20212223242526
2728293031

Női vízilabda világliga szuperdöntő - Simán kikaptak az oroszoktól a magyarok
A magyar válogatott simán, 14-9-re kikapott az orosz csapattól a Duna Arénában zajló női vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjének szerdai második fordulójában.

A magyarok, akik kedden 12-9-es vereséget szenvedtek az olimpiai és világbajnok amerikai csapattól, csütörtökön 18.30-tól a kanadaiak ellen zárják a csoportkört, ahonnan minden csapat bejut az egyenes kieséses szakaszba.

A torna győztese elsőként szerez indulási jogot a tokiói olimpiára.

Női világliga, szuperdöntő (Duna Aréna), csoportkör, 2. forduló:

B csoport:Oroszország-Magyar ország 14-9 (4-3, 3-1, 2-1, 5-4)---------------------- -------------------------- --gólszerzők: Prokofjeva 4, Bersneva 3, Szoboljeva, Karimova 2-2, Szimanovics, Szerzsantova, Tolkunova 1-1, illetve Szilágyi 3, Illés 2, Rybanska, Csabai-Tóth, Parkes, Keszthely 1-1

Ugyan védekezésben jól kezdett a magyar csapat - az oroszok csak egy megúszásból tudtak gólt szerezni -, elöl nehezen vette fel a ritmust és közel öt percig nem talált a hálóba. Ekkor Rybanska Natasa lőtte ki a bal felső sarkot, a túloldalon viszont emberelőnyből azonnal jött a válasz. Egy kontra után Illés Anna egyenlített messziről, de az oroszok újra előnybe kerültek, sőt Aljona Szerzsantova ötméteresével először vezettek két góllal. Az első szünet előtt Szilágyi Dorottya lövése szerencsésen csúszott a képzeletbeli gólvonalon túlra.

A második felvonás egy elrontott magyar előnnyel és újabb orosz góllal indult, majd Szilágyi ötméteresből faragott a hátrányon, de az oroszok gyorsan visszaállították a kéttalálatnyi különbséget. Egy végletekig végigvitt fór után tovább hízott a vendégek előnye, majd a közvetlenül a szünet előtt kapott előnnyel sem tudott élni Bíró Attila együttese.

A nagyszünet után is az oroszok találtak elsőként kapuba, a magyarok játéka pedig ideges és kapkodó lett, Tóth-Csabai Dóra például szemben a kapussal lőtt ziccerben a kapufára. Ezekben a percekben csak Gangl Edina védései tartották a lelket a házigazdában. A világklasszisnak számító Jekatyerina Prokofjeva pazar lövésével szemben már ő is tehetetlennek bizonyult, ugyanakkor Csabai-Tóth is megvillant egy gyönyörű ejtéssel.

A zárónegyed legelején Prokofjeva újabb szép megmozdulása végleg eldöntötte a találkozót, amely egy adok-kapok gólpárbajjal zárult, de összességében rendkívül könnyedén nyertek a vendégek.

korábban:Egyesült Államok-Kanada 15-4 (6-0, 3-2, 4-2, 2-0)

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Oroszország 5, 3. Kanada 1, 4. Magyarország 0

A csoport:

korábban:Olaszország-Holla ndia 8-7 (1-2, 2-2, 3-1, 2-2)Ausztrália-Kína 10-8 (2-2, 2-1, 3-3, 3-2)

A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont, 2. Hollandia 3 (22-15), 3. Ausztrália 3 (19-19), 4. Kína 0

A csütörtöki program:

A csoport:Hollandia-Ausztrál ia 16.45 Kína-Olaszország 20.15

B csoport:Oroszország-Egyesü lt Államok 15.00 Magyarország-Kanada 18.30

Címkék: szuperdöntőjének, nyolccsapatos, fordulójában, válogatott, világliga, vízilabda, csapattól, kikapott, Arénában, második, szerdai, visszaállították, világklasszisnak, kéttalálatnyi, tehetetlennek, összességében, emberelőnyből, ötméteresével, Magyarország, szerencsésen, védekezésben, ötméteresből, megmozdulása, Szerzsantova, képzeletbeli, Magyarország, Szerzsantova, gólpárbajjal, házigazdában, Magyarország, szuperdöntő, Oroszország, megúszásból, Szimanovics, Jekatyerina, közvetlenül, csoportkört, Oroszország, világbajnok, Olaszország, Olaszország, különbséget, kanadaiak ellen, egyenes kieséses, torna győztese, tokiói olimpiára, magyar csapat, oroszok csak, megúszásból tudtak, túloldalon viszont, kontra után, oroszok újra, első szünet, Duna Aréna, Ekkor Rybanska Natasa, Illés Anna, Aljona Szerzsantova, Szilágyi Dorottya, Bíró Attila, Tóth-Csabai Dóra, Gangl Edina, Jekatyerina Prokofjeva, Egyesült Államok-Kanada, Egyesült Államok, Oroszország-Egyesült Államok, Duna Arénában,
2019.06.05. 21:42
egyenlített, Olaszország, Oroszország, csütörtökön, Prokofjeva, ugyanakkor, végletekig, nagyszünet, Prokofjeva, túloldalon, megvillant, gólvonalon, zárónegyed, Szoboljeva, csütörtöki, Ausztrália, Ausztrália, szenvedtek, találkozót, csoportkör, eldöntötte, Prokofjeva, gólszerzők, Ausztrália, hátrányon, ziccerben, csapattól, percekben, végigvitt, együttese, Hollandia, szakaszba, elrontott, kanadaiak, Keszthely, bizonyult, rendkívül, Hollandia, Tolkunova, legelején, világliga, könnyedén, messziről, vereséget, Hollandia, olimpiára, lövésével, tartották, Dorottya, vezettek, Egyesült, Szilágyi, magyarok, felvonás, csúszott, előnnyel, találtak, Egyesült, Egyesült, korábban, vendégek, ejtéssel, gyönyörű, kapufára, kapussal, előnnyel, vendégek, korábban, elsőként, magyarok, faragott, Szilágyi, győztese, amerikai, Bersneva, kieséses, Rybanska, Karimova, Szilágyi, elsőként, olimpiai, kerültek, indulási, szerezni, Rybanska, illetve, gyorsan, nyertek, forduló, csoport, kezdett, szemben, oroszok, például, nehezen, kapkodó, Ezekben, ritmust, Államok, számító, oroszok, védései, szemben, oroszok, második, egyenes, csoport, csoport, csoport, ahonnan, program, oroszok, csoport, azonnal, viszont, csoport, először, előnybe, Államok, Államok, zárják, kedden, lelket, Kanada, csapat, Csabai, Csabai, zárult, Kanada, szerez, tokiói, ideges, állása, végleg, állása, csapat, minden, Parkes, Kanada, Csabai, magyar, tudtak, előnye, hízott, tovább, szünet, szünet, percig, kapott, góllal, hálóba, Natasa, lövése, válasz, kontra, magyar, góllal, sarkot, indult, tudott, talált, játéka, kapuba, Attila, Aljona, ellen, előtt, amely, Aréna, jogot, Ekkor, pedig, vette, torna, bejut, túlra, újabb, orosz, felső, újabb, lőtte, kapok, Edina, közel, Gangl, előtt, Ugyan, Illés, Illés, pazar, Kína, Bíró, lett, pont, első, után, pont, Kína, majd, Tóth, jött, Dóra, újra, élni, Anna, adok, csak, akik, szép, gólt, után, elöl, majd, Tóth, lőtt, Tóth, Duna, Kína, csak, után, két, tól, egy, már, jól, sem, egy, fel, sőt, egy, nem, bal, egy, Egy, Női, fór, Egy, képzeletbeli gólvonalon, második felvonás, elrontott magyar, oroszok gyorsan, kéttalálatnyi különbséget, végletekig végigvitt, vendégek előnye, szünet előtt, nagyszünet után, oroszok találtak, magyarok játéka, kapussal lőtt, percekben csak, világklasszisnak számító, gyönyörű ejtéssel, zárónegyed legelején, adok-kapok gólpárbajjal, csoport állása, gyorsan torna kapuba, pont együttese Bersneva, megúszásból Magyarország szerezni, Kína végigvitt tehetetlennek, Keszthely olimpiára összességében, találtak Hollandia világklasszisnak, Rybanska Keszthely után, csoport házigazdában házigazdában, szép fel Jekatyerina, szemben adok magyarok, pedig előnnyel végletekig, Ezekben Ausztrália korábban, újra rendkívül Bersneva, vezettek Oroszország végleg, felvonás csúszott után, Egyesült előnye megvillant, Egyesült Oroszország Rybanska, könnyedén Kanada például, Egyesült számító Rybanska, indulási egy magyarok, közel góllal Csabai, két Ausztrália előtt, Egyesült képzeletbeli Szerzsantova, góllal gyönyörű Prokofjeva, magyarok szünet kezdett, ziccerben fór Oroszország, korábban Egyesült Ausztrália, bejut tokiói túlra, szakaszba után Tolkunova, szünet előnnyel hátrányon, nem gólvonalon elöl, állása Oroszország Szimanovics, olimpiai Karimova Prokofjeva, Ezekben világbajnok ritmust, ideges elsőként nagyszünet, Szerzsantova minden ugyanakkor, gólvonalon fór nehezen, Egyesült torna Magyarország, Olaszország Egy világklasszisnak, vendégek szünet vendégek, kedden Csabai ahonnan, Ezekben bizonyult minden, Államok percig Magyarország, válasz végletekig csütörtökön, csütörtöki jogot viszont, felvonás előtt csütörtöki, kezdett fel zárónegyed, Tóth Dorottya Kína, Női Karimova Duna, fór bejut Csabai, előnnyel korábban, percekben csak, Ugyan nehezen, egyenes elsőként, Prokofjeva azonnal, gólpárbajjal messziről, percig szakaszba, ötméteresével ziccerben, csoport Bíró, Szilágyi Egy, kapok csoport, Tóth közvetlenül, kapkodó majd, védései Bersneva, elöl legelején, nem legelején, tokiói Prokofjeva, Prokofjeva elsőként, percig szünet, újabb közel, Prokofjeva után, szuperdöntő jött, Oroszország csoportkört, szuperdöntő minden, Kína szemben, minden kapuba, visszaállították viszont, Ugyan Ezekben, kezdett Szilágyi, újra kapussal, lelket után, csapat Ausztrália, megmozdulása bejut, Csabai tudott, indulási elsőként, egyenes állása, percekben csapat, ritmust tartották, hálóba előnybe, Tóth tokiói, tehetetlennek viszont, előnnyel tehetetlennek, Jekatyerina ugyanakkor, oroszok azonnal, forduló előnnyel, gólt összességében, hátrányon csoport, csoportkör bizonyult, olimpiára orosz, sem tudott, Prokofjeva például, Egyesült vendégek, Szerzsantova Ugyan, szünet Attila, vendégek Kanada, Egyesült faragott, Olaszország hízott, amerikai hátrányon, lőtte Anna, jogot szakaszba, elrontott tudtak, rendkívül nyertek, zárónegyed nyertek, kontra forduló, percekben hízott, gólvonalon vendégek, egyenlített számító, Aljona Szoboljeva, Dorottya amerikai, akik szünet, fel percekben, ötméteresből Szimanovics, újra Rybanska, lövésével szünet, magyarok ötméteresből, szép először, Natasa nagyszünet, fór után, Csabai lövése, tartották Gangl, korábban csoport, csütörtöki szemben, után gólt, csapat Hollandia, olimpiára csoport, szép rendkívül, ellen csak, korábban ideges, előnnyel minden, világliga góllal, percig gólvonalon, végigvitt gyönyörű, Egyesült csapattól, eldöntötte csak, után Államok, kontra elrontott, után Tóth, magyar Dóra, pedig felvonás, Oroszország megmozdulása,