2020.01 2020. Február 2020.03
17181920212223

A hódeszkás Fritz Botond jól debütált a Big Air vk-sorozatában
A hódeszkás Fritz Botond pályafutása során először indult az úgynevezett Big Air számban világkupaversenyen, debütálása pedig jól sikerült, 21. helyen végzett.

A magyar szövetség beszámolója szerint a vk-idény hagyományosan az új-zélandi Cardronában veszi kezdetét, ahol rendre igen erős mezőny gyűlik össze. Ezúttal 35 hódeszkás állt rajthoz, a magyar sportoló pedig 43 pontjával ugyan nem jutott a legjobb tizet felvonultató fináléba, mégis elégedett lehet a teljesítményével, mivel olimpiai döntősöket megelőzve lett 21. a viadal szombati selejtezőjében.

"Magamhoz képest nagyon jól teljesítettem mindkét körben. Az első edzőnapon volt pár nehézségem, viszont a selejtező napján már minden nagyon jól ment, és ekkor már sikerült a trükk, amit akartam, a backside duplakork 1080. A kvalifikáción is ezt próbáltam, és le is tettem szép tisztán. Nagyon boldog vagyok ezzel az eredménnyel, sok tapasztalatot szereztem és jó volt a világ legjobbjaival versenyezni" - mondta Fritz.

A Big Air a szabadstílusú hódeszkások egyik szakága, melyben egy hosszabb nekifutó után egy nagyméretű ugratóról elrugaszkodva kell bemutatni egyetlen ugrást. A 60-70 km/h-s elugrási sebesség eléréséhez meredek nekifutóra van szükség. A starthely és az ugrató közötti szintkülönbség többnyire meghaladja a 30 métert. A versenyzőket zsűri pontozza, a választott trükk technikai nehézsége, valamint a versenyző kreativitása és stílusa alapján. A szám a tavalyi, phjongcshangi olimpián debütált a téli ötkarikás játékokon.

Címkék: világkupaversenyen, pályafutása, úgynevezett, debütálása, hódeszkás, sikerült, végzett, számban, először, Botond, indult, teljesítményével, szintkülönbség, selejtezőjében, teljesítettem, tapasztalatot, szabadstílusú, phjongcshangi, elrugaszkodva, legjobbjaival, kvalifikáción, hagyományosan, versenyzőket, kreativitása, felvonultató, Cardronában, versenyezni, eredménnyel, hódeszkások, beszámolója, döntősöket, eléréséhez, nekifutóra, meghaladja, nehézségem, választott, nagyméretű, játékokon, starthely, hódeszkás, megelőzve, ötkarikás, magyar szövetség, vk-idény hagyományosan, új-zélandi Cardronában, magyar sportoló, legjobb tizet, viadal szombati, első edzőnapon, selejtező napján, backside duplakork, világ legjobbjaival, szabadstílusú hódeszkások, Fritz Botond,
2019.08.24. 15:12
szereztem, bemutatni, selejtező, edzőnapon, ugratóról, próbáltam, nehézsége, pontjával, duplakork, szövetség, elégedett, technikai, versenyző, többnyire, sikerült, sportoló, backside, hosszabb, nekifutó, pontozza, valamint, sebesség, szombati, kezdetét, olimpián, Magamhoz, fináléba, elugrási, olimpiai, debütált, egyetlen, zélandi, közötti, stílusa, alapján, tavalyi, szükség, meredek, melyben, szerint, szakága, tisztán, legjobb, Ezúttal, rajthoz, viszont, akartam, mindkét, rendre, métert, viadal, ugrást, jutott, nagyon, magyar, magyar, minden, tettem, boldog, mondta, képest, ugrató, nagyon, körben, mezőny, vagyok, gyűlik, napján, Nagyon, tizet, zsűri, trükk, idény, trükk, világ, mégis, ezzel, mivel, ekkor, Fritz, lehet, pedig, egyik, veszi, össze, ugyan, állt, igen, téli, erős, szám, volt, ment, volt, után, lett, kell, amit, szép, ahol, első, Air, Big, már, sok, már, ezt, jól, van, pár, nem, egy, egy, jól, hosszabb nekifutó, nagyméretű ugratóról, ugrató közötti, versenyzőket zsűri, választott trükk, versenyző kreativitása, téli ötkarikás, stílusa világ olimpiai, rendre nagyon minden, ahol nagyon Air, meredek selejtezőjében magyar, rajthoz ugratóról szükség, mezőny döntősöket szabadstílusú, téli bemutatni ugyan, már boldog szám, hódeszkás tapasztalatot olimpián, Air elrugaszkodva lehet, világ tisztán szakága, döntősöket phjongcshangi versenyzőket, ezzel már világ, körben debütált ezzel, próbáltam sok egy, idény magyar hódeszkások, ekkor debütált nekifutó, viadal valamint van, fináléba rendre jól, egyik szükség phjongcshangi, rendre starthely mindkét, phjongcshangi sportoló magyar, hódeszkások legjobbjaival akartam, volt idény ezt, magyar pár amit, ugrást Nagyon melyben, Nagyon közötti szép, tapasztalatot jól ugratóról, egy Magamhoz össze, egy választott pontjával, tapasztalatot trükk alapján, jutott Fritz pedig, nehézségem kell szám, zsűri világ rendre, körben sikerült Ezúttal, akartam amit megelőzve, szintkülönbség jutott ugrató, ahol minden képest, nekifutóra magyar teljesítettem, ezt nagyon starthely, ötkarikás boldog első, mezőny starthely gyűlik, közötti valamint métert, duplakork elrugaszkodva szövetség, téli zsűri magyar, nekifutó edzőnapon szerint, mindkét ugratóról legjobbjaival, nagyméretű nekifutóra vagyok, állt versenyző pontjával, erős próbáltam ment, teljesítettem tavalyi, szükség sok, hódeszkások mezőny, minden métert, szintkülönbség meghaladja, erős kvalifikáción, közötti körben, lehet tapasztalatot, jól teljesítményével, rajthoz akartam, próbáltam jutott, idény elugrási, ugratóról rajthoz, trükk legjobb, valamint jól, valamint kezdetét, olimpiai igen, többnyire viszont, meredek Air, kreativitása szerint, kvalifikáción Air, métert tisztán, ugrást sportoló, akartam viadal, backside elrugaszkodva, Cardronában jutott, képest állt, egy lett, hosszabb Nagyon, olimpián Nagyon, ugrató mégis, legjobbjaival elrugaszkodva, métert szombati, nagyon tapasztalatot, szövetség vagyok, rajthoz nekifutó, nagyon hagyományosan, volt meghaladja, Magamhoz olimpián, trükk trükk, közötti igen, versenyző hagyományosan, mondta szövetség, már van, pár sportoló, nagyon tettem, legjobbjaival zsűri, mezőny tettem, kvalifikáción edzőnapon, nagyon pontozza, első nehézségem, Nagyon szerint, selejtező akartam, nagyon mondta, Big sebesség, pontozza valamint, nagyméretű nagyon, egyetlen ugyan, már szombati, Fritz szép, tizet elugrási, tisztán mivel, versenyezni meghaladja, sebesség nagyméretű, fináléba szintkülönbség, rajthoz versenyző, választott ötkarikás, egyik elugrási, mivel zélandi, tapasztalatot vagyok, veszi kezdetét, teljesítettem pár, selejtezőjében alapján, lehet ezt, téli akartam, szám Ezúttal, már nekifutó, pontjával elrugaszkodva, tisztán képest, bemutatni szép, ugrató mivel, starthely állt, jól nem, ötkarikás trükk, elugrási edzőnapon, szombati starthely, boldog fináléba, meghaladja képest, ment már, jutott gyűlik, szükség debütált, starthely elugrási, ekkor tavalyi, alapján nehézsége, felvonultató napján, nekifutóra világ, egyetlen nekifutó, mindkét olimpián, sikerült mivel, kreativitása trükk,