14151617181920
21222324252627
28293031

Férfi kézilabda BL - Bravúros győzelemmel kezdett a Szeged
A Szeged házigazdaként 31-28-ra legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Férfi BL, csoportkör, 1. forduló, A csoport:MOL-Pick Szeged - Barcelona (spanyol) 31-28 (18-11)------------------- -------------------------- -----

A magyar szurkolók "Köszöntünk itthon, Thiagus" felirattal üdvözölték a katalánok brazil játékosát, Thiagus Petrust, aki 2015 és 2018 között a Szegedet erősítette. A sajtótribünön egy hely üresen maradt, és a klub egy koszorúval, a drukkerek pedig egy drapériával emlékeztek Simon Józsefre, a Nemzeti Sport júliusban elhunyt kézilabda-szakírójára.

A szegediek közül az izlandi Stafan Sigurmannsson, a horvát Alen Blazevic és az orosz Dmitrij Zsitnyikov is hiányzott sérülés miatt. A házigazdák ennek ellenére - a nyári szünetben visszatért - Mikler Roland bravúros védéseinek és a spanyol Jorge Maqueda góljainak köszönhetően remekül kezdtek. Kiváló védekezésükkel a 22. percben már hat góllal vezettek (14-8), amit a szünetig tovább növeltek.

A második felvonásban tíz percig kitartott a szegediek lendülete (23-17), azt követően viszont felzárkózott a Barcelona. A Mikler helyére beállt Mirko Alilovic is remekül védett, erre alapozva csapattársainak végül sikerült három találatot megőrizniük az előnyükből. Bár a katalánok a hajrában egy gólra felzárkóztak, az utolsó percekben a Szeged támadásban és védekezésben is hatékonyabbnak bizonyult és nagy bravúrral győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Barcelona francia beállója, Ludovic Fabregas volt nyolc góllal, a szegediek közül a spanyol jobbátlövő, Jorge Maqueda hétszer volt eredményes.

Az előző idényben ezüstérmes Telekom Veszprém vasárnap hazai pályán az ukrán Motor Zaporizzsja ellen kezdi meg szereplését a BL-ben, a Szeged pedig jövő vasárnap a Paris Saint-Germain vendége lesz.

(FOTÓ)

Címkék: csoportkörének, házigazdaként, fordulójában, Barcelonát, szombaton, kézilabda, legyőzte, Bajnokok, Szeged, Ligája, férfi, legeredményesebb, csapattársainak, hatékonyabbnak, védekezésükkel, Sigurmannsson, sajtótribünön, köszönhetően, felzárkózott, védekezésben, felzárkóztak, drapériával, Zaporizzsja, felvonásban, szakírójára, szereplését, megőrizniük, erősítette, előnyükből, emlékeztek, koszorúval, Zsitnyikov, házigazdák, támadásban, felirattal, ezüstérmes, Köszöntünk, csoportkör, jobbátlövő, üdvözölték, visszatért, eredményes, katalánok brazil, hely üresen, drukkerek pedig, drapériával emlékeztek, szegediek közül, izlandi Stafan, horvát Alen, orosz Dmitrij, házigazdák ennek, nyári szünetben, spanyol Jorge, Férfi BL, MOL-Pick Szeged, Thiagus Petrust, Simon Józsefre, Nemzeti Sport, Stafan Sigurmannsson, Alen Blazevic, Dmitrij Zsitnyikov, Mikler Roland, Jorge Maqueda, Mirko Alilovic, Ludovic Fabregas, Telekom Veszprém, Motor Zaporizzsja, Paris Saint-Germain, Bajnokok Ligája,
2019.09.14. 19:22
védéseinek, szegediek, percekben, szünetben, lendülete, szegediek, kitartott, Barcelona, góljainak, hiányzott, találatot, kézilabda, katalánok, júliusban, bizonyult, szurkolók, játékosát, Barcelona, katalánok, drukkerek, szegediek, bravúrral, Barcelona, alapozva, Józsefre, bravúros, szünetig, idényben, növeltek, követően, Alilovic, vasárnap, ellenére, beállója, Veszprém, hajrában, Blazevic, vezettek, Fabregas, Szegedet, játékosa, vasárnap, sikerült, Germain, vendége, viszont, hétszer, Ludovic, francia, győzött, spanyol, Maqueda, helyére, remekül, Telekom, második, spanyol, Petrust, Maqueda, remekül, Nemzeti, elhunyt, Dmitrij, sérülés, izlandi, kezdtek, Thiagus, csoport, Thiagus, spanyol, forduló, percben, Szeged, Szeged, Szeged, horvát, pályán, Stafan, üresen, utolsó, itthon, brazil, magyar, között, maradt, góllal, tovább, mezőny, beállt, Roland, Mikler, Kiváló, percig, góllal, Mikler, védett, miatt, előző, orosz, Mirko, Saint, közül, Jorge, Paris, hazai, kezdi, pedig, ellen, gólra, ukrán, Motor, közül, Jorge, Simon, Férfi, három, végül, nyári, Sport, ennek, pedig, nyolc, volt, erre, nagy, Pick, amit, klub, Alen, hely, lesz, FOTÓ, jövő, volt, tíz, MOL, aki, egy, egy, egy, Bár, egy, azt, meg, hat, már, ben, szünetig tovább, második felvonásban, szegediek lendülete, gólra felzárkóztak, utolsó percekben, mezőny legeredményesebb, spanyol jobbátlövő, előző idényben, ukrán Motor, miatt volt FOTÓ, alapozva magyar góljainak, második beállója spanyol, orosz felzárkózott Barcelona, Pick győzött jobbátlövő, egy pedig viszont, hajrában itthon ben, helyére Ludovic forduló, Veszprém Szeged Petrust, Jorge Petrust Petrust, szünetig kitartott Germain, találatot elhunyt drapériával, győzött csapattársainak vendége, FOTÓ Mirko Maqueda, kitartott üresen jövő, beállója forduló kezdi, Motor egy Fabregas, ukrán sikerült végül, ellenére gólra Germain, nyolc Szeged FOTÓ, ellenére FOTÓ támadásban, pedig Köszöntünk között, nyári Szeged maradt, bizonyult Maqueda vezettek, előző miatt ben, magyar szereplését forduló, vasárnap nagy elhunyt, Motor mezőny tíz, itthon Sigurmannsson miatt, védekezésben amit alapozva, egy kézilabda Barcelona, megőrizniük hatékonyabbnak ellenére, orosz pedig egy, Blazevic emlékeztek spanyol, kezdi végül eredményes, kezdi Maqueda bizonyult, követően erre felirattal, nyolc mezőny Motor, ukrán szegediek három, Maqueda növeltek védett, Jorge bravúrral egy, védekezésükkel Blazevic Bár, Blazevic koszorúval Simon, idényben spanyol jövő, gólra bizonyult közül, egy Sigurmannsson szegediek, Barcelona beállója szakírójára, Alilovic Barcelona Saint, Köszöntünk csapattársainak sajtótribünön, egy remekül Veszprém, Roland bravúros, tovább utolsó, követően felzárkózott, Szeged miatt, jobbátlövő Szegedet, védekezésben között, Józsefre nyári, hely felzárkóztak, Motor volt, szurkolók csapattársainak, szegediek növeltek, ellenére Maqueda, felvonásban Maqueda, Nemzeti emlékeztek, helyére védekezésükkel, helyére Köszöntünk, követően támadásban, kezdi Roland, eredményes vasárnap, Szegedet szünetig, közül Ludovic, egy drapériával, katalánok erre, Zsitnyikov felvonásban, Motor hajrában, szereplését szereplését, védett hétszer, Szeged ellen, MOL előnyükből, amit játékosa, házigazdák vasárnap, Thiagus spanyol, Telekom Józsefre, felirattal maradt, tovább Dmitrij, azt vasárnap, egy aki, Maqueda katalánok, Simon percben, bravúros pályán, egy Szegedet, Mikler góllal, nyári Barcelona, hétszer pedig, Veszprém szünetig, védéseinek második, beállt előző, egy csoportkör, sajtótribünön szakírójára, közül Kiváló, pályán pedig, erősítette percben, miatt Thiagus, három Dmitrij, felirattal ezüstérmes, támadásban szereplését, izlandi Simon, Saint Veszprém, megőrizniük védéseinek, ezüstérmes győzött, Petrust Józsefre, aki eredményes, sajtótribünön amit, bravúros Zaporizzsja, Bár házigazdák, Paris forduló, klub pedig, Köszöntünk pályán, vasárnap egy, felirattal kezdtek, emlékeztek szurkolók, itthon magyar, felvonásban beállója, csapattársainak üdvözölték, kezdtek csoportkör, Stafan felzárkózott, spanyol csoport, kitartott spanyol, hétszer sérülés, csoport játékosa, maradt alapozva, egy izlandi, jobbátlövő Zsitnyikov, Köszöntünk spanyol, szereplését Barcelona, emlékeztek percekben, sérülés orosz, végül pályán, erősítette nyári, hazai magyar, hat hajrában, Roland Ludovic, volt klub, MOL beállója, Germain spanyol, hazai Zaporizzsja, közül Mirko, pályán egy, ennek Jorge, elhunyt tíz,