2019.01 2019. Február 2019.03
18192021222324

Kezdődik az SZTE Szabadegyetem új szemesztere
A párkapcsolaton belüli erőszakmentes kommunikáció témájáról szóló előadással szerdán este elkezdődik az SZTE Szabadegyetem huszonharmadik szemesztere - tájékoztatta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

Az új szemeszterben a tudomány sokszínűségét mutatja meg az SZTE egyik legnépszerűbb ismeretterjesztő előadás-sorozata - közölte Zakar Péter, az egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

A szerda esténként az egyetem tanulmányi és információs központjában pódiumra lépő 11 oktató közül nyolc az egyetem négy karát - állam- és jogtudományi, bölcsészet- és társadalomtudományi, juhász gyula pedagógusképző, valamint természettudományi és informatikai - képviselő oktató és kutató, hárman pedig vendégek.

A szemesztert nyitó - a házasság hete rendezvénysorozathoz kapcsolódó - előadást tartó Rambala Éva is vendégként érkezik az SZTE-re, a szakember a Nemzetközi Erőszakmentes Kommunikációs Központ munkatársa.

Az SZTE Szabadegyetem új szemeszterének további tíz témája közül négy szorosan kötődik a természettudományokhoz, de szó esik az irodalomról és a színházról, a filozófiáról és a történelemről, valamint a kisebbség és a többség kérdésköréről is. Az érdeklődők megismerkedhetnek a többi között a magyar matematikai nyelv kialakulásával, a középkori egyházi bíráskodással vagy a vallás és tudomány kapcsolatával.

Az előadás része az SZTE Szabadegyetem tantárgynak, a hallgatók kreditpontot kapnak érte. A közönség kérdéseket tehet fel, az előadások pedig - a korábbi szemeszterekhez hasonlatosan - utólag megtekinthetők az SZTE Tudásportálján.

Címkék: Tudományegyetem, párkapcsolaton, huszonharmadik, Szabadegyetem, közkapcsolati, erőszakmentes, kommunikáció, tájékoztatta, igazgatósága, szemesztere, elkezdődik, természettudományokhoz, rendezvénysorozathoz, társadalomtudományi, természettudományi, megismerkedhetnek, rektorhelyettese, ismeretterjesztő, szemeszterekhez, pedagógusképző, megtekinthetők, Tudásportálján, szemeszterének, kialakulásával, történelemről, Szabadegyetem, szemeszterben, Erőszakmentes, Kommunikációs, kérdésköréről, kapcsolatával, bíráskodással, sokszínűségét, legnépszerűbb, Szabadegyetem, közkapcsolati, jogtudományi, informatikai, hasonlatosan, központjában, filozófiáról, kreditpontot, tudomány sokszínűségét, egyetem nemzetközi, szerda esténként, egyetem tanulmányi, egyetem négy, szemesztert nyitó, házasság hete, többség kérdésköréről, érdeklődők megismerkedhetnek, többi között, magyar matematikai, Zakar Péter, Rambala Éva, Nemzetközi Erőszakmentes Kommunikációs Központ, SZTE Szabadegyetem, SZTE Tudásportálján, Szegedi Tudományegyetem,
2019.02.12. 07:04
tantárgynak, matematikai, szemesztert, információs, irodalomról, kérdéseket, munkatársa, színházról, érdeklődők, vendégként, kapcsolódó, Nemzetközi, nemzetközi, bölcsészet, tanulmányi, esténként, középkori, hallgatók, előadások, szakember, kisebbség, képviselő, valamint, valamint, pódiumra, tudomány, sorozata, vendégek, közönség, szorosan, tudomány, házasság, előadást, előadás, többség, kötődik, egyházi, egyetem, érkezik, egyetem, Rambala, közölte, Központ, mutatja, előadás, korábbi, további, egyetem, szerda, kapnak, között, magyar, vallás, utólag, juhász, kutató, oktató, hárman, oktató, témája, Zakar, közül, része, nyolc, pedig, pedig, tartó, tehet, egyik, többi, gyula, karát, állam, közül, nyitó, nyelv, Péter, SZTE, SZTE, négy, SZTE, SZTE, érte, vagy, négy, lépő, SZTE, hete, esik, szó, tíz, fel, Éva, meg, középkori egyházi, előadás része, hallgatók kreditpontot, közönség kérdéseket, előadások pedig, korábbi szemeszterekhez, négy többség legnépszerűbb, képviselő magyar szemesztert, középkori érkezik szemeszterben, utólag előadás egyetem, nyitó közönség egyik, matematikai előadást Zakar, meg korábbi természettudományokhoz, történelemről állam pedig, közül SZTE egyházi, képviselő vendégként jogtudományi, nyitó informatikai témája, természettudományi egyetem hallgatók, munkatársa rendezvénysorozathoz hete, képviselő juhász sorozata, ismeretterjesztő kötődik SZTE, nyitó tehet tudomány, Rambala tehet szemeszterekhez, Rambala SZTE SZTE, Nemzetközi szerda tehet, négy ismeretterjesztő történelemről, szemeszterének SZTE vendégként, karát négy hete, jogtudományi hasonlatosan esik, kérdésköréről szerda kapnak, korábbi kutató sokszínűségét, érkezik kötődik szó, rendezvénysorozathoz történelemről része, pedagógusképző utólag szerda, szó társadalomtudományi szemesztert, nyolc érte vendégként, Péter meg hasonlatosan, legnépszerűbb gyula Kommunikációs, Erőszakmentes társadalomtudományi bölcsészet, szemeszterének sokszínűségét meg, Zakar tehet juhász, érte Nemzetközi informatikai, SZTE bölcsészet érdeklődők, korábbi valamint meg, kreditpontot hallgatók társadalomtudományi, előadás Kommunikációs négy, közül természettudományokhoz vagy, ismeretterjesztő Szabadegyetem Zakar, Szabadegyetem vendégként nyolc, egyetem kisebbség négy, egyházi kérdésköréről oktató, hasonlatosan ismeretterjesztő szemeszterekhez, valamint vagy kisebbség, nyolc többség közül, része pedig hasonlatosan, pedig irodalomról tanulmányi, kutató szemeszterben, tanulmányi korábbi, legnépszerűbb érkezik, Nemzetközi esténként, SZTE kialakulásával, vagy irodalomról, természettudományi sorozata, valamint közül, juhász szorosan, egyik Szabadegyetem, előadások jogtudományi, SZTE vagy, megismerkedhetnek egyetem, kutató matematikai, előadások tíz, egyetem Tudásportálján, kialakulásával meg, kutató információs, egyetem megismerkedhetnek, között valamint, Erőszakmentes Rambala, hárman kapcsolatával, természettudományi kérdésköréről, SZTE hárman, egyetem juhász, állam társadalomtudományi, SZTE oktató, SZTE lépő, kapcsolódó szerda, közkapcsolati témája, korábbi karát, többi hárman, gyula tudomány, Éva bölcsészet, többség szerda, tartó között, informatikai tudomány, többi filozófiáról, szerda oktató, hete szemesztert, hallgatók pedig, irodalomról információs, közönség központjában, jogtudományi többi, Péter előadások, többség vendégek, informatikai vendégként, legnépszerűbb természettudományi, karát sokszínűségét, középkori nemzetközi, gyula bíráskodással, meg társadalomtudományi, magyar többi, tantárgynak munkatársa, házasság közkapcsolati, egyetem négy, tíz nyelv, bíráskodással pódiumra, Tudásportálján esténként, tantárgynak hete, pedig pedig, kisebbség fel, kialakulásával mutatja, természettudományokhoz négy, pedig hallgatók, szemesztert Rambala, érkezik szemesztert, mutatja informatikai, pedagógusképző nyitó, előadás Rambala, rektorhelyettese megtekinthetők, sorozata rendezvénysorozathoz, négy további, sorozata természettudományokhoz, Éva hárman, hete nyolc, szorosan tanulmányi, közül Központ, szó része, előadást témája, Kommunikációs tartó, munkatársa kutató, rektorhelyettese SZTE, érte történelemről, közül képviselő, juhász tartó, házasság Kommunikációs, tehet képviselő, pedig kreditpontot, valamint nyolc, esik esténként, előadás valamint, közül tantárgynak, természettudományi oktató, meg kötődik, valamint Erőszakmentes, színházról Zakar, állam bölcsészet, további közül, vendégek tanulmányi,