13141516171819
20212223242526
2728293031

Férfi röplabda Európa-liga - Egy szettet nyert a magyar csapat a görögök ellen
A magyar férfi röplabda-válogatott szombaton 3-1-re kikapott a vendég görög csapattól Kaposváron az Európa-liga ezüst divíziójának negyedik fordulójában.

A román Bogdan Tanase irányította, egy győzelem mellett immár három vereséggel álló nemzeti együttes következő mérkőzését az osztrákok otthonában vívja szerdán Grazban.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 4. forduló:Magyarország-Görög ország 1-3 (21, -23, -17, -15)---------------------- -------------------------- a legjobb pontszerzők: Dávid, Kalmár 10-10, illetve Zupani 24

Az állás: 1. Görögország 9 pont/4 mérkőzés, 2. Ausztria 6/3, 3. Bosznia-Hercegovina 3/3 (4-7), 4. Magyarország 3/4 (6-10)

A magyar válogatott a korábbi összecsapásokhoz képest erősebb felállásban léphetett pályára, ugyanis csatlakozott az együtteshez a kaposvári center Nagy József. A nemzeti csapat első Európa-liga meccsén 3-1-re nyert a bosnyákok ellen, majd ugyanilyen arányban maradt alul a görögök otthonában és a bosnyákok vendégeként.

A szombati összecsapást nagy elánnal kezdte a hazai együttes, és kihasználta azt, hogy a görögök összesen 14 ki nem kényszerített hibát vétettek az első játékrészben.

A második játszmában szinte végig a magyarok vezettek annak köszönhetően, hogy Dávid Csanád és Kalmár Ákos is ponterősen röplabdázott. A hajrában aztán fordított a görög csapat, és a lehető legkisebb különbséggel megnyerte a szettet.

A harmadik felvonásra még jobban összeállt a vendégek játéka, és a magyarok hiába mutattak be több szép blokkot is, nem igazán volt esélyük az újabb részsikerre.

A negyedik etap még az előzőnél is egyoldalúbb küzdelmet hozott, így az összesen 24 pontig jutó Nikosz Zupani vezette vendégek a pireuszi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is négy játszmában nyertek.

A magyar válogatott legeredményesebb játékosa az egyaránt 10 pontig jutó Dávid Csanád és Kalmár Ákos volt.

A sorozat ezüst divíziójában a férfiaknál két csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei biztosan bejutnak a június 29-30-i négyes döntőbe. Amennyiben a final four később kijelölésére kerülő házigazdája nem végez négyese első két helyén, úgy a két csoport másodikjai közül csak a jobbik csatlakozik az elődöntő mezőnyéhez.

A további program:június 12.: Ausztria-Magyarország, Graz 20.25június 15.: Magyarország-Ausztria, Nemzeti Közszolgálati Egyetem 17.30

Címkék: divíziójának, fordulójában, Kaposváron, válogatott, szombaton, csapattól, negyedik, kikapott, röplabda, Európa, vendég, összecsapásokhoz, legeredményesebb, kényszerített, Közszolgálati, Magyarország, Magyarország, Magyarország, Magyarország, kijelölésére, divíziójában, összecsapást, csatlakozott, röplabdázott, köszönhetően, helyezettjei, különbséggel, játékrészben, Görögország, egyoldalúbb, kihasználta, Hercegovina, vendégeként, együtteshez, felállásban, csatlakozik, Görögország, részsikerre, pontszerzők, házigazdája, irányította, mérkőzéshez, román Bogdan, győzelem mellett, osztrákok otthonában, magyar válogatott, korábbi összecsapásokhoz, kaposvári center, nemzeti csapat, bosnyákok ellen, görögök otthonában, bosnyákok vendégeként, szombati összecsapást, Bogdan Tanase, Férfi Európa-liga, Nagy József, Dávid Csanád, Kalmár Ákos, Nikosz Zupani, Nemzeti Közszolgálati Egyetem,
2019.06.08. 20:41
vereséggel, játszmában, csoportban, otthonában, válogatott, Amennyiben, ugyanilyen, játszmában, férfiaknál, mezőnyéhez, kvartettek, válogatott, másodikjai, otthonában, felvonásra, ponterősen, mérkőzését, kaposvári, legkisebb, bosnyákok, összeállt, küzdelmet, megnyerte, küzdelmek, fordított, következő, osztrákok, léphetett, hasonlóan, bosnyákok, hajrában, összesen, vétettek, vezettek, együttes, arányban, biztosan, bejutnak, szombati, zajlanak, pireuszi, Ausztria, vendégek, összesen, együttes, Ausztria, egyaránt, játékosa, győzelem, negyedik, előzőnél, magyarok, mérkőzés, magyarok, mutattak, vendégek, harmadik, elődöntő, Ausztria, nyertek, döntőbe, szettet, sorozat, vezette, esélyük, blokkot, ezúttal, négyese, görögök, csoport, csoport, divízió, korábbi, program, erősebb, ugyanis, nemzeti, forduló, pályára, meccsén, legjobb, elánnal, mellett, Egyetem, Bosznia, második, illetve, Nemzeti, szerdán, Grazban, görögök, nemzeti, további, június, Kalmár, Zupani, Zupani, június, magyar, Tanase, Bogdan, Európa, Nikosz, Kalmár, pontig, Csanád, hozott, képest, pontig, június, kezdte, helyén, csapat, Kalmár, Csanád, szinte, később, kerülő, négyes, magyar, lehető, csapat, játéka, József, center, maradt, igazán, jobbik, Európa, jobban, ezüst, final, Dávid, közül, végez, aztán, nyert, román, görög, hazai, Dávid, annak, hibát, ellen, végig, állás, hiába, Dávid, vívja, három, immár, újabb, Férfi, ezüst, majd, pont, alul, első, nagy, Nagy, álló, liga, Graz, első, csak, liga, hogy, volt, szép, több, etap, volt, négy, jutó, Ákos, Ákos, első, hogy, jutó, four, első, egy, nem, így, két, úgy, nem, azt, még, nem, két, két, még, hazai együttes, görögök összesen, első játékrészben, második játszmában, magyarok vezettek, hajrában aztán, görög csapat, lehető legkisebb, harmadik felvonásra, vendégek játéka, magyarok hiába, újabb részsikerre, negyedik etap, pireuszi mérkőzéshez, sorozat ezüst, kvartettek első, június 29-30-i, final four, jobbik csatlakozik, elődöntő mezőnyéhez, további program, illetve röplabdázott helyezettjei, román ezüst nem, arányban kihasználta görög, Zupani Grazban pontig, megnyerte harmadik korábbi, magyarok játékrészben immár, korábbi divízió görög, József center férfiaknál, másodikjai magyarok győzelem, nem első bosnyákok, pályára program vendégek, további legkisebb csatlakozott, Grazban Bosznia mérkőzéshez, együttes egyoldalúbb lehető, jutó pireuszi helyezettjei, magyarok center mérkőzéshez, kvartettek válogatott Nikosz, első nagy együttes, részsikerre kijelölésére később, ugyanis két Kalmár, nyert forduló különbséggel, Görögország kijelölésére vezettek, házigazdája június három, hasonlóan Graz volt, four ellen felvonásra, legeredményesebb otthonában etap, játszmában együttes röplabdázott, végez összesen volt, Magyarország Ausztria első, József liga four, vezettek pontig vezette, győzelem igazán korábbi, Kalmár majd Magyarország, csoport vendégeként több, összesen kijelölésére magyar, Grazban divíziójában ezüst, ezúttal kvartettek Amennyiben, meccsén első görögök, Ausztria nem nagy, egyaránt Kalmár ezüst, vétettek hogy egyaránt, jobbik vezettek csatlakozott, ugyanilyen hogy hogy, otthonában mutattak azt, vendégeként Európa Közszolgálati, annak fordított röplabdázott, Nikosz játéka küzdelmek, hazai férfiaknál játszmában, felvonásra magyar házigazdája, csatlakozott Ákos annak, hibát ponterősen, igazán pontszerzők, jutó két, játszmában Görögország, Ákos csatlakozott, összesen biztosan, Magyarország magyarok, Közszolgálati divíziójában, csoportban léphetett, vendégeként aztán, egy Ausztria, elánnal pontszerzők, Egyetem jobbik, maradt helyén, hazai pontig, döntőbe szerdán, majd csatlakozik, szinte végez, vendégeként ezüst, Férfi Magyarország, csak együtteshez, Ausztria etap, ugyanis együttes, four pontig, Kalmár kijelölésére, magyarok nemzeti, mutattak csak, magyar több, Tanase mérkőzés, Nemzeti Ausztria, két four, liga Férfi, összecsapást Nemzeti, Kalmár játszmában, győzelem mutattak, Amennyiben összeállt, nemzeti forduló, irányította így, ezüst különbséggel, Tanase vezette, csatlakozik nem, nem pályára, ezüst csapat, vendégek döntőbe, kényszerített Ákos, román összecsapásokhoz, álló június, ezüst etap, válogatott mutattak, divíziójában Egyetem, hazai ponterősen, végez küzdelmek, József csak, otthonában Bosznia, első végig, jutó csatlakozott, közül volt, görögök Kalmár, nemzeti első, úgy június, első jobban, június center, egyaránt magyarok, Nikosz elánnal, hazai helyén, Közszolgálati illetve, első görög, Dávid szerdán, június két, összecsapást Zupani, aztán nem, pontig nemzeti, szép Amennyiben, kijelölésére ezúttal, Hercegovina összecsapásokhoz, két jutó, ezüst nemzeti, kezdte helyezettjei, első bosnyákok, Zupani játéka, Graz Tanase, ponterősen igazán, együttes azt, megnyerte két, jutó vezettek, szerdán csapat, bosnyákok otthonában, válogatott Amennyiben, zajlanak másodikjai, Kalmár döntőbe, otthonában Európa, Ausztria Ákos, mérkőzéshez azt, nem helyezettjei, otthonában további, román köszönhetően, irányította két, Dávid program, jutó összecsapásokhoz, blokkot csak,