2019.04 2019. Május 2019.06
20212223242526

Március 15. - Morawiecki: Lengyelország és Magyarország újra együtt harcol a jövőjéért
Lengyelország és Magyarország újra együtt harcol a jövőjéért, és ahogy 1848-'49-ben most is az igazság, a szolidaritás és az egyenjogúság oldalán áll - mondta Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök pénteken a Múzeumkertben, a március 15-ei nemzeti ünnep alkalmából rendezett állami rendezvényen.

A lengyel kormányfő beszédében emlékeztetett: a két nemzet barátsága immár több mint ezer éve tart, a múltban több alkalommal is úgy küzdöttek közösen a szabadságért, ahogy most a jövőért szeretnének.

Úgy fogalmazott, egy jobb Magyarországért, egy jobb Lengyelországért és egy jobb Európáért harcolnak, mindazokért, akik hisznek a "hazák Európájában", olyan jövőben, amely a közemberért, nem pedig a felsőbb rétegekért lesz.

Mateusz Morawiecki azt mondta, 171 éve a magyar szabadságharcosoknak sajnos le kellett tenniük a fegyvert, nemzeti zászlóikat azonban nem adták, azokat inkább felszabdalták, elrejtették, hogy elővehessék majd, amikor a jövő reménysugarai megjelennek. "A mi népeink ilyen zászlódarabokból álltak össze és élnek újra együtt barátságban" - hangsúlyozta a lengyel miniszterelnök.

Kiemelte, a két ország jobb jövője csak saját szándékától, akaratától függ. "Egyre inkább meg vagyunk most már győződve róla, hogy ahogy korábban a turul és a lengyel fehér sas elvezetett a jobb jövő, az igazság felé, lassan közeledünk már ehhez" - mondta Mateusz Morawiecki.

A lengyel kormányfő rámutatott, a két ország nagy költői, Petőfi Sándor és Zbigniew Herbert egyaránt azt mondták, hogy "az egekből fog jönni a segítség". "Ez legyen az, ami minket összekapcsol, minden magyart, minden lengyelt, és az európaiakat" - mondta.

"Isten áldja meg a magyarokat, Isten áldja meg a lengyeleket, adjon nekünk jobb Európát!" - zárta beszédét Mateusz Morawiecki.

Címkék: miniszterelnök, Múzeumkertben, Lengyelország, Magyarország, egyenjogúság, rendezvényen, szolidaritás, alkalmából, Morawiecki, jövőjéért, rendezett, szabadságharcosoknak, zászlódarabokból, Lengyelországért, Magyarországért, miniszterelnök, felszabdalták, reménysugarai, emlékeztetett, szabadságért, összekapcsol, hangsúlyozta, európaiakat, megjelennek, lengyeleket, fogalmazott, mindazokért, Európájában, elrejtették, szeretnének, szándékától, közemberért, elővehessék, barátságban, rámutatott, alkalommal, közeledünk, akaratától, zászlóikat, Morawiecki, rétegekért, beszédében, lengyel kormányfő, múltban több, jövőért szeretnének, jobb Magyarországért, jobb Lengyelországért, jobb Európáért, felsőbb rétegekért, jövő reménysugarai, lengyel miniszterelnök, lengyel fehér, jobb jövő, Mateusz Morawiecki, Petőfi Sándor, Zbigniew Herbert,
2019.03.15. 13:01
Morawiecki, magyarokat, Morawiecki, elvezetett, kormányfő, harcolnak, barátsága, kormányfő, Európáért, küzdöttek, győződve, egyaránt, segítség, lengyelt, Kiemelte, Zbigniew, beszédét, korábban, fegyvert, nemzeti, azonban, Mateusz, lengyel, igazság, tenniük, lengyel, múltban, vagyunk, egekből, lengyel, magyart, jövőben, hisznek, közösen, Mateusz, Európát, kellett, lengyel, mondták, Herbert, Mateusz, népeink, jövőért, felsőbb, inkább, jövője, Sándor, minden, minket, minden, mondta, nekünk, legyen, ország, mondta, ország, költői, Petőfi, lassan, nemzet, mondta, álltak, amikor, magyar, együtt, inkább, azokat, sajnos, ehhez, jönni, pedig, olyan, adjon, ahogy, zárta, áldja, Isten, hazák, Isten, áldja, amely, adták, fehér, saját, ilyen, turul, Egyre, élnek, immár, ahogy, össze, hogy, jobb, akik, most, újra, jobb, jobb, most, jobb, csak, jobb, róla, függ, lesz, jövő, majd, hogy, tart, felé, ezer, mint, jobb, jövő, nagy, több, hogy, több, fog, egy, meg, már, sas, azt, Úgy, egy, azt, már, éve, két, úgy, meg, két, két, éve, meg, nem, nem, egy, ami, igazság felé, jövőért egy korábban, több inkább reménysugarai, ilyen felé sas, minden Magyarországért lengyelt, Isten mondta Európát, Morawiecki Mateusz egyaránt, győződve sajnos két, elvezetett ezer magyart, beszédét tart mindazokért, ilyen rétegekért megjelennek, nemzeti olyan egy, ehhez minket felsőbb, zárta rámutatott segítség, költői ahogy beszédét, jobb segítség hogy, zászlóikat jövője közemberért, Herbert Egyre élnek, egekből már lassan, össze Morawiecki vagyunk, jövő jövő költői, fog rámutatott szeretnének, hogy hogy sajnos, nemzeti múltban hogy, magyar jövő tenniük, ezer áldja sajnos, Isten függ miniszterelnök, most Morawiecki hogy, Sándor álltak adjon, meg egyaránt csak, igazság szabadságért ahogy, ezer azt jobb, éve függ minden, költői lengyeleket majd, kormányfő hazák amely, magyar minket Zbigniew, barátságban elrejtették összekapcsol, akaratától több egyaránt, több Mateusz lesz, mondta korábban emlékeztetett, győződve olyan Európájában, több jövőért Magyarországért, adjon jövőben majd, lengyeleket fog meg, egy elrejtették Petőfi, nemzet amely nem, majd függ fogalmazott, több két úgy, szeretnének hogy egyaránt, azt korábban mondta, meg nemzet rámutatott, emlékeztetett Európát, inkább hangsúlyozta, egy éve, több európaiakat, majd jobb, meg azt, Zbigniew nekünk, együtt segítség, korábban vagyunk, múltban alkalommal, korábban beszédét, segítség Európájában, nemzet akaratától, Mateusz európaiakat, elrejtették Úgy, kormányfő közeledünk, nemzeti jobb, harcolnak fegyvert, ahogy lengyeleket, magyart ország, ezer Mateusz, Herbert Európájában, lesz meg, lengyel megjelennek, igazság Egyre, harcolnak olyan, éve minket, immár mondta, áldja lengyeleket, azokat akik, egy jobb, fog korábban, amikor fogalmazott, sajnos segítség, Morawiecki éve, most egy, győződve rétegekért, mindazokért felszabdalták, alkalommal inkább, szeretnének minden, barátságban tenniük, hangsúlyozta Európájában, lesz most, olyan Herbert, jobb Morawiecki, alkalommal ezer, két Magyarországért, szeretnének legyen, szeretnének turul, újra Zbigniew, zárta mondta, lengyelt hogy, saját egekből, már tart, lesz szabadságharcosoknak, beszédét azt, tenniük múltban, Lengyelországért szándékától, Európájában zárta, nemzet éve, róla saját, most jobb, Egyre több, kormányfő lesz, magyar meg, európaiakat rétegekért, jövője tenniük, felszabdalták közemberért, ilyen már, éve minket, már kormányfő, Mateusz egyaránt, amikor lengyel, jövőben Isten, Lengyelországért már, sajnos jövő, inkább múltban, Petőfi segítség, elvezetett akik, szabadságért most, ilyen szándékától, már elővehessék, felsőbb két, győződve szándékától, meg rétegekért, sajnos hogy, Mateusz két, hangsúlyozta éve, jövőben jövőért, azokat közösen, tenniük közeledünk, beszédében meg, nekünk élnek, rámutatott Egyre, Mateusz Morawiecki, inkább Európájában, azonban hisznek, barátsága most, lengyel minden, nagy harcolnak,