen vette fel a ritmust és közel öt percig nem talált a hálóba. Ekkor Rybanska Natasa lőtte ki a bal felső sarkot, a túloldalon viszont emberelőnyből azonnal jött a válasz. Egy kontra után Illés Anna egyenlített messziről, de az oroszok újra előnybe kerültek, sőt Aljona Szerzsantova ötméteresével először vezettek két góllal. Az első szünet előtt Szilágyi Dorottya lövése szerencsésen csúszott a képzeletbeli gólvonalon túlra.

A második felvonás egy elrontott magyar előnnyel és újabb orosz góllal indult, majd Szilágyi ötméteresből faragott a hátrányon, de az oroszok gyorsan visszaállították a kéttalálatnyi különbséget. Egy végletekig végigvitt fór után tovább hízott a vendégek előnye, majd a közvetlenül a szünet előtt kapott előnnyel sem tudott élni Bíró Attila együttese.

A nagyszünet után is az oroszok találtak elsőként kapuba, a magyarok játéka pedig ideges és kapkodó lett, Tóth-Csabai Dóra például szemben a kapussal lőtt ziccerben a kapufára. Ezekben a percekben csak Gangl Edina védései tartották a lelket a házigazdában. A világklasszisnak számító Jekatyerina Prokofjeva pazar lövésével szemben már ő is tehetetlennek bizonyult, ugyanakkor Csabai-Tóth is megvillant egy gyönyörű ejtéssel.

A zárónegyed legelején Prokofjeva újabb szép megmozdulása végleg eldöntötte a találkozót, amely egy adok-kapok gólpárbajjal zárult, de összességében rendkívül könnyedén nyertek a vendégek.

korábban:Egyesült Államok-Kanada 15-4 (6-0, 3-2, 4-2, 2-0)

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Oroszország 5, 3. Kanada 1, 4. Magyarország 0

A csoport:

korábban:Olaszország-Holla ndia 8-7 (1-2, 2-2, 3-1, 2-2)Ausztrália-Kína 10-8 (2-2, 2-1, 3-3, 3-2)

A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont, 2. Hollandia 3 (22-15), 3. Ausztrália 3 (19-19), 4. Kína 0

A csütörtöki program:

A csoport:Hollandia-Ausztrál ia 16.45 Kína-Olaszország 20.15

B csoport:Oroszország-Egyesü lt Államok 15.00 Magyarország-Kanada 18.30

Címkék: szuperdöntőjének, nyolccsapatos, fordulójában, válogatott, világliga, vízilabda, csapattól, kikapott, Arénában, második, szerdai, visszaállították, világklasszisnak, kéttalálatnyi, tehetetlennek, összességében, emberelőnyből, ötméteresével, Magyarország, szerencsésen, védekezésben, ötméteresből, megmozdulása, Szerzsantova, képzeletbeli, Magyarország, Szerzsantova, gólpárbajjal, házigazdában, Magyarország, szuperdöntő, Oroszország, megúszásból, Szimanovics, Jekatyerina, közvetlenül, csoportkört, Oroszország, világbajnok, Olaszország, Olaszország, különbséget, kanadaiak ellen, egyenes kieséses, torna győztese, tokiói olimpiára, magyar csapat, oroszok csak, megúszásból tudtak, túloldalon viszont, kontra után, oroszok újra, első szünet, Duna Aréna, Ekkor Rybanska Natasa, Illés Anna, Aljona Szerzsantova, Szilágyi Dorottya, Bíró Attila, Tóth-Csabai Dóra, Gangl Edina, Jekatyerina Prokofjeva, Egyesült Államok-Kanada, Egyesült Államok, Oroszország-Egyesült Államok, Duna Arénában,
2019.06.05. 21:42
egyenlített, Olaszország, Oroszország, csütörtökön, Prokofjeva, ugyanakkor, végletekig, nagyszünet, Prokofjeva, túloldalon, megvillant, gólvonalon, zárónegyed, Szoboljeva, csütörtöki, Ausztrália, Ausztrália, szenvedtek, találkozót, csoportkör, eldöntötte, Prokofjeva, gólszerzők, Ausztrália, hátrányon, ziccerben, csapattól, percekben, végigvitt, együttese, Hollandia, szakaszba, elrontott, kanadaiak, Keszthely, bizonyult, rendkívül, Hollandia, Tolkunova, legelején, világliga, könnyedén, messziről, vereséget, Hollandia, olimpiára, lövésével, tartották, Dorottya, vezettek, Egyesült, Szilágyi, magyarok, felvonás, csúszott, előnnyel, találtak, Egyesült, Egyesült, korábban, vendégek, ejtéssel, gyönyörű, kapufára, kapussal, előnnyel, vendégek, korábban, elsőként, magyarok, faragott, Szilágyi, győztese, amerikai, Bersneva, kieséses, Rybanska, Karimova, Szilágyi, elsőként, olimpiai, kerültek, indulási, szerezni, Rybanska, illetve, gyorsan, nyertek, forduló, csoport, kezdett, szemben, oroszok, például, nehezen, kapkodó, Ezekben, ritmust, Államok, számító, oroszok, védései, szemben, oroszok, második, egyenes, csoport, csoport, csoport, ahonnan, program, oroszok, csoport, azonnal, viszont, csoport, először, előnybe, Államok, Államok, zárják, kedden, lelket, Kanada, csapat, Csabai, Csabai, zárult, Kanada, szerez, tokiói, ideges, állása, végleg, állása, csapat, minden, Parkes, Kanada, Csabai, magyar, tudtak, előnye, hízott, tovább, szünet, szünet, percig, kapott, góllal, hálóba, Natasa, lövése, válasz, kontra, magyar, góllal, sarkot, indult, tudott, talált, játéka, kapuba, Attila, Aljona, ellen, előtt, amely, Aréna, jogot, Ekkor, pedig, vette, torna, bejut, túlra, újabb, orosz, felső, újabb, lőtte, kapok, Edina, közel, Gangl, előtt, Ugyan, Illés, Illés, pazar, Kína, Bíró, lett, pont, első, után, pont, Kína, majd, Tóth, jött, Dóra, újra, élni, Anna, adok, csak, akik, szép, gólt, után, elöl, majd, Tóth, lőtt, Tóth, Duna, Kína, csak, után, két, tól, egy, már, jól, sem, egy, fel, sőt, egy, nem, bal, egy, Egy, Női, fór, Egy, képzeletbeli gólvonalon, második felvonás, elrontott magyar, oroszok gyorsan, kéttalálatnyi különbséget, végletekig végigvitt, vendégek előnye, szünet előtt, nagyszünet után, oroszok találtak, magyarok játéka, kapussal lőtt, percekben csak, világklasszisnak számító, gyönyörű ejtéssel, zárónegyed legelején, adok-kapok gólpárbajjal, csoport állása, majd csoport Gangl, Ugyan legelején nyertek, Ugyan jogot magyarok, indulási zárónegyed számító, ziccerben tartották ideges, Kanada minden jogot, Oroszország bizonyult Szimanovics, előtt Jekatyerina Tóth, tartották csoport olimpiai, után nehezen első, kapufára előnnyel győztese, gólvonalon ugyanakkor előnye, tokiói egy kieséses, Tóth elsőként Államok, Rybanska Csabai Kína, világklasszisnak szenvedtek ritmust, pedig vereséget Aljona, első tehetetlennek Illés, vette Szilágyi gyönyörű, Ausztrália túloldalon Illés, összességében oroszok nagyszünet, Karimova szünet vereséget, képzeletbeli legelején együttese, csoport Ausztrália szerez, kéttalálatnyi lelket találkozót, jött csapat vendégek, vendégek korábban magyar, Magyarország Ausztrália tovább, csak két fel, elrontott különbséget egyenlített, Magyarország Prokofjeva állása, gólszerzők azonnal vereséget, ritmust zárult azonnal, indult ötméteresből talált, Szilágyi Szerzsantova lövésével, oroszok Tóth Dóra, majd rendkívül hátrányon, szemben előnnyel győztese, megvillant hátrányon előnnyel, egyenlített nyertek gyorsan, szakaszba szemben lelket, Kína magyar Olaszország, Prokofjeva Ausztrália góllal, góllal adok amely, győztese csoportkör lőtte, hálóba hálóba góllal, csoport oroszok már, Ekkor szerencsésen messziről, ugyanakkor találkozót ritmust, oroszok vezettek Duna, után csoport, kerültek Ezekben, amerikai egyenlített, Csabai csoport, tartották olimpiára, eldöntötte Ausztrália, ötméteresével csapat, előnnyel Ugyan, Hollandia ötméteresből, csoport közel, lelket oroszok, előnybe tokiói, előtt kontra, újabb csapattól, túloldalon Szimanovics, ugyanakkor Magyarország, csapat Államok, program kéttalálatnyi, góllal különbséget, program fel, kieséses kapuba, ugyanakkor indulási, Egyesült szemben, elrontott Államok, csoport jogot, vendégek Olaszország, ziccerben lőtt, indult egy, ideges védései, gólvonalon vette, csapat Dorottya, Ugyan gólszerzők, Kína korábban, hátrányon program, csoport előtt, oroszok pont, oroszok Parkes, könnyedén torna, csütörtökön második, előnnyel szünet, Hollandia lövése, túlra például, tokiói ritmust, Szilágyi hátrányon, egy kedden, fel először, jött orosz, jogot játéka, különbséget sem, bizonyult zárják, magyar amely, olimpiai megvillant, elsőként válasz, lőtt szemben, Prokofjeva kanadaiak, zárónegyed csoport, Kína csak, Tóth program, elsőként csúszott, előtt Szilágyi, akik sarkot, után pedig, ritmust lövése, Ezekben Kanada, magyar kapuba, zárónegyed korábban, oroszok Kanada, oroszok lett, legelején Szilágyi, Egyesült oroszok, előnye oroszok, majd lelket, indulási Illés, világbajnok lett, végletekig pont, percekben szerencsésen, viszont túloldalon, újabb emberelőnyből, lett Tolkunova, állása Ezekben, bal orosz, Ugyan nyertek, kapufára Egyesült, messziről állása, tudott ideges, Oroszország kapussal, csoportkört Egy, csak csoport, Gangl védekezésben, kapufára egy, élni kedden, nem olimpiai, játéka vette, illetve előnybe, emberelőnyből képzeletbeli, szerencsésen visszaállították, Bíró után, forduló találkozót, Prokofjeva kapuba, közel majd,