10111213141516
17181920212223
24252627282930

Férfi kézilabda BL - Nyolcadik alkalommal elődöntős a Veszprém
A Veszprém nyolcadik alkalommal jutott elődöntőbe a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a negyeddöntő szombati visszavágóján 29-25-re nyert a német Flensburg ellen, amelyet így kettős győzelemmel búcsúztatott.

A veszprémiek múlt szerdán 28-22-re nyerték meg a párharc idegenbeli első meccsét. A négyes döntőt június 1-én és 2-án rendezik Kölnben, az elődöntő párosítását kedden sorsolják.

Eredmény,

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:Telekom Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 29-25 (17-13)------------------- -------------------------- --------------a Veszprém gólszerzői: Gajic 6, Nilsson 5, Mahé 4, Nenadic 3, Nagy L., Lékai, Marguc 2-2, Manaszkov, Ilic, Strlek, Blagotinsek, Mackovsek 1-1

Továbbjutott: a Veszprém kettős győzelemmel, 57-47-es összesítéssel

A találkozón nézőcsúcs született a Veszprém Arénában, a klub közlése szerint 5321 szurkoló tekintette meg a visszavágót a helyszínen. A hazaiaktól Jamali Iman és a dán René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt, a vendégeknél pedig a svéd Jim Gottfridsson nem játszott.

Pocsékul kezdett a hazai csapat, a lövések pontatlanok voltak, és a védekezés sem bizonyult kellően hatékonynak. David Davis vezetőedző a hatodik percben kikérte első idejét, de ekkor a német bajnokságban címvédő és listavezető vendégek Hampus Wanne vezérletével már 5-0-ra vezettek. A Veszprém két perccel később megszerezte első találatát, majd ahogyan az első meccsen, hamarosan ezúttal is kapuscsere következett, és Mikler Roland állt be Sterbik Árpád helyére.

A magyar válogatott kapus jó teljesítményére alapozva a házigazdák előbb felzárkóztak, majd egy 8-2-es sorozattal fordítottak, és összeszedett, lendületes játékkal a szünet előtt eldöntötték a továbbjutást.

A második felvonásban Nagy László megszerezte 900. gólját veszprémi színekben, a svéd Andreas Nilssont viszont térdfájdalmak miatt le kellett cserélni, ám később visszaállhatott. A játék képe nem változott jelentősen, a házigazdák egy 7-3-as szériával tovább növelték előnyüket, és magabiztosan győztek.

A Flensburg legeredményesebb játékosa a svéd Hampus Wanne volt hét találattal.

A két együttes 12. alkalommal találkozott egymással tétmeccsen: két döntetlen és három Flensburg-siker mellett a Veszprém hetedszer nyert.

Az idei lesz a tizedik négyes döntő Kölnben, és - ráadásul sorozatban - a harmadik, amelyen nem vesz részt német csapat.

Később:Barcelona (spanyol)-HBC Nantes (francia) 19.30 (az első mérkőzésen: 32-25)

vasárnap játsszák:Paris Saint-Germain (francia) - Vive Kielce (lengyel) 17.00 (24-34)MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 19.00 (23-31)

Címkék: visszavágóján, búcsúztatott, győzelemmel, negyeddöntő, elődöntőbe, alkalommal, kézilabda, Flensburg, Ligájában, nyolcadik, szombati, legeredményesebb, teljesítményére, visszaállhatott, összesítéssel, térdfájdalmak, Továbbjutott, felzárkóztak, vezérletével, összeszedett, Gottfridsson, bajnokságban, továbbjutást, magabiztosan, Blagotinsek, felvonásban, fordítottak, veszprémiek, visszavágót, pontatlanok, vendégeknél, hatékonynak, listavezető, megszerezte, győzelemmel, megszerezte, következett, eldöntötték, párosítását, negyeddöntő, találkozott, tétmeccsen, veszprémiek múlt, párharc idegenbeli, négyes döntőt, elődöntő párosítását, klub közlése, hazaiaktól Jamali, vendégeknél pedig, hazai csapat, lövések pontatlanok, hatodik percben, német bajnokságban, Férfi Bajnokok Ligája, Telekom Veszprém, Nagy, Veszprém Arénában, Jamali Iman, René Toft Hansen, David Davis, Hampus Wanne, Mikler Roland, Sterbik Árpád, Nagy László, Andreas Nilssont, Paris Saint-Germain, Vive Kielce, MOL-Pick Szeged, Vardar Szkopje, Bajnokok Ligájában,
2019.05.04. 19:22