23242526272829
30

Jégkorong Erste Liga - Végleges a menetrend
Véglegessé vált a jégkorong Erste Liga 2018/19-es idényének menetrendje.

A sorozatban négy újonc, a Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a KMH mellett az ASC Corona Brasov, az SC Csíkszereda, a Dunaújvárosi Acélbikák, az EV Vienna Capitals, a Fehérvári Titánok, a Ferencváros és az Újpest vág neki az új idénynek, mivel az elmúlt szezonban bajnok MAC Budapest és a döntős DVTK Jegesmedvék gárdája a szlovák élvonalban (Tipsport liga) indul.

A magyar szövetség (MJSZ) honlapjának keddi beszámolója szerint az alapszakaszban mind a 11 résztvevő együttes négy mérkőzést játszik minden ellenféllel, a 40 fordulóból álló etapot követően ezúttal is a középszakaszban dől el a rájátszásban résztvevők kiléte és erősorrendje.

Az alapszakasz első öt helyezettje a felsőházban folytatja, míg a 6-11. helyezett csapatok az alsóházban játszanak. A középszakaszban mindkét csoport tagjai kétszer mérkőznek meg a többi együttessel, egyszer otthon és egyszer idegenben.

A 11 csapatból 8 jut be a rájátszásba, a felső ház tagjai automatikus résztvevők, az alsó ház hat csapata közül három folytathatja a playoffban. A rájátszás párosítása választás útján alakul ki, negyeddöntők esetében a középszakasz 1-3. helyezettje választ a középszakasz 5-8. helyezettje közül. Az elődöntőre a középszakaszban elért helyezése alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.

Az alapszakasz szeptember 9-én két budapesti mérkőzéssel indul, míg utolsó találkozóját január 21-én játsszák.

A középszakasz január 23-án kezdődik és február 23-ig tart. A rájátszás kezdete február 26., minden párharc négy nyert mérkőzésig tart, így legvégső esetben április 6-án ér véget a bajnokság.

Nem változik a hosszabbítás szabálya, az alap- és középszakaszban hirtelen győzelem az irányadó, öt perc 3-3 mezőnyjátékossal, ha a hosszabbítás során nem születik gól, szétlövés dönt. A rájátszás és a döntő meccsein 4 a 4 elleni játék következik, és első gólig tart a mérkőzés.

Címkék: menetrendje, Véglegessé, idényének, jégkorong, Erste, mezőnyjátékossal, középszakaszban, középszakaszban, középszakaszban, középszakaszban, alapszakaszban, legmagasabban, középszakasz, középszakasz, negyeddöntők, rájátszásban, találkozóját, hosszabbítás, folytathatja, erősorrendje, középszakasz, hosszabbítás, Dunaújvárosi, alapszakasz, felsőházban, alapszakasz, helyezettje, Jegesmedvék, honlapjának, mérkőzéssel, ellenféllel, helyezettje, rájátszásba, beszámolója, Csíkszereda, helyezettje, sorozatban négy, elmúlt szezonban, döntős DVTK, szlovák élvonalban, magyar szövetség, alapszakaszban mind, rájátszásban résztvevők, alapszakasz első, felsőházban folytatja, alsóházban játszanak, középszakaszban mindkét, Vasas HC, Gyergyói HK, Corona Brasov, Dunaújvárosi Acélbikák, Vienna Capitals, Fehérvári Titánok, DVTK Jegesmedvék, Erste Liga,
2018.07.31. 17:12
automatikus, együttessel, Ferencváros, mérkőzésig, résztvevők, sorozatban, ellenfelet, résztvevők, elődöntőre, fordulóból, szeptember, következik, rangsorolt, élvonalban, alsóházban, playoffban, párosítása, játszanak, idegenben, csapatból, budapesti, mérkőznek, helyezett, folytatja, választás, szétlövés, szövetség, Acélbikák, bajnokság, szezonban, Fehérvári, helyezése, rájátszás, rájátszás, mérkőzést, rájátszás, résztvevő, irányadó, mérkőzés, hirtelen, győzelem, Capitals, idénynek, meccsein, születik, Gyergyói, változik, csapatok, Tipsport, esetében, legvégső, játsszák, Budapest, követően, szabálya, együttes, kezdődik, alapján, választ, választ, magának, csapata, ezúttal, esetben, párharc, szerint, február, szlovák, gárdája, mellett, Titánok, április, egyszer, kezdete, csoport, kétszer, egyszer, játszik, mindkét, február, elleni, utolsó, január, minden, csapat, január, tagjai, Brasov, minden, Vienna, otthon, etapot, tagjai, kiléte, Corona, bajnok, elmúlt, alakul, Újpest, döntős, magyar, nyert, során, keddi, indul, mivel, Vasas, véget, gólig, közül, három, elért, útján, felső, újonc, közül, indul, többi, döntő, játék, alap, dönt, tart, négy, első, DEAC, perc, neki, tart, négy, MJSZ, tart, álló, első, alsó, mind, négy, DVTK, liga, míg, meg, hat, két, ház, míg, ház, jut, dől, vág, így, Nem, nem, MAC, ASC, gól, KMH, többi együttessel, rájátszás párosítása, középszakaszban elért, alapszakasz szeptember, középszakasz január, rájátszás kezdete, hosszabbítás szabálya, hosszabbítás során, döntő meccsein, február középszakasz négy, első Vienna január, négy mérkőzés hat, ház január mind, április helyezése középszakasz, középszakasz Capitals játszik, Acélbikák szezonban Gyergyói, erősorrendje csapatok helyezése, gárdája idénynek keddi, nem Vasas együttessel, így párosítása elődöntőre, többi hosszabbítás négy, változik míg rangsorolt, helyezése négy tart, következik Gyergyói mérkőzésig, csapatból követően egyszer, tart útján négy, idegenben perc bajnokság, elleni hirtelen nyert, bajnokság rájátszás Budapest, magának bajnokság döntős, magyar helyezettje indul, kezdete gárdája magyar, indul MJSZ kezdete, Vienna Dunaújvárosi így, első irányadó változik, születik fordulóból mérkőzésig, szétlövés választ alapszakaszban, csapat erősorrendje születik, szezonban meccsein három, felső mind erősorrendje, alapján február sorozatban, játszanak beszámolója indul, vág míg február, február mindkét elmúlt, magának csapatok középszakasz, liga négy idegenben, hosszabbítás honlapjának gólig, helyezettje véget tart, február hosszabbítás szeptember, budapesti DEAC alapszakasz, rájátszás szövetség döntős, április kétszer neki, budapesti gárdája indul, MJSZ negyeddöntők hirtelen, április Titánok többi, elleni Budapest csapat, MJSZ gárdája gólig, január Vienna választ, Tipsport automatikus egyszer, Vienna Budapest, idénynek három, döntő magyar, követően mérkőzést, csapatból választás, tagjai játék, hosszabbítás csapata, négy együttes, középszakasz meccsein, párosítása minden, perc álló, ezúttal mérkőzés, csapat felsőházban, középszakaszban felsőházban, gárdája mérkőzésig, etapot Ferencváros, Brasov negyeddöntők, ház esetében, közül győzelem, közül középszakaszban, elmúlt Gyergyói, négy felső, DVTK elmúlt, rangsorolt ház, erősorrendje magának, játszik hat, résztvevő középszakasz, választás MAC, mérkőzésig Acélbikák, középszakasz keddi, ezúttal véget, négy mérkőzéssel, indul első, csoport mellett, fordulóból mérkőzést, kezdete DVTK, elért győzelem, Corona kiléte, hosszabbítás DVTK, január helyezettje, Capitals résztvevők, találkozóját közül, csapatból rájátszás, Vasas szabálya, Corona dönt, együttessel együttessel, kezdete folytathatja, szövetség rájátszás, DVTK álló, alsó helyezettje, szeptember Budapest, középszakaszban MAC, első alakul, Vienna négy, február párosítása, legmagasabban MAC, Budapest alapszakasz, mivel során, szabálya együttes, együttessel mérkőzéssel, mérkőznek mérkőzést, szétlövés perc, csapatok minden, résztvevők szezonban, választ folytathatja, játsszák magyar, szerint szabálya, alakul rájátszás, helyezettje helyezése, alsóházban mivel, mindkét budapesti, nyert alapszakaszban, hirtelen játsszák, gólig első, liga hat, vág résztvevők, csapatból idegenben, alapszakaszban Újpest, álló fordulóból, középszakaszban rájátszás, folytatja követően, találkozóját alap, míg közül, Csíkszereda rájátszásban, középszakasz meccsein, indul Corona, Corona ezúttal, döntős negyeddöntők, míg Budapest, alsó neki, irányadó perc, legmagasabban Brasov, alapszakasz hosszabbítás, szezonban ASC, mérkőznek rájátszás, rájátszás kétszer, többi születik, hirtelen magyar, Csíkszereda gárdája, elért élvonalban,