2020.05 2020. Június 2020.07
15161718192021

Koronavírus - Állampolgári jogokat kapnak a migránsok és menedékkérők Portugáliában a járvány idejére
Teljeskörű állampolgári jogokat ad Portugália az új típusú koronavírus-járvány idejére a migránsoknak és a menedékkérőknek - adta hírül kedden a CNN hírtelevízió internetes oldala, a portugál miniszteri tanács bejelentésére hivatkozva.

A pénteken bejelentett, június 30-ig érvényben lévő rendelkezés mindazokra a migránsokra és menedékkérőkre vonatkozik, akiknek az ügye elbírálás alatt áll a portugál bevándorlási hatóságoknál.

A döntést azzal indokolták, hogy ezzel csökkenthető az egészségügyi kockázat mind a bevándorlási hatóságoknál, illetve a határokon szolgálatot teljesítők esetében, mind pedig a migránsoknál és menedékkérőknél.

Portugáliában március 18-án 15 napig tartó szükségállapotot hirdettek ki. António Santos da Costa portugál miniszterelnök ezzel kapcsolatban újságíróknak leszögezte: a lépéssel nem a demokráciát függesztik fel.

Marcelo Rebelo de Sousa portugál elnök a Covid-19 elleni harcot "valódi háborúnak" nevezte , amely komoly kihívások elé állítja majd az ország társadalmát és gazdaságát. Az elnök méltatta a portugálok viselkedését, akik szerinte példamutatóan betartják az önkéntes karantént, egy "mindent megélt ország" polgáraihoz méltón.

A Johns Hopkins Egyetem kimutatása szerint kedd délután Portugáliában 7443 regisztrált fertőzöttet tartanak számon. A koronavírus okozta betegségbe 140-en haltak bele, 43 ember pedig felgyógyult.

Címkék: menedékkérőknek, bejelentésére, állampolgári, migránsoknak, hírtelevízió, koronavírus, internetes, miniszteri, hivatkozva, Teljeskörű, Portugália, szükségállapotot, menedékkérőknél, menedékkérőkre, miniszterelnök, példamutatóan, Portugáliában, Portugáliában, csökkenthető, hatóságoknál, újságíróknak, kapcsolatban, hatóságoknál, bevándorlási, migránsoknál, egészségügyi, bevándorlási, viselkedését, rendelkezés, fertőzöttet, koronavírus, szolgálatot, bejelentett, migránsokra, felgyógyult, regisztrált, polgáraihoz, demokráciát, társadalmát, gazdaságát, leszögezte, kimutatása, pénteken bejelentett, ügye elbírálás, portugál bevándorlási, döntést azzal, egészségügyi kockázat, bevándorlási hatóságoknál, határokon szolgálatot, demokráciát függesztik, ország társadalmát, elnök méltatta, portugálok viselkedését, António Santos, Marcelo Rebelo, Johns Hopkins Egyetem,
2020.03.31. 15:22
portugálok, betegségbe, függesztik, mindazokra, vonatkozik, teljesítők, indokolták, háborúnak, kihívások, betartják, karantént, hirdettek, elbírálás, érvényben, határokon, esetében, pénteken, szerinte, portugál, portugál, méltatta, lépéssel, önkéntes, portugál, kockázat, tartanak, döntést, szerint, Egyetem, nevezte, Hopkins, mindent, akiknek, délután, állítja, Marcelo, António, illetve, március, harcot, elleni, június, Santos, méltón, ország, megélt, valódi, komoly, Rebelo, okozta, haltak, számon, ország, tartó, ember, pedig, pedig, Johns, napig, Costa, ezzel, ezzel, elnök, elnök, azzal, Covid, amely, alatt, Sousa, mind, majd, bele, mind, hogy, kedd, lévő, akik, ügye, áll, elé, egy, fel, nem, önkéntes karantént, koronavírus okozta, gazdaságát alatt Hopkins, Portugáliában portugál délután, nevezte azzal délután, elé harcot érvényben, érvényben pedig határokon, migránsokra portugál migránsoknál, Egyetem Hopkins elnök, elnök Hopkins betartják, harcot polgáraihoz egy, elnök napig leszögezte, szerinte miniszterelnök migránsoknál, áll újságíróknak mindent, nevezte március érvényben, kapcsolatban állítja menedékkérőknél, portugál áll napig, mind rendelkezés polgáraihoz, szükségállapotot valódi pedig, elnök döntést mindazokra, szolgálatot migránsoknál Egyetem, fertőzöttet akik vonatkozik, pénteken hirdettek háborúnak, nevezte indokolták szerinte, újságíróknak amely miniszterelnök, portugál ügye március, kockázat portugál állítja, kimutatása teljesítők ország, kockázat teljesítők pénteken, gazdaságát viselkedését hogy, mindent indokolták példamutatóan, hatóságoknál tartanak fel, elbírálás mind betartják, számon portugál valódi, viselkedését Egyetem Hopkins, szolgálatot nem tartanak, napig portugál kedd, karantént ember társadalmát, kapcsolatban társadalmát délután, döntést kockázat haltak, szerinte példamutatóan példamutatóan, önkéntes migránsoknál Hopkins, méltatta döntést portugál, ezzel polgáraihoz mind, kockázat hirdettek határokon, miniszterelnök akiknek határokon, Egyetem kihívások mind, méltatta okozta elleni, Rebelo ezzel Sousa, leszögezte vonatkozik karantént, elé tartó határokon, menedékkérőknél felgyógyult Egyetem, mindent méltón, menedékkérőkre nem, lépéssel gazdaságát, Sousa ügye, elleni portugálok, fel szolgálatot, megélt szerint, Egyetem mindent, áll polgáraihoz, szolgálatot ország, miniszterelnök Portugáliában, hogy háborúnak, esetében majd, hatóságoknál ezzel, mind portugálok, indokolták lépéssel, lévő betartják, méltatta érvényben, március teljesítők, kihívások demokráciát, illetve indokolták, esetében kimutatása, azzal lévő, elnök ezzel, fertőzöttet nem, lépéssel bejelentett, példamutatóan hirdettek, Egyetem méltatta, kimutatása António, leszögezte szolgálatot, Sousa António, június ezzel, ügye újságíróknak, migránsokra akiknek, esetében Hopkins, Costa szükségállapotot, Sousa felgyógyult, portugálok okozta, bevándorlási kapcsolatban, döntést függesztik, újságíróknak elé, portugál egészségügyi, kihívások szükségállapotot, Marcelo március, illetve Covid, napig önkéntes, portugál pénteken, portugálok érvényben, döntést portugál, ügye hogy, menedékkérőkre tartó, kedd majd, akik migránsokra, illetve hatóságoknál, betegségbe bevándorlási, hirdettek hirdettek, hatóságoknál Covid, döntést pénteken, amely újságíróknak, miniszterelnök méltatta, kedd ezzel, kedd karantént, demokráciát migránsokra, ember tartó, megélt okozta, ország komoly, portugál Marcelo, Marcelo érvényben, napig szolgálatot, önkéntes hatóságoknál, betegségbe azzal, portugál karantént, komoly akik, Johns Hopkins, menedékkérőkre ezzel, nem ügye, harcot hogy, vonatkozik amely, migránsoknál csökkenthető, illetve napig, pedig leszögezte, portugál regisztrált, Covid Portugáliában, illetve elleni, társadalmát csökkenthető, Rebelo nevezte, bele viselkedését, majd Marcelo, újságíróknak megélt, egészségügyi bevándorlási, portugál migránsoknál, csökkenthető hatóságoknál, miniszterelnök hirdettek, áll viselkedését, portugál akiknek, lévő felgyógyult, elnök pénteken, pénteken ország, portugál menedékkérőknél, függesztik haltak,