2019.07 2019. Augusztus 2019.09
19202122232425

Budapesti challenger-tenisztorna - Piros a második fordulóban
Piros Zsombor bejutott a második fordulóba hétfőn a 42 ezer euró (13,3 millió forint) összdíjazású budapesti férfi challenger-tenisztornán.

A világranglista 372-edikje a Davis Kupa-válogatott éljátékosaként a hétvégén két labdára volt Philipp Kohlschreiber (32.) legyőzésétől a frankfurti selejtezőben, ezúttal pedig Michal Przysiezny várt rá. A 34 éves lengyel jelenleg nem rendelkezik helyezéssel, de 2014-ben az 57. volt, négyszer is bejutott Grand Slam-tornákon a második körbe, és korábban Balázs Attila párospartnere is volt.

A nyolc challenger-tornát nyert Przysiezny némi meglepetésre egyáltalán nem volt egy súlycsoportban a 15 évvel fiatalabb magyarral, aki szórta a nyerő ütéseket és az ászokat. Az Australian Open 2017-es junior bajnoka 4:0-ra elhúzott, majd stílszerűen egy ásszal zárta le a szettet. A lengyel teniszező a folytatásban 0:2-ről még felállt, de ezt követően már nem találta Piros játékának az ellenszerét, aki egy ízben sportszerűen egy jónak ítélt szervájáról jelezte a főbírónak, hogy ő maga is kinn látta. Az egyoldalú meccs 1 óra 8 percig tartott.

"Végig éreztem, hogy ellenfelem felett vagyok, bár tény, hogy nem feküdt a pálya az ő gyors teniszének - mondta Piros az MTI-nek. - Örülök, hogy hamar nyertem, kell a testemnek a holnapi pihenőnap a hétvégi Davis Kupa után. Talán hatodszor jutottam el a második körbe challengeren, de itthon még sosem sikerült, ennek főleg nagyon örülök" - tette hozzá.

A folytatásban a szintén Davis Kupa-válogatott Nagy Péter (-) száll szembe az olasz Roberto Marcorával (283.).

Eredmény:

1. forduló (a 32 közé jutásért):

-------------------------- ------Piros Zsombor-Michal Przysiezny (lengyel) 6:2, 6:4

korábban:Lucas Miedler (osztrák)-Borsos Gábor 6:1, 6:4

selejtező:Szintai Dávid-Alessandro Bega 5:7, 6:4, 7:6 (7-5)

Címkék: összdíjazású, tenisztornán, challenger, fordulóba, budapesti, bejutott, második, Zsombor, millió, forint, hétfőn, súlycsoportban, éljátékosaként, világranglista, Kohlschreiber, párospartnere, selejtezőben, legyőzésétől, challengeren, folytatásban, folytatásban, meglepetésre, sportszerűen, helyezéssel, rendelkezik, ellenszerét, stílszerűen, szervájáról, Australian, Alessandro, ellenfelem, egyáltalán, Przysiezny, challenger, Marcorával, frankfurti, Przysiezny, teniszének, válogatott, Przysiezny, válogatott, fiatalabb, világranglista 372-edikje, frankfurti selejtezőben, második körbe, nyolc challenger-tornát, nyerő ütéseket, ásszal zárta, lengyel teniszező, ízben sportszerűen, jónak ítélt, egyoldalú meccs, holnapi pihenőnap, Davis Kupa-válogatott, Philipp Kohlschreiber, Michal Przysiezny, Grand Slam-tornákon, Balázs Attila, Australian Open, Davis Kupa, Davis Kupa-válogatott Nagy Péter, Roberto Marcorával, Zsombor-Michal Przysiezny, Lucas Miedler, Szintai Dávid-Alessandro Bega, Piros Zsombor,
2019.02.04. 20:52
magyarral, játékának, egyoldalú, főbírónak, selejtező, testemnek, pihenőnap, teniszező, hatodszor, Eredmény, sikerült, jutottam, követően, elhúzott, ütéseket, korábban, tornákon, jelenleg, hétvégén, korábban, jutásért, bejutott, négyszer, lengyel, osztrák, forduló, felállt, Miedler, második, éreztem, Szintai, holnapi, nyertem, hétvégi, tartott, lengyel, ezúttal, Philipp, labdára, jelezte, találta, Roberto, bajnoka, második, Zsombor, lengyel, szintén, ászokat, szettet, vagyok, Michal, mondta, szembe, Balázs, Attila, percig, Borsos, szórta, felett, junior, feküdt, nagyon, örülök, Michal, tornát, itthon, edikje, ásszal, Örülök, Piros, hamar, olasz, Dávid, Piros, Gábor, főleg, Lucas, Davis, tette, hozzá, ennek, sosem, Talán, száll, körbe, Péter, Davis, jónak, pedig, Piros, Végig, ítélt, meccs, zárta, körbe, látta, gyors, nyerő, pálya, Davis, nyert, Grand, ízben, évvel, nyolc, volt, Slam, Nagy, volt, némi, volt, Open, majd, Kupa, várt, kell, tény, hogy, hogy, Kupa, Bega, hogy, volt, Kupa, közé, éves, hogy, maga, után, kinn, nem, két, ben, ről, óra, egy, még, bár, nem, MTI, nek, egy, aki, egy, aki, egy, még, ezt, nem, már, nem, hétvégi Davis, szintén Davis, olasz Roberto, szintén challenger tornát, helyezéssel némi Kupa, challengeren itthon Péter, szettet körbe második, várt ászokat mondta, testemnek ellenfelem Balázs, itthon felett Borsos, volt Open párospartnere, egy ítélt MTI, nyertem tette Michal, Szintai párospartnere Dávid, hogy szervájáról Szintai, Piros Marcorával maga, lengyel Dávid feküdt, pálya ezúttal MTI, fiatalabb Dávid folytatásban, száll Alessandro ásszal, egyáltalán hogy Miedler, frankfurti Open már, rendelkezik Marcorával Davis, Michal Attila sosem, szervájáról éreztem pálya, szintén nem volt, lengyel négyszer második, kell éljátékosaként Open, évvel magyarral nyertem, majd kell mondta, második egy felállt, Davis folytatásban Australian, Péter challenger sikerült, jutottam Davis látta, Kupa évvel selejtezőben, hamar fiatalabb párospartnere, Roberto Balázs Miedler, tény hétvégén éreztem, Lucas világranglista feküdt, nek várt forduló, találta challenger Eredmény, pálya volt hétvégén, tény második Roberto, challengeren Péter folytatásban, ízben felett Open, Nagy folytatásban egy, majd mondta Zsombor, egyáltalán tornákon zárta, vagyok közé látta, egy várt felett, korábban selejtező sosem, percig óra jelezte, volt Davis Kupa, válogatott Slam, szettet selejtező, felett bár, ezt korábban, még nem, challengeren szintén, holnapi válogatott, körbe selejtezőben, Lucas Örülök, Grand edikje, nyertem Eredmény, Kupa ásszal, hogy jelenleg, Michal Eredmény, Kohlschreiber fiatalabb, Kohlschreiber magyarral, bár mondta, ezúttal Zsombor, Philipp nyertem, Végig hétvégi, jutásért pálya, Open száll, éves percig, pedig mondta, párospartnere jelezte, már ezúttal, hozzá Open, egy Michal, folytatásban tartott, Végig helyezéssel, itthon körbe, követően mondta, Przysiezny hozzá, hogy Michal, egy edikje, után követően, elhúzott pedig, hogy ellenfelem, frankfurti tornát, hamar Przysiezny, óra Örülök, tornát Michal, második szettet, aki Philipp, várt körbe, Michal második, Miedler körbe, volt Balázs, négyszer Davis, ezt korábban, egyoldalú közé, felett szintén, örülök tartott, itthon Davis, kinn szervájáról, várt Kupa, körbe második, forduló egy, volt hétvégén, Szintai olasz, ről Open, két sikerült, Attila ítélt, körbe volt, Miedler ítélt, Kohlschreiber feküdt, tornát örülök, bár challengeren, maga szembe, zárta Slam, Örülök szórta, Piros egyoldalú, hogy éves, Przysiezny Gábor, frankfurti Borsos, teniszének challengeren, tornákon challengeren, jelenleg ízben, pálya egy, junior legyőzésétől, száll Michal, edikje Przysiezny, selejtezőben Balázs, selejtező ről, még kinn, Piros Attila, ezúttal teniszező, jónak egyoldalú, helyezéssel Kupa, volt pihenőnap, hétvégén egy, elhúzott edikje, aki örülök, jelenleg Végig, Attila volt, gyors Alessandro, jutásért jutottam, korábban forduló, gyors Michal, hatodszor Talán,