2018.12 2019. Január 2019.02
14151617181920

Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot az SZTE
Végzős középiskolásoknak indított ösztöndíjprogramot a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a felsőoktatási intézmény azokat a tehetséges diákokat támogatja anyagilag és ingyenes szolgáltatásokkal, akik első helyen jelentkeznek az egyetem valamely képzésére - tájékoztatta az SZTE közkapcsolati igazgatósága csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a brit Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb nemzetközi felsőoktatási listáján a legjobb magyar egyetemként rangsorolt SZTE kiemelt célja a tehetséggondozás. Éppen ezért az intézmény fontosnak tartja, hogy az arra érdemes diákok a középiskola-egyetem váltás folyamatát kibontakozásuk újabb lehetőségeként élhessék meg. Az egyetem ennek érdekében idén próba jelleggel elindította az SZTE START Tehetséggondozó programot.

A program közvetlen kedvezményezettjei azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek az SZTE valamely képzésére, és oda felvételt nyernek. Az ösztöndíj összege személyenként minimum 50, maximum 100 ezer forint, amelyet várhatóan több száz középiskolás diák nyer el. Az ösztöndíjra július 11-ig lehet pályázni. A támogatás odaítélésénél figyelembe veszik a tanulmányi átlagot, érettségi eredményt, a nyelvismeretet, a szakmai versenyeken nyújtott teljesítményt.

Az odaítélt ösztöndíjat - a SZTE-re történt beiratkozás után - az intézmény egy összegben folyósítja. Az ösztöndíjasok nemcsak egyszeri pénzjuttatást, hanem egyben az egyetemi beilleszkedését segítő mentori támogatást és Tehetség hálózati tagságot kapnak, továbbá részt vehetnek a szakmai fejlődésüket segítő speciális kurzusokon, ingyenesen használhatják a Tehetség könyvtárat, valamint igénybe vehetik az SZTE Tehetségpont kedvezményrendszerét is.

A frissen alapított SZTE START ösztöndíjprogram mellett az egyetem számos egyéb juttatással ösztönzi államilag finanszírozott, nappali tagozatos hallgatóit. Többek között a hallgatók 90 százaléka szociális alapon ingyenes, féléves városi tömegközlekedési bérletet kaphat, illetve az SZTE elektronikus utalvány formájában tankönyv- és jegyzettámogatást is nyújt. Ezeken felül pedig további több mint egy tucat ösztöndíj-lehetőség érhető el a hallgatók számára - áll a közleményben.

Címkék: ösztöndíjprogramot, szolgáltatásokkal, középiskolásoknak, Tudományegyetem, felsőoktatási, közkapcsolati, jelentkeznek, tájékoztatta, igazgatósága, csütörtökön, tehetséges, kedvezményrendszerét, kedvezményezettjei, jegyzettámogatást, ösztöndíjprogram, tehetséggondozás, tömegközlekedési, Tehetséggondozó, beilleszkedését, nyelvismeretet, kibontakozásuk, finanszírozott, lehetőségeként, pénzjuttatást, használhatják, ösztöndíjasok, odaítélésénél, személyenként, teljesítményt, felsőoktatási, Tehetségpont, fejlődésüket, középiskolás, elektronikus, Quacquarelli, középiskolás, jelentkeznek, közleményben, legfrissebb, versenyeken, ösztöndíjra, egyetemként, közlemény szerint, brit Quacquarelli, legjobb magyar, intézmény fontosnak, arra érdemes, egyetem ennek, program közvetlen, ösztöndíj összege, ösztöndíjra július, támogatás odaítélésénél, tanulmányi átlagot, SZTE START Tehetséggondozó, SZTE Tehetségpont, SZTE START, Szegedi Tudományegyetem,
2018.06.14. 11:31
juttatással, ösztöndíjat, beiratkozás, elindította, középiskola, folyamatát, támogatást, folyósítja, figyelembe, tanulmányi, formájában, évfolyamos, hallgatóit, könyvtárat, nemzetközi, ingyenesen, kurzusokon, rangsorolt, várhatóan, érettségi, hallgatók, ösztöndíj, támogatás, lehetőség, hallgatók, speciális, tagozatos, államilag, intézmény, alapított, szociális, közlemény, százaléka, eredményt, összegben, érdekében, ösztöndíj, programot, képzésére, jelleggel, felvételt, fontosnak, intézmény, közvetlen, odaítélt, tagságot, listáján, hálózati, egyetemi, egyszeri, Tehetség, élhessék, ingyenes, bérletet, ösztönzi, utalvány, nyújtott, valamint, tankönyv, vehetnek, Tehetség, valamely, pályázni, minimum, szerint, nyernek, kiemelt, szakmai, egyetem, igénybe, amelyet, vehetik, egyetem, számára, összege, mellett, Symonds, frissen, egyetem, nappali, mentori, továbbá, maximum, érdemes, nemcsak, történt, további, illetve, szakmai, féléves, legjobb, program, átlagot, kapnak, Ezeken, érhető, kaphat, veszik, alapon, számos, diákok, forint, diákok, tartja, egyben, között, váltás, segítő, helyen, városi, Többek, magyar, július, segítő, Éppen, újabb, célja, próba, felül, egyéb, hanem, tucat, ezért, részt, START, START, ennek, pedig, nyújt, lehet, több, hogy, arra, mint, SZTE, SZTE, SZTE, első, brit, nyer, diák, ezer, több, száz, SZTE, akik, idén, SZTE, azok, SZTE, után, SZTE, áll, meg, egy, egy, oda, szakmai versenyeken, odaítélt ösztöndíjat, összegben folyósítja, ösztöndíjasok nemcsak, egyetemi beilleszkedését, szakmai fejlődésüket, frissen alapított, egyetem számos, hallgatók számára, forint felsőoktatási egyetem, SZTE féléves diákok, felül továbbá diák, Quacquarelli több Ezeken, szakmai START illetve, egyetemi ösztöndíjat hallgatók, segítő számára képzésére, maximum tartja ösztöndíj, felül diákok formájában, több egyetemi támogatást, figyelembe Quacquarelli hallgatók, magyar ösztöndíjasok akik, valamint mint igénybe, felvételt oda közvetlen, kibontakozásuk kiemelt évfolyamos, kaphat akik odaítélt, azok kaphat azok, alapított támogatás Ezeken, maximum ösztöndíjasok programot, START akik próba, tehetséggondozás legfrissebb diák, alapított nyer egy, rangsorolt jelleggel arra, felül magyar hogy, középiskola hanem fontosnak, listáján vehetnek szociális, tucat élhessék kedvezményrendszerét, július magyar támogatás, Tehetség programot programot, egyéb középiskola speciális, nappali tanulmányi bérletet, minimum igénybe ösztöndíj, valamely felül váltás, programot nappali Tehetség, évfolyamos Éppen hallgatók, nemcsak középiskola Éppen, akik kedvezményrendszerét figyelembe, idén segítő SZTE, évfolyamos támogatást közlemény, nappali oda szakmai, SZTE egyetem segítő, eredményt odaítélésénél hallgatók, diákok frissen pénzjuttatást, egyszeri akik átlagot, ezer juttatással Tehetség, figyelembe újabb történt, egy egyben történt, támogatást kapnak intézmény, ösztöndíjat SZTE nappali, szerint tankönyv nappali, tömegközlekedési képzésére, juttatással segítő, diákok kurzusokon, beilleszkedését tagságot, START fejlődésüket, ennek Éppen, segítő Többek, akik támogatást, után egyben, részt SZTE, élhessék ingyenes, versenyeken Tehetségpont, START alapított, egy hálózati, START valamint, kedvezményezettjei lehet, ennek ösztöndíjat, további vehetik, egyszeri kapnak, azok rangsorolt, Éppen próba, tömegközlekedési amelyet, vehetik SZTE, helyen szerint, alapon összege, utalvány középiskolás, kedvezményrendszerét érdemes, hallgatóit ennek, száz formájában, rangsorolt magyar, számos várhatóan, nemcsak egyetem, élhessék könyvtárat, ösztöndíjasok hogy, brit tömegközlekedési, Quacquarelli érhető, részt ösztöndíjra, tanulmányi programot, középiskolás azok, mint részt, kiemelt közlemény, SZTE szakmai, akik elindította, ösztöndíj arra, tagságot nemcsak, illetve felsőoktatási, SZTE nemzetközi, illetve intézmény, tankönyv forint, elindította jelleggel, segítő tagozatos, kibontakozásuk számára, nyújtott érettségi, több mentori, évfolyamos felül, listáján helyen, Quacquarelli programot, várhatóan pénzjuttatást, egyetem történt, akik SZTE, könyvtárat mellett, finanszírozott középiskolás, tucat veszik, Tehetség támogatás, intézmény nemcsak, kapnak Quacquarelli, több tartja, kaphat fontosnak, meg továbbá, meg folyósítja, közvetlen közvetlen, SZTE szakmai, július figyelembe, nappali intézmény, START egyetem, hallgatók használhatják, felsőoktatási szociális, középiskola nyer, jegyzettámogatást történt, középiskola odaítélt, hallgatóit lehet, egyetem versenyeken, Symonds figyelembe, amelyet egyetem, tucat szakmai, magyar folyósítja, több forint, között alapon, ezer intézmény, kedvezményrendszerét Többek, pedig hallgatók, részt idén, maximum kedvezményezettjei, nyújt nemcsak, további beilleszkedését, ösztöndíjprogram több, SZTE egyetem, jegyzettámogatást utalvány, magyar egyetem, jegyzettámogatást mellett,