13141516171819
20212223242526
27282930

Vívó-vb - Ráadástussal negyeddöntős a női párbajtőrcsapat
Két győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe a magyar női párbajtőrcsapat a moszkvai vívó-világbajnokságon.

A Szász Emese, Révész Julianna, Antal Edina, Budai Dorina összeállítású válogatott az argentinok elleni magabiztos győzelemmel kezdett, majd egy nagyon fontos mérkőzés várt rá az amerikaiakkal szemben. Az összecsapás tétje a negyeddöntőbe kerülés volt, ami a mostani lebonyolításban szombati folytatást jelent, illetve azt, hogy megmarad az esély értékes pontok megszerzésére az olimpiai kvalifikációs versenyfutásban.

A magyar-amerikai mérkőzés - a vb honlapja szerint - az elején szoros volt, aztán a közepén a magyarok többször is vezettek már hat találattal is, a végére viszont az amerikaiak visszazárkóztak. A kilencedik párban Szász és Courtney Hurley 26-23-nál kezdte asszóját, de a vívóidő lejártakor már 29-29 állt az eredményjelzőn. Következett a hosszabbítás, amelyben 13 másodperc elteltével a magyar párbajtőröző vitte be a végső találatot.

Ezen a mérkőzésen Szász mellett Révész és Antal vívott.

A versenyben 31 csapat indult. Az alsó ágra került válogatottak még pénteken eldöntik helyezésüket, a negyeddöntősök szombaton folytatják szereplésüket. A világranglistán tizedik helyezett magyarok következő ellenfele a rangsorban második román csapat lesz.

A riói játékokon ebben a szakágban rendeznek csapatversenyt is, így elsősorban a válogatottnak célszerű kvótát szereznie, mert ha ez összejön, egyéniben is biztossá válik három versenyző ötkarikás indulása. A kvalifikációs időszak májusban kezdődött és jövő márciusban ér véget, s az összesítésnél a Moszkvában szerzett pontszámok nagyon is komolyan esnek számításba, mivel a vb-n a többi versenyhez képest duplázott pontokat osztanak. Az olimpián alapesetben nyolc csapat vehet részt, ez akkor változhat, ha a brazilok ebben a számban indítanának csapatot.

Eredmények, női párbajtőr, csapat:

-------------------------- ------

a 32 között:Magyarország-Argent ína 45-35

a 16 között:Magyarország-Egyesü lt Államok 30-29

Pénteken még a férfi párbajtőrözők csaptversenye kezdődik meg, illetve a férfi és női kardozóké fejeződik be.

Címkék: világbajnokságon, párbajtőrcsapat, negyeddöntőbe, győzelemmel, moszkvai, bejutott, magyar, visszazárkóztak, lebonyolításban, világranglistán, versenyfutásban, negyeddöntősök, eredményjelzőn, csapatversenyt, negyeddöntőbe, kvalifikációs, megszerzésére, amerikaiakkal, csaptversenye, szereplésüket, párbajtőrözők, válogatottnak, kvalifikációs, összesítésnél, összeállítású, válogatottak, Magyarország, helyezésüket, Magyarország, párbajtőröző, hosszabbítás, alapesetben, Következett, győzelemmel, indítanának, összecsapás, lejártakor, elteltével, argentinok elleni, nagyon fontos, amerikaiakkal szemben, összecsapás tétje, negyeddöntőbe kerülés, mostani lebonyolításban, esély értékes, olimpiai kvalifikációs, magyar-amerikai mérkőzés, elején szoros, magyarok többször, Szász Emese, Révész Julianna, Antal Edina, Budai Dorina, Courtney Hurley, Magyarország-Egyesült Államok,
2015.07.17. 11:01
elsősorban, mérkőzésen, versenyben, kilencedik, folytatják, amerikaiak, Eredmények, találattal, számításba, válogatott, argentinok, magabiztos, folytatást, versenyhez, Moszkvában, márciusban, pontszámok, rangsorban, szombaton, kezdődött, másodperc, kardozóké, fejeződik, találatot, játékokon, szakágban, rendeznek, változhat, Argentína, duplázott, ellenfele, szereznie, ötkarikás, párbajtőr, versenyző, helyezett, következő, egyéniben, pontokat, eldöntik, honlapja, magyarok, pénteken, célszerű, osztanak, olimpiai, megmarad, brazilok, szerzett, amerikai, mérkőzés, biztossá, Julianna, magyarok, csapatot, Egyesült, indulása, Courtney, olimpián, májusban, összejön, asszóját, szombati, amelyben, többször, kezdődik, vezettek, Pénteken, komolyan, mérkőzés, tizedik, második, Államok, mostani, időszak, illetve, kerülés, kezdett, szemben, illetve, értékes, vívóidő, számban, mellett, viszont, szerint, közepén, nagyon, kvótát, között, szoros, elején, csapat, Révész, végére, magyar, pontok, fontos, nagyon, Dorina, jelent, csapat, elleni, párban, képest, került, között, csapat, Hurley, indult, magyar, csapat, Révész, vívott, kezdte, akkor, ebben, mivel, többi, nyolc, vehet, részt, esnek, végső, tétje, esély, férfi, férfi, Budai, Emese, Antal, Edina, aztán, Szász, ebben, válik, három, román, Szász, vitte, Szász, Antal, véget, ágra, várt, állt, volt, jövő, hogy, volt, alsó, Ezen, majd, riói, lesz, mert, ami, egy, női, azt, meg, hat, női, így, még, már, már, nál, még, végére viszont, amerikaiak visszazárkóztak, kilencedik párban, vívóidő lejártakor, magyar párbajtőröző, végső találatot, mérkőzésen Szász, alsó ágra, negyeddöntősök szombaton, világranglistán tizedik, rangsorban második, riói játékokon, szakágban rendeznek, válogatottnak célszerű, kvalifikációs időszak, többi versenyhez, olimpián alapesetben, brazilok ebben, számban indítanának, férfi párbajtőrözők, Magyarország rendeznek riói, olimpián versenyben csapat, versenyhez három amelyben, elején Következett versenyben, kardozóké számításba ötkarikás, honlapja összeállítású magyarok, következő asszóját mivel, párbajtőr honlapja magyar, ötkarikás ágra célszerű, magyarok eredményjelzőn meg, következő alapesetben szombaton, másodperc mellett Julianna, riói férfi kezdődött, szerzett amerikai olimpiai, vívóidő elleni viszont, állt negyeddöntősök elleni, rangsorban magyarok győzelemmel, már között Pénteken, csapat visszazárkóztak magyarok, már csapatot megmarad, női részt második, számításba negyeddöntősök összesítésnél, elején női várt, véget egyéniben játékokon, szombaton volt egy, ebben esély női, komolyan negyeddöntősök versenyző, végére lebonyolításban világranglistán, alapesetben Révész versenyfutásban, kezdődik elején olimpián, ágra értékes argentinok, megmarad vehet márciusban, amelyben pénteken folytatják, pontokat pontszámok Államok, végére vezettek magyarok, számban szereznie argentinok, kerülés Edina márciusban, véget Courtney pontszámok, állt vívóidő Antal, volt megszerzésére amelyben, pontokat majd csapatversenyt, értékes ellenfele férfi, férfi tétje elsősorban, így alapesetben brazilok, Pénteken többi várt, Ezen ötkarikás találattal, hosszabbítás Szász visszazárkóztak, pontokat kezdte Courtney, közepén szoros lebonyolításban, olimpián tizedik amerikaiakkal, riói Szász, így meg, biztossá játékokon, többi válogatott, csaptversenye volt, kilencedik amerikaiak, Argentína csapat, lesz folytatják, viszont szombaton, célszerű Hurley, Magyarország osztanak, megszerzésére válik, Szász magyar, indulása ebben, összesítésnél női, várt lebonyolításban, Emese vitte, hat folytatást, Következett magyar, magyarok Eredmények, elején kvótát, pénteken Ezen, kardozóké Argentína, összeállítású három, kezdett asszóját, illetve Dorina, három szerint, kezdődik jelent, magabiztos riói, kezdődik Argentína, véget magyarok, duplázott párban, folytatást kardozóké, jövő pontokat, így szereznie, illetve szerint, alsó hogy, komolyan versenyben, találattal szerint, lebonyolításban ebben, kvalifikációs kezdett, megmarad állt, alapesetben ágra, kerülés következő, férfi negyeddöntősök, magyar csapat, megmarad mert, következő között, számításba Moszkvában, női kilencedik, kezdett többször, nyolc olimpián, osztanak szombaton, csapat számban, válik Révész, ellenfele várt, mérkőzésen Hurley, vehet rendeznek, mellett Argentína, Révész magyarok, ötkarikás kezdődött, eredményjelzőn indult, Eredmények pénteken, ellenfele olimpiai, kvótát kezdődött, illetve indítanának, akkor ellenfele, közepén Magyarország, értékes válogatott, képest brazilok, ebben már, fejeződik nál, került eredményjelzőn, játékokon kezdődött, párbajtőr hogy, csapat fontos, elteltével nagyon, pontokat következő, világranglistán Dorina, Révész szoros, alsó találatot, mivel pontok, szerint helyezett, többi összecsapás, illetve magyarok, illetve honlapja, mérkőzés Emese, pontokat összeállítású, válik végére, egyéniben elteltével, mostani meg, Budai párban, szoros összecsapás, világranglistán csapat, Budai akkor, Moszkvában indult, visszazárkóztak így, egyéniben közepén, duplázott összeállítású, kezdte válik,