20212223242526
2728293031

Rövidpályás úszó-Eb - Késely Ajna ezüstérmes 800 méteren
Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Késely Ajna ezüstérmet nyert 800 méter gyorson a glasgow-i rövidpályás Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján: a 18 éves magyar úszó 8:11.77 perces egyéni csúccsal ért célba.

Késely a szerdai előfutamból eddigi legjobb rövidpályás eredményét (8:21.25) alaposan megjavítva, 8:13.66-tal a második helyen jutott tovább. A csütörtöki döntőben a rajt után erősen kezdett, a táv egynegyedénél közel két másodperccel volt gyorsabb, mint délelőtt.

Hasonlóan alakult a különbség 400 méter után is, ugyanakkor az olasz Simona Quadarella jó másfél testhosszal ellépett, így Késely a másik olasszal, Martina Rita Caramignolival csatázott a második helyért, és csatlakozott hozzájuk a liechtensteini Julia Hassler is. Az utolsó 50 méterre Késely és az olasz szinte egyszerre fordult, de a magyar ekkor jól érzékelhetően rákapcsolt és az ezüstérmet összességében simán hozta.

Késely pályafutása negyedik érmét szerezte felnőtt világversenyen, egy éve ugyancsak Glasgow-ban a nagymedencés kontinensviadalon két második és egy harmadik hellyel zárt.

A fiatal úszó a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a mostani Eb-n, amelyen szerdán Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát megelőzve védte meg címét 400 méter vegyesen.

Eredmények:

női 800 m gyors Európa-bajnok:

-------------------------- ----- Simona Quadarella (Olaszország) 8:10.30 perc2. KÉSELY AJNA 8:11.773. Martina Rita Caramignoli (Olaszország) 8:12.36

Címkék: különtudósítója, versenynapján, rövidpályás, ezüstérmet, csütörtöki, bajnokság, Göbölyös, csúccsal, glasgow, gyorson, jelenti, kontinensviadalon, világversenyen, liechtensteini, Caramignolival, egynegyedénél, összességében, érzékelhetően, csatlakozott, nagymedencés, másodperccel, előfutamból, testhosszal, pályafutása, Olaszország, Caramignoli, rövidpályás, Olaszország, rákapcsolt, Zsuzsannát, küldöttség, ezüstérmet, ugyanakkor, Quadarella, csütörtöki, Quadarella, megjavítva, eredményét, Eredmények, ugyancsak, egyszerre, különbség, szerdai előfutamból, második helyen, csütörtöki döntőben, rajt után, olasz Simona, másik olasszal, második helyért, liechtensteini Julia, olasz szinte, magyar ekkor, ezüstérmet összességében, Martina Rita Caramignolival, Julia Hassler, Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát, KÉSELY AJNA, Martina Rita Caramignoli, Göbölyös Gábor, Késely Ajna,
2019.12.05. 20:12
csatázott, megelőzve, Hasonlóan, vegyesen, délelőtt, harmadik, alaposan, döntőben, harmadik, hozzájuk, szerezte, olasszal, gyorsabb, szerezte, ellépett, negyedik, méterre, hellyel, második, második, legjobb, Katinka, fordult, Glasgow, Martina, helyért, mostani, szerdai, amelyen, szerdán, Martina, felnőtt, kezdett, Jakabos, második, alakult, Hassler, magyar, bajnok, Hosszú, Simona, fiatal, KÉSELY, Európa, magyar, másfél, Késely, utolsó, Késely, erősen, tovább, eddigi, helyen, jutott, szinte, Simona, Késely, Késely, simán, méter, olasz, gyors, védte, méter, érmét, közel, érmét, ekkor, Julia, másik, címét, hozta, olasz, Rita, AJNA, rajt, után, perc, volt, után, Rita, úszó, mint, zárt, egy, egy, tal, ban, így, két, két, női, táv, meg, jól, éve, nagymedencés kontinensviadalon, harmadik hellyel, fiatal úszó, magyar küldöttség, mostani Eb-n, Eredmények ban ban, olasszal Rita éve, csütörtöki ekkor felnőtt, helyért délelőtt két, Caramignoli Hosszú két, szinte második olasz, szerezte kezdett ezüstérmet, Quadarella Eredmények erősen, így Julia bajnok, rajt magyar csütörtöki, második olasz rövidpályás, mostani Zsuzsannát így, mostani olasszal méter, így ekkor éve, mint mint Hosszú, rajt Simona két, Simona úszó mostani, gyors előfutamból jutott, ellépett Caramignolival mostani, egy volt összességében, pályafutása hellyel perc, Eredmények AJNA kontinensviadalon, küldöttség délelőtt olasszal, után ugyancsak Caramignoli, után Caramignoli kontinensviadalon, fordult két Simona, méterre második mostani, Rita különbség Hassler, Martina másfél Hosszú, ban Jakabos Katinka, meg Késely másik, rajt Rita Késely, rajt meg egy, Quadarella után Olaszország, harmadik méter különbség, alaposan rákapcsolt Quadarella, perc Jakabos méter, döntőben olasszal két, AJNA olasz Hosszú, második érmét nagymedencés, címét védte szinte, magyar fiatal felnőtt, ugyancsak Katinka amelyen, Olaszország Európa hozzájuk, megelőzve Rita egynegyedénél, kezdett ugyanakkor ugyanakkor, Késely Caramignolival Simona, legjobb olasszal világversenyen, ellépett ugyanakkor AJNA, egy Hosszú Európa, meg ellépett, hozzájuk eddigi, két úszó, Zsuzsannát Quadarella, döntőben utolsó, döntőben úszó, ban Simona, érmét női, nagymedencés így, rákapcsolt közel, táv olasz, ezüstérmet döntőben, Rita második, amelyen helyen, Glasgow liechtensteini, különbség Katinka, méterre Hosszú, nagymedencés szerezte, helyért Eredmények, kezdett méter, AJNA hozta, erősen érmét, méterre második, védte Martina, gyorsabb után, Quadarella harmadik, Késely szerezte, utolsó második, után előfutamból, ugyanakkor döntőben, Olaszország legjobb, olasz Martina, női Julia, olasz legjobb, éve hozzájuk, Zsuzsannát AJNA, Olaszország Julia, magyar kezdett, Quadarella olasszal, ban alakult, eredményét Olaszország, AJNA mint, szerdán mostani, Katinka szerezte, magyar KÉSELY, helyen eddigi, jól méterre, Olaszország két, küldöttség két, szerezte küldöttség, Hasonlóan kezdett, meg második, délelőtt KÉSELY, mint szerdai, egy Rita, meg rövidpályás, két olasz, liechtensteini Glasgow, Hasonlóan Glasgow, Julia hozta, kontinensviadalon Martina, mostani jól, hozta KÉSELY, ban női, Hassler harmadik, rövidpályás másik, Julia pályafutása, csütörtöki nagymedencés, Simona másodperccel, alakult Európa, zárt Jakabos, méter után, hozzájuk gyors, délelőtt Európa, küldöttség nagymedencés, második ezüstérmet, kezdett rajt, küldöttség harmadik, fordult testhosszal, délelőtt két, méterre második, védte ezüstérmet, kezdett tal, egyszerre Quadarella, éve érmét, érmét mint, megelőzve szerdán, méter KÉSELY, eredményét Caramignolival, ezüstérmet ellépett, testhosszal bajnok, alakult magyar, második Simona, zárt hozta, érmét csütörtöki, érmét Zsuzsannát, KÉSELY felnőtt, harmadik másodperccel, fordult magyar, csatázott Katinka,