16171819202122
23242526272829
3031

Férfi kézilabda BL - Egy góllal nyert idegenben a Szeged
A MOL-Pick Szeged 26-25-re győzött a norvég Elverum otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában, vasárnap.

Eredmény,

Férfi BL, csoportkör, 8. forduló, A csoport:Elverum HB (norvég) - MOL-Pick Szeged 25-26 (9-14)-------------------- -------------------------- ----

A két csapat múlt vasárnap is találkozott, akkor 32-25-re győzött házigazdaként a Szeged. A vendégek keretéből ezúttal is Stefan Sigurmannsson és Alen Blazevic hiányzott.

A nyeretlen norvég bajnokcsapat a Szeged ellen szerette volna megszerezni első győzelmét a BL-ben, de a vendégcsapat Jorge Maqueda vezetésével már a mérkőzés elején jelentős fölényben játszott. A csongrádiak a kilencedik percben már 5-1-re vezettek, majd az Elverum felzárkózott egy gólra, ám a remekül védekező Szeged 6-1-es sorozattal ismét elhúzott, és a szünetben öt találattal jobban állt.

A második félidő elején Mirko Alilovic büntetőt védett, ami jól jött csapatának, a norvégok ugyanis ötgólos hátrányban sem adták fel a küzdelmet. Állandósult a három-négytalálatos különbség, ami a vendégek horvát kapusának újabb bravúrja miatt nem csökkent tovább.

A szegediek védekezése és támadójátéka egészen az 52. percig jól működött. A hajrában azonban a norvégok 5-0-s szériát produkáltak, a Szeged pedig hét percen keresztül minden helyzetét kihagyta. Végül Maqueda találatával megtört a jég, és a vendégeknek sikerült egy góllal nyerniük.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak svéd légiósa, Lukas Sandell volt tíz góllal. A szegediek közül Maqueda hat, Bánhidi Bence öt gólt dobott.

A hat győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Szeged jövő vasárnap a szlovén RK Celje PL vendége lesz, az öt győzelemmel és három vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig szombaton a lengyel Vive Kielcét fogadja a BL csoportkörében.

Az A csoport állása:1. Barcelona (spanyol) 14 pont (290-219), 2. Paris Saint-Germain (francia) 14 (250-213), 3. Szeged 13, 4. Aalborg HB (dán) 8, 5. Flensburg-Handewitt (német) 7, 6. RK Celje PL (szlovén) 6, 7. Elverum HB 1 (194-238), 8. PPD Zagreb (horvát) 1 (185-234)

szombaton játszották:B csoport: Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 31-25 (14-14)

A B csoport állása:1. THW Kiel (német) 13 pont, 2. Montpellier HB (francia) 11, 3. Veszprém 10 (267-235), 4. Vive Kielce (lengyel) 10 (248-231), 5. Vardar Szkopje (északmacedón) 9, 6. FC Porto Sofarma (portugál) 8, 7. Meskov Breszt (fehérorosz) 2, 8. Motor Zaporizzsja (ukrán) 1

Címkék: csoportkörének, fordulójában, otthonában, nyolcadik, kézilabda, vasárnap, Bajnokok, Elverum, győzött, norvég, Ligája, legeredményesebb, csoportkörében, Sigurmannsson, házigazdaként, négytalálatos, északmacedón, vendégcsapat, bajnokcsapat, felzárkózott, támadójátéka, döntetlennel, győzelemmel, megszerezni, csongrádiak, találatával, Állandósult, vendégeknek, Montpellier, produkáltak, vezetésével, győzelemmel, találkozott, Zaporizzsja, sorozattal, találattal, kilencedik, játszották, fehérorosz, védekezése, vereséggel, csapatának, vendégek keretéből, nyeretlen norvég, vendégcsapat Jorge, mérkőzés elején, kilencedik percben, remekül védekező, második félidő, norvégok ugyanis, vendégek horvát, szegediek védekezése, hajrában azonban, Férfi BL, Elverum HB, MOL-Pick Szeged, Stefan Sigurmannsson, Alen Blazevic, Jorge Maqueda, Mirko Alilovic, Végül Maqueda, Lukas Sandell, Bánhidi Bence, Celje PL, Telekom Veszprém, Vive Kielcét, Paris Saint-Germain, Aalborg HB, Telekom Veszprém-Meskov Breszt, Montpellier HB, Vive Kielce, Vardar Szkopje, Porto Sofarma, Meskov Breszt, Motor Zaporizzsja, Bajnokok Ligája,
2019.11.17. 21:02