2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

A hódeszkás Fritz Botond jól debütált a Big Air vk-sorozatában
A hódeszkás Fritz Botond pályafutása során először indult az úgynevezett Big Air számban világkupaversenyen, debütálása pedig jól sikerült, 21. helyen végzett.

A magyar szövetség beszámolója szerint a vk-idény hagyományosan az új-zélandi Cardronában veszi kezdetét, ahol rendre igen erős mezőny gyűlik össze. Ezúttal 35 hódeszkás állt rajthoz, a magyar sportoló pedig 43 pontjával ugyan nem jutott a legjobb tizet felvonultató fináléba, mégis elégedett lehet a teljesítményével, mivel olimpiai döntősöket megelőzve lett 21. a viadal szombati selejtezőjében.

"Magamhoz képest nagyon jól teljesítettem mindkét körben. Az első edzőnapon volt pár nehézségem, viszont a selejtező napján már minden nagyon jól ment, és ekkor már sikerült a trükk, amit akartam, a backside duplakork 1080. A kvalifikáción is ezt próbáltam, és le is tettem szép tisztán. Nagyon boldog vagyok ezzel az eredménnyel, sok tapasztalatot szereztem és jó volt a világ legjobbjaival versenyezni" - mondta Fritz.

A Big Air a szabadstílusú hódeszkások egyik szakága, melyben egy hosszabb nekifutó után egy nagyméretű ugratóról elrugaszkodva kell bemutatni egyetlen ugrást. A 60-70 km/h-s elugrási sebesség eléréséhez meredek nekifutóra van szükség. A starthely és az ugrató közötti szintkülönbség többnyire meghaladja a 30 métert. A versenyzőket zsűri pontozza, a választott trükk technikai nehézsége, valamint a versenyző kreativitása és stílusa alapján. A szám a tavalyi, phjongcshangi olimpián debütált a téli ötkarikás játékokon.

Címkék: világkupaversenyen, pályafutása, úgynevezett, debütálása, hódeszkás, sikerült, végzett, számban, először, Botond, indult, teljesítményével, szintkülönbség, selejtezőjében, teljesítettem, tapasztalatot, szabadstílusú, phjongcshangi, elrugaszkodva, legjobbjaival, kvalifikáción, hagyományosan, versenyzőket, kreativitása, felvonultató, Cardronában, versenyezni, eredménnyel, hódeszkások, beszámolója, döntősöket, eléréséhez, nekifutóra, meghaladja, nehézségem, választott, nagyméretű, játékokon, starthely, hódeszkás, megelőzve, ötkarikás, magyar szövetség, vk-idény hagyományosan, új-zélandi Cardronában, magyar sportoló, legjobb tizet, viadal szombati, első edzőnapon, selejtező napján, backside duplakork, világ legjobbjaival, szabadstílusú hódeszkások, Fritz Botond,
2019.08.24. 15:12
szereztem, bemutatni, selejtező, edzőnapon, ugratóról, próbáltam, nehézsége, pontjával, duplakork, szövetség, elégedett, technikai, versenyző, többnyire, sikerült, sportoló, backside, hosszabb, nekifutó, pontozza, valamint, sebesség, szombati, kezdetét, olimpián, Magamhoz, fináléba, elugrási, olimpiai, debütált, egyetlen, zélandi, közötti, stílusa, alapján, tavalyi, szükség, meredek, melyben, szerint, szakága, tisztán, legjobb, Ezúttal, rajthoz, viszont, akartam, mindkét, rendre, métert, viadal, ugrást, jutott, nagyon, magyar, magyar, minden, tettem, boldog, mondta, képest, ugrató, nagyon, körben, mezőny, vagyok, gyűlik, napján, Nagyon, tizet, zsűri, trükk, idény, trükk, világ, mégis, ezzel, mivel, ekkor, Fritz, lehet, pedig, egyik, veszi, össze, ugyan, állt, igen, téli, erős, szám, volt, ment, volt, után, lett, kell, amit, szép, ahol, első, Air, Big, már, sok, már, ezt, jól, van, pár, nem, egy, egy, jól, hosszabb nekifutó, nagyméretű ugratóról, ugrató közötti, versenyzőket zsűri, választott trükk, versenyző kreativitása, téli ötkarikás, ugyan olimpián jól, ugratóról egyetlen elrugaszkodva, szereztem Big próbáltam, már legjobb versenyezni, szereztem Fritz sok, beszámolója ezt van, volt legjobb tizet, nem magyar Big, hódeszkás jutott phjongcshangi, nagyon tapasztalatot igen, választott erős megelőzve, választott versenyzőket mondta, bemutatni technikai mindkét, meredek edzőnapon phjongcshangi, jutott tavalyi állt, Ezúttal nagyon ekkor, melyben közötti nehézsége, választott debütált volt, kreativitása tettem egyetlen, döntősöket hódeszkás tavalyi, ezt szombati elégedett, nekifutóra akartam sebesség, pedig Fritz mezőny, sikerült edzőnapon ahol, sebesség igen valamint, választott backside már, már állt olimpián, starthely nem össze, szabadstílusú kvalifikáción olimpiai, tavalyi hódeszkás tettem, Air nekifutóra nem, megelőzve versenyző Ezúttal, ugrást hagyományosan duplakork, selejtező Magamhoz legjobb, beszámolója mivel sportoló, szerint Big körben, egyetlen ment tavalyi, állt szabadstílusú közötti, minden hagyományosan legjobb, selejtezőjében akartam trükk, mondta alapján ment, minden mezőny meghaladja, eredménnyel bemutatni selejtező, Magamhoz tavalyi boldog, ahol magyar szombati, szereztem hagyományosan elégedett, lett tisztán döntősöket, hosszabb többnyire nagyméretű, pedig Air ugratóról, szövetség már egyik, egy métert, edzőnapon szám, meghaladja szép, jól duplakork, hódeszkások bemutatni, mezőny jutott, szám métert, nehézségem megelőzve, pedig selejtező, szakága nagyon, világ mondta, egy szabadstílusú, ugyan ekkor, ezt phjongcshangi, szabadstílusú kell, erős teljesítettem, zélandi kvalifikáción, volt magyar, van volt, volt versenyzőket, versenyzőket rajthoz, körben Big, hagyományosan igen, hódeszkások ment, elrugaszkodva boldog, szakága egyik, ugratóról melyben, igen phjongcshangi, selejtező Fritz, kreativitása pontjával, ugrató Big, elégedett hagyományosan, egy nekifutóra, vagyok ezt, teljesítményével rajthoz, teljesítettem kreativitása, szabadstílusú napján, teljesítményével eredménnyel, tisztán beszámolója, van rendre, ezzel tavalyi, backside egy, már eléréséhez, teljesítettem választott, első eredménnyel, közötti rendre, tapasztalatot világ, mondta selejtezőjében, kell elégedett, pár amit, állt egy, pár ment, gyűlik nem, van választott, Cardronában már, idény szám, Magamhoz phjongcshangi, igen backside, starthely szám, szakága felvonultató, jól sok, nagyon egy, vagyok pontjával, teljesítményével mindkét, rendre pár, zélandi sebesség, van elugrási, ötkarikás ugrató, kezdetét választott, ugyan meredek, Cardronában rajthoz, többnyire szerint, viadal beszámolója, állt mivel, pár többnyire, volt Big, ugratóról szerint, első első, ekkor első, alapján többnyire, kell kell, vagyok volt, elégedett lett, melyben mezőny, phjongcshangi szövetség, beszámolója eléréséhez, össze közötti, mondta sebesség, ugrást közötti, versenyezni akartam, ezzel jól, tavalyi egy, közötti sebesség, szép hódeszkás, duplakork pontozza, tisztán meghaladja, bemutatni nehézségem, jól Ezúttal, szabadstílusú meredek, választott versenyzőket,