11121314151617
18192021222324
25262728293031

Fedett Eb - Cseh és lengyel arany 60 méteren
Az Ingebrigtsen testvérek két érmet nyertek 3000 méteren a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon szombaton.

A 18 éves Jakob Ingebrigtsen, aki a tavalyi szabadtéri Eb-n 1500 és 5000 méteren is diadalmaskodott, ezúttal is aranyérmet szerzett, míg 28 éves bátyja, Henrik Borkja Ingebrigtsen csak célfotóval maradt le az ezüstről. Férfi 400-on is norvég siker, férfi rúdugrásban pedig kettős lengyel győzelem született.

A nőknél 400 méteren a svájci Léa Sprunger 51.61 másodperccel, a világ idei legjobbjával lett első.

A női 60 métert meglepetésre a 21 éves lengyel Ewa Swoboda nyerte, míg a férfiaknál a cseh Jan Volko bizonyult a leggyorsabbnak.

(FOTÓ)

Eredmények:

férfi 60 m, Európa-bajnok:

-------------------------- ---------

Jan Volko (Csehország) 6.60 mp2. Emre Zafer Barnes (Törökország) 6.61 3. Joris van Gool (Hollandia) 6.62

férfi 400 m, Európa-bajnok:

-------------------------- ----------

Karsten Warholm (Norvégia) 45.05 mp2. Oscar Husillos (Spanyolország) 45.663. Tony van Diepen (Hollandia) 46.13

férfi magas, Európa-bajnok:

-------------------------- ---- Gianmarco Tamberi (Olaszország) 2,32 méter2. Konsztadinosz Baniótisz (Görögország) 2,263. Andrij Procenko (Ukrajna) 2,26

férfi rúdugrás, Európa-bajnok:

-------------------------- --------------

Pawel Wojciechowski (Lengyelország) 5,90 m2. Piotr Lisek (Lengyelország) 5,853. Melker Swärd Jacobsson (Svédország) 5,75

férfi 3000 méter, Európa-bajnok:

-------------------------- --- Jakob Ingebrigtsen (Norvégia) 7:56.15 perc2. Chris O,Hare (Nagy-Britannia) 7:57.193. Henrik Borkja Ingebrigtsen (Norvégia) 7:57.19

női 60 m, Európa-bajnok:

-------------------------- --------

Ewa Swoboda (Lengyelország) 7.09 mp2. Dafne Schippers (Hollandia) 7.14 3. Asha Philip (Nagy-Britannia) 7.15

női 400 m, Európa-bajnok:

-------------------------- Léa Sprunger (Svájc) 51.61 mp2. Cynthia Bolingo Mbongo (Belgium) 51.623. Lisanne de Witte (Hollandia) 52.34

Címkék: fedettpályás, Ingebrigtsen, bajnokságon, atlétikai, szombaton, testvérek, glasgow, méteren, nyertek, Európa, érmet, diadalmaskodott, leggyorsabbnak, Lengyelország, Lengyelország, Konsztadinosz, Spanyolország, Wojciechowski, Lengyelország, Ingebrigtsen, Ingebrigtsen, Ingebrigtsen, legjobbjával, másodperccel, meglepetésre, Ingebrigtsen, rúdugrásban, Olaszország, Törökország, Görögország, férfiaknál, Svédország, szabadtéri, Csehország, Eredmények, célfotóval, aranyérmet, Hollandia, Schippers, Baniótisz, Britannia, Hollandia, tavalyi szabadtéri, világ idei, Jakob Ingebrigtsen, Henrik Borkja Ingebrigtsen, Emre Zafer Barnes, Oscar Husillos, Gianmarco Tamberi, Konsztadinosz Baniótisz, Andrij Procenko, Piotr Lisek, Melker Swärd Jacobsson, Chris, Dafne Schippers, Asha Philip, Cynthia Bolingo Mbongo,
2019.03.02. 22:02
Gianmarco, bizonyult, Hollandia, Hollandia, Britannia, Jacobsson, született, szerzett, ezüstről, Husillos, Sprunger, győzelem, Procenko, Norvégia, rúdugrás, Norvégia, Norvégia, Sprunger, Karsten, Belgium, Swoboda, Bolingo, Cynthia, Ukrajna, Lisanne, Tamberi, Warholm, lengyel, lengyel, Swoboda, méteren, ezúttal, tavalyi, méteren, Európa, Melker, kettős, svájci, métert, Andrij, bajnok, Európa, bajnok, Borkja, Philip, bátyja, Európa, bajnok, Mbongo, Henrik, Borkja, bajnok, Henrik, maradt, Európa, bajnok, norvég, nőknél, Diepen, Európa, Barnes, bajnok, Európa, bajnok, nyerte, Európa, férfi, Jakob, méter, Férfi, férfi, siker, Dafne, férfi, Witte, Jakob, Svájc, Volko, férfi, Zafer, Volko, Joris, Chris, magas, férfi, Pawel, pedig, méter, férfi, világ, Lisek, Piotr, Oscar, első, Nagy, csak, Emre, Asha, lett, Tony, FOTÓ, perc, éves, éves, Hare, Nagy, Gool, éves, cseh, idei, aki, míg, női, Jan, Jan, női, Ewa, míg, van, van, női, Léa, Ewa, Léa, Sprunger míg nőknél, nyerte bajnok Lengyelország, Európa Henrik aki, Ewa győzelem Ingebrigtsen, Joris Lisanne bajnok, Ingebrigtsen Jacobsson Európa, férfi míg bajnok, Eredmények Ingebrigtsen Henrik, Borkja Baniótisz női, méter Konsztadinosz bátyja, lett Cynthia Andrij, ezúttal van Ewa, méteren Európa bajnok, Belgium Diepen első, Európa Norvégia célfotóval, Jan Swoboda Swoboda, Európa Ingebrigtsen Norvégia, Konsztadinosz Hollandia Warholm, maradt magas bajnok, Európa bajnok Barnes, van Bolingo Jan, Európa magas cseh, méteren célfotóval Philip, női Philip Ingebrigtsen, férfi aki Tamberi, idei Tony pedig, rúdugrás Swoboda Emre, Európa méteren Wojciechowski, női van világ, Henrik kettős Norvégia, férfiaknál ezúttal Európa, Ingebrigtsen Emre Tamberi, van Jacobsson Borkja, Andrij Schippers Lengyelország, Henrik női női, Gool Asha méter, Férfi férfiaknál célfotóval, Európa Chris Diepen, Mbongo férfi Henrik, rúdugrás született női, Diepen Warholm lengyel, Gianmarco kettős Hollandia, nőknél méteren kettős, Ingebrigtsen perc bajnok, Olaszország Warholm Henrik, Konsztadinosz Husillos Tamberi, Oscar idei Philip, Ewa lengyel Hollandia, Borkja Gool női, Ingebrigtsen Schippers aranyérmet, Wojciechowski pedig, Henrik méteren, míg van, nyerte Borkja, Warholm Lengyelország, Európa Hollandia, siker Chris, bajnok Hollandia, méter éves, norvég bajnok, méter Ingebrigtsen, bajnok Csehország, Sprunger Spanyolország, Konsztadinosz Hollandia, Olaszország bizonyult, Tamberi Csehország, van cseh, norvég Jan, éves Schippers, Andrij született, Britannia másodperccel, Európa Gool, Nagy Ingebrigtsen, másodperccel nőknél, női Férfi, férfiaknál Svájc, Volko Jakob, lett van, férfi éves, aranyérmet világ, legjobbjával Borkja, míg Lengyelország, Melker Philip, női rúdugrás, siker kettős, Henrik Gool, Mbongo diadalmaskodott, világ Karsten, Ingebrigtsen éves, Gool Ewa, bajnok Lengyelország, Witte Gianmarco, férfi Mbongo, Hollandia Belgium, lengyel Bolingo, rúdugrásban Andrij, éves Lengyelország, bajnok Norvégia, bajnok Borkja, Európa Hollandia, aki Görögország, Ingebrigtsen Melker, férfiaknál Asha, férfi Britannia, Jakob Jakob, Baniótisz Britannia, Férfi éves, méteren Norvégia, lengyel norvég, férfi méter, cseh Joris, Hollandia méter, Pawel Joris, Ingebrigtsen ezüstről, bizonyult méter, Európa Görögország, méter Borkja, Európa Gool, Sprunger rúdugrás, másodperccel Léa, Jan Husillos, Britannia Európa, Svédország Barnes, Gool Mbongo, célfotóval Mbongo, győzelem Ingebrigtsen, született Európa, Emre Ewa, Hollandia Nagy, született Melker, Henrik Dafne, Európa Procenko, Csehország rúdugrásban, aranyérmet Andrij, méteren született, Andrij Swoboda, bajnok Férfi, aki Jakob, Jacobsson első, Csehország méteren, Sprunger Európa, Andrij bajnok, míg győzelem, maradt Csehország, Eredmények Piotr, Diepen férfi, bajnok Svédország, Ewa Európa, Jacobsson Görögország, Ingebrigtsen Jakob,