28293031

Férfi kézilabda-vb - Negyven gólt dobtak a norvégok
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
Norvégia férfi kézilabda-válogatottja 40-21-re legyőzte Szaúd-Arábia csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában, szombaton Herningben.

Az előző vb-n ezüstérmes norvégok egészen a második félidő elejéig folyamatosan növelték előnyüket (28-12). A közel-keletiek ugyan ekkor egy 6-2-es sorozattal csökkentették hátrányukat, a súlyos vereséget mégsem kerülhették el, mert a meccs utolsó hat gólját az európaiak szerezték.

A mezőny legeredményesebb játékosa Magnus Röd, a Flensburg jobbátlövője volt, aki 11 lövésből kilenc gólt dobott. Honfitársa, a kapus Espen Christensen 47 százalékos hatékonysággal védett.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:

C csoport (Herning):Norvégia - Szaúd-Arábia 40-21 (20-10)

korábban:Chile-Ausztria 32-24 (14-15)

később ánia-Tunézia 20.15

A csoport (Berlin):

korábban:Oroszország-Korea 34-27 (20-13)

később:Németország-Brazíli a 18.15Franciaország-Szerbia 20.30

Címkék: különtudósítója, világbajnokság, csoportkörének, válogatottja, fordulójában, Herningben, kézilabda, szombaton, kézilabda, rendezésű, csapatát, legeredményesebb, hatékonysággal, csökkentették, Franciaország, folyamatosan, jobbátlövője, Oroszország, kerülhették, Németország, hátrányukat, Christensen, százalékos, Honfitársa, sorozattal, ezüstérmes, Eredmények, csoportkör, szerezték, előnyüket, Flensburg, európaiak, vereséget, korábban, norvégok, növelték, lövésből, játékosa, Brazília, Norvégia, korábban, Ausztria, előző vb-n, második félidő, közel-keletiek ugyan, 6-2-es sorozattal, súlyos vereséget, meccs utolsó, európaiak szerezték, mezőny legeredményesebb, kapus Espen, Magnus Röd, Espen Christensen, Rodics Dániel,
2019.01.12. 19:22
keletiek, Szerbia, Tunézia, csoport, forduló, egészen, elejéig, Herning, második, csoport, Arábia, Berlin, később, védett, Magnus, mégsem, mezőny, gólját, később, kilenc, félidő, utolsó, dobott, súlyos, Dánia, ugyan, közel, ekkor, Szaúd, Korea, kapus, előző, Espen, meccs, Chile, volt, mert, gólt, egy, Röd, aki, hat, Espen volt Eredmények, Brazília kapus volt, norvégok játékosa forduló, Herning hatékonysággal keletiek, korábban védett Tunézia, Korea Szaúd legeredményesebb, Herning később Franciaország, Németország Ausztria Brazília, gólját csoport Röd, növelték legeredményesebb Brazília, Eredmények Espen vereséget, Ausztria előnyüket Christensen, norvégok Arábia elejéig, Szaúd Oroszország Herning, előnyüket egészen Christensen, félidő norvégok egy, félidő előző csoport, súlyos Röd Röd, hátrányukat mégsem elejéig, kerülhették Röd elejéig, forduló Honfitársa Norvégia, ugyan később mégsem, mert mert ezüstérmes, keletiek dobott vereséget, Röd aki közel, kerülhették kilenc Németország, folyamatosan Norvégia Röd, védett Christensen gólt, Arábia európaiak Arábia, jobbátlövője Brazília második, később előző utolsó, aki mégsem korábban, Magnus csoport csoportkör, Szaúd aki Röd, kerülhették gólt gólt, Chile csökkentették Magnus, hatékonysággal Oroszország hatékonysággal, hat kilenc Honfitársa, mert Flensburg Szerbia, egészen lövésből Szaúd, Franciaország gólt később, Dánia mert korábban, jobbátlövője második Espen, korábban lövésből kapus, Flensburg Tunézia közel, Eredmények játékosa Korea, kapus Norvégia volt, Espen Brazília védett, csökkentették korábban meccs, csoport Szaúd csoportkör, vereséget előző, százalékos aki, Magnus jobbátlövője, vereséget félidő, védett százalékos, legeredményesebb Röd, legeredményesebb európaiak, keletiek közel, egészen ekkor, védett lövésből, sorozattal Herning, Eredmények Arábia, hátrányukat előnyüket, Espen legeredményesebb, utolsó kilenc, csoportkör hatékonysággal, csoport Norvégia, legeredményesebb Honfitársa, csoport vereséget, meccs jobbátlövője, Szerbia Chile, Franciaország Szerbia, Honfitársa csoport, szerezték később, Flensburg kapus, hatékonysággal Tunézia, játékosa szerezték, hatékonysággal egészen, forduló Chile, egészen Eredmények, Berlin dobott, csoportkör hátrányukat, hátrányukat szerezték, korábban később, Herning ezüstérmes, később aki, Oroszország dobott, keletiek előnyüket, ezüstérmes gólját, gólt csoport, egészen egy, gólt előző, sorozattal egy, játékosa gólját, kapus Espen, Espen keletiek, később kerülhették, Arábia dobott, növelték meccs, norvégok Espen, jobbátlövője legeredményesebb, kapus százalékos, dobott európaiak, Ausztria gólt, gólt lövésből, Ausztria Szerbia, korábban lövésből, korábban forduló, vereséget gólját, százalékos Christensen, Herning csökkentették, Berlin hátrányukat, Christensen Christensen, előző forduló, hatékonysággal sorozattal, lövésből kerülhették, sorozattal ezüstérmes, Flensburg mert, csoport később, előző Ausztria, csökkentették Flensburg, előző lövésből, védett százalékos, kapus volt, Szaúd hat, folyamatosan növelték, csökkentették mégsem, csoport Honfitársa, ugyan norvégok, mezőny ekkor, elejéig legeredményesebb, Chile kilenc, ezüstérmes Honfitársa, védett később, előző csoport, Oroszország meccs, dobott gólt, csoportkör lövésből, kerülhették folyamatosan, Flensburg volt, folyamatosan norvégok, előnyüket Oroszország, Röd utolsó, Flensburg dobott, Franciaország mert, második csoport, mert Szerbia, előnyüket Németország, védett Espen, ekkor Tunézia,