12131415161718
19202122232425
262728293031

Férfi röplabda Európa-liga - Egy szettet nyert a magyar csapat a görögök ellen
A magyar férfi röplabda-válogatott szombaton 3-1-re kikapott a vendég görög csapattól Kaposváron az Európa-liga ezüst divíziójának negyedik fordulójában.

A román Bogdan Tanase irányította, egy győzelem mellett immár három vereséggel álló nemzeti együttes következő mérkőzését az osztrákok otthonában vívja szerdán Grazban.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 4. forduló:Magyarország-Görög ország 1-3 (21, -23, -17, -15)---------------------- -------------------------- a legjobb pontszerzők: Dávid, Kalmár 10-10, illetve Zupani 24

Az állás: 1. Görögország 9 pont/4 mérkőzés, 2. Ausztria 6/3, 3. Bosznia-Hercegovina 3/3 (4-7), 4. Magyarország 3/4 (6-10)

A magyar válogatott a korábbi összecsapásokhoz képest erősebb felállásban léphetett pályára, ugyanis csatlakozott az együtteshez a kaposvári center Nagy József. A nemzeti csapat első Európa-liga meccsén 3-1-re nyert a bosnyákok ellen, majd ugyanilyen arányban maradt alul a görögök otthonában és a bosnyákok vendégeként.

A szombati összecsapást nagy elánnal kezdte a hazai együttes, és kihasználta azt, hogy a görögök összesen 14 ki nem kényszerített hibát vétettek az első játékrészben.

A második játszmában szinte végig a magyarok vezettek annak köszönhetően, hogy Dávid Csanád és Kalmár Ákos is ponterősen röplabdázott. A hajrában aztán fordított a görög csapat, és a lehető legkisebb különbséggel megnyerte a szettet.

A harmadik felvonásra még jobban összeállt a vendégek játéka, és a magyarok hiába mutattak be több szép blokkot is, nem igazán volt esélyük az újabb részsikerre.

A negyedik etap még az előzőnél is egyoldalúbb küzdelmet hozott, így az összesen 24 pontig jutó Nikosz Zupani vezette vendégek a pireuszi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is négy játszmában nyertek.

A magyar válogatott legeredményesebb játékosa az egyaránt 10 pontig jutó Dávid Csanád és Kalmár Ákos volt.

A sorozat ezüst divíziójában a férfiaknál két csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei biztosan bejutnak a június 29-30-i négyes döntőbe. Amennyiben a final four később kijelölésére kerülő házigazdája nem végez négyese első két helyén, úgy a két csoport másodikjai közül csak a jobbik csatlakozik az elődöntő mezőnyéhez.

A további program:június 12.: Ausztria-Magyarország, Graz 20.25június 15.: Magyarország-Ausztria, Nemzeti Közszolgálati Egyetem 17.30

Címkék: divíziójának, fordulójában, Kaposváron, válogatott, szombaton, csapattól, negyedik, kikapott, röplabda, Európa, vendég, összecsapásokhoz, legeredményesebb, kényszerített, Közszolgálati, Magyarország, Magyarország, Magyarország, Magyarország, kijelölésére, divíziójában, összecsapást, csatlakozott, röplabdázott, köszönhetően, helyezettjei, különbséggel, játékrészben, Görögország, egyoldalúbb, kihasználta, Hercegovina, vendégeként, együtteshez, felállásban, csatlakozik, Görögország, részsikerre, pontszerzők, házigazdája, irányította, mérkőzéshez, román Bogdan, győzelem mellett, osztrákok otthonában, magyar válogatott, korábbi összecsapásokhoz, kaposvári center, nemzeti csapat, bosnyákok ellen, görögök otthonában, bosnyákok vendégeként, szombati összecsapást, Bogdan Tanase, Férfi Európa-liga, Nagy József, Dávid Csanád, Kalmár Ákos, Nikosz Zupani, Nemzeti Közszolgálati Egyetem,
2019.06.08. 20:41
vereséggel, játszmában, csoportban, otthonában, válogatott, Amennyiben, ugyanilyen, játszmában, férfiaknál, mezőnyéhez, kvartettek, válogatott, másodikjai, otthonában, felvonásra, ponterősen, mérkőzését, kaposvári, legkisebb, bosnyákok, összeállt, küzdelmet, megnyerte, küzdelmek, fordított, következő, osztrákok, léphetett, hasonlóan, bosnyákok, hajrában, összesen, vétettek, vezettek, együttes, arányban, biztosan, bejutnak, szombati, zajlanak, pireuszi, Ausztria, vendégek, összesen, együttes, Ausztria, egyaránt, játékosa, győzelem, negyedik, előzőnél, magyarok, mérkőzés, magyarok, mutattak, vendégek, harmadik, elődöntő, Ausztria, nyertek, döntőbe, szettet, sorozat, vezette, esélyük, blokkot, ezúttal, négyese, görögök, csoport, csoport, divízió, korábbi, program, erősebb, ugyanis, nemzeti, forduló, pályára, meccsén, legjobb, elánnal, mellett, Egyetem, Bosznia, második, illetve, Nemzeti, szerdán, Grazban, görögök, nemzeti, további, június, Kalmár, Zupani, Zupani, június, magyar, Tanase, Bogdan, Európa, Nikosz, Kalmár, pontig, Csanád, hozott, képest, pontig, június, kezdte, helyén, csapat, Kalmár, Csanád, szinte, később, kerülő, négyes, magyar, lehető, csapat, játéka, József, center, maradt, igazán, jobbik, Európa, jobban, ezüst, final, Dávid, közül, végez, aztán, nyert, román, görög, hazai, Dávid, annak, hibát, ellen, végig, állás, hiába, Dávid, vívja, három, immár, újabb, Férfi, ezüst, majd, pont, alul, első, nagy, Nagy, álló, liga, Graz, első, csak, liga, hogy, volt, szép, több, etap, volt, négy, jutó, Ákos, Ákos, első, hogy, jutó, four, első, egy, nem, így, két, úgy, nem, azt, még, nem, két, két, még, hazai együttes, görögök összesen, első játékrészben, második játszmában, magyarok vezettek, hajrában aztán, görög csapat, lehető legkisebb, harmadik felvonásra, vendégek játéka, magyarok hiába, újabb részsikerre, negyedik etap, pireuszi mérkőzéshez, sorozat ezüst, kvartettek első, június 29-30-i, final four, jobbik csatlakozik, elődöntő mezőnyéhez, további program, Bogdan első liga, nyertek azt csoport, Dávid irányította harmadik, román játszmában válogatott, nemzeti aztán nemzeti, alul esélyük később, ugyanis szombati erősebb, csapat nem négy, játéka csoport további, magyar helyezettjei Közszolgálati, Dávid Csanád első, pontig csatlakozott Ákos, játékrészben Nagy összecsapást, program pontig másodikjai, pontig egyoldalúbb jutó, felállásban Ákos negyedik, hazai Ausztria négyes, küzdelmet kijelölésére pontig, játszmában final Görögország, maradt bejutnak vereséggel, jobban különbséggel hiába, később center nagy, június annak center, pontig küzdelmet biztosan, újabb álló vendégek, román így bejutnak, csatlakozik ezüst igazán, ellen nem aztán, nyertek vendégeként erősebb, nemzeti hiába hibát, pontig mellett első, szettet Amennyiben Grazban, léphetett végez bejutnak, így negyedik Grazban, osztrákok játszmában elődöntő, csapat Ákos győzelem, egy Magyarország játékrészben, szinte újabb Magyarország, Ausztria kaposvári pontszerzők, első maradt Ákos, csapat pireuszi vezette, forduló közül Bogdan, Magyarország két Ausztria, Ausztria egy csapat, Graz ponterősen álló, léphetett nagy ellen, hozott Dávid immár, játéka csoport pontig, Európa Nagy első, alul jobban Grazban, román negyedik, liga játszmában, első Európa, hazai Graz, Bogdan kihasználta, válogatott szerdán, annak csatlakozott, végez pontig, zajlanak Bogdan, Ausztria első, vendégek mérkőzését, hozott pont, alul vendégek, csapat csapat, Amennyiben Ausztria, kaposvári jutó, görög Görögország, kihasználta Kalmár, négyes Nagy, korábbi osztrákok, jutó Csanád, állás igazán, igazán Nemzeti, vendégek Közszolgálati, Görögország Dávid, első legjobb, első Kalmár, összesen ellen, volt Közszolgálati, divízió csatlakozott, sorozat lehető, két játszmában, görög csatlakozott, annak esélyük, etap küzdelmet, csapat alul, hogy program, Grazban Bogdan, még első, pontig Görögország, Nikosz nemzeti, hozott Grazban, felállásban első, pireuszi két, két ellen, divíziójában magyarok, csoport legeredményesebb, további mérkőzését, röplabdázott Ausztria, helyén így, Kalmár zajlanak, hiába négyese, végig összesen, Magyarország ellen, otthonában kezdte, szép Dávid, férfiaknál elánnal, összesen vétettek, csoport Csanád, összesen döntőbe, blokkot Ausztria, állás hogy, vendégek Ausztria, vendégeként vendégek, négyes Dávid, Ausztria bosnyákok, divíziójában mérkőzéshez, négyes ezüst, erősebb center, pontig négyes, Ausztria meccsén, korábbi elánnal, két Dávid, állás négyese, csoport helyezettjei, Nagy liga, vendégek csapat, hazai jobban, nem álló, együtteshez Csanád, Tanase görögök, csak június, magyar Grazban, csoport összecsapást, küzdelmet röplabdázott, jobban június, nemzeti mezőnyéhez, köszönhetően görögök, még nagy, nem esélyük, jutó pont, bejutnak biztosan, ugyanis helyezettjei, Közszolgálati divízió, Ákos részsikerre, felállásban mellett, Kalmár még, mérkőzéshez vereséggel, második Bogdan, válogatott román,