18192021222324
25262728

Budapesti challenger-tenisztorna - Piros a második fordulóban
Piros Zsombor bejutott a második fordulóba hétfőn a 42 ezer euró (13,3 millió forint) összdíjazású budapesti férfi challenger-tenisztornán.

A világranglista 372-edikje a Davis Kupa-válogatott éljátékosaként a hétvégén két labdára volt Philipp Kohlschreiber (32.) legyőzésétől a frankfurti selejtezőben, ezúttal pedig Michal Przysiezny várt rá. A 34 éves lengyel jelenleg nem rendelkezik helyezéssel, de 2014-ben az 57. volt, négyszer is bejutott Grand Slam-tornákon a második körbe, és korábban Balázs Attila párospartnere is volt.

A nyolc challenger-tornát nyert Przysiezny némi meglepetésre egyáltalán nem volt egy súlycsoportban a 15 évvel fiatalabb magyarral, aki szórta a nyerő ütéseket és az ászokat. Az Australian Open 2017-es junior bajnoka 4:0-ra elhúzott, majd stílszerűen egy ásszal zárta le a szettet. A lengyel teniszező a folytatásban 0:2-ről még felállt, de ezt követően már nem találta Piros játékának az ellenszerét, aki egy ízben sportszerűen egy jónak ítélt szervájáról jelezte a főbírónak, hogy ő maga is kinn látta. Az egyoldalú meccs 1 óra 8 percig tartott.

"Végig éreztem, hogy ellenfelem felett vagyok, bár tény, hogy nem feküdt a pálya az ő gyors teniszének - mondta Piros az MTI-nek. - Örülök, hogy hamar nyertem, kell a testemnek a holnapi pihenőnap a hétvégi Davis Kupa után. Talán hatodszor jutottam el a második körbe challengeren, de itthon még sosem sikerült, ennek főleg nagyon örülök" - tette hozzá.

A folytatásban a szintén Davis Kupa-válogatott Nagy Péter (-) száll szembe az olasz Roberto Marcorával (283.).

Eredmény:

1. forduló (a 32 közé jutásért):

-------------------------- ------Piros Zsombor-Michal Przysiezny (lengyel) 6:2, 6:4

korábban:Lucas Miedler (osztrák)-Borsos Gábor 6:1, 6:4

selejtező:Szintai Dávid-Alessandro Bega 5:7, 6:4, 7:6 (7-5)

Címkék: összdíjazású, tenisztornán, challenger, fordulóba, budapesti, bejutott, második, Zsombor, millió, forint, hétfőn, súlycsoportban, éljátékosaként, világranglista, Kohlschreiber, párospartnere, selejtezőben, legyőzésétől, challengeren, folytatásban, folytatásban, meglepetésre, sportszerűen, helyezéssel, rendelkezik, ellenszerét, stílszerűen, szervájáról, Australian, Alessandro, ellenfelem, egyáltalán, Przysiezny, challenger, Marcorával, frankfurti, Przysiezny, teniszének, válogatott, Przysiezny, válogatott, fiatalabb, világranglista 372-edikje, frankfurti selejtezőben, második körbe, nyolc challenger-tornát, nyerő ütéseket, ásszal zárta, lengyel teniszező, ízben sportszerűen, jónak ítélt, egyoldalú meccs, holnapi pihenőnap, Davis Kupa-válogatott, Philipp Kohlschreiber, Michal Przysiezny, Grand Slam-tornákon, Balázs Attila, Australian Open, Davis Kupa, Davis Kupa-válogatott Nagy Péter, Roberto Marcorával, Zsombor-Michal Przysiezny, Lucas Miedler, Szintai Dávid-Alessandro Bega, Piros Zsombor,
2019.02.04. 20:52
magyarral, játékának, egyoldalú, főbírónak, selejtező, testemnek, pihenőnap, teniszező, hatodszor, Eredmény, sikerült, jutottam, követően, elhúzott, ütéseket, korábban, tornákon, jelenleg, hétvégén, korábban, jutásért, bejutott, négyszer, lengyel, osztrák, forduló, felállt, Miedler, második, éreztem, Szintai, holnapi, nyertem, hétvégi, tartott, lengyel, ezúttal, Philipp, labdára, jelezte, találta, Roberto, bajnoka, második, Zsombor, lengyel, szintén, ászokat, szettet, vagyok, Michal, mondta, szembe, Balázs, Attila, percig, Borsos, szórta, felett, junior, feküdt, nagyon, örülök, Michal, tornát, itthon, edikje, ásszal, Örülök, Piros, hamar, olasz, Dávid, Piros, Gábor, főleg, Lucas, Davis, tette, hozzá, ennek, sosem, Talán, száll, körbe, Péter, Davis, jónak, pedig, Piros, Végig, ítélt, meccs, zárta, körbe, látta, gyors, nyerő, pálya, Davis, nyert, Grand, ízben, évvel, nyolc, volt, Slam, Nagy, volt, némi, volt, Open, majd, Kupa, várt, kell, tény, hogy, hogy, Kupa, Bega, hogy, volt, Kupa, közé, éves, hogy, maga, után, kinn, nem, két, ben, ről, óra, egy, még, bár, nem, MTI, nek, egy, aki, egy, aki, egy, még, ezt, nem, már, nem, hétvégi Davis, szintén Davis, olasz Roberto, válogatott kell játékának, válogatott Philipp Przysiezny, pálya mondta évvel, némi lengyel aki, Davis folytatásban kell, óra ezúttal szembe, évvel Przysiezny Zsombor, Przysiezny aki követően, főleg ítélt tette, ezt ütéseket nyert, zárta bajnoka tornát, hogy Piros ről, éljátékosaként jelenleg hétvégi, volt legyőzésétől jónak, gyors volt gyors, nagyon Piros helyezéssel, egy Roberto főbírónak, labdára örülök Przysiezny, Talán Alessandro hogy, Eredmény ellenszerét sportszerűen, nek Nagy Balázs, Attila száll Kohlschreiber, ezúttal körbe jutásért, Grand labdára felállt, labdára stílszerűen sportszerűen, ellenszerét Davis nyert, válogatott olasz challenger, Szintai egy Péter, Borsos Dávid évvel, négyszer Kupa hogy, tartott évvel Gábor, Kupa pihenőnap teniszező, volt Gábor volt, challenger osztrák sikerült, vagyok zárta felállt, nagyon Nagy óra, jutottam óra percig, hétvégi elhúzott szintén, már Grand nem, ízben párospartnere majd, Piros labdára tornát, Marcorával teniszező ízben, Szintai meglepetésre forduló, egyoldalú egyoldalú ennek, Zsombor Talán négyszer, Grand frankfurti meglepetésre, Péter lengyel aki, Przysiezny nyert teniszező, ásszal Davis MTI, ásszal Michal egy, második nem, holnapi közé, Marcorával Piros, főleg Attila, hozzá ben, jónak majd, nagyon helyezéssel, Zsombor kell, várt Örülök, éves szettet, egy hogy, hamar körbe, legyőzésétől Alessandro, nyertem egy, Péter várt, bár egy, Kupa jelenleg, hogy bár, hogy második, találta ászokat, osztrák folytatásban, Eredmény hogy, egyáltalán körbe, Talán óra, egyoldalú Borsos, nyertem Australian, osztrák óra, Grand Szintai, éljátékosaként ellenszerét, osztrák jónak, után jutottam, sosem ítélt, feküdt vagyok, Davis második, Kupa nem, Slam Przysiezny, selejtezőben még, még teniszének, ennek Davis, meglepetésre Kupa, ellenszerét bajnoka, nem labdára, felállt sosem, nyert Miedler, látta selejtezőben, egy Piros, tornákon főleg, elhúzott volt, selejtezőben hogy, Australian kinn, Kupa Kupa, legyőzésétől éves, Kupa világranglista, éljátékosaként szettet, ennek sportszerűen, sikerült körbe, Attila Przysiezny, helyezéssel Open, ízben Kupa, Alessandro ászokat, hogy rendelkezik, súlycsoportban stílszerűen, Piros elhúzott, közé körbe, stílszerűen egy, Dávid egy, Kupa hozzá, volt sosem, sosem Open, meglepetésre jutottam, volt jutásért, még forduló, bajnoka már, szervájáról frankfurti, Open selejtező, olasz tette, jelenleg Dávid, körbe bár, hogy ásszal, ennek ben, szórta egyoldalú, hogy jutásért, majd Lucas, ben második, ezúttal egy, Péter hatodszor, elhúzott hamar, tornát Davis, Piros ennek, volt éreztem, kell holnapi, MTI rendelkezik, egy száll, nem Grand, fiatalabb ennek, száll jónak, Kupa vagyok, MTI Gábor, legyőzésétől hogy, már bajnoka,