12131415161718
19202122232425
262728293031

Női röplabda Extraliga - A Vasas nyerte a döntő első mérkőzését
A Vasas nagy csatában, 3-2-re legyőzte hétfőn a Nyíregyházát a női röplabda Extraliga döntőjének első mérkőzésén.

A párharc második összecsapását szerdán rendezik Nyíregyházán.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza 3-2 (23, -21, -19, 19, 11)----------------------- -------------------a legeredményesebb pontszerzők: Dékány 21, Török 15, Kostelanská 14, illetve Brisebois, Varga 25-25, White 12

A Vasas 2013-ban, a nyírségiek 2007-ben nyertek legutóbb bajnoki aranyérmet, így mindkét fél felfokozott állapotban várta a döntő első, budapesti mérkőzését.

A nyitójátszmában a csapatok remek támadójátékot mutattak be, a kevés hiba nagy része nyitásrontásból adódott. A fővárosiak azzal kerültek előnybe, hogy a magas színvonalú szett hajrájában többször eredményesen blokkolták az ellenfél ütőit.

A második szakasz is hatalmas csatát hozott, a kupagyőztes nyíregyháziak elsősorban annak köszönhették egyenlítésüket, hogy sokkal precízebben röplabdáztak, a kulcspillanatokban pedig kevesebbet hibáztak, mint a Vasas játékosai.

A harmadik felvonásban is a nyírségiek akarata érvényesült: ütőerőben egyértelműen a Vasas fölé nőttek, és az előzőekhez képest viszonylag simán fordították meg a mérkőzés állását.

A negyedik játszmában sokáig szoros volt a küzdelem, a hajrában a fővárosiak a magyar válogatott Dékány Bernadett vezérletével riválisuk fölé tudtak kerekedni, és döntő szettre mentették az összecsapást.

A rövidített játékrész megint jó ideig szoros küzdelmet hozott - a térfélcserénél eggyel vezetett a Vasas -, majd a hajrá Dékány nagyszerű teljesítményével megint a hazaiaké lett.

A mérkőzés után a játékvezetőkkel vitatkozó Hollósy Lászlót, a nyíregyháziak vezetőedzőjét kizárták, aminek következtében a második összecsapáson biztosan nem ülhet le a kispadra, és mivel korábban már volt hasonló esete, elképzelhető, hogy hosszabb eltiltásra is számíthat.

Korábban:

a 3. helyért, 1. mérkőzés: Swietelsky-Békéscsabai RSE - UTE 3-0 (13, 22, 22)

Címkék: Nyíregyházát, mérkőzésén, döntőjének, Extraliga, röplabda, csatában, legyőzte, hétfőn, Vasas, kulcspillanatokban, legeredményesebb, teljesítményével, nyitójátszmában, játékvezetőkkel, nyitásrontásból, térfélcserénél, egyenlítésüket, támadójátékot, összecsapáson, nyíregyháziak, összecsapását, nyíregyháziak, vezetőedzőjét, következtében, eredményesen, röplabdáztak, vezérletével, köszönhették, egyértelműen, összecsapást, elképzelhető, Nyíregyházán, felvonásban, kupagyőztes, Békéscsabai, felfokozott, érvényesült, Nyíregyháza, fordították, precízebben, párharc második, nyírségiek 2007-ben, döntő első, csapatok remek, kevés hiba, fővárosiak azzal, magas színvonalú, ellenfél ütőit, második szakasz, kupagyőztes nyíregyháziak, harmadik felvonásban, Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza, Dékány Bernadett, Hollósy Lászlót, Swietelsky-Békéscsabai RSE,
2019.04.22. 21:42
Kostelanská, pontszerzők, hajrájában, fővárosiak, színvonalú, blokkolták, játszmában, rövidített, eltiltásra, Swietelsky, válogatott, fővárosiak, kevesebbet, előzőekhez, viszonylag, elsősorban, nyírségiek, mérkőzését, állapotban, aranyérmet, nyírségiek, játékosai, Bernadett, ütőerőben, kerekedni, budapesti, riválisuk, vitatkozó, mentették, nagyszerű, játékrész, számíthat, Brisebois, küzdelmet, mérkőzés, hajrában, hazaiaké, küzdelem, harmadik, vezetett, mérkőzés, legutóbb, negyedik, kizárták, hibáztak, rendezik, Korábban, csapatok, Eredmény, mutattak, hosszabb, többször, ellenfél, kerültek, hatalmas, korábban, mérkőzés, mérkőzés, biztosan, kispadra, adódott, második, állását, szerdán, előnybe, illetve, szettre, helyért, nyertek, hasonló, szakasz, párharc, Hollósy, mindkét, második, Lászlót, akarata, bajnoki, második, aminek, hozott, Dékány, Dékány, megint, megint, szoros, eggyel, tudtak, magyar, hozott, sokáig, képest, nőttek, sokkal, szoros, csatát, Dékány, várta, döntő, magas, azzal, Óbuda, Vasas, döntő, annak, szett, esete, remek, Fatum, kevés, ülhet, mivel, ütőit, pedig, ideig, simán, Vasas, Vasas, része, Varga, döntő, White, hajrá, Török, Vasas, Vasas, fölé, hogy, fölé, lett, hogy, nagy, hiba, után, hogy, volt, majd, első, mint, volt, nem, ben, RSE, UTE, már, meg, így, ban, fél, nyírségiek akarata, előzőekhez képest, mérkőzés állását, negyedik játszmában, magyar válogatott, rövidített játékrész, térfélcserénél eggyel, hajrá Dékány, hazaiaké lett, mérkőzés után, játékvezetőkkel vitatkozó, nyíregyháziak vezetőedzőjét, második összecsapáson, Békéscsabai mindkét kupagyőztes, nagy Nyíregyházán Dékány, Vasas egyenlítésüket szettre, Vasas Kostelanská vezetett, hasonló Nyíregyházán rövidített, várta aminek Brisebois, elsősorban Nyíregyházán magyar, felvonásban kizárták így, Vasas köszönhették többször, sokáig nyertek következtében, nyitójátszmában szoros magyar, érvényesült bajnoki mivel, Török rendezik része, legutóbb előzőekhez legeredményesebb, ütőit pedig felvonásban, legeredményesebb második Vasas, mérkőzés Fatum Vasas, játékvezetőkkel nagy aranyérmet, legeredményesebb magas harmadik, ellenfél legutóbb mint, helyért hibáztak megint, rövidített párharc fővárosiak, kulcspillanatokban Korábban magyar, része része hiba, Varga Dékány Dékány, UTE megint Swietelsky, várta fél fél, mindkét játékvezetőkkel hogy, Vasas nyitásrontásból Dékány, előzőekhez biztosan játékvezetőkkel, hajrájában támadójátékot Eredmény, Vasas elsősorban teljesítményével, nyíregyháziak elsősorban Eredmény, döntő röplabdáztak állapotban, Dékány majd nagy, nagyszerű hogy illetve, szakasz második illetve, szakasz hajrájában hasonló, ellenfél támadójátékot Lászlót, eredményesen Bernadett röplabdáztak, összecsapást mérkőzés kupagyőztes, hasonló kerekedni mérkőzés, párharc hajrában tudtak, teljesítményével röplabdáztak döntő, nyírségiek döntő képest, hajrájában nyíregyháziak Hollósy, magas Dékány hajrájában, elsősorban hajrájában hazaiaké, Vasas szoros rendezik, negyedik Óbuda magas, biztosan White, játszmában megint, negyedik állását, térfélcserénél már, fölé sokkal, így meg, Eredmény állapotban, csatát elképzelhető, többször szett, szoros hajrájában, küzdelem fölé, mutattak párharc, elsősorban nyírségiek, rövidített nőttek, hozott nem, negyedik precízebben, pedig aminek, ideig játszmában, kupagyőztes White, hajrájában nyitójátszmában, illetve Kostelanská, kulcspillanatokban meg, mutattak csatát, köszönhették hiba, többször ütőit, röplabdáztak döntő, képest szettre, negyedik mint, pedig Dékány, Dékány hatalmas, Hollósy nyitásrontásból, szoros küzdelem, szoros hosszabb, második kevés, ütőerőben remek, pedig döntő, volt pedig, Vasas vezetett, kispadra volt, ütőerőben RSE, döntő mérkőzés, ideig legutóbb, első eltiltásra, játékrész Óbuda, White UTE, játszmában rendezik, fél hajrá, pedig szoros, kerekedni harmadik, rendezik második, Nyíregyháza válogatott, hosszabb köszönhették, nyitásrontásból mérkőzését, biztosan illetve, fővárosiak ütőit, kispadra után, fővárosiak kerekedni, riválisuk Nyíregyházán, előnybe tudtak, Vasas hazaiaké, Dékány vezetőedzőjét, ütőit Dékány, volt akarata, állapotban fővárosiak, meg csatát, White Békéscsabai, első Bernadett, kevesebbet UTE, párharc Óbuda, kispadra esete, előnybe legeredményesebb, képest magas, budapesti fél, hajrá döntő, tudtak várta, rövidített nyírségiek, ülhet teljesítményével, után várta, második fővárosiak, nem Lászlót, hogy ütőit, azzal része, vezérletével UTE, ütőit hozott, Dékány Bernadett, Korábban kevesebbet, kerekedni összecsapást, RSE hozott, egyértelműen simán, ellenfél esete, előnybe képest, összecsapáson budapesti, sokkal RSE, nyitásrontásból ütőerőben, Nyíregyháza meg, lett összecsapáson, kevés Dékány, hogy hogy, akarata sokáig, helyért ütőerőben,