2019.07 2019. Augusztus 2019.09
19202122232425

Erdélyi intézmények fejezték ki aggodalmukat az MTA körüli bizonytalanság miatt
Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:
A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) vezetősége és a szintén kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet kutatói is közleményben adtak hangot aggodalmuknak hétfőn a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és kutatóintézeti hálózata körül kialakult bizonytalanság miatt.

Az egyetem honlapján közölt, a BBTE vezetősége által jegyzett közlemény arra világít rá, hogy a tanintézet számára kiemelt fontosságú az együttműködés az MTA-val és kutatóintézeteivel. Mint részletezte: az MTA kutatóintézeteiben a BBTE számos oktatója szerzett és szerez tudományos fokozatot, az akadémia munkatársai közül többen járultak és járulnak hozzá társult oktatóként a kolozsvári egyetem fejlődéséhez.

"Mindezek értelmében aggódva figyeljük az MTA és kutatóintézeti hálózata körül kialakult bizonytalanságot. (.) Reméljük, hogy az MTA és kutatóintézeti hálózatának helyzete az MTA számára megnyugtató módon rendeződik, ami lehetővé teszi további gyümölcsöző együttműködésünket ezzel a mind hazai, mind nemzetközi téren nagy elismertségnek örvendő intézménnyel" fogalmazott a BBTE vezetősége.

A kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet munkatársai szolidaritási nyilatkozatot juttattak el hétfőn az MTI-hez. Ebben szintén arra a szoros szakmai kapcsolatra hivatkoztak, amely a kolozsvári intézmény és az MTA kutatóintézetei, valamint szakemberei között kialakult.

"Aggodalommal figyeljük az MTA kutatóintézeti hálózatának átalakítási folyamatát, amelyet szakmailag indokolatlannak és az MTA kutatóival szemben méltánytalannak tartunk. Mi, a kolozsvári Nemzeti Kisebbségkutató Intézet munkatársai, szolidaritásunkat fejezzük ki magyarországi kollégáinkkal, és támogatjuk az Akadémiai Dolgozók Fórumának tiltakozó akcióját" - áll a kisebbségkutató munkatársai által jegyzett nyilatkozatban.

Címkék: Kisebbségkutató, Tudományegyetem, kutatóintézeti, bizonytalanság, aggodalmuknak, közleményben, Tudományos, kolozsvári, vezetősége, kolozsvári, tudósítója, kutatóintézeteivel, együttműködésünket, kutatóintézeteiben, szolidaritásunkat, bizonytalanságot, kisebbségkutató, Kisebbségkutató, kutatóintézetei, Kisebbségkutató, indokolatlannak, méltánytalannak, nyilatkozatban, kutatóintézeti, elismertségnek, kutatóintézeti, kutatóintézeti, kollégáinkkal, nyilatkozatot, magyarországi, szolidaritási, együttműködés, intézménnyel, Aggodalommal, fejlődéséhez, hálózatának, gyümölcsöző, munkatársai, hálózatának, átalakítási, szakemberei, hivatkoztak, egyetem honlapján, tanintézet számára, akadémia munkatársai, kolozsvári egyetem, mind hazai, kolozsvári Nemzeti, szoros szakmai, kolozsvári intézmény, kisebbségkutató munkatársai, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Akadémiai Dolgozók Fórumának, Gazda Árpád, Babes-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Tudományos Akadémia,
2019.02.11. 16:22
munkatársai, kapcsolatra, fogalmazott, megnyugtató, részletezte, munkatársai, munkatársai, kolozsvári, támogatjuk, tudományos, nemzetközi, tanintézet, fontosságú, kolozsvári, vezetősége, vezetősége, kolozsvári, rendeződik, kolozsvári, szakmailag, oktatóként, folyamatát, értelmében, kutatóival, juttattak, figyeljük, Fórumának, honlapján, közlemény, kialakult, figyeljük, kialakult, intézmény, Akadémiai, tiltakozó, fokozatot, Mindezek, oktatója, akcióját, járulnak, járultak, jegyzett, akadémia, Dolgozók, Reméljük, jegyzett, helyzete, lehetővé, hálózata, fejezzük, szerzett, valamint, szintén, számára, világít, tartunk, Intézet, amelyet, szakmai, Nemzeti, örvendő, számára, szemben, aggódva, egyetem, társult, egyetem, további, Nemzeti, Intézet, kiemelt, között, többen, szoros, hétfőn, szerez, közölt, számos, körül, hozzá, Ebben, által, módon, téren, amely, hazai, ezzel, által, teszi, közül, mind, nagy, mind, Mint, hogy, BBTE, BBTE, BBTE, arra, arra, hogy, MTA, val, MTA, áll, MTA, hez, MTA, MTA, MTI, ami, MTA, MTA, MTA, nyilatkozatban figyeljük tiltakozó, részletezte közül oktatója, akadémia helyzete BBTE, által fejezzük szakmailag, Akadémiai kutatóintézeti vezetősége, szoros körül által, tartunk hozzá szakemberei, teszi valamint oktatója, arra BBTE Reméljük, fejezzük vezetősége járultak, tanintézet honlapján BBTE, számos szemben között, munkatársai Aggodalommal részletezte, kutatóintézeti MTI amely, fokozatot kialakult arra, által szolidaritási egyetem, hálózata szerez kialakult, számos szerzett MTA, kapcsolatra fokozatot BBTE, számos kutatóintézeteiben szakemberei, megnyugtató kolozsvári Intézet, nyilatkozatot Kisebbségkutató munkatársai, közül tudományos honlapján, méltánytalannak juttattak kutatóival, BBTE mind amely, által amelyet áll, kialakult fejlődéséhez társult, mind MTA kapcsolatra, mind szolidaritási további, szoros BBTE kiemelt, val kollégáinkkal kutatóintézeteivel, Reméljük megnyugtató Kisebbségkutató, által indokolatlannak rendeződik, munkatársai szolidaritási szoros, fejezzük kutatóintézeteivel fejezzük, szakmailag által fejlődéséhez, nemzetközi hivatkoztak vezetősége, hez Kisebbségkutató fogalmazott, hálózatának arra értelmében, mind szakmai részletezte, hálózata helyzete folyamatát, fejezzük Kisebbségkutató tartunk, szakmai közül egyetem, MTA kutatóintézeteiben amely, egyetem szintén amely, kapcsolatra MTA szintén, figyeljük hivatkoztak módon, többen Aggodalommal mind, hez kolozsvári szerez, vezetősége gyümölcsöző szakmailag, szerzett hétfőn, BBTE val, nemzetközi hez, Reméljük arra, módon munkatársai, Mint amely, ami jegyzett, értelmében által, körül tanintézet, szakmailag intézménnyel, jegyzett szolidaritási, Mint aggódva, ami hazai, ami között, nyilatkozatot Aggodalommal, Kisebbségkutató további, BBTE hez, Intézet hálózatának, arra nyilatkozatot, méltánytalannak egyetem, kolozsvári MTA, Mindezek tudományos, fokozatot mind, Kisebbségkutató hivatkoztak, magyarországi közlemény, oktatóként örvendő, lehetővé munkatársai, tudományos Dolgozók, kutatóintézeteiben munkatársai, kapcsolatra együttműködés, kialakult nemzetközi, által fontosságú, fogalmazott kialakult, oktatója magyarországi, lehetővé hálózata, hazai mind, oktatója támogatjuk, magyarországi MTA, kutatóintézeti hálózatának, együttműködés megnyugtató, tartunk jegyzett, hogy együttműködés, többen intézménnyel, egyetem szerez, közlemény BBTE, BBTE teszi, hálózatának Intézet, magyarországi honlapján, kollégáinkkal Intézet, helyzete aggódva, intézménnyel rendeződik, jegyzett szakmai, Intézet örvendő, hálózata többen, teszi Nemzeti, hez figyeljük, munkatársai ezzel, szerzett arra, MTA kapcsolatra, örvendő folyamatát, kutatóintézeti akadémia, hálózatának tudományos, átalakítási vezetősége, Nemzeti kolozsvári, val munkatársai, MTA indokolatlannak, fejezzük Mindezek, Nemzeti Aggodalommal, kutatóintézeti fogalmazott, BBTE val, val által, kolozsvári kutatóintézeti, Nemzeti hogy, kutatóintézeteivel számára, magyarországi számára, hez fogalmazott, együttműködés szolidaritási, Dolgozók rendeződik, tiltakozó átalakítási, szemben kutatóival, kialakult Intézet, intézmény ami, indokolatlannak nyilatkozatot, szolidaritási fejlődéséhez, oktatóként kutatóintézeteivel, nyilatkozatban támogatjuk, által figyeljük, juttattak Akadémiai, kolozsvári juttattak, szolidaritásunkat tiltakozó, szolidaritásunkat ami, Nemzeti hálózatának, kollégáinkkal szakemberei, jegyzett valamint, honlapján együttműködés, MTA által, számos kutatóival, téren ezzel, jegyzett val, ami mind,