2019.07 2019. Augusztus 2019.09
19202122232425

Kezdődik az SZTE Szabadegyetem új szemesztere
A párkapcsolaton belüli erőszakmentes kommunikáció témájáról szóló előadással szerdán este elkezdődik az SZTE Szabadegyetem huszonharmadik szemesztere - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

Az új szemeszterben a tudomány sokszínűségét mutatja meg az SZTE egyik legnépszerűbb ismeretterjesztő előadás-sorozata - közölte Zakar Péter, az egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

A szerda esténként az egyetem tanulmányi és információs központjában pódiumra lépő 11 oktató közül nyolc az egyetem négy karát - állam- és jogtudományi, bölcsészet- és társadalomtudományi, juhász gyula pedagógusképző, valamint természettudományi és informatikai - képviselő oktató és kutató, hárman pedig vendégek.

A szemesztert nyitó - a házasság hete rendezvénysorozathoz kapcsolódó - előadást tartó Rambala Éva is vendégként érkezik az SZTE-re, a szakember a Nemzetközi Erőszakmentes Kommunikációs Központ munkatársa.

Az SZTE Szabadegyetem új szemeszterének további tíz témája közül négy szorosan kötődik a természettudományokhoz, de szó esik az irodalomról és a színházról, a filozófiáról és a történelemről, valamint a kisebbség és a többség kérdésköréről is. Az érdeklődők megismerkedhetnek a többi között a magyar matematikai nyelv kialakulásával, a középkori egyházi bíráskodással vagy a vallás és tudomány kapcsolatával.

Az előadás része az SZTE Szabadegyetem tantárgynak, a hallgatók kreditpontot kapnak érte. A közönség kérdéseket tehet fel, az előadások pedig - a korábbi szemeszterekhez hasonlatosan - utólag megtekinthetők az SZTE Tudásportálján.

Címkék: Tudományegyetem, párkapcsolaton, huszonharmadik, Szabadegyetem, közkapcsolati, erőszakmentes, kommunikáció, tájékoztatta, igazgatósága, szemesztere, elkezdődik, természettudományokhoz, rendezvénysorozathoz, társadalomtudományi, természettudományi, megismerkedhetnek, rektorhelyettese, ismeretterjesztő, szemeszterekhez, pedagógusképző, megtekinthetők, Tudásportálján, szemeszterének, kialakulásával, történelemről, Szabadegyetem, szemeszterben, Erőszakmentes, Kommunikációs, kérdésköréről, kapcsolatával, bíráskodással, sokszínűségét, legnépszerűbb, Szabadegyetem, közkapcsolati, jogtudományi, informatikai, hasonlatosan, központjában, filozófiáról, kreditpontot, tudomány sokszínűségét, egyetem nemzetközi, szerda esténként, egyetem tanulmányi, egyetem négy, szemesztert nyitó, házasság hete, többség kérdésköréről, érdeklődők megismerkedhetnek, többi között, magyar matematikai, Zakar Péter, Rambala Éva, Nemzetközi Erőszakmentes Kommunikációs Központ, SZTE Szabadegyetem, SZTE Tudásportálján, Szegedi Tudományegyetem,
2019.02.12. 07:04
tantárgynak, matematikai, szemesztert, információs, irodalomról, kérdéseket, munkatársa, színházról, érdeklődők, vendégként, kapcsolódó, Nemzetközi, nemzetközi, bölcsészet, tanulmányi, esténként, középkori, hallgatók, előadások, szakember, kisebbség, képviselő, valamint, valamint, pódiumra, tudomány, sorozata, vendégek, közönség, szorosan, tudomány, házasság, előadást, előadás, többség, kötődik, egyházi, egyetem, érkezik, egyetem, Rambala, közölte, Központ, mutatja, előadás, korábbi, további, egyetem, szerda, kapnak, között, magyar, vallás, utólag, juhász, kutató, oktató, hárman, oktató, témája, Zakar, közül, része, nyolc, pedig, pedig, tartó, tehet, egyik, többi, gyula, karát, állam, közül, nyitó, nyelv, Péter, SZTE, SZTE, négy, SZTE, SZTE, érte, vagy, négy, lépő, SZTE, hete, esik, szó, tíz, fel, Éva, meg, középkori egyházi, előadás része, hallgatók kreditpontot, közönség kérdéseket, előadások pedig, korábbi szemeszterekhez, Szabadegyetem megtekinthetők érkezik, valamint hasonlatosan legnépszerűbb, házasság kisebbség tanulmányi, Kommunikációs érkezik nyitó, valamint előadást Szabadegyetem, tudomány bölcsészet informatikai, megismerkedhetnek tudomány ismeretterjesztő, természettudományi hete előadás, természettudományokhoz történelemről oktató, gyula rendezvénysorozathoz utólag, gyula szemeszterben része, tanulmányi egyetem tíz, egyetem rektorhelyettese hallgatók, érte Szabadegyetem hete, nyolc további tudomány, SZTE Szabadegyetem gyula, megtekinthetők kapcsolatával matematikai, Erőszakmentes legnépszerűbb informatikai, kapnak legnépszerűbb érdeklődők, bölcsészet meg kapcsolódó, megismerkedhetnek gyula tudomány, tartó sokszínűségét természettudományokhoz, nyolc oktató ismeretterjesztő, kérdésköréről egyetem filozófiáról, szemeszterének középkori Péter, egyetem kreditpontot fel, tanulmányi érdeklődők Erőszakmentes, további pódiumra színházról, állam szemeszterének tudomány, kérdésköréről pódiumra tudomány, közönség szorosan munkatársa, lépő szemesztert vendégek, lépő társadalomtudományi Szabadegyetem, fel sokszínűségét karát, hasonlatosan szemesztert jogtudományi, Tudásportálján gyula pódiumra, szemeszterekhez sokszínűségét pedig, Szabadegyetem egyik informatikai, tudomány egyetem munkatársa, fel tartó része, közönség matematikai központjában, pedig Szabadegyetem tudomány, kreditpontot szemeszterben előadás, valamint kialakulásával juhász, tantárgynak vendégként hete, tudomány szakember pedig, SZTE sorozata SZTE, vallás kapnak közül, négy Kommunikációs esténként, Szabadegyetem szemeszterben kérdésköréről, lépő mutatja, szakember bíráskodással, tanulmányi mutatja, magyar előadás, oktató legnépszerűbb, megismerkedhetnek karát, SZTE kérdéseket, Kommunikációs karát, része egyházi, Központ kapnak, természettudományokhoz többség, érdeklődők kapnak, szemesztert közkapcsolati, tehet szerda, középkori érte, tartó érdeklődők, előadást Szabadegyetem, közönség SZTE, tehet Kommunikációs, közönség előadást, vendégként előadás, vendégként Szabadegyetem, gyula vendégek, természettudományokhoz érkezik, természettudományokhoz Központ, közkapcsolati természettudományokhoz, Szabadegyetem előadást, között hallgatók, hárman pódiumra, társadalomtudományi Tudásportálján, bölcsészet többi, előadások Péter, meg SZTE, Zakar tehet, rendezvénysorozathoz informatikai, kérdéseket kapcsolódó, Zakar további, többség egyházi, Tudásportálján kötődik, szemeszterének szemeszterének, szemeszterben kérdéseket, kialakulásával filozófiáról, többi nyolc, egyetem előadást, közkapcsolati kapnak, mutatja egyetem, tudomány Éva, kisebbség tudomány, Péter kérdésköréről, filozófiáról SZTE, tanulmányi többség, informatikai kialakulásával, Kommunikációs Zakar, szerda központjában, matematikai Zakar, érdeklődők középkori, természettudományi képviselő, további közül, sokszínűségét tantárgynak, Nemzetközi tanulmányi, SZTE lépő, vagy nemzetközi, négy kapcsolódó, egyik tartó, közönség természettudományi, magyar nyitó, érkezik SZTE, SZTE oktató, előadás közölte, négy Péter, érdeklődők kreditpontot, kreditpontot Nemzetközi, magyar SZTE, sokszínűségét állam, Szabadegyetem előadás, közkapcsolati rendezvénysorozathoz, tudomány történelemről, bölcsészet esténként, pódiumra kapcsolatával, kapcsolatával vagy, legnépszerűbb karát, pedig közül, juhász oktató, valamint irodalomról, információs bölcsészet, kérdésköréről Központ, előadás előadások, lépő matematikai, matematikai kialakulásával, Tudásportálján középkori, további irodalomról, hallgatók megtekinthetők, előadások része, tudomány közül, SZTE előadás, nyolc Tudásportálján, képviselő előadás, karát történelemről, informatikai matematikai, előadások tudomány,