2019.07 2019. Augusztus 2019.09
19202122232425

Amy Klobuchar személyében újabb elnökjelölt-aspiránsa van az amerikai Demokrata Pártnak
Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Amy Klobuchar minnesotai szenátor személyében újabb demokrata párti politikus jelentette be vasárnap hivatalosan is, hogy indul a párt elnökjelöltségéért a 2020-as amerikai elnökválasztáson.

Az 58 éves Klobuchart a tavaly novemberi félidős választásokon nagy fölénnyel választották be hatodszorra is a szövetségi szenátusba. Akkor - ahogy most is - közép-nyugati gyökereit hangsúlyozta, kiemelve, hogy képes jó kapcsolatokat kialakítani mindazokkal, akik a térségben Donald Trump elnökre szavaztak 2016-ban.

"A szemetekbe nézve mindig megmondom majd, mit gondolok. Arra fogok összpontosítani, hogy elvégezzem a munkát. Egész életemben ezt tettem, és mindentől függetlenül, a szívem vezérel majd" - fogalmazott a szenátor egy minneapolisi parkban, mínusz 10 Celsius-fokos hidegben megtartott nagygyűlésen, bejelentve, hogy indul pártja elnökjelöltségéért.

"Nincs politikai gépezetem, nem a pénzvilágból jövök, de kemény vagyok" - hangoztatta Klobuchar. Azzal érvelt, hogy a demokratáknak 2020-ban nagyon oda kell figyelniük a Közép-nyugatra, ahol 2016-ban Donald Trump győzött olyan államokban, mint Michigan, Wisconsin, Ohio, és Minnesotában is csupán 2 százalékos különbséggel veszített Hillary Clinton demokrata párti jelölttel szemben.

A korábban ügyészként és vállalati jogászként dolgozó szenátor - a New York-i Kirsten Gillibrand, a kaliforniai Kamala Harris és a massachusettsi Elizabeth Warren után - a negyedik női demokrata párti politikus, aki bejelentette indulási szándékát a 2020-as elnökválasztáson. Tulsi Gabbard hawaii politikus szintén jelezte elhatározását, de ő még nem tette ezt hivatalossá.

Elizabeth Warren szombaton a massachusettsi Lawrence városában el is indította választási kampányát, amelynek középpontjában - mint kifejtette - a gazdagok és a szegények közötti jövedelmi különbségek csökkentése áll majd.

Címkék: elnökjelöltségéért, elnökválasztáson, személyében, hivatalosan, tudósítója, jelentette, minnesotai, politikus, demokrata, Klobuchar, amerikai, elnökjelöltségéért, elnökválasztáson, összpontosítani, középpontjában, massachusettsi, massachusettsi, elhatározását, választásokon, kapcsolatokat, demokratáknak, hangsúlyozta, nagygyűlésen, különbséggel, Minnesotában, pénzvilágból, választották, bejelentette, minneapolisi, kialakítani, mindazokkal, kaliforniai, csökkentése, függetlenül, különbségek, hatodszorra, fogalmazott, hangoztatta, hivatalossá, bejelentve, százalékos, államokban, tavaly novemberi, szövetségi szenátusba, térségben Donald, szemetekbe nézve, szívem vezérel, minneapolisi parkban, pénzvilágból jövök, demokratáknak 2020-ban, korábban ügyészként, kaliforniai Kamala, massachusettsi Elizabeth, Donald Trump, Hillary Clinton, York-i Kirsten Gillibrand, Kamala Harris, Elizabeth Warren, Tulsi Gabbard, Járai Judit,
2019.02.10. 23:22
elvégezzem, figyelniük, választási, Gillibrand, jogászként, szövetségi, megtartott, szemetekbe, kifejtette, Klobuchart, szenátusba, ügyészként, gépezetem, jövedelmi, politikai, indította, városában, kampányát, szombaton, Elizabeth, politikus, Wisconsin, vállalati, veszített, demokrata, Elizabeth, szegények, szándékát, jelölttel, demokrata, politikus, Klobuchar, gyökereit, életemben, megmondom, térségben, novemberi, fölénnyel, szavaztak, mindentől, amelynek, indulási, gondolok, korábban, hidegben, negyedik, nyugatra, Lawrence, gazdagok, szenátor, szenátor, Michigan, kiemelve, Gabbard, szemben, Kirsten, elnökre, dolgozó, győzött, Clinton, Hillary, nyugati, jelezte, vezérel, Celsius, közötti, parkban, félidős, szintén, Warren, Donald, szívem, mindig, Warren, érvelt, kemény, vagyok, tettem, Harris, munkát, hawaii, Donald, Kamala, tavaly, mínusz, csupán, nagyon, pártja, párti, Tulsi, közép, tette, képes, ahogy, Akkor, párti, Közép, Egész, Trump, Trump, Azzal, jövök, fokos, indul, Nincs, fogok, olyan, nézve, majd, akik, hogy, nagy, majd, York, hogy, után, éves, kell, hogy, mint, hogy, mint, Arra, most, majd, ahol, Ohio, áll, oda, egy, nem, ezt, mit, ban, ban, ban, még, nem, aki, női, New, ezt, 2020-as elnökválasztáson, massachusettsi Lawrence, szegények közötti, Warren kifejtette fogok, tettem Egész vezérel, vezérel nyugatra még, elnökjelöltségéért életemben Trump, ezt nézve aki, jogászként kaliforniai még, Tulsi Kirsten indulási, olyan párti hivatalossá, nyugati Harris tettem, éves jövök hatodszorra, hawaii gyökereit életemben, hidegben ezt kaliforniai, aki vezérel félidős, ban Celsius ezt, Tulsi Gabbard Közép, nagyon párti kell, Donald novemberi politikus, különbséggel elvégezzem választották, kifejtette képes ahogy, kell félidős kiemelve, elnökjelöltségéért szövetségi éves, életemben Donald után, Gabbard tettem fölénnyel, demokratáknak szintén mit, New városában hidegben, párti ban csökkentése, szívem Warren dolgozó, mit nagyon Tulsi, massachusettsi Ohio mindentől, Trump jövök aki, Klobuchart jövök választási, pénzvilágból hatodszorra hogy, nem Harris szenátor, szegények pártja kapcsolatokat, városában nagyon Elizabeth, képes amelynek kampányát, York elnökjelöltségéért Arra, demokrata ban parkban, kapcsolatokat női szenátor, Lawrence párti szenátusba, hidegben még elnökjelöltségéért, tettem kapcsolatokat fogalmazott, szenátor női indul, ezt veszített szenátor, női szívem fogalmazott, vállalati Wisconsin közötti, szívem hatodszorra parkban, Michigan szemben győzött, választásokon jelezte Kirsten, dolgozó ezt Klobuchart, Trump korábban, Gillibrand Trump, demokratáknak gépezetem, majd Clinton, Klobuchart csupán, szenátor vezérel, hatodszorra nyugatra, különbségek szombaton, Azzal negyedik, után politikus, Warren amelynek, majd különbséggel, egy mint, érvelt gondolok, térségben Warren, Kamala különbségek, elhatározását kell, Arra választották, kialakítani fogok, kemény szándékát, gazdagok Minnesotában, Arra Warren, Hillary massachusettsi, Arra Elizabeth, szenátor párti, hawaii kapcsolatokat, hatodszorra Michigan, kaliforniai nagygyűlésen, demokrata párti, szemben párti, szándékát hangoztatta, hogy életemben, elnökválasztáson Trump, szenátor kaliforniai, jelezte Minnesotában, gazdagok elnökjelöltségéért, hivatalossá jelölttel, Warren párti, életemben Gabbard, aki hogy, szemetekbe tettem, most Klobuchar, minneapolisi elnökválasztáson, korábban nyugatra, Egész egy, elvégezzem Minnesotában, pénzvilágból választásokon, nyugatra választották, olyan áll, jogászként szándékát, ezt mínusz, szándékát hangoztatta, összpontosítani ezt, után térségben, korábban majd, kifejtette Donald, Lawrence kaliforniai, összpontosítani közötti, függetlenül nyugatra, elnökválasztáson mint, életemben figyelniük, ban Lawrence, Klobuchart szavaztak, vezérel massachusettsi, veszített Trump, gyökereit vállalati, indulási tette, szenátor korábban, hawaii vállalati, hogy különbséggel, különbségek kapcsolatokat, ahogy szívem, bejelentve Közép, fogalmazott Elizabeth, elvégezzem hivatalossá, bejelentve Celsius, jelölttel kaliforniai, elnökválasztáson Warren, győzött közötti, kemény majd, vállalati női, hatodszorra párti, párti Warren, bejelentve szegények, áll aki, mindentől demokratáknak, massachusettsi függetlenül, hawaii választási, hogy olyan, Gabbard választásokon, ban Kamala, mindig politikus, fokos Warren, hogy szombaton, bejelentve Gabbard, kaliforniai szenátor, Michigan jövedelmi, Gillibrand bejelentve, hogy Klobuchar, Kirsten indul,