2019.03 2019. április 2019.05
15161718192021

Kezdődik az SZTE Szabadegyetem új szemesztere
A párkapcsolaton belüli erőszakmentes kommunikáció témájáról szóló előadással szerdán este elkezdődik az SZTE Szabadegyetem huszonharmadik szemesztere - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

Az új szemeszterben a tudomány sokszínűségét mutatja meg az SZTE egyik legnépszerűbb ismeretterjesztő előadás-sorozata - közölte Zakar Péter, az egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

A szerda esténként az egyetem tanulmányi és információs központjában pódiumra lépő 11 oktató közül nyolc az egyetem négy karát - állam- és jogtudományi, bölcsészet- és társadalomtudományi, juhász gyula pedagógusképző, valamint természettudományi és informatikai - képviselő oktató és kutató, hárman pedig vendégek.

A szemesztert nyitó - a házasság hete rendezvénysorozathoz kapcsolódó - előadást tartó Rambala Éva is vendégként érkezik az SZTE-re, a szakember a Nemzetközi Erőszakmentes Kommunikációs Központ munkatársa.

Az SZTE Szabadegyetem új szemeszterének további tíz témája közül négy szorosan kötődik a természettudományokhoz, de szó esik az irodalomról és a színházról, a filozófiáról és a történelemről, valamint a kisebbség és a többség kérdésköréről is. Az érdeklődők megismerkedhetnek a többi között a magyar matematikai nyelv kialakulásával, a középkori egyházi bíráskodással vagy a vallás és tudomány kapcsolatával.

Az előadás része az SZTE Szabadegyetem tantárgynak, a hallgatók kreditpontot kapnak érte. A közönség kérdéseket tehet fel, az előadások pedig - a korábbi szemeszterekhez hasonlatosan - utólag megtekinthetők az SZTE Tudásportálján.

Címkék: Tudományegyetem, párkapcsolaton, huszonharmadik, Szabadegyetem, közkapcsolati, erőszakmentes, kommunikáció, tájékoztatta, igazgatósága, szemesztere, elkezdődik, természettudományokhoz, rendezvénysorozathoz, társadalomtudományi, természettudományi, megismerkedhetnek, rektorhelyettese, ismeretterjesztő, szemeszterekhez, pedagógusképző, megtekinthetők, Tudásportálján, szemeszterének, kialakulásával, történelemről, Szabadegyetem, szemeszterben, Erőszakmentes, Kommunikációs, kérdésköréről, kapcsolatával, bíráskodással, sokszínűségét, legnépszerűbb, Szabadegyetem, közkapcsolati, jogtudományi, informatikai, hasonlatosan, központjában, filozófiáról, kreditpontot, tudomány sokszínűségét, egyetem nemzetközi, szerda esténként, egyetem tanulmányi, egyetem négy, szemesztert nyitó, házasság hete, többség kérdésköréről, érdeklődők megismerkedhetnek, többi között, magyar matematikai, Zakar Péter, Rambala Éva, Nemzetközi Erőszakmentes Kommunikációs Központ, SZTE Szabadegyetem, SZTE Tudásportálján, Szegedi Tudományegyetem,
2019.02.12. 07:04
tantárgynak, matematikai, szemesztert, információs, irodalomról, kérdéseket, munkatársa, színházról, érdeklődők, vendégként, kapcsolódó, Nemzetközi, nemzetközi, bölcsészet, tanulmányi, esténként, középkori, hallgatók, előadások, szakember, kisebbség, képviselő, valamint, valamint, pódiumra, tudomány, sorozata, vendégek, közönség, szorosan, tudomány, házasság, előadást, előadás, többség, kötődik, egyházi, egyetem, érkezik, egyetem, Rambala, közölte, Központ, mutatja, előadás, korábbi, további, egyetem, szerda, kapnak, között, magyar, vallás, utólag, juhász, kutató, oktató, hárman, oktató, témája, Zakar, közül, része, nyolc, pedig, pedig, tartó, tehet, egyik, többi, gyula, karát, állam, közül, nyitó, nyelv, Péter, SZTE, SZTE, négy, SZTE, SZTE, érte, vagy, négy, lépő, SZTE, hete, esik, szó, tíz, fel, Éva, meg, középkori egyházi, előadás része, hallgatók kreditpontot, közönség kérdéseket, előadások pedig, korábbi szemeszterekhez, társadalomtudományi között Péter, oktató irodalomról tíz, nyelv szakember kisebbség, központjában munkatársa Péter, szemeszterben szemeszterekhez többi, nyitó Központ valamint, egyik hete nemzetközi, jogtudományi további tudomány, előadások információs tíz, kialakulásával központjában vendégek, kutató tantárgynak szemeszterben, érkezik esik szakember, többség többi többi, SZTE természettudományi történelemről, többi kapcsolatával bíráskodással, korábbi természettudományokhoz része, megismerkedhetnek többi oktató, hallgatók rendezvénysorozathoz érdeklődők, SZTE szakember Központ, nyitó előadást karát, érdeklődők közkapcsolati pedagógusképző, pódiumra része természettudományi, nyitó információs közül, között hasonlatosan SZTE, nyolc természettudományi társadalomtudományi, vagy szerda természettudományi, vallás utólag állam, tanulmányi szemeszterekhez közül, utólag lépő kreditpontot, szemesztert tartó része, szemeszterének kialakulásával hete, bíráskodással egyházi oktató, Szabadegyetem hallgatók tíz, társadalomtudományi megismerkedhetnek közkapcsolati, négy tehet hasonlatosan, érte oktató nyelv, lépő esténként többség, nyolc Zakar Központ, Központ kisebbség többség, közül juhász munkatársa, közölte pedig szakember, többség lépő hete, hasonlatosan Szabadegyetem kapcsolódó, közkapcsolati Kommunikációs esténként, hallgatók természettudományi kapcsolatával, korábbi lépő Péter, vendégek SZTE központjában, meg egyetem szó, közölte informatikai középkori, kialakulásával rektorhelyettese szemeszterekhez, szakember egyetem, közül gyula, kérdésköréről pedig, nyolc esténként, négy szemeszterének, egyetem társadalomtudományi, sorozata esik, rektorhelyettese további, egyetem fel, szorosan megismerkedhetnek, nyelv oktató, természettudományi közönség, juhász korábbi, juhász szemeszterekhez, hárman Zakar, szemeszterben Szabadegyetem, tanulmányi esik, négy előadást, oktató juhász, SZTE előadás, tartó pódiumra, egyetem kreditpontot, előadások utólag, Péter szó, között Nemzetközi, természettudományokhoz házasság, ismeretterjesztő természettudományi, tíz közül, szerda magyar, egyik nemzetközi, előadások négy, sorozata nyolc, SZTE középkori, szemesztert mutatja, szemeszterekhez kérdésköréről, közkapcsolati nyitó, Központ állam, Tudásportálján Éva, házasság SZTE, esik kapcsolatával, irodalomról esik, között Nemzetközi, Éva egyetem, megtekinthetők további, kérdéseket SZTE, tíz kutató, egyik valamint, pódiumra vallás, gyula oktató, szemesztert SZTE, Péter vendégek, oktató tudomány, kérdéseket egyik, valamint tehet, közül hallgatók, SZTE társadalomtudományi, nemzetközi mutatja, tanulmányi kapcsolódó, központjában valamint, esik előadás, érdeklődők négy, informatikai történelemről, bölcsészet magyar, tartó bíráskodással, esténként rektorhelyettese, megismerkedhetnek központjában, előadást nyolc, utólag egyik, egyetem Szabadegyetem, közölte irodalomról, előadást többség, színházról nyelv, Szabadegyetem utólag, legnépszerűbb nemzetközi, Szabadegyetem Kommunikációs, Péter valamint, szemeszterekhez megtekinthetők, kötődik kisebbség, Zakar színházról, Rambala kialakulásával, bölcsészet korábbi, kapcsolódó Péter, tanulmányi természettudományokhoz, magyar vagy, szemeszterben kreditpontot, jogtudományi egyetem, pedig előadás, szorosan négy, Szabadegyetem vallás, központjában munkatársa, többi szemeszterének, témája Péter, bíráskodással matematikai, információs SZTE, egyetem nyitó, meg négy, sorozata vendégként, tartó állam, vendégként valamint, közül tudomány,