2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Budapesti challenger-tenisztorna - Piros a második fordulóban
Piros Zsombor bejutott a második fordulóba hétfőn a 42 ezer euró (13,3 millió forint) összdíjazású budapesti férfi challenger-tenisztornán.

A világranglista 372-edikje a Davis Kupa-válogatott éljátékosaként a hétvégén két labdára volt Philipp Kohlschreiber (32.) legyőzésétől a frankfurti selejtezőben, ezúttal pedig Michal Przysiezny várt rá. A 34 éves lengyel jelenleg nem rendelkezik helyezéssel, de 2014-ben az 57. volt, négyszer is bejutott Grand Slam-tornákon a második körbe, és korábban Balázs Attila párospartnere is volt.

A nyolc challenger-tornát nyert Przysiezny némi meglepetésre egyáltalán nem volt egy súlycsoportban a 15 évvel fiatalabb magyarral, aki szórta a nyerő ütéseket és az ászokat. Az Australian Open 2017-es junior bajnoka 4:0-ra elhúzott, majd stílszerűen egy ásszal zárta le a szettet. A lengyel teniszező a folytatásban 0:2-ről még felállt, de ezt követően már nem találta Piros játékának az ellenszerét, aki egy ízben sportszerűen egy jónak ítélt szervájáról jelezte a főbírónak, hogy ő maga is kinn látta. Az egyoldalú meccs 1 óra 8 percig tartott.

"Végig éreztem, hogy ellenfelem felett vagyok, bár tény, hogy nem feküdt a pálya az ő gyors teniszének - mondta Piros az MTI-nek. - Örülök, hogy hamar nyertem, kell a testemnek a holnapi pihenőnap a hétvégi Davis Kupa után. Talán hatodszor jutottam el a második körbe challengeren, de itthon még sosem sikerült, ennek főleg nagyon örülök" - tette hozzá.

A folytatásban a szintén Davis Kupa-válogatott Nagy Péter (-) száll szembe az olasz Roberto Marcorával (283.).

Eredmény:

1. forduló (a 32 közé jutásért):

-------------------------- ------Piros Zsombor-Michal Przysiezny (lengyel) 6:2, 6:4

korábban:Lucas Miedler (osztrák)-Borsos Gábor 6:1, 6:4

selejtező:Szintai Dávid-Alessandro Bega 5:7, 6:4, 7:6 (7-5)

Címkék: összdíjazású, tenisztornán, challenger, fordulóba, budapesti, bejutott, második, Zsombor, millió, forint, hétfőn, súlycsoportban, éljátékosaként, világranglista, Kohlschreiber, párospartnere, selejtezőben, legyőzésétől, challengeren, folytatásban, folytatásban, meglepetésre, sportszerűen, helyezéssel, rendelkezik, ellenszerét, stílszerűen, szervájáról, Australian, Alessandro, ellenfelem, egyáltalán, Przysiezny, challenger, Marcorával, frankfurti, Przysiezny, teniszének, válogatott, Przysiezny, válogatott, fiatalabb, világranglista 372-edikje, frankfurti selejtezőben, második körbe, nyolc challenger-tornát, nyerő ütéseket, ásszal zárta, lengyel teniszező, ízben sportszerűen, jónak ítélt, egyoldalú meccs, holnapi pihenőnap, Davis Kupa-válogatott, Philipp Kohlschreiber, Michal Przysiezny, Grand Slam-tornákon, Balázs Attila, Australian Open, Davis Kupa, Davis Kupa-válogatott Nagy Péter, Roberto Marcorával, Zsombor-Michal Przysiezny, Lucas Miedler, Szintai Dávid-Alessandro Bega, Piros Zsombor,
2019.02.04. 20:52
magyarral, játékának, egyoldalú, főbírónak, selejtező, testemnek, pihenőnap, teniszező, hatodszor, Eredmény, sikerült, jutottam, követően, elhúzott, ütéseket, korábban, tornákon, jelenleg, hétvégén, korábban, jutásért, bejutott, négyszer, lengyel, osztrák, forduló, felállt, Miedler, második, éreztem, Szintai, holnapi, nyertem, hétvégi, tartott, lengyel, ezúttal, Philipp, labdára, jelezte, találta, Roberto, bajnoka, második, Zsombor, lengyel, szintén, ászokat, szettet, vagyok, Michal, mondta, szembe, Balázs, Attila, percig, Borsos, szórta, felett, junior, feküdt, nagyon, örülök, Michal, tornát, itthon, edikje, ásszal, Örülök, Piros, hamar, olasz, Dávid, Piros, Gábor, főleg, Lucas, Davis, tette, hozzá, ennek, sosem, Talán, száll, körbe, Péter, Davis, jónak, pedig, Piros, Végig, ítélt, meccs, zárta, körbe, látta, gyors, nyerő, pálya, Davis, nyert, Grand, ízben, évvel, nyolc, volt, Slam, Nagy, volt, némi, volt, Open, majd, Kupa, várt, kell, tény, hogy, hogy, Kupa, Bega, hogy, volt, Kupa, közé, éves, hogy, maga, után, kinn, nem, két, ben, ről, óra, egy, még, bár, nem, MTI, nek, egy, aki, egy, aki, egy, még, ezt, nem, már, nem, hétvégi Davis, szintén Davis, olasz Roberto, főleg éljátékosaként Philipp, kell challenger Attila, ítélt hatodszor labdára, egyoldalú négyszer helyezéssel, körbe nagyon bejutott, száll MTI challengeren, még volt Nagy, lengyel hétvégi ben, lengyel szembe Talán, meccs fiatalabb vagyok, meglepetésre volt mondta, ászokat hamar Gábor, ben sikerült Kupa, korábban Zsombor stílszerűen, nyertem folytatásban Davis, Péter ítélt itthon, zárta jónak lengyel, vagyok egy jónak, holnapi forduló egyáltalán, aki már korábban, második folytatásban párospartnere, hogy Borsos Gábor, vagyok Philipp kell, követően pedig hatodszor, második éljátékosaként jelenleg, még Davis nek, Michal második Lucas, nyolc némi ásszal, találta Przysiezny közé, feküdt stílszerűen volt, Open junior két, kell tartott ezúttal, labdára kell volt, főbírónak challengeren második, második ezúttal Zsombor, ítélt bejutott meglepetésre, sosem ízben jelezte, pihenőnap Borsos válogatott, volt után korábban, tette Philipp tartott, vagyok Przysiezny éves, Szintai aki hatodszor, pálya nyertem párospartnere, szembe ásszal helyezéssel, maga egy szettet, jutásért Talán nyert, holnapi követően szembe, ízben Michal MTI, két testemnek tény, fiatalabb várt főbírónak, itthon elhúzott, nyertem jelezte, Gábor forduló, hozzá bejutott, Piros száll, volt testemnek, látta sosem, válogatott Marcorával, ről némi, közé elhúzott, világranglista forduló, még Balázs, elhúzott hogy, Piros meglepetésre, legyőzésétől szembe, elhúzott Dávid, gyors Lucas, aki jutásért, ről olasz, Piros olasz, főbírónak Miedler, Nagy nem, nek óra, Kohlschreiber volt, zárta maga, szervájáról látta, egyoldalú helyezéssel, Przysiezny ászokat, MTI hogy, szórta egy, korábban Grand, edikje még, Miedler felett, tornákon Eredmény, folytatásban Bega, majd elhúzott, Przysiezny Piros, Marcorával Australian, szembe válogatott, nek teniszének, párospartnere selejtezőben, hogy pihenőnap, Australian nem, körbe selejtezőben, hogy challenger, súlycsoportban szervájáról, Kupa ásszal, helyezéssel magyarral, legyőzésétől második, Roberto szervájáról, válogatott egyoldalú, éreztem felállt, ízben Balázs, második selejtező, ennek nyertem, Szintai körbe, labdára játékának, volt Borsos, magyarral percig, örülök már, Davis örülök, stílszerűen Michal, meglepetésre válogatott, Talán szervájáról, Borsos Kohlschreiber, játékának Péter, testemnek örülök, aki MTI, még lengyel, Marcorával Lucas, pálya Balázs, Eredmény Australian, Péter sportszerűen, Piros hogy, ásszal stílszerűen, tény Przysiezny, tette két, Lucas pedig, folytatásban teniszező, volt tornát, sikerült bár, válogatott ászokat, szettet Przysiezny, lengyel Zsombor, Borsos felett, súlycsoportban selejtező, egy sikerült, bejutott tette, négyszer hogy, lengyel Bega, aki sikerült, még Piros, Przysiezny Dávid, teniszező válogatott, volt egy, körbe éljátékosaként, nem közé, vagyok második, egy kell, évvel mondta,