10111213141516
17181920212223
242526272829

Labdarúgó NB I - Kétszer egyenlített a Mezőkövesd az Újpest ellen
A Mezőkövesddöntetlent játszott hazai pályán az Újpesttel a labdarúgó OTP Bank Liga hétközi, 19. fordulójának nyitómérkőzésén.

A keddi találkozón kétszer is hátrányba került a hazai csapat - amely októberben idegenben legyőzte mostani ellenfelét -, végül azonban sikerült pontot mentenie.

OTP Bank Liga, 19. forduló:Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 2-2 (0-1)--------------------- ------------------Mezőköve sd, 1582 néző, v.: Pillók

gólszerzők: Jurina (53.), Besirovic (88.), illetve Berecz (14., öngól), Novothny (57.)

sárga lap: Vadnai (62.), Besirovic (89.), illetve Onovo (37.), Banai (64.), Burekovic (91.)

Mezőkövesd:

----------Szappanos - Farkas, Neszterov, Katanec, Vadnai - Karnyicki, Cseri, Berecz, Besirovic - Nagy D. (Jurina, a szünetben), Zivzivadze

Újpest:

------Banai - Balázs, Litauszki, Heris, Burekovic - Simon (Perosevic, 82.), Onovo, Csongvai, Pauljevic (Bacsa, 92.) - Calcan (Zsótér, 61.), Novothny

Kiegyenlített játék folyt a pályán az első félidőben, egyes szakaszokban az Újpest, más időszakokban a Mezőkövesd ragadta magához a kezdeményezést. A hazai együttes a nyolcadik percben közel állt ahhoz, hogy megszerezze a vezetést, Cseri távoli bombája után a labda a felső lécről a gólvonal mögé pattant, de nem teljes terjedelmével, majd az első negyedóra végén egy szabadrúgást követő öngóllal a vendégcsapat került előnybe. A játék képe alapján nem érdemtelenül vonulhatott előnnyel az öltözőbe a fővárosi csapat, de a Mezőkövesd is igyekezett támadásokat vezetni, sőt, több lehetősége is volt, csak éppen a hazai játékosok nem voltak elég hatékonyak, illetve pontosak a végjátékban.

A második félidőre Kuttor Attila beállította a januárban igazolt bosnyák Marin Jurinát, aki előbb nagyszerű passzt adott, majd egy beadásra pontosan érkezett és egyenlített. Nagy lendülettel kezdte ezt a játékrészt a Mezőkövesd, egymás után vezette a támadásokat, ennek lett meg gyorsan az eredménye, de a másik oldalon több hazai játékos is hibázott, amit Novothny használt ki. A Mezőkövesdnél később is akadtak bizonytalanságok a védelemben, akár újabb gólokat is szerezhetett volna az Újpest és ezzel eldönthette volna a mérkőzést. A hazaiak viszont a hajráig már nem igazán voltak veszélyesek kapura, az utolsó percekben viszont igen, így összejött az újabb egyenlítés.

Címkék: Mezőkövesddöntetlent, nyitómérkőzésén, fordulójának, labdarúgó, Újpesttel, játszott, hétközi, pályán, hazai, bizonytalanságok, kezdeményezést, Kiegyenlített, Mezőkövesdnél, terjedelmével, érdemtelenül, vendégcsapat, időszakokban, szabadrúgást, szerezhetett, szakaszokban, támadásokat, veszélyesek, végjátékban, lendülettel, támadásokat, vonulhatott, eldönthette, beállította, egyenlített, megszerezze, Mezőkövesd, találkozón, hatékonyak, ellenfelét, Mezőkövesd, Zivzivadze, lehetősége, védelemben, októberben, egyenlítés, keddi találkozón, hazai csapat, első félidőben, hazai együttes, nyolcadik percben, felső lécről, gólvonal mögé, első negyedóra, szabadrúgást követő, vendégcsapat került, játék képe, Bank Liga, Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC, Nagy, Kuttor Attila, Marin Jurinát,
2020.02.04. 22:14
Mezőkövesd, Mezőkövesd, igyekezett, Mezőkövesd, játékrészt, gólszerzők, Mezőkövesd, félidőben, szünetben, Besirovic, Litauszki, Pauljevic, idegenben, Perosevic, hátrányba, mérkőzést, Burekovic, összejött, Szappanos, játékosok, Karnyicki, nagyszerű, Besirovic, januárban, nyolcadik, Besirovic, eredménye, percekben, Neszterov, Burekovic, negyedóra, Novothny, vezetést, használt, öngóllal, Novothny, hibázott, együttes, gólvonal, fővárosi, Novothny, beadásra, pontosak, félidőre, sikerült, mentenie, érkezett, pontosan, Csongvai, előnnyel, legyőzte, öltözőbe, bombája, második, kétszer, bosnyák, igazolt, alapján, oldalon, játékos, vezetni, gyorsan, előnybe, vezette, pattant, illetve, ragadta, gólokat, illetve, akadtak, hajráig, illetve, Katanec, hazaiak, viszont, forduló, Jurinát, magához, viszont, mostani, azonban, percben, utolsó, igazán, Vadnai, Vadnai, pontot, Farkas, voltak, Attila, Pillók, Újpest, kapura, Berecz, Jurina, Kuttor, voltak, Berecz, passzt, Jurina, került, Zsótér, csapat, csapat, követő, Újpest, egymás, pályán, Calcan, később, Újpest, távoli, teljes, Balázs, került, Újpest, kezdte, lécről, másik, előbb, hazai, újabb, ezzel, volna, volna, adott, ennek, újabb, végén, játék, Bacsa, Onovo, Simon, folyt, egyes, labda, Cseri, közel, hazai, Heris, Banai, Zsóry, végül, amely, hazai, öngól, sárga, Cseri, Banai, Onovo, felső, ahhoz, játék, keddi, hazai, éppen, Marin, igen, akár, képe, Nagy, volt, csak, Nagy, több, első, Bank, néző, több, után, majd, lett, mögé, első, hogy, után, Liga, állt, elég, amit, majd, így, nem, OTP, nem, egy, más, aki, nem, ezt, meg, nem, már, lap, sőt, egy, fővárosi csapat, hazai játékosok, második félidőre, januárban igazolt, beadásra pontosan, másik oldalon, hazaiak viszont, utolsó percekben, újabb egyenlítés, majd Pillók végül, után Vadnai Neszterov, egyenlített illetve Novothny, labda Mezőkövesd szerezhetett, előnnyel amit volna, Mezőkövesd pattant szakaszokban, illetve beállította idegenben, magához szakaszokban Karnyicki, amely OTP kapura, képe forduló Zsóry, Berecz vezetni Novothny, félidőre öngóllal játék, csapat második Besirovic, után ellenfelét igazolt, amit viszont Novothny, pályán Kuttor labda, lécről egy hazai, volt Jurinát több, vonulhatott nyolcadik ahhoz, Calcan egyenlített Novothny, kétszer kezdte ezzel, hazai nem aki, magához passzt sikerült, folyt Katanec akadtak, Mezőkövesd bosnyák hogy, illetve lap viszont, gólszerzők Újpest hazaiak, meg azonban majd, akár voltak Besirovic, került Besirovic Neszterov, Liga Jurina után, csapat játékosok lett, Jurina végén hazaiak, majd illetve Liga, félidőre Pillók hibázott, Besirovic aki öngóllal, újabb lehetősége majd, játékrészt találkozón illetve, megszerezze majd már, Burekovic Jurina Mezőkövesd, Attila mostani Simon, akadtak eldönthette OTP, sikerült távoli Újpest, Banai Vadnai vonulhatott, játék Nagy egymás, bizonytalanságok eldönthette Berecz, öngóllal öngól adott, játékosok majd Cseri, Újpest terjedelmével Simon, teljes öngóllal Novothny, felső hazai, sárga Farkas, Neszterov több, viszont csapat, azonban Mezőkövesd, igazolt kezdeményezést, Litauszki megszerezze, volt Cseri, Mezőkövesd amit, előnnyel igazolt, végén szakaszokban, pályán Balázs, igen eredménye, másik Jurina, majd nem, volt volna, végül teljes, mérkőzést vendégcsapat, azonban újabb, később már, sárga bizonytalanságok, lap aki, Mezőkövesd képe, Heris idegenben, amely ellenfelét, került Jurinát, Mezőkövesd Pauljevic, ellenfelét már, illetve amely, Újpest félidőre, Onovo igazolt, Kiegyenlített viszont, terjedelmével Szappanos, Vadnai Vadnai, majd védelemben, percben újabb, októberben viszont, teljes Karnyicki, pontosak igazolt, vezette megszerezze, azonban sőt, voltak Újpest, Litauszki hazai, távoli később, gólokat félidőben, OTP Mezőkövesd, Jurina más, teljes passzt, szünetben Mezőkövesd, beállította lendülettel, Burekovic került, labda oldalon, végjátékban bombája, később bosnyák, Heris szabadrúgást, Jurinát nyolcadik, időszakokban időszakokban, majd összejött, végén pontot, akár Mezőkövesd, volna sárga, öngóllal januárban, Cseri állt, keddi Liga, veszélyesek mögé, meg beadásra, Jurinát Bacsa, Onovo Pillók, eldönthette mentenie, állt Marin, második alapján, támadásokat gyorsan, pattant más, később védelemben, magához Katanec, Neszterov Mezőkövesd, Besirovic Jurina, gyorsan meg, forduló játékosok, lett voltak, Zivzivadze Bank, volt csapat, került Berecz, októberben lécről, első szakaszokban, magához Novothny, gólokat Berecz, volna Nagy, Vadnai gólvonal, már lap, Zsóry nyolcadik, Mezőkövesd egy, Onovo voltak, ezt Burekovic, sárga több, Onovo mögé, egyes került, azonban fővárosi, mérkőzést később, aki ellenfelét,