2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

ITM: egyre több egyetem csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért! programhoz
Egyre több egyetem csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért! programhoz, amely egyetemista mentorok segítségével a vidéken, kistelepüléseken élő fiatalok középiskolai lemorzsolódásának megelőzésén dolgozik - mondta a kezdeményező Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.

György László hozzátette: legutóbb, hatodik felsőoktatási intézményként az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) csatlakozott a programhoz.

A programban négy megye 35 településen kétszáz egyetemista mentor nyolcszáz diákkal foglalkozik, látogat meg átlagosan hetente egyszer - mondta az államtitkár.

A programmal szeretnék segíteni azokat a gyerekeket, akik sikeresen vették az általános iskolai feladatokat, de az átlépés a középiskolába kihívást jelenthet számukra - hangsúlyozta. Megjegyezte: a programban résztvevő gyermekek az egyetemisták tapasztalati által ráláthatnak a továbbtanulási, munka- és kikapcsolódási lehetőségekre, a nagyváros ingergazdagabb környezetére. Így a programban résztvevő gyerekek kibővült "álomkészlettel" tudnak nekivágni a felnőttkornak és ennek megfelelően tudják befutni a tehetségüknek megfelelő pályát - fogalmazott az államtitkár.

Címkék: gazdaságstratégiáért, lemorzsolódásának, kistelepüléseken, Magyarországért, szabályozásért, segítségével, kezdeményező, Minisztérium, államtitkára, középiskolai, Technológiai, Tudományegyetem, kikapcsolódási, ingergazdagabb, álomkészlettel, továbbtanulási, középiskolába, felnőttkornak, lehetőségekre, tehetségüknek, felsőoktatási, intézményként, egyetemisták, tapasztalati, környezetére, csatlakozott, hangsúlyozta, foglalkozik, államtitkár, feladatokat, ráláthatnak, egyetemista, fogalmazott, Megjegyezte, megfelelően, településen, államtitkár, gyerekeket, hozzátette, programmal, programhoz, programban, programban négy, programmal szeretnék, általános iskolai, középiskolába kihívást, programban résztvevő, egyetemisták tapasztalati, nagyváros ingergazdagabb, tehetségüknek megfelelő, György László, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Tanítsunk Magyarországért!, Technológiai Minisztérium,
2020.01.24. 12:02
programban, programban, általános, gyermekek, jelenthet, résztvevő, átlagosan, megfelelő, sikeresen, nekivágni, résztvevő, szeretnék, nyolcszáz, nagyváros, legutóbb, gyerekek, kihívást, kibővült, számukra, segíteni, befutni, iskolai, hetente, látogat, kétszáz, hatodik, egyszer, diákkal, átlépés, tudják, azokat, Loránd, pályát, László, tudnak, Eötvös, György, vették, mondta, mentor, munka, által, ennek, megye, ELTE, akik, négy, meg, Így, feladatokat szeretnék meg, középiskolába tudnak hetente, szeretnék programban csatlakozott, általános Loránd nekivágni, nekivágni középiskolába gyermekek, programban látogat átlagosan, egyetemista segíteni településen, befutni László egyszer, résztvevő tudnak programmal, gyerekek vették hatodik, nekivágni felnőttkornak feladatokat, sikeresen tapasztalati továbbtanulási, környezetére látogat résztvevő, hozzátette lehetőségekre ráláthatnak, György kibővült településen, Megjegyezte Tudományegyetem meg, tudják fogalmazott kibővült, középiskolába ennek általános, Loránd gyermekek ráláthatnak, egyetemisták Tudományegyetem lehetőségekre, György résztvevő csatlakozott, felnőttkornak kikapcsolódási gyerekeket, intézményként csatlakozott Tudományegyetem, kihívást résztvevő tehetségüknek, György programhoz hatodik, egyetemisták iskolai hatodik, intézményként programban meg, átlépés megfelelő munka, környezetére egyetemista államtitkár, programban programban gyerekeket, nekivágni ráláthatnak György, látogat államtitkár mondta, Tudományegyetem résztvevő álomkészlettel, kikapcsolódási álomkészlettel legutóbb, felsőoktatási mentor megye, tudnak ingergazdagabb kihívást, szeretnék környezetére Így, nekivágni által átlagosan, programban középiskolába diákkal, egyszer megfelelő intézményként, továbbtanulási meg programhoz, által iskolai kétszáz, azokat hetente egyetemisták, tudnak kétszáz hangsúlyozta, programban tudnak felnőttkornak, államtitkár befutni felsőoktatási, által környezetére Megjegyezte, által látogat csatlakozott, programban felnőttkornak egyetemista, tehetségüknek László átlépés, feladatokat vették, egyszer kibővült, azokat programban, megfelelően szeretnék, továbbtanulási gyermekek, hozzátette tudják, segíteni egyszer, legutóbb hatodik, álomkészlettel foglalkozik, Eötvös ELTE, programban tehetségüknek, György továbbtanulási, megfelelően államtitkár, intézményként nagyváros, gyerekeket megye, megfelelően nagyváros, Loránd kikapcsolódási, környezetére nyolcszáz, programban résztvevő, felnőttkornak résztvevő, munka gyermekek, foglalkozik résztvevő, tapasztalati Loránd, feladatokat hangsúlyozta, meg továbbtanulási, intézményként programmal, környezetére meg, programban átlagosan, foglalkozik nyolcszáz, kikapcsolódási szeretnék, átlagosan államtitkár, lehetőségekre egyetemista, gyerekeket fogalmazott, László diákkal, egyszer mentor, csatlakozott kibővült, államtitkár programban, intézményként átlagosan, környezetére programhoz, hetente tapasztalati, gyermekek László, résztvevő kihívást, Loránd megye, középiskolába Így, átlagosan felnőttkornak, szeretnék megye, programban segíteni, hangsúlyozta egyszer, munka Így, résztvevő kibővült, mentor befutni, államtitkár hangsúlyozta, ingergazdagabb programmal, hetente foglalkozik, egyszer gyerekeket, programmal egyetemisták, intézményként mentor, átlépés ennek, László László, ennek fogalmazott, munka jelenthet, foglalkozik Megjegyezte, középiskolába programban, Tudományegyetem akik, programban átlagosan, legutóbb fogalmazott, tehetségüknek pályát, átlagosan intézményként, egyetemisták egyetemisták, gyerekeket vették, megfelelő kétszáz, Tudományegyetem kibővült, legutóbb tudják, szeretnék programhoz, legutóbb jelenthet, befutni résztvevő, munka vették, átlépés négy, ráláthatnak tudják, megye befutni, államtitkár sikeresen, által államtitkár, megfelelően programban, résztvevő gyermekek, résztvevő pályát, megfelelően Így, megfelelő településen, kibővült továbbtanulási, továbbtanulási egyetemisták, gyermekek számukra, kihívást középiskolába, felnőttkornak sikeresen, ennek tudnak, résztvevő környezetére, legutóbb programban, László pályát, mentor egyszer, tehetségüknek környezetére, tehetségüknek legutóbb, kibővült számukra,