13141516171819
20212223242526
2728293031

Női kézilabda BL - Ismét 32-32 lett a Győr-Ferencváros rangadó
A Ferencváros 32-32-es döntetlent játszott a címvédő Győri Audi ETO KC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában, szombat este.

Az FTC legutóbb 2017 októberében győzte le az ETO-t, amelynek otthonában 2015 májusa óta nyeretlen. A két csapat legutóbbi mérkőzése - szintén a BL-ben - egy hónappal ezelőtt Érden ugyancsak 32-32-es eredménnyel zárult.

Eredmény,

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 5. forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 32-32 (15-13)------------------- -------------------------- ----------------gólszerzők : Pintea 6, Groot, Hansen 5-5, Puhalák 4, Knedliková, Oftedal 3-3, Kristiansen, Tomori, Bódi 2-2, illetve Pena 12, Klujber 5, Háfra 3, Schatzl, Klivinyi, Lukács, Kovacsics 2-2, Mészáros, Márton, Faluvégi, Klikovac 1-1

A hazai csapatból Fodor Csenge, a norvég Kari Brattset, és honfitársa, az idény végén távozó Nora Mörk hiányzott sérülés miatt, a január 2-án éppen az FTC elleni rangadón megsérült brazil Eduarda Amorim viszont visszatérhetett. A vendégeknél a holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic nem játszhatott.

A győriek már korábban biztosították, hogy a csoport első helyéről jutnak a negyeddöntőbe, és szombaton az is kiderült, hogy a dán Odense Handbold lesz az ellenfelük. A fővárosiak számára a második hely is elérhetőnek tűnt a rangadó előtt, különösen, hogy a román CSM Bucuresti nagy meglepetésre egy góllal kikapott a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában.

Az ötödik percben született meg az ETO első gólja, mert a vendégek remek védekezéssel, Bíró Blanka pedig bravúros védésekkel kezdett. Miután megtört a jég, a győriek fordítottak, mert gördülékenyebbé váltak a támadásaik, ki tudták használni ellenfelük labdaeladásait, illetve Kiss Éva egyre jobban védett.

A hajrában csaknem nyolc percig nem tudtak betalálni a házigazdák, ennek ellenére két góllal vezettek a szünetben.

A második felvonás elején Nerea Pena vezérletével jól tartotta magát az FTC. A spanyol légiós ezúttal irányítóként remekelt, és főszerepet játszott abban, hogy csapata az ötvenedik percben átvette a vezetést (28-27).

A végjátékban Pena büntetőt hibázott, Schatzl Nadine a szélről a kapufát találta el, Háfra Noémi a keresztléc fölé, Kovacsics Anikó a kapufa mellé lőtt, az ETO pedig Stine Oftedal góljaival fordított. Elek Gábor vezetőedző időkérése után Schatzl 12 másodperccel a vége előtt egyenlített, így a fővárosiak ismét értékes pontot szereztek a címvédő ellen.

A mostani idényben továbbra is veretlen győriek jövő szombaton a norvég Vipers Kristiansand otthonában zárják a BL csoportkörét, a Ferencváros pedig vasárnap a szlovén Krim Mercator Ljubljanát fogadja Érden.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 16 pont/9 mérkőzés, 2. Vipers Kristiansand (norvég) 10/8 (233-211), 3. CSM Bucuresti (román) 10/9 (269-259), 4. Ferencváros 10/9 (267-279), 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5/9, 6. Thüringer HC (német) 1/8

Címkék: középdöntőjének, fordulójában, Ferencváros, döntetlent, otthonában, kézilabda, játszott, Bajnokok, szombat, címvédő, ötödik, gördülékenyebbé, visszatérhetett, labdaeladásait, negyeddöntőbe, biztosították, meglepetésre, irányítóként, Kristiansand, csoportkörét, Kristiansand, másodperccel, vezérletével, védekezéssel, Ferencváros, végjátékban, montenegrói, Ferencváros, játszhatott, elérhetőnek, Kristiansen, eredménnyel, októberében, egyenlített, vendégeknél, fordítottak, Ljubljanát, fővárosiak, honfitársa, ellenfelük, fővárosiak, otthonában, hónappal ezelőtt, norvég Kari, idény végén, január 2-án, holland Danick, montenegrói Djurdjina, csoport első, fővárosiak számára, második hely, rangadó előtt, góllal kikapott, Bajnokok Ligája, Győri Audi ETO KC, FTC-Rail Cargo Hungaria, Fodor Csenge, Kari Brattset, Nora Mörk, Eduarda Amorim, Danick Snelder, Djurdjina Malovic, Odense Handbold, Krim Mercator Ljubljana, Bíró Blanka, Kiss Éva, Nerea Pena, Schatzl Nadine, Háfra Noémi, Kovacsics Anikó, Stine Oftedal, Elek Gábor, Vipers Kristiansand, Krim Mercator Ljubljanát, Thüringer HC,
2019.03.02. 21:12