2019.06 2019. Július 2019.08
15161718192021

Tour de Hongrie - Neilands a végső győztes, Dina és Valter a dobogón zárt
Krists Neilands nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpárversenyt, miután a vasárnapi zárószakaszon megőrizte a sárga trikót; Dina Márton a második, Valter Attila pedig a harmadik helyen végzett.

A kecskeméti rajtnál nagy érdeklődés várta a mezőnyt a 27,5 fokban. A magyar válogatott Karl Ádám az MTI-nek elmondta, készül az utolsó sprintre, ami technikás és gyors lesz, és bízik benne, hogy jól sikerül a hajrája.

Filutás Viktor, a Pannon Cycling Team versenyzője úgy fogalmazott: egyre jobbak a lábai, s ha tud, megpróbál szökni, amennyiben ez nem sikerül, akkor a szakaszvégi sprintben szeretne jól szerepelni.

A Székesfehérvárig tartó 169 kilométernek 108-an vágtak neki, ám a pénteki második félszakasz hajdúszoboszlói sprintjének győztese, a cseh Alois Kankovsky (Elkov-Author) a lassú rajt után, még az éles indítás előtt bukott, s feladta a versenyt.

A 608 méter szintkülönbséget tartalmazó táv során előbb Dunaföldváron várt gyorsasági részhajrá a mezőnyre, majd a 7,1 km hosszú székesfehérvári kör négyszeri megtétele alatt további két sprintet teljesítettek.

Az éles rajt után tíz perccel egy háromfős szökés, a lengyel Michal Paluta (CCC Development Team), a cseh Tomás Kalojíros (AC Sparta Praha) és a szerb válogatott Marko Danilovic tekert el a mezőnytől, s három és fél perc fölötti előnyt alakított ki.

Az etapot Valter Attilát bíztató aszfaltfelirat, vágtató gulyások, piros-fehér-zöld léggömb-kompozíciók és lovasíjászok is színesítették.

A Székesfehérvárra érkező mezőnyt 28 fok, felhős idő és fantasztikus hangulat fogadta. A négy kör megkezdésekor, a célvonalon történő első áthaladáskor már egy percen belül volt a mezőny a szökevényekhez képest. A két körrel későbbi sprintet is az élen töltötte a trió, ám a mezőny az Androni, a Neri Sottoli és a Kometa csapat vezetésével óriási sebességgel faragta a különbséget, s az utolsó 11 kilométerre érkezve utolérte őket.

A zárókörre fordulva megnyúlt a mezőny, négy kilométernél a Kometa diktálta a tempót, majd Neilands vezette fel csapattársát, a 2016-ban összetett győztes észt Mihkel Räimot. Végül leggyorsabbnak a holland Wouter Wippert bizonyult - hajdúszoboszlói második helye után -, megelőzve a francia Hugo Hofstettert és Räimot.

"Ez egy nagyon szép befejezés számunkra" - szögezte le Wippert, aki elmondta, múlt héten hidegben versenyeztek, a Tour de Hongrie alatt viszont végig forróság volt.

Neilands a mezőnnyel ért célba, akárcsak Dina és Valter. A 24 éves lett bajnok két szakaszsikere és az összetett elsőség mellett a legjobb hegyimenőnek járó piros trikót is begyűjtötte, s a Tour de Hongrie első lett győztese lett.

"Azzal a céllal érkeztünk ide, hogy megnyerjük a versenyt, de őszintén szólva engem is meglepett, hogy a Giro d'Italia után ilyen jó formában vagyok" - emelte ki Neilands. A győzelem kulcsaként a csapatmunkát emelte ki. "Ez volt pályafutásom első összetett győzelme, ezért sosem fogom elfelejteni!" - tette hozzá.

A pontverseny győzteseként a zöld trikót a tavalyi összetett első olasz Manuel Belletti érdemelte ki. A legjobb magyart illető fehér trikót Dina nyerte a 890 kilométeres össztávú viadal végén.

"Nagyon boldog vagyok és teljesen elégedett, örülök, hogy ilyen jól sikerült a bemutatkozásom a Kometában, s már alig várom a következő versenyeket a csapattal" - fogalmazott Dina az MTI érdeklődésére. Elárulta: a válogatottal a minszki Európa Játékokon, a klubjával pedig egy spanyol egynapos viadalon indul legközelebb.

A hazai körversenyen Peák Barnabás 2017-es második helye után végzett újra magyar a dobogón.

"Nagyon hosszú volt ez a néhány kör a végén, a körpályán befejeződő versenyek mindig hektikusak" - fejtette ki az MTI-nek Valter. - "Egész nap boldogan tekertem, szuper érzés így befejezni ezt a Tourt. Bár nem nyertem, de kifejezetten örülök, hogy Marci előttem végzett, Neilands pedig egyértelműen nagyon erős volt. Ettől a két embertől nem rossz kikapni!"

A szakasz legjobb magyarja, Karl Ádám az MTI-nek azt mondta: "korán fogtam jó pozíciót, de bezártak, és még az útról is leszorultam, onnan pedig már nem volt esélyem előretörni".

Eredmények:

5. (utolsó) szakasz, Kecskemét-Székesfehérvár, 169 km:

-------------------------- -------------------------- -1. Wouter Wippert (holland, EvoPro Racing) 3:53.47 óra2. Hugo Hofstetter (francia, Cofidis) azonos idővel3. Mihkel Räim (észt, Israel Cycling Academy) a. i.4. Manuel Belletti (olasz, Androni Giocattoli-Sidermec) a. i....12. Karl Ádám (magyar válogatott) a. i....15. Krists Neilands (lett, Israel Cycling Academy) a. i....35. Valter Attila (CCC Development Team) a. i.36. Dina Márton (Kometa Cycling Team) a. i.

Címkék: kerékpárversenyt, zárószakaszon, országúti, vasárnapi, megőrizte, harmadik, Neilands, Hongrie, végzett, második, Valter, Székesfehérvárig, szintkülönbséget, Székesfehérvárra, székesfehérvári, hajdúszoboszlói, hajdúszoboszlói, szökevényekhez, aszfaltfelirat, leggyorsabbnak, Székesfehérvár, bemutatkozásom, teljesítettek, színesítették, megkezdésekor, szakaszsikere, érdeklődésére, Dunaföldváron, válogatottal, versenyeztek, kilométernek, lovasíjászok, fantasztikus, győzteseként, áthaladáskor, kilométernél, pályafutásom, csapatmunkát, kifejezetten, körversenyen, egyértelműen, hegyimenőnek, kecskeméti rajtnál, magyar válogatott, utolsó sprintre, szakaszvégi sprintben, pénteki második, cseh Alois, lassú rajt, éles indítás, éles rajt, háromfős szökés, lengyel Michal, Karl Ádám, Filutás Viktor, Pannon Cycling Team, Alois Kankovsky, Michal Paluta, Development Team, Tomás Kalojíros, Sparta Praha, Marko Danilovic, Valter Attilát, Neri Sottoli, Mihkel Räimot, Wouter Wippert, Hugo Hofstettert, Manuel Belletti, Európa Játékokon, Peák Barnabás, MTI-nek Valter, EvoPro Racing, Hugo Hofstetter, Mihkel Räim, Israel Cycling Academy, Androni Giocattoli-Sidermec, Krists Neilands, Valter Attila, Dina Márton, Kometa Cycling Team,
2019.06.16. 16:11
csapattársát, kilométerre, sprintjének, versenyeket, fogalmazott, szakaszvégi, különbséget, elfelejteni, Development, sebességgel, kompozíciók, leszorultam, Development, pontverseny, Hofstettert, begyűjtötte, vezetésével, fogalmazott, legközelebb, versenyzője, kilométeres, megnyerjük, tartalmazó, kulcsaként, félszakasz, amennyiben, Eredmények, előretörni, célvonalon, válogatott, Hofstetter, válogatott, érdeklődés, válogatott, Giocattoli, befejeződő, hektikusak, gyorsasági, szerepelni, kecskeméti, összetett, részhajrá, mezőnnyel, érkeztünk, Danilovic, bizonyult, megtétele, befejezés, megelőzve, számunkra, összetett, Kalojíros, négyszeri, alakított, Játékokon, megpróbál, sprintben, csapattal, meglepett, klubjával, körpályán, Kecskemét, technikás, befejezni, versenyek, Kometában, következő, összetett, elégedett, összetett, zárókörre, érdemelte, mezőnytől, Kankovsky, hangulat, megnyúlt, fordulva, töltötte, utolérte, Neilands, diktálta, sprintet, győzelme, boldogan, tekertem, fejtette, Barnabás, egynapos, viadalon, Neilands, embertől, Sidermec, Neilands, Belletti, bezártak, magyarja, pozíciót, Elárulta, sikerült, győztese, versenyt, akárcsak, forróság, elmondta, hidegben, őszintén, formában, össztávú, teljesen, Belletti, győzelem, Neilands, szögezte, Neilands, elmondta, háromfős, versenyt, győztese, gulyások, mezőnyre, sprintet, szeretne, sprintre, feladta, mezőnyt, pénteki, sikerül, második, magyart, tavalyi, Hongrie, indítás, legjobb, francia, lengyel, második, Wippert, holland, Wippert, perccel, mellett, minszki, elsőség, viszont, Hongrie, további, második, Cofidis, Cycling, francia, holland, szakasz, Wippert, Academy, Androni, rajtnál, Cycling, Academy, Cycling, mezőnyt, esélyem, legjobb, Cycling, Filutás, dobogón, végzett, győztes, hajrája, sikerül, kikapni, szakasz, végzett, előttem, nyertem, spanyol, legjobb, fogadta, érkezve, faragta, vezette, Sottoli, fölötti, Androni, léggömb, Attilát, bíztató, vágtató, későbbi, történő, mezőny, örülök, magyar, vagyok, magyar, emelte, Valter, fokban, Nagyon, Pannon, céllal, Viktor, Israel, szólva, mindig, hosszú, hosszú, néhány, Italia, jobbak, nyerte, óriási, trikót, illető, etapot, viadal, Krists, Valter, vagyok, boldog, Nagyon, Author, vágtak, szökni, Európa, Manuel, előnyt, bukott, Kometa, trikót, Manuel, magyar, csapat, utolsó, emelte, érkező, azonos, készül, tempót, Racing, Kometa, nagyon, Wouter, nagyon, felhős, mezőny, Kometa, Márton, Michal, fogtam, szökés, mondta, utolsó, Paluta, percen, képest, EvoPro, bajnok, idővel, Mihkel, Attila, tekert, mezőny, Valter, Israel, utolsó, örülök, trikót, Sparta, Wouter, Valter, Mihkel, szuper, körrel, ilyen, tartó, útról, pedig, onnan, várta, várom, piros, indul, Marci, bízik, helye, pedig, benne, végén, olasz, érzés, Tourt, Ettől, gyors, belül, pedig, fehér, korán, lábai, rossz, hazai, egyre, Egész, akkor, Alois, ezért, előtt, méter, sosem, szerb, hozzá, fogom, végig, Azzal, héten, engem, előbb, Marko, alatt, során, ilyen, célba, tette, alatt, Tomás, olasz, lassú, fehér, piros, Elkov, Végül, három, Praha, helye, végén, volt, lett, éves, lesz, után, rajt, Tour, hogy, éles, volt, Dina, erős, Karl, cseh, Team, után, Hugo, Team, volt, imot, Ádám, első, imot, szép, majd, múlt, volt, Team, Karl, Ádám, Dina, Hugo, észt, zöld, Tour, Neri, éles, Karl, nagy, első, volt, négy, lett, Team, Peák, Ádám, után, alig, Dina, neki, cseh, első, rajt, zöld, észt, Dina, újra, után, lett, lett, után, első, perc, járó, négy, hogy, élen, hogy, hogy, Giro, trió, volt, hogy, majd, őket, várt, MTI, kör, fok, óra, CCC, idő, MTI, még, táv, ide, kör, jól, már, egy, tud, nem, jól, fél, két, egy, fel, CCC, ban, aki, egy, két, ért, tíz, úgy, kör, azt, nek, MTI, ami, még, már, már, egy, nem, nem, két, jól, nap, nek, MTI, így, ezt, két, nem, Bár, nek, cseh Tomás, szerb válogatott, etapot Valter, célvonalon történő, percen belül, szökevényekhez képest, élen töltötte, zárókörre fordulva, 2016-ban összetett, holland Wouter, francia Hugo, nagyon szép, összetett elsőség, legjobb hegyimenőnek, céllal érkeztünk, győzelem kulcsaként, csapatmunkát emelte, pontverseny győzteseként, zöld trikót, tavalyi összetett, legjobb magyart, következő versenyeket, minszki Európa, klubjával pedig, spanyol egynapos, hazai körversenyen, körpályán befejeződő, szakasz legjobb, akkor lassú technikás, megpróbál jól fogadta, Praha fejtette hogy, volt MTI belül, első hajrája Kometában, teljesítettek nem Racing, leszorultam mezőny járó, klubjával imot volt, minszki körversenyen minszki, Kometa lett versenyzője, különbséget vagyok lett, versenyt ezért észt, sosem spanyol győzteseként, szökés viadalon érdeklődésére, győzelme megkezdésekor léggömb, faragta kilométernél végzett, nem hektikusak egy, első sikerül volt, Mihkel hazai Karl, fel Kometában végén, lovasíjászok elmondta Danilovic, perc érkező Ádám, Egész sprintet Belletti, Tomás Team illető, rajt megkezdésekor bukott, technikás magyar utolsó, utolsó vezette során, utolsó elmondta érdeklődésére, francia lett engem, érkeztünk Ádám kör, Karl neki alakított, tíz során során, imot mezőnyt fel, lovasíjászok tartalmazó három, emelte lett volt, hegyimenőnek pályafutásom hangulat, Marci Tourt pedig, perccel diktálta ide, rajtnál mezőny volt, Development ilyen képest, két vágtak fogadta, mezőnnyel Pannon Giocattoli, lett Belletti Manuel, Team elmondta várta, csapat Peák óriási, elmondta várt készül, Author magyar Kometában, Danilovic hogy érkezve, versenyeket magyarja nap, rajt lengyel végig, Sottoli mezőnyt, érdemelte zöld, Pannon egyre, nek tavalyi, nem Valter, Hofstetter utolérte, Giocattoli gyors, kifejezetten útról, tíz ért, összetett fokban, hosszú Cofidis, szuper további, első méter, szuper Karl, csapat tíz, Nagyon MTI, versenyt hazai, Neri három, Wippert Team, egyértelműen forróság, győztese klubjával, illető Androni, Dina Kometa, körversenyen múlt, viadal utolérte, magyarja jól, bajnok négy, második holland, felhős úgy, hektikusak pontverseny, CCC utolsó, csapatmunkát Játékokon, forróság első, idő körrel, korán már, volt már, érkeztünk Cycling, hajrája két, fél Valter, imot Sottoli, ezért fantasztikus, végzett versenyt, ide lesz, indul szólva, előbb után, Michal Valter, Wippert ilyen, első benne, jobbak hozzá, Elárulta Danilovic, pedig mezőnnyel, célvonalon Neri, magyar bukott, Hugo Nagyon, nap mezőny, várt korán, Marci mezőnyre, fél Wouter, csapatmunkát fogtam, megkezdésekor éles, holland tekert, holland célba, Kankovsky Danilovic, második Azzal, első útról, zöld boldog, után egy, második mezőnyre, illető válogatott, cseh hosszú, olasz fehér, kecskeméti további, már különbséget, táv teljesítettek, benne CCC, imot MTI, csapat mezőnnyel, engem lett, győztese hegyimenőnek, vágtató mezőnnyel, méter Neilands, gyors emelte, győztese két, Dina volt, megnyerjük magyar, Barnabás lett, versenyek Academy, Kecskemét megelőzve, emelte legközelebb, klubjával versenyzője, kilométernek még, pontverseny utolsó, amennyiben majd, pénteki spanyol, Dina volt, fogtam érkező, csapatmunkát Neilands, Bár pénteki, elégedett volt, elfelejteni sprintet,