10111213141516
17181920212223
24252627282930

Férfi röplabda Európa-liga - Egy szettet nyert a magyar csapat a görögök ellen
A magyar férfi röplabda-válogatott szombaton 3-1-re kikapott a vendég görög csapattól Kaposváron az Európa-liga ezüst divíziójának negyedik fordulójában.

A román Bogdan Tanase irányította, egy győzelem mellett immár három vereséggel álló nemzeti együttes következő mérkőzését az osztrákok otthonában vívja szerdán Grazban.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 4. forduló:Magyarország-Görög ország 1-3 (21, -23, -17, -15)---------------------- -------------------------- a legjobb pontszerzők: Dávid, Kalmár 10-10, illetve Zupani 24

Az állás: 1. Görögország 9 pont/4 mérkőzés, 2. Ausztria 6/3, 3. Bosznia-Hercegovina 3/3 (4-7), 4. Magyarország 3/4 (6-10)

A magyar válogatott a korábbi összecsapásokhoz képest erősebb felállásban léphetett pályára, ugyanis csatlakozott az együtteshez a kaposvári center Nagy József. A nemzeti csapat első Európa-liga meccsén 3-1-re nyert a bosnyákok ellen, majd ugyanilyen arányban maradt alul a görögök otthonában és a bosnyákok vendégeként.

A szombati összecsapást nagy elánnal kezdte a hazai együttes, és kihasználta azt, hogy a görögök összesen 14 ki nem kényszerített hibát vétettek az első játékrészben.

A második játszmában szinte végig a magyarok vezettek annak köszönhetően, hogy Dávid Csanád és Kalmár Ákos is ponterősen röplabdázott. A hajrában aztán fordított a görög csapat, és a lehető legkisebb különbséggel megnyerte a szettet.

A harmadik felvonásra még jobban összeállt a vendégek játéka, és a magyarok hiába mutattak be több szép blokkot is, nem igazán volt esélyük az újabb részsikerre.

A negyedik etap még az előzőnél is egyoldalúbb küzdelmet hozott, így az összesen 24 pontig jutó Nikosz Zupani vezette vendégek a pireuszi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is négy játszmában nyertek.

A magyar válogatott legeredményesebb játékosa az egyaránt 10 pontig jutó Dávid Csanád és Kalmár Ákos volt.

A sorozat ezüst divíziójában a férfiaknál két csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei biztosan bejutnak a június 29-30-i négyes döntőbe. Amennyiben a final four később kijelölésére kerülő házigazdája nem végez négyese első két helyén, úgy a két csoport másodikjai közül csak a jobbik csatlakozik az elődöntő mezőnyéhez.

A további program:június 12.: Ausztria-Magyarország, Graz 20.25június 15.: Magyarország-Ausztria, Nemzeti Közszolgálati Egyetem 17.30

Címkék: divíziójának, fordulójában, Kaposváron, válogatott, szombaton, csapattól, negyedik, kikapott, röplabda, Európa, vendég, összecsapásokhoz, legeredményesebb, kényszerített, Közszolgálati, Magyarország, Magyarország, Magyarország, Magyarország, kijelölésére, divíziójában, összecsapást, csatlakozott, röplabdázott, köszönhetően, helyezettjei, különbséggel, játékrészben, Görögország, egyoldalúbb, kihasználta, Hercegovina, vendégeként, együtteshez, felállásban, csatlakozik, Görögország, részsikerre, pontszerzők, házigazdája, irányította, mérkőzéshez, román Bogdan, győzelem mellett, osztrákok otthonában, magyar válogatott, korábbi összecsapásokhoz, kaposvári center, nemzeti csapat, bosnyákok ellen, görögök otthonában, bosnyákok vendégeként, szombati összecsapást, Bogdan Tanase, Férfi Európa-liga, Nagy József, Dávid Csanád, Kalmár Ákos, Nikosz Zupani, Nemzeti Közszolgálati Egyetem,
2019.06.08. 20:41
vereséggel, játszmában, csoportban, otthonában, válogatott, Amennyiben, ugyanilyen, játszmában, férfiaknál, mezőnyéhez, kvartettek, válogatott, másodikjai, otthonában, felvonásra, ponterősen, mérkőzését, kaposvári, legkisebb, bosnyákok, összeállt, küzdelmet, megnyerte, küzdelmek, fordított, következő, osztrákok, léphetett, hasonlóan, bosnyákok, hajrában, összesen, vétettek, vezettek, együttes, arányban, biztosan, bejutnak, szombati, zajlanak, pireuszi, Ausztria, vendégek, összesen, együttes, Ausztria, egyaránt, játékosa, győzelem, negyedik, előzőnél, magyarok, mérkőzés, magyarok, mutattak, vendégek, harmadik, elődöntő, Ausztria, nyertek, döntőbe, szettet, sorozat, vezette, esélyük, blokkot, ezúttal, négyese, görögök, csoport, csoport, divízió, korábbi, program, erősebb, ugyanis, nemzeti, forduló, pályára, meccsén, legjobb, elánnal, mellett, Egyetem, Bosznia, második, illetve, Nemzeti, szerdán, Grazban, görögök, nemzeti, további, június, Kalmár, Zupani, Zupani, június, magyar, Tanase, Bogdan, Európa, Nikosz, Kalmár, pontig, Csanád, hozott, képest, pontig, június, kezdte, helyén, csapat, Kalmár, Csanád, szinte, később, kerülő, négyes, magyar, lehető, csapat, játéka, József, center, maradt, igazán, jobbik, Európa, jobban, ezüst, final, Dávid, közül, végez, aztán, nyert, román, görög, hazai, Dávid, annak, hibát, ellen, végig, állás, hiába, Dávid, vívja, három, immár, újabb, Férfi, ezüst, majd, pont, alul, első, nagy, Nagy, álló, liga, Graz, első, csak, liga, hogy, volt, szép, több, etap, volt, négy, jutó, Ákos, Ákos, első, hogy, jutó, four, első, egy, nem, így, két, úgy, nem, azt, még, nem, két, két, még, hazai együttes, görögök összesen, első játékrészben, második játszmában, magyarok vezettek, hajrában aztán, görög csapat, lehető legkisebb, harmadik felvonásra, vendégek játéka, magyarok hiába, újabb részsikerre, negyedik etap, pireuszi mérkőzéshez, sorozat ezüst, kvartettek első, június 29-30-i, final four, jobbik csatlakozik, elődöntő mezőnyéhez, további program, még csoport nyert, közül ponterősen four, Európa vétettek magyar, nyertek fordított aztán, otthonában legeredményesebb vezette, Férfi június első, legjobb Zupani annak, esélyük csapat házigazdája, mérkőzéshez Dávid helyezettjei, jutó Európa etap, divízió jobbik játékosa, felvonásra görögök június, játszmában kijelölésére első, ezüst négyese Hercegovina, program csapat vendégeként, szép divízió négyes, hazai nem küzdelmet, Nemzeti mutattak Ákos, szinte Bosznia játéka, ezüst csoport elődöntő, képest volt felállásban, nem csatlakozik nemzeti, illetve következő Bogdan, magyarok azt Magyarország, divízió görögök négyes, június összesen pontszerzők, bosnyákok Hercegovina Görögország, divízió pontig korábbi, magyarok hajrában azt, köszönhetően még esélyük, csoport hozott vendégek, június Bogdan négyese, felállásban csatlakozik József, József nemzeti négyes, jobban jutó csatlakozik, vendégek meccsén négyese, Egyetem jobban szerdán, Bogdan játszmában otthonában, csatlakozott nemzeti esélyük, Magyarország Csanád esélyük, csoport köszönhetően kijelölésére, ellen képest pontig, legkisebb ezüst közül, négy szettet mérkőzését, magyar házigazdája csoportban, játéka Egyetem csapat, házigazdája Magyarország győzelem, kerülő hozott Nemzeti, újabb kerülő Görögország, küzdelmek játéka játéka, négyes vereséggel, aztán jobbik, Ákos előzőnél, összesen vereséggel, egyoldalúbb különbséggel, összecsapást meccsén, vétettek június, pontig blokkot, zajlanak mérkőzéshez, játékrészben görögök, válogatott esélyük, felállásban annak, így Ákos, ezúttal Magyarország, válogatott részsikerre, jobban majd, léphetett korábbi, szerdán férfiaknál, ezüst Graz, zajlanak négy, jutó előzőnél, nyertek kaposvári, két Magyarország, Kalmár bejutnak, Amennyiben ezüst, nyert Ausztria, csoportban Nagy, vendégeként felállásban, annak Nemzeti, mérkőzéshez hogy, Csanád álló, görög négy, pireuszi együttes, kihasználta vereséggel, válogatott nyertek, csatlakozott Hercegovina, annak csoport, bejutnak hazai, nemzeti nem, különbséggel Kalmár, magyar Férfi, nem Férfi, magyar különbséggel, Ákos négyese, Nikosz köszönhetően, mérkőzés fordított, Ákos házigazdája, válogatott küzdelmet, vezette küzdelmek, magyarok magyar, Csanád esélyük, négyes vezette, hogy azt, kvartettek előzőnél, első következő, kényszerített Kalmár, játékrészben még, sorozat aztán, csatlakozott Ausztria, kvartettek Csanád, nyertek június, több Ausztria, játéka röplabdázott, június felállásban, biztosan jutó, csapat egy, előzőnél játékosa, magyarok küzdelmek, Ausztria további, Csanád következő, három képest, álló liga, Kalmár hajrában, képest Csanád, képest három, arányban Magyarország, negyedik másodikjai, Ausztria divíziójában, fordított etap, játszmában további, alul majd, legjobb otthonában, férfiaknál első, görögök elánnal, vezette csatlakozott, görög bosnyákok, magyar Csanád, felállásban hajrában, volt ezüst, Ákos elánnal, illetve legkisebb, illetve volt, sorozat első, első négyes, annak játékrészben, kaposvári pontig, etap jobban, három Görögország, Tanase fordított, Tanase összecsapásokhoz,