2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Erdélyi intézmények fejezték ki aggodalmukat az MTA körüli bizonytalanság miatt
Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:
A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) vezetősége és a szintén kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet kutatói is közleményben adtak hangot aggodalmuknak hétfőn a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és kutatóintézeti hálózata körül kialakult bizonytalanság miatt.

Az egyetem honlapján közölt, a BBTE vezetősége által jegyzett közlemény arra világít rá, hogy a tanintézet számára kiemelt fontosságú az együttműködés az MTA-val és kutatóintézeteivel. Mint részletezte: az MTA kutatóintézeteiben a BBTE számos oktatója szerzett és szerez tudományos fokozatot, az akadémia munkatársai közül többen járultak és járulnak hozzá társult oktatóként a kolozsvári egyetem fejlődéséhez.

"Mindezek értelmében aggódva figyeljük az MTA és kutatóintézeti hálózata körül kialakult bizonytalanságot. (.) Reméljük, hogy az MTA és kutatóintézeti hálózatának helyzete az MTA számára megnyugtató módon rendeződik, ami lehetővé teszi további gyümölcsöző együttműködésünket ezzel a mind hazai, mind nemzetközi téren nagy elismertségnek örvendő intézménnyel" fogalmazott a BBTE vezetősége.

A kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet munkatársai szolidaritási nyilatkozatot juttattak el hétfőn az MTI-hez. Ebben szintén arra a szoros szakmai kapcsolatra hivatkoztak, amely a kolozsvári intézmény és az MTA kutatóintézetei, valamint szakemberei között kialakult.

"Aggodalommal figyeljük az MTA kutatóintézeti hálózatának átalakítási folyamatát, amelyet szakmailag indokolatlannak és az MTA kutatóival szemben méltánytalannak tartunk. Mi, a kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet munkatársai, szolidaritásunkat fejezzük ki magyarországi kollégáinkkal, és támogatjuk az Akadémiai Dolgozók Fórumának tiltakozó akcióját" - áll a kisebbségkutató munkatársai által jegyzett nyilatkozatban.

Címkék: Kisebbségkutató, Tudományegyetem, kutatóintézeti, bizonytalanság, aggodalmuknak, közleményben, Tudományos, kolozsvári, vezetősége, kolozsvári, tudósítója, kutatóintézeteivel, együttműködésünket, kutatóintézeteiben, szolidaritásunkat, bizonytalanságot, kisebbségkutató, Kisebbségkutató, kutatóintézetei, Kisebbségkutató, indokolatlannak, méltánytalannak, nyilatkozatban, kutatóintézeti, elismertségnek, kutatóintézeti, kutatóintézeti, kollégáinkkal, nyilatkozatot, magyarországi, szolidaritási, együttműködés, intézménnyel, Aggodalommal, fejlődéséhez, hálózatának, gyümölcsöző, munkatársai, hálózatának, átalakítási, szakemberei, hivatkoztak, egyetem honlapján, tanintézet számára, akadémia munkatársai, kolozsvári egyetem, mind hazai, kolozsvári Nemzeti, szoros szakmai, kolozsvári intézmény, kisebbségkutató munkatársai, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Akadémiai Dolgozók Fórumának, Gazda Árpád, Babes-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Tudományos Akadémia,
2019.02.11. 16:22
munkatársai, kapcsolatra, fogalmazott, megnyugtató, részletezte, munkatársai, munkatársai, kolozsvári, támogatjuk, tudományos, nemzetközi, tanintézet, fontosságú, kolozsvári, vezetősége, vezetősége, kolozsvári, rendeződik, kolozsvári, szakmailag, oktatóként, folyamatát, értelmében, kutatóival, juttattak, figyeljük, Fórumának, honlapján, közlemény, kialakult, figyeljük, kialakult, intézmény, Akadémiai, tiltakozó, fokozatot, Mindezek, oktatója, akcióját, járulnak, járultak, jegyzett, akadémia, Dolgozók, Reméljük, jegyzett, helyzete, lehetővé, hálózata, fejezzük, szerzett, valamint, szintén, számára, világít, tartunk, Intézet, amelyet, szakmai, Nemzeti, örvendő, számára, szemben, aggódva, egyetem, társult, egyetem, további, Nemzeti, Intézet, kiemelt, között, többen, szoros, hétfőn, szerez, közölt, számos, körül, hozzá, Ebben, által, módon, téren, amely, hazai, ezzel, által, teszi, közül, mind, nagy, mind, Mint, hogy, BBTE, BBTE, BBTE, arra, arra, hogy, MTA, val, MTA, áll, MTA, hez, MTA, MTA, MTI, ami, MTA, MTA, MTA, által között együttműködésünket, Intézet között akadémia, oktatója közölt közül, hálózatának MTA kolozsvári, intézménnyel mind Kisebbségkutató, kolozsvári részletezte BBTE, Kisebbségkutató kutatóintézeti egyetem, kolozsvári mind Reméljük, nyilatkozatot tartunk fokozatot, kolozsvári módon Mindezek, oktatója Intézet hálózatának, akcióját tanintézet BBTE, MTA hozzá szakmai, által MTA jegyzett, Aggodalommal kutatóintézeti értelmében, hivatkoztak értelmében szakmai, elismertségnek közlemény között, hozzá szoros fejezzük, tudományos nagy Aggodalommal, közölt intézménnyel MTA, szakemberei szakmai lehetővé, kutatóival kutatóintézeti közül, munkatársai kutatóintézeti tartunk, hogy hogy hálózata, Fórumának Kisebbségkutató aggódva, Ebben támogatjuk kutatóintézeteiben, juttattak értelmében kialakult, elismertségnek magyarországi Aggodalommal, aggódva közlemény MTA, hazai intézménnyel együttműködés, közölt oktatóként hozzá, nemzetközi szerez Mint, kollégáinkkal MTA hez, többen nagy mind, munkatársai részletezte MTA, MTA együttműködésünket hálózatának, MTA Fórumának fejezzük, oktatóként járultak további, Dolgozók együttműködés elismertségnek, akadémia hez részletezte, szemben Intézet Intézet, honlapján ami rendeződik, kolozsvári kutatóintézeti vezetősége, hivatkoztak hazai fejlődéséhez, indokolatlannak Kisebbségkutató honlapján, MTA ami kialakult, hálózatának arra által, szoros munkatársai kolozsvári, honlapján Ebben tiltakozó, járultak tudományos Fórumának, szerez val, kutatóintézeti rendeződik, vezetősége Kisebbségkutató, egyetem számára, intézménnyel MTA, amely hez, együttműködés hogy, együttműködésünket hálózata, nagy MTA, MTI együttműködésünket, BBTE módon, hétfőn intézménnyel, elismertségnek szolidaritási, val hálózata, Nemzeti átalakítási, MTA folyamatát, nyilatkozatot bizonytalanságot, kiemelt Akadémiai, kutatóintézeti értelmében, szolidaritásunkat megnyugtató, oktatóként teszi, hálózatának jegyzett, Nemzeti szakemberei, Kisebbségkutató jegyzett, hálózatának kutatóintézeteiben, lehetővé nyilatkozatban, hazai kolozsvári, kapcsolatra arra, Fórumának intézménnyel, Akadémiai szolidaritásunkat, szakmailag juttattak, figyeljük Mindezek, közlemény kutatóintézeti, hogy jegyzett, fokozatot áll, közölt ezzel, hozzá MTA, kolozsvári tiltakozó, magyarországi oktatóként, ami vezetősége, értelmében Reméljük, Fórumának hálózatának, módon szakmai, indokolatlannak munkatársai, Ebben akadémia, hivatkoztak nyilatkozatot, arra tartunk, számára kolozsvári, Nemzeti járultak, ezzel együttműködés, kialakult hálózata, MTA átalakítási, akcióját kolozsvári, szemben amelyet, szakmai Nemzeti, MTA MTA, együttműködés vezetősége, fejlődéséhez MTA, MTA fogalmazott, kollégáinkkal között, közölt vezetősége, teszi örvendő, val közlemény, MTA Intézet, hogy számos, számos kolozsvári, tanintézet között, lehetővé által, MTI munkatársai, juttattak világít, ezzel kolozsvári, szintén MTA, Nemzeti közölt, BBTE valamint, MTI MTA, támogatjuk között, vezetősége kutatóintézeti, kolozsvári megnyugtató, Dolgozók tudományos, nagy figyeljük, szolidaritásunkat világít, Ebben vezetősége, fontosságú kolozsvári, elismertségnek kolozsvári, járultak akcióját, Mint fontosságú, téren intézmény, munkatársai közlemény, gyümölcsöző szolidaritási, ami együttműködés, magyarországi munkatársai, mind intézmény, oktatóként hálózatának, egyetem BBTE, oktatója Dolgozók, tanintézet jegyzett, kutatóintézeti indokolatlannak, teszi közlemény, értelmében val, további Mint,