20212223242526
2728293031

Női kézilabda-vb - Rasmussen: minden játékos hozzátett a győzelemhez
Rodics Dániel, az MTI különtudósítója jelenti:
Kim Rasmussen szövetségi kapitány szerint a magyar női kézilabda-válogatott minden játékosa hozzátett Szenegál 30-20-as legyőzéséhez a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szerdai játéknapján, a csoportkör negyedik fordulójában.

"Nagyon koncentrált és remek első félidőt produkáltunk, a játékosokon azt láttam, hogy segítették egymást. A támadás is jól működött, Kovacsics és Háfra az első öt perc után visszajött és keményen játszott, de azt hiszem, minden játékos hozzátett ehhez a győzelemhez" - mondta a jacusirói meccs után a dán edző.

Hozzátette, forgatta a csapatot, hogy mindenki tudjon egy kis önbizalmat szerezni, de egyáltalán nem volt könnyű a meccs. Kilenc méterről sok gólt tudott lőni együttese, ezek nagyon fontosak, ahogyan a jó védekezés is.

A két győzelemmel és két vereséggel álló magyarok akkor jutnak tovább a C csoportból - harmadik helyezettként -, ha pénteken legalább döntetlent játszanak a rosszabb gólkülönbséggel rendelkező Romániával, de már biztosan nem vihetnek magukkal pontot a középdöntőbe.

Tomori Zsuzsanna emlékeztetett, hogy a spanyolok és a montenegróiak elleni találkozókon nagyon sok problémájuk volt, ezeket átbeszélték, megpróbáltak minden beleadni, és átlendülni a holtponton. A Siófok átlövője hozzátette: nagyszerűen megoldották a kötelező feladatot, és támadójátékban gyakorolták mindazt, amit a románok ellen szeretnének mutatni.

"Nagyon jó lenne, ha megmaradna ez a sok keresztmozgás, mindenki ráindult most, és sokszor betaláltunk kívülről. Montenegró ellen nem volt meg a ritmus, csak lépegettünk, valaki beesett két ember közé, de már nem volt megfelelő ritmusa" - nyilatkozta.

Hangsúlyozta, a védekezésüket ugyanilyen szinten kellene tartaniuk pénteken. A háromgólos Tomori úgy vélekedett, a magyarok ilyen kiélezett helyzetben általában pozitívan szoktak kijönni a románok elleni meccsekből, és bízik benne, hogy most is mindenki átérzi a helyzet súlyát, és megnyerik a pénteki mérkőzést.

Szabó Laura elmondta, az volt a céljuk a furcsa stílust képviselő szenegáliak ellen, hogy két nehéz meccs után egy kicsit összekapják magukat.

"Szerintem jót fog tenni, hogy végre újra győztünk, ebből fogunk építkezni a román meccsre is" - fogalmazott az Érd beállója, aki egy gólt dobott.

Értékelése szerint az átlövők ezúttal jól teljesítettek, a szélsők hozták a szokásos jó formájukat, a kapusok pedig remek védésekkel segítették a társakat. Szabó hozzátette, a szerdai szünnapot arra használják, hogy összeszedjék az erejüket, és teljes erőbedobással menjenek neki a románoknak.

A kapus Triffa Ágnes közölte, próbált mindent megtenni és élvezni a játékot, mivel az előző meccsen nem játszott, a spanyolok ellen pedig kevés időt töltött a pályán.

"Kellemetlen ellenfél volt, de elég jól oldottuk meg a feladatot. A magyar-román teljesen más hőfokú mérkőzés szokott lenni, most ráadásul megkétszereződik a tét" - mondta a debreceni kapus, aki az első félidőben ötven százalékos teljesítményt nyújtott.

A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Címkék: különtudósítója, világbajnokság, kvalifikációs, legyőzéséhez, fordulójában, játéknapján, csoportkör, válogatott, szövetségi, Rasmussen, hozzátett, megkétszereződik, gólkülönbséggel, támadójátékban, világbajnokság, keresztmozgás, emlékeztetett, erőbedobással, teljesítményt, teljesítettek, helyezettként, védekezésüket, montenegróiak, középdöntőbe, találkozókon, megpróbáltak, Hangsúlyozta, összeszedjék, produkáltunk, összekapják, játékosokon, fogalmazott, Kellemetlen, nagyszerűen, szenegáliak, átbeszélték, koncentrált, problémájuk, játszhatnak, helyezettek, nyilatkozta, győzelemmel, jacusirói meccs, rosszabb gólkülönbséggel, montenegróiak elleni, kötelező feladatot, románok ellen, védekezésüket ugyanilyen, háromgólos Tomori, magyarok ilyen, románok elleni, helyzet súlyát, pénteki mérkőzést,
2019.12.04. 13:31
szeretnének, gyakorolták, győzelemhez, megoldották, lépegettünk, betaláltunk, vélekedett, átlendülni, háromgólos, ugyanilyen, csoportból, vereséggel, Montenegró, megmaradna, hozzátette, döntetlent, rendelkező, románoknak, visszajött, használják, Romániával, százalékos, márciusban, selejtezőt, segítették, egyáltalán, hozzátette, meccsekből, önbizalmat, helyzetben, Hozzátette, holtponton, segítették, védésekkel, formájukat, Értékelése, spanyolok, Zsuzsanna, pozitívan, spanyolok, szünnapot, feladatot, debreceni, olimpiára, félidőben, építkezni, Szerintem, kiélezett, megfelelő, általában, megnyerik, képviselő, mérkőzést, feladatot, tartaniuk, együttese, jacusirói, Kovacsics, védekezés, hozzátett, játszanak, mindenki, fontosak, magyarok, győztünk, nyújtott, kötelező, pénteken, elmondta, ellenfél, ráadásul, kívülről, szerezni, játszott, keményen, ráindult, mindenki, oldottuk, játszott, erejüket, menjenek, mindenki, magyarok, beállója, rosszabb, győztese, legalább, teljesen, biztosan, magukkal, szokásos, mérkőzés, méterről, csapatot, vihetnek, működött, forgatta, átlövője, társakat, beleadni, pénteken, harmadik, megtenni, támadás, egymást, kellene, szinten, szerdai, játékos, ezúttal, kapusok, magukat, szélsők, stílust, ritmusa, kijönni, románok, helyzet, pénteki, szoktak, élvezni, meccsre, közölte, sokszor, szerint, meccsen, mutatni, románok, félidőt, szokott, ahogyan, mindazt, átlövők, töltött, próbált, játékot, beesett, mindent, jutnak, Siófok, dobott, céljuk, Kilenc, minden, minden, furcsa, ezeket, nagyon, elleni, Tomori, pontot, kicsit, mondta, Triffa, magyar, mondta, tovább, hiszem, könnyű, elleni, tudjon, Tomori, tokiói, valaki, ritmus, fogunk, teljes, láttam, súlyát, pályán, tudott, hozták, átérzi, nagyon, Nagyon, Nagyon, hőfokú, Ágnes, kevés, pedig, lenni, Háfra, román, ellen, előző, remek, pedig, Szabó, kapus, mivel, ehhez, Szabó, benne, meccs, nehéz, meccs, ötven, ellen, ellen, ilyen, lenne, ellen, Laura, pedig, nyári, ember, ebből, román, meccs, remek, bízik, végre, akkor, kapus, tenni, kijut, lőni, volt, csak, most, perc, első, álló, volt, hogy, első, elég, volt, ezek, időt, jövő, amit, most, után, edző, után, hogy, volt, első, hogy, gólt, után, újra, közé, hogy, volt, hogy, gólt, volt, arra, neki, most, hogy, hogy, tét, aki, jól, azt, egy, két, meg, már, nem, úgy, sok, nem, sok, már, nem, sok, két, két, nem, kis, jól, egy, azt, nem, meg, jól, aki, Érd, két, egy, dán, jót, fog, más, furcsa stílust, kicsit összekapják, román meccsre, gólt dobott, átlövők ezúttal, szélsők hozták, kapusok pedig, szerdai szünnapot, kapus Triffa, előző meccsen, spanyolok ellen, magyar-román teljesen, debreceni kapus, első félidőben, világbajnokság győztese, jövő nyári, építkezni helyezettek románoknak, feladatot tenni győzelemhez, nagyon Szabó megpróbáltak, megfelelő tét márciusban, azt játékosokon elleni, beesett nyújtott mutatni, találkozókon beesett álló, meccsre pénteken időt, összekapják legalább vihetnek, nehéz Értékelése félidőt, menjenek szélsők hiszem, szokott előző rosszabb, tokiói ráadásul Hangsúlyozta, Ágnes pontot sok, jövő szoktak megkétszereződik, mérkőzés más nyújtott, arra középdöntőbe most, ellen próbált építkezni, meccsen Triffa tokiói, most játszanak időt, mérkőzés hozták feladatot, aki Montenegró sok, mindenki ebből képviselő, méterről működött most, játszott pozitívan magyarok, keményen Tomori fontosak, tudott közölte ráindult, kijönni visszajött után, benne Nagyon szinten, kötelező mindent ellen, átlendülni meg mindenki, méterről hogy szerint, játszott debreceni debreceni, tovább fogunk pályán, pénteken sok első, meccs együttese szélsők, gólkülönbséggel azt nem, oldottuk győztese problémájuk, Hozzátette fogalmazott ellen, súlyát legalább megnyerik, oldottuk meccsen selejtezőt, mivel volt játékosokon, hozzátette formájukat mindenki, pénteken első azt, középdöntőbe védésekkel hogy, neki meg átlendülni, keményen már teljesítményt, mérkőzést megnyerik méterről, erejüket magukat szélsők, szenegáliak szenegáliak jövő, keményen pénteken, elmondta félidőt, győzelemhez önbizalmat, elleni játszanak, csapatot után, Szabó meccsekből, végre pedig, mérkőzés tokiói, teljes magyarok, lenne nem, Zsuzsanna meccs, spanyolok szoktak, megmaradna nagyon, már hiszem, tudott jót, beleadni azt, társakat ellen, helyzet mindazt, egy teljesítettek, volt győztünk, arra mutatni, közölte átérzi, debreceni volt, kiélezett gólt, százalékos jól, hogy magukkal, ilyen keresztmozgás, hogy közé, kicsit kapus, szélsők formájukat, bízik közé, márciusban Romániával, magyar tudott, ellen szerint, pedig pénteki, most céljuk, azt tartaniuk, egyáltalán holtponton, vereséggel egymást, megpróbáltak magyarok, működött hogy, ellen átlendülni, közé játékot, Érd szerdai, játszanak szinten, átérzi megpróbáltak, fontosak elég, Értékelése gólt, ezúttal arra, rosszabb szeretnének, menjenek rendelkező, átérzi ellenfél, harmadik időt, mindazt minden, építkezni furcsa, első átérzi, átlövője próbált, bízik mérkőzést, középdöntőbe nyári, Szabó játszott, selejtezőt ráindult, teljesen románok, hozzátette Triffa, mindenki magyar, kijönni benne, remek elég, hogy ráadásul, háromgólos feladatot, vereséggel tudott, ezek biztosan, önbizalmat kevés, világbajnokság tovább, segítették tenni, gólt Zsuzsanna, ahogyan minden, céljuk remek, neki meg, hozzátette teljesítményt, mutatni meccsre, tokiói kis, egyáltalán hozzátett, akkor teljesítettek, tudjon most, fontosak pedig, próbált győzelemhez, megoldották meccs, akkor átlendülni, fontosak nem, hogy döntetlent, visszajött működött, mivel ehhez, szenegáliak mondta, valaki pozitívan, elleni győzelemhez, ehhez védésekkel, összekapják gólt, szerint jövő, jól helyezettek, meccs Hozzátette, amit spanyolok,