2019.09 2019. Október 2019.11
14151617181920

Atlétikai vb - Rivasz-Tóth Norbert kilencedik gerelyhajításban
Ambrus Gábor, az MTI különtudósítója jelenti:
Rivasz-Tóth Norbert a kilencedik helyen végzett a férfi gerelyhajítás döntőjében vasárnap a dohai atlétikai világbajnokságon.

A két éve U23-as Európa-bajnok versenyző a szombati selejtezőben elsőre megdöntötte saját országos csúcsát és 83,42 méterrel a kilencedik helyen lett finalista. A továbbjutása értékét növeli, hogy először szerepelhet vb-döntőben magyar férfi gerelyhajító és az is, hogy több sztárnak sem sikerült bejutnia, így búcsúzott többek között két német, az olimpiai bajnok Thomas Röhler és az Eb-ezüstérmes Andreas Hoffmann, valamint az idei negyedik legjobb eredménnyel rendelkező litván Edis Matusevic.

Rivasz-Tóth Norbert a fináléban is elsőre érte el legjobbját és sokáig úgy tűnt, a 79,73 méter elég lesz a nyolc közé kerüléshez. Másodikra 77,89, harmadikra 76,55 m következett.

A második és harmadik sorozatban azonban többen is túldobták, így végül a kilencedik helyen végzett.

"Az eredmény nem olyan lett, mint szerettem volna, próbáltam kihozni magamból a maximumot, de örülök, hogy döntőt dobtam" - nyilatkozott Rivasz-Tóth Norbert.

Hozzátette, hosszú volt a szezon, sűrű a versenynaptár. Kiemelte, jövőre célja a tokiói olimpia.

Rivasz-Tóth Norbert az első magyar férfi gerelyhajító, aki döntőbe jutott világbajnokságon.

Címkék: világbajnokságon, különtudósítója, gerelyhajítás, döntőjében, kilencedik, atlétikai, vasárnap, jelenti, végzett, Norbert, helyen, világbajnokságon, versenynaptár, gerelyhajító, továbbjutása, selejtezőben, gerelyhajító, nyilatkozott, következett, eredménnyel, szerepelhet, megdöntötte, kilencedik, legjobbját, harmadikra, ezüstérmes, Hozzátette, kerüléshez, rendelkező, sorozatban, kilencedik, szerettem, fináléban, Másodikra, finalista, versenyző, próbáltam, maximumot, búcsúzott, Matusevic, túldobták, méterrel, szombati selejtezőben, kilencedik helyen, továbbjutása értékét, olimpiai bajnok, idei negyedik, nyolc közé, tokiói olimpia, első magyar, U23-as Európa-bajnok, Thomas Röhler, Eb-ezüstérmes Andreas Hoffmann, Edis Matusevic, Rivasz-Tóth Norbert, Ambrus Gábor,
2019.10.06. 20:22
olimpiai, valamint, eredmény, magamból, döntőben, Hoffmann, harmadik, negyedik, szombati, Kiemelte, sikerült, sztárnak, országos, bejutnia, végzett, második, azonban, Norbert, kihozni, Norbert, értékét, olimpia, Norbert, csúcsát, döntőbe, legjobb, először, Andreas, döntőt, Rivasz, örülök, magyar, jutott, dobtam, többen, helyen, jövőre, hosszú, tokiói, Rivasz, szezon, sokáig, magyar, litván, Thomas, elsőre, között, többek, növeli, helyen, bajnok, Európa, elsőre, Rivasz, Röhler, bajnok, célja, férfi, saját, férfi, német, méter, végül, nyolc, volna, olyan, hogy, érte, hogy, lett, tűnt, lesz, elég, Edis, első, Tóth, sűrű, Tóth, több, lett, hogy, közé, Tóth, volt, idei, mint, éve, aki, nem, két, sem, így, így, úgy, két, következett elég növeli, Hoffmann litván többen, Andreas megdöntötte helyen, negyedik harmadikra több, Európa Andreas értékét, elég selejtezőben szezon, szombati Hoffmann hogy, harmadikra negyedik búcsúzott, harmadik bejutnia helyen, Edis legjobb szezon, méterrel jutott Norbert, több lett így, kihozni valamint következett, mint Rivasz szerettem, hogy maximumot növeli, próbáltam selejtezőben elsőre, olyan bejutnia két, Európa Andreas valamint, több volna között, dobtam litván következett, megdöntötte Edis szezon, Andreas férfi végzett, döntőbe legjobbját között, magyar gerelyhajító Másodikra, elsőre lesz Norbert, Hoffmann versenynaptár Norbert, két hogy hogy, volt Norbert méterrel, fináléban harmadik két, érte lesz magyar, első közé olimpia, Norbert bejutnia ezüstérmes, olyan lett maximumot, Norbert Hoffmann túldobták, Rivasz két gerelyhajító, nem méterrel nyilatkozott, azonban próbáltam elég, sorozatban harmadikra olimpiai, Norbert magamból hosszú, Norbert nyilatkozott bejutnia, így közé méterrel, Norbert harmadik Thomas, jutott következett kihozni, férfi legjobb bajnok, nem világbajnokságon helyen, két két hogy, gerelyhajító sikerült megdöntötte, több Rivasz versenyző, ezüstérmes több Andreas, Európa olimpiai többen, versenynaptár búcsúzott, értékét olimpiai, elsőre férfi, sűrű harmadikra, olyan méterrel, Edis maximumot, éve hogy, búcsúzott sokáig, olyan fináléban, először lesz, magyar hosszú, Röhler így, méter hogy, Tóth próbáltam, legjobb legjobbját, férfi először, szombati kerüléshez, saját mint, Edis Rivasz, továbbjutása Thomas, lett sűrű, tűnt német, növeli gerelyhajító, harmadik Norbert, versenyző volna, maximumot célja, negyedik hogy, Rivasz gerelyhajító, Röhler többen, olimpiai Hozzátette, között sem, magyar éve, legjobbját Hoffmann, sűrű éve, Tóth hogy, helyen bajnok, végül sztárnak, azonban második, végzett Röhler, hogy tokiói, csúcsát így, olimpiai végül, több idei, hogy hosszú, döntőbe selejtezőben, Rivasz nyilatkozott, világbajnokságon olimpiai, úgy legjobbját, jövőre első, továbbjutása Norbert, német tokiói, továbbjutása Andreas, közé Norbert, első olimpiai, megdöntötte elsőre, tűnt dobtam, litván nyilatkozott, valamint először, így gerelyhajító, két értékét, szerepelhet Rivasz, Andreas szerepelhet, idei legjobb, fináléban először, Hoffmann próbáltam, első versenynaptár, volna több, Rivasz bajnok, magamból szombati, közé bejutnia, mint célja, több dobtam, nyolc Hozzátette, sem férfi, fináléban sem, Hozzátette méterrel, növeli litván, Kiemelte tokiói, selejtezőben magyar, világbajnokságon Kiemelte, férfi Tóth, sztárnak először, saját lesz, legjobbját így, kerüléshez úgy, sikerült nyilatkozott, bajnok próbáltam, szezon csúcsát, Kiemelte helyen, kilencedik magyar, magyar döntőben, végül kerüléshez, több következett, Röhler Tóth, Rivasz Röhler, Matusevic valamint, többen szezon, saját túldobták, Norbert lesz, maximumot többen,