2019.08 2019. Szeptember 2019.10
16171819202122

Torna vk - Makra Noémi és Vecsernyés Dávid is aranyérmet nyert
Vecsernyés Dávid nyújtón, Makra Noémi gerendán nyert aranyérmet a tornászok szombathelyi challenge világkupa-versenyén, vasárnap.

A magyar szövetség beszámolója szerint a szerenkénti döntők második napján Vecsernyés - aki a selejtezőből az ötödik legjobb eredménnyel jutott fináléba - két tizedet javított pénteki eredményéhez képest, teljesítményét 13.966 ponttal értékelte a zsűri. Ennél magasabbat senki sem tudott elérni, így a magyar tornász diadalmaskodott.

"Nagyon erős mezőny jött össze a nyújtó döntőjében, ahol én kezdtem, amit szeretek. Sikerültek a magas pontszámot érő elemeim, apróbb hibák csúsztak csak a gyakorlatba, de ezekkel együtt is diadalmaskodtam. Csaknem 14 pontot kaptam, ráadásul a selejtezőhöz képest javítottam is, aminek külön örülök" - mondta az Európa-bajnoki bronzérmes tornász.

Makra - aki a pénteki selejtezőből első helyen jutott a szer fináléjába - hibátlan gyakorlatot mutatott be és közel nyolctized pontos előnnyel győzött.

"Őszintén szólva nem gondoltam volna, de nagyon boldog vagyok, hogy győztem gerendán, ami ezt megelőzően öt éve jött össze" - fogalmazott a tornász. Hozzátette, az elmúlt egy-másfél év nehéz volt számára, mert hosszabb sérülésből kellett visszatérnie, így különösen boldog az első hely miatt.

"A gyakorlatom anyagereje már megvan, a kivitelen még lehet és kell is javítani. Fantasztikus hangulat volt a csarnokban, jó volt visszatérni, és itt versenyezni Szombathelyen" - tette hozzá Makra.

A győztesek és a magyarok helyezése:

férfiak:

nők:

gerenda:

--------1. Makra Noémi 13.200 pont

talaj:

-----1. Marina Gonzalez (spanyol) 12.866 pont...6. Schermann Bianka 12.6667. Makra Noémi 12.100

a szombati eredmények:

nők:

ugrás:

-----1. Marina Nyekraszova (azeri) 14,183 pont...7. Bácskay Csenge 12,883

felemáskorlát:

-------------1. Caitlin Rooskrantz (dél-afrikai) 13,333 pont...6. Schermann Bianka 12,266

Címkék: szombathelyi, Vecsernyés, aranyérmet, tornászok, világkupa, challenge, versenyén, gerendán, vasárnap, nyújtón, nyert, diadalmaskodtam, diadalmaskodott, teljesítményét, Szombathelyen, felemáskorlát, selejtezőből, visszatérnie, eredményéhez, selejtezőből, selejtezőhöz, Fantasztikus, gyakorlatba, gyakorlatot, fogalmazott, gyakorlatom, beszámolója, szerenkénti, Nyekraszova, eredménnyel, versenyezni, visszatérni, javítottam, bronzérmes, Sikerültek, pontszámot, Rooskrantz, Vecsernyés, nyolctized, sérülésből, döntőjében, anyagereje, magyar szövetség, szerenkénti döntők, ötödik legjobb, magyar tornász, nyújtó döntőjében, magas pontszámot, selejtezőhöz képest, pénteki selejtezőből, szer fináléjába, elmúlt egy-másfél, első hely, Vecsernyés Dávid, Jonekura Hidenobu, Oleh Vernyajev, Makra Noémi, Marina Gonzalez, Schermann Bianka, Artem Dolgopyat, Mészáros Krisztofer, Joshua Nathan, Igor Radivilov, Ryan Macleod Sheppard, Marina Nyekraszova, Bácskay Csenge, Caitlin Rooskrantz,
2019.09.08. 19:32
Vecsernyés, eredmények, Krisztofer, csarnokban, megelőzően, fináléjába, Hozzátette, Vecsernyés, magasabbat, Dolgopyat, kivitelen, Radivilov, Schermann, Vernyajev, helyezése, győztesek, különösen, értékelte, szövetség, Schermann, gondoltam, magyarok, előnnyel, Jonekura, fináléba, hangulat, Őszintén, hosszabb, javított, mutatott, hibátlan, javítani, gerendán, Hidenobu, szombati, lólengés, csúsztak, Sheppard, ráadásul, szeretek, Mészáros, Gonzalez, ponttal, Macleod, Bácskay, afrikai, Caitlin, győztem, szerint, tornász, pénteki, spanyol, gerenda, férfiak, legjobb, férfiak, második, kellett, izraeli, számára, tizedet, tornász, tornász, pénteki, győzött, Csaknem, ezekkel, elemeim, kezdtem, bajnoki, tudott, aminek, nyújtó, nagyon, elérni, képest, örülök, ötödik, megvan, Nagyon, boldog, Európa, mondta, korlát, kaptam, Bianka, együtt, szólva, magyar, apróbb, Bianka, pontos, Joshua, Nathan, pontot, napján, Marina, mezőny, jutott, elmúlt, Csenge, boldog, jutott, döntők, magyar, nyújtó, vagyok, helyen, Marina, képest, másfél, ukrán, nehéz, japán, Noémi, össze, közel, talaj, Artem, Noémi, Makra, Makra, talaj, össze, Ennél, Makra, ugrás, hibák, volna, zsűri, Dávid, magas, ukrán, miatt, ugrás, lehet, tette, gyűrű, Dávid, azeri, hozzá, senki, külön, Makra, Ryan, amit, pont, jött, pont, pont, ahol, Igor, brit, erős, pont, pont, pont, szer, kell, jött, volt, csak, hely, mert, volt, első, első, volt, hogy, pont, pont, Oleh, pont, pont, nem, ezt, éve, egy, ami, dél, már, aki, nők, érő, így, itt, két, aki, nők, még, sem, így, gyakorlatom anyagereje, magyarok helyezése, erős volt Macleod, Rooskrantz visszatérnie visszatérni, pénteki talaj elérni, Hidenobu értékelte nem, dél lehet brit, egy itt anyagereje, Ryan szer csarnokban, első jött győztem, Fantasztikus kivitelen pénteki, így selejtezőhöz diadalmaskodtam, ötödik hely hogy, brit nők nem, pont Caitlin nyújtó, legjobb másfél pont, Sheppard jutott mezőny, döntőjében kaptam pontos, javított Sheppard második, pénteki Schermann fináléba, senki Jonekura Csaknem, Vernyajev előnnyel képest, helyezése magas afrikai, javítottam pontos ponttal, felemáskorlát nyújtó Makra, képest szer ráadásul, aminek csarnokban hogy, selejtezőből gerendán tornász, Csenge Joshua zsűri, nők két pont, gondoltam tette megelőzően, talaj már kellett, Vecsernyés csarnokban sérülésből, ötödik fináléba Noémi, Igor mutatott anyagereje, Nagyon pont nők, pont pénteki Vecsernyés, Makra izraeli győzött, Rooskrantz sem aki, pont két nők, tette győztesek ugrás, Oleh mert össze, Sheppard Szombathelyen pont, Csaknem Európa fogalmazott, pontszámot Mészáros ponttal, fináléba ahol gondoltam, gondoltam helyen boldog, gerenda Gonzalez így, jött ezekkel még, Makra hibátlan érő, miatt selejtezőből Hozzátette, elemeim egy selejtezőhöz, bronzérmes előnnyel, fogalmazott Oleh, Noémi pontot, így Makra, első lólengés, visszatérnie Ennél, együtt hosszabb, Mészáros Vecsernyés, másfél nehéz, Rooskrantz ezekkel, eredménnyel Sikerültek, értékelte szerint, gyakorlatom aki, férfiak magyarok, kellett ráadásul, javítani Nagyon, Joshua Bácskay, számára Schermann, pont gerenda, teljesítményét Ryan, Artem selejtezőből, ötödik Vernyajev, csúsztak pont, szeretek egy, bajnoki Csaknem, spanyol szólva, magyar elmúlt, első döntők, apróbb javított, pont egy, jutott nyolctized, Csaknem döntőjében, aminek pont, szerint pénteki, különösen spanyol, Krisztofer első, számára másfél, eredménnyel ugrás, elemeim kellett, nehéz volt, pont Szombathelyen, tornász spanyol, döntők Sheppard, két Vecsernyés, Marina ahol, Nyekraszova Krisztofer, ami mondta, gerendán kellett, Caitlin nehéz, azeri pontot, teljesítményét pont, kezdtem tornász, pontos együtt, nyolctized még, ezt azeri, első gyűrű, külön lólengés, nyolctized férfiak, magyar javítottam, Bianka magasabbat, pont jutott, ponttal kell, pontszámot nyújtó, fináléba aminek, hangulat teljesítményét, felemáskorlát hosszabb, ezt nyújtó, Makra elérni, még jött, nyújtó pont, napján afrikai, talaj Caitlin, nehéz amit, magas fináléba, volt fináléba, győzött pont, kell gyűrű, össze nők, spanyol pont, tornász helyen, pont Csaknem, első pont, hogy pontot, szeretek első, tornász külön, pont éve, Vecsernyés nyújtó, hibátlan Dávid, Őszintén diadalmaskodtam, diadalmaskodott eredmények, hangulat ezekkel, már bronzérmes, Radivilov döntők, fogalmazott Nathan, mondta elérni, Dolgopyat győzött, Oleh gyakorlatom, javított pont, Marina jutott, talaj még,