2019.09 2019. Október 2019.11
14151617181920

Organikus űrtechno-lemezt készített a Liquid Limbs
Taum címmel új lemezt készített a Liquid Limbs. A magyar elektronikus zenei színtér úttörője, amely nemzetközi színtéren is számos elismerést begyűjtött már, ezúttal az űrtechnóban utazik.

"Erősen kísérletező lett a lemez, ami egybecseng azzal, amivel mostanában foglalkozom. A stúdióban az elektronikus hangszerekkel molyolgatás során, egymást követő napokon állt össze egy összefüggő alap, ami inspirálni kezdett, az ötletdarabokat pedig egy-egy tétellé dolgoztam ki. Arra törekedtem, hogy olyan hangzást hozzak létre, ami a Liquid Limbstől eddig nem volt hallható. Ez organikus űrtechno, minőségi fehér zajjal" - mondta az MTI-nek Batta Róbert, aki jó ideje már egyedül viszi a korábban trióként működő projektet.

A szórakoztató, gegekkel tűzdelt house-trance zenét játszó miskolci Liquid Limbs a kilencvenes években három albumot jelentetett meg: a kazettán kiadott Hydro-Gixer (1993) után a Transparent Hole-t (1994) és a -2+3 C-t (1997). A csapat anyagait a híres londoni független kiadóhoz, a Mute-hoz kapcsolódó HMK forgalmazta, felléptek a Prodigy és Moby előtt is. A csapat végül feloszlott, Batta Róbert azonban 2013-ban újraindította, és egy évvel később Teknikum777 címmel ismét lemezt készített, az elmúlt években pedig korábban nem publikált Liquid Limbs-számokat tett közzé.

"Mindig is vonzott az űr témája, a galaktikus univerzum hangulat a kilencvenes évek lemezein is fel-fel sejlett, igaz, jóval fogyaszthatóbb formában. A Taum esetében a kontextus és a sound lett minimalistább, kísérletezőbb, a dolgok letisztultak. A zenében a dallamok helyett inkább a visszatérő motívumokba lehet kapaszkodni" - fogalmazott Batta Róbert.

Kitért arra, hogy a Taum, amely az album egyik száma is, hangutánzó szó, akárcsak az anyag több más darabjának címe, így a Pamboo és a Yaay. "Ezeket az elnevezéseket az atonális dallamok szinte maguktól adták nekem. A megalkotott zenében a minőségi fehér zajon azt értem, hogy előtérbe helyeztem az analóg szintiket, a dobgépet, így lett egyfajta alapzaj, pulzáló visszhang, ami koncepció volt a részemről".

A Liquid Limbs korábban is alapvetően instrumentális zenét játszott, de a számokat hangmintákkal színezték, például felhasználták Hofi Géza és Kudlik Júlia hangját. A Taumon nincs erre példa. "Nem szerettem volna túlgondolni a lemez filozófiáját, de ha a jövőben találok megfelelő alapanyagot, ami hitelesen beleilleszthető, továbbra is fogok ilyeneket használni. A Taumba nem akartam eredeti űrhangokat sem beletenni, mondjuk a NASA hangtárából, szerintem a szintetizátorokból megfelelően hangzó anyagot tudtam kicsiholni".

Batta Róbert elmondta, hogy a Taum élő változata a lemezen hallhatónál jóval dinamikusabb lesz. Kitért arra, hogy a Liquid Limbs legsikeresebb lemeze, a Transparent Hole (amely bekerült a "303 magyar lemez, amit hallanod kell, mielőtt meghalsz" című, 2008-ban kiadott kötetbe) éppen 25 éve jelent meg, ezért idei live setjeiben a friss anyag mellett elő fogja venni az album több darabját.

"Készül egy remix bakelit is a Taum három trackjére, valamint egy korábbi számra, az In Memoriam Malévra külföldi remixerek közreműködésével. Köztük lesz Steel Force, John Barsik, Space Modular, Modular Phaze, Sazera és Allu" - jegyezte meg a zenész.

Címkék: elektronikus, űrtechnóban, elismerést, begyűjtött, nemzetközi, készített, színtéren, úttörője, ezúttal, színtér, Liquid, szintetizátorokból, közreműködésével, beleilleszthető, instrumentális, fogyaszthatóbb, ötletdarabokat, felhasználták, elnevezéseket, minimalistább, kísérletezőbb, legsikeresebb, újraindította, hangmintákkal, hangszerekkel, elektronikus, letisztultak, szórakoztató, filozófiáját, dinamikusabb, foglalkozom, kísérletező, Transparent, alapanyagot, motívumokba, jelentetett, megalkotott, molyolgatás, kilencvenes, fogalmazott, kapaszkodni, túlgondolni, elektronikus hangszerekkel, összefüggő alap, ötletdarabokat pedig, korábban trióként, kilencvenes években, kazettán kiadott, csapat anyagait, híres londoni, csapat végül, évvel később, elmúlt években,
2019.02.13. 12:41
megfelelően, hangtárából, hallhatónál, kilencvenes, Transparent, forgalmazta, kapcsolódó, galaktikus, mostanában, alapvetően, feloszlott, egybecseng, darabjának, hangutánzó, törekedtem, összefüggő, inspirálni, űrhangokat, kicsiholni, visszatérő, helyeztem, készített, projektet, kontextus, független, publikált, felléptek, univerzum, szintiket, remixerek, koncepció, hitelesen, használni, megfelelő, organikus, szerettem, beletenni, szerintem, setjeiben, trackjére, változata, dolgoztam, stúdióban, színezték, ilyeneket, részemről, visszhang, valamint, bekerült, hangulat, elmondta, korábban, hallanod, meghalsz, korábban, egyfajta, darabját, számokat, lemezein, Teknikum, előtérbe, továbbra, dallamok, dallamok, atonális, számokat, játszott, dobgépet, maguktól, esetében, formában, minőségi, külföldi, jegyezte, Memoriam, akárcsak, hangzást, korábban, gegekkel, kazettán, trióként, miskolci, anyagait, űrtechno, minőségi, hallható, kiadóhoz, Limbstől, anyagot, mielőtt, jövőben, zenében, mondjuk, helyett, bakelit, találok, korábbi, kiadott, egymást, években, napokon, akartam, kötetbe, kiadott, Malévra, eredeti, albumot, zenében, sejlett, egyedül, években, pulzáló, alapzaj, hangját, mellett, azonban, például, kezdett, Prodigy, lemezen, tűzdelt, Modular, Modular, vonzott, tétellé, londoni, Róbert, Készül, Pamboo, jelent, mondta, Kudlik, zajjal, Róbert, követő, Liquid, analóg, játszó, szinte, Liquid, Taumon, Ezeket, működő, trance, Liquid, Róbert, Erősen, témája, lemezt, Barsik, hangzó, tudtam, Mindig, Róbert, Liquid, Sazera, elmúlt, magyar, csapat, később, címmel, amivel, Kitért, Taumba, számra, Liquid, zenész, lemeze, csapat, inkább, Kitért, hozzak, Köztük, dolgok, nincs, Limbs, Júlia, jóval, pedig, Batta, létre, lemez, fogok, éppen, eddig, olyan, össze, ezért, példa, lemez, fehér, volna, amely, fehér, végül, Hydro, Gixer, azzal, lemez, lehet, három, album, amely, Batta, friss, sound, ismét, Space, közzé, Phaze, Limbs, előtt, Force, pedig, híres, jóval, Steel, egyik, száma, fogja, venni, viszi, album, Limbs, ideje, Batta, zenét, Batta, anyag, évvel, értem, Limbs, három, anyag, során, remix, zenét, zajon, house, nekem, adták, alap, Hole, lett, Allu, című, több, idei, live, Taum, állt, John, kell, lesz, amit, Géza, címe, több, Taum, hogy, Yaay, hogy, Hofi, volt, hogy, arra, után, Mute, tett, Moby, évek, igaz, lett, Hole, Taum, erre, lett, NASA, lesz, arra, Taum, Arra, hogy, volt, hogy, egy, ami, meg, egy, élő, egy, egy, meg, ban, nem, ami, fel, hoz, HMK, fel, egy, már, elő, ami, ami, aki, nek, Nem, éve, MTI, nem, így, nem, más, sem, szó, így, ban, ami, azt, egy, meg, galaktikus univerzum, kilencvenes évek, sound lett, dolgok letisztultak, dallamok helyett, visszatérő motívumokba, album egyik, anyag több, atonális dallamok, megalkotott zenében, minőségi fehér, analóg szintiket, számokat hangmintákkal, lemez filozófiáját, jövőben találok, lemezen hallhatónál, friss anyag, album több, remix bakelit, korábbi számra, egy mondjuk Hole, instrumentális korábbi Erősen, minőségi volna hangtárából, Limbs Allu azonban, jövőben Hole alapzaj, beletenni kell feloszlott, album alap ismét, analóg Júlia lemez, Kudlik Ezeket elnevezéseket, zajon elő galaktikus, játszó Arra Kudlik, lemezein hogy Taum, remix organikus Készül, tett hoz elmondta, továbbra számokat közreműködésével, friss Róbert lesz, több darabjának Köztük, Kudlik létre univerzum, túlgondolni kísérletező lehet, kapcsolódó Taum létre, részemről Memoriam Taumon, Space Taumba kötetbe, Liquid korábban lemeze, ami kontextus működő, használni például nekem, megfelelő túlgondolni elmondta, ami lett bakelit, inkább kiadóhoz aki, Batta kezdett fogyaszthatóbb, eredeti Liquid Hofi, ban Limbs törekedtem, Liquid kezdett Phaze, tett ban ban, mellett Taum visszatérő, meg letisztultak zenész, friss hangulat Gixer, ami visszhang tudtam, lemezein több Moby, stúdióban Mindig atonális, visszhang egy állt, dinamikusabb hogy később, megfelelő kiadott éve, Hole színezték arra, Moby lemez Limbs, azt Liquid idei, számra szerintem felhasználták, trackjére hangtárából meghalsz, viszi zenében minimalistább, inkább számra amivel, hogy alap Pamboo, amely Yaay, jövőben koncepció, beleilleszthető száma, inspirálni erre, ban fogyaszthatóbb, Limbs címmel, zenét viszi, jelentetett Kitért, dallamok dallamok, csapat Róbert, találok lesz, megfelelő egyik, hogy anyag, Teknikum akartam, Limbs legsikeresebb, Yaay visszhang, igaz remixerek, zenében Hole, arra Liquid, Batta John, később Pamboo, mielőtt jegyezte, univerzum mellett, Mute Modular, Space mellett, ami újraindította, részemről kapaszkodni, évvel szórakoztató, Hofi egy, kezdett például, kísérletezőbb darabját, végül Taum, például legsikeresebb, Limbs jegyezte, Liquid analóg, hallhatónál kilencvenes, fel vonzott, zenében hangtárából, Moby hallanod, Liquid Liquid, azzal lemezen, zenész Hole, lemezt jegyezte, élő mielőtt, minőségi hallható, zajon miskolci, Köztük egyedül, trackjére azt, tűzdelt már, minőségi ban, például Malévra, kapaszkodni jövőben, hogy játszó, vonzott ismét, venni MTI, setjeiben korábbi, albumot zenét, bekerült ami, foglalkozom inspirálni, korábban zenében, Róbert szintetizátorokból, Batta elektronikus, években Hole, hangmintákkal hogy, lesz űrtechno, több valamint, fogja ami, inkább elmúlt, akartam közreműködésével, dolgoztam megfelelően, nem pulzáló, Pamboo találok, publikált közzé, előtérbe ilyeneket, Géza Róbert, zenész játszott, Erősen valamint, miskolci meg, túlgondolni helyett, Batta volt, közzé Kitért, mostanában albumot, Készül közzé, ban hogy, Limbs hangutánzó, egy lehet, Sazera kiadott, instrumentális előtt, elektronikus dallamok, meg évek, adták zajjal, összefüggő számokat, előtt Pamboo, koncepció alap, lesz élő, amely Liquid, mondta Hole, lett egy, jelent live, Batta űrhangokat,